iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
ROK V PRAZE
a na cestách

Veronika Králik
30. 6. - 25. 8. 2024
Výstava fotografií autorky pocházející z Mikulova, ale již mnoho let žijící v Praze. Praha, společně s Českým středohořím, je jejím oblíbeným tématem.
Vernisáž výstavy 30. 6. 2024 v 15 hod.
Otevřeno so, ne, sv od 10 do 17 hod.
PLAKÁTEK

Ohlédnutí 2008 - 2023
M. P. Blažek

Peruc
Muzeum české vesnice

13.4. - 28.10.2024

Výstava fotografií  M. P. Blažka - výběr z posledních třech výstav v Galerii u Plazíka a dalších fotoprací
.
PLAKÁTEK

Jako zrcadlo
Kateřina Nováková
Peruc
Galerie U kozorožce

20.4. - 28.10.2024

Galerie U kozorožce a autorka si vás dovolují pozvat na výstavu obrazů.

PLAKÁTEK

OD ZEMĚ K NEBESŮM
příroda a architektura

Radek Kučea
Peruc
Galerie u Plazíka

31. 8. - 3. 11. 2024
Výstava fotografií lounského autora, který si zamiloval pohled na svět skrz hledáček fotoaparátu.
Vernisáž výstavy 31. 8. 2024 v 15 hod.
Otevřeno so, ne, sv od 10 do 17 hod.
PLAKÁTEK

VÝROČÍ 10 LET
od otevření penzionu
a kavárny
Za Dubem Peruc
20. 7. 2024 
13 - 19:00 hod.

Šatník paní mlynářky, fotografie, hudba.
15:00 koncert Song Ladies Kvintet

PLAKÁTEK

Kino Peruc
Letní kino - V případě deště se promítání přesouvá do kina, čas zůstává stejný.

Tlapková patrola ve velkofilmu
Promítá se kině!
Pátek 19.7.2024
18:00 hod.

Animovaná komedie. Když se přímo na Adventure City zřítí magický meteorit, získají pejsci z Tlapkové patroly superschopnosti, které je promění v mocné tlapky! USA / Kanada, 93 min.
Mládeži přístupno

Vstupné 50 Kč
_:_:_:_:_

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
Otevřena od 27.4. do 29.9.2024 v sobotu a neděli od 13 do 18 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
13.4. - 28.10.2024
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavu v podkroví.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice
PLAKÁTEK 2024

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Fotbal na Peruci arrow Ohlédnutí za dubnem 2024
Ohlédnutí za dubnem 2024
Napsal Plazík st.   
Středa, 08 květen 2024
Větší část měsíce duben jsem strávil v koupelích Lázní Teplice s nadějí zlepšení mé pohyblivosti. No, uvidíme? Některé práce na mne čekaly doma, tak se ohlížím trochu později.
Active Image Duben začal svátečně. "Splnil" jsem velikonoční milou povinnost a obešel s pamihodem Peruc. Bylo to jen 15 návštěv, pár přípitků, řízečky, chlebíčky, vajíčka, čokoládky, pivko a hlavně mašličky na pamihodu. A hlavně setkání a popovídání si se známými, které vidím jen párkrát do roka. Snad mám Velikonoce radši než Vánoce.
Hodně předčasně letos příroda rozkvetla na dvoře i v lese. Hlavní krásou byl můj šeřík. Bohužel silný mráz v polovině měsíce zničil ořechy, víno, ale i v lese doubky a borůvky.
Dubnové kvítí

Než jsem odejel do Lázní, musel jsem nainstalovat v muzeu svoji výstavu, vernisáž byla připravena na polovinu dubna.
Ve čtvrtek 4. 4. jsem odejel Renaultíkem do Teplic, ubytoval jsem se a po prohlídce dostal rozpis procedur. No, bylo jich připravených mnoho. Po vykoupání, zacvičení, zmagnetování, atd. jsem si vyšel po Teplicích, kde jsem se před 60 lety učil. Prvou polovinu pobytu bylo krásné počasí a tak jsem se podíval do centra, do parku k Fontáně, na Letnou i do botanické zahrady. Ve druhé polovině se silně ochladilo, nakonec jsem se ale podíval do románského podzemí zámku a na nádraží Zámecká s úžasnou "Nádražkou". Active Image
Ale co se mi povedlo hned po nástupu. Jak jsem psal, učil jsem se zde a v roce 1964 jsem byl v divadle poprvé na Olympicu (Volek, Bobek, Přenosilová - Růžek). Nyní, po 60 letech, jsem sehnal lístek do vyprodaného divadla a slyšel jsem kapelu s dvaaosmdesátiletým Jandou opět. Výborný koncert a zážitek.
Nebyla to jediná kultura, pacientky mne vytáhly na Lepší večer na Hvjezdě se seskupením Tondy Moravce "DO HOSPODY DOBRÝ”. Přímo v Lázeňském domě Beethoven proběhly dva absolventské koncerty. Mimo sólových skladeb skvěle provedené Trio g moll pro klavír, housle a violoncello Bedřicha Smetany v podání Active Image žáků Pražské konzervatoře Davida Kubity (housle), Josefa Matěje Švece (cello) a Maksyma Burdalovy (klavír) si vysloužilo velký potlesk a volání "BRAVO". O týden později hezký pěvecký koncert Michaely Schejbalové a Veroniky Pavlisové, absolventek Teplické konzervatoře
Také jsem navštívil svého dlouholetého kamaráda archiváře Boba Roedla na chalupě v nedaleké Bořislavy (pomáhá tam s obnovou barokního kostela sv. Kateřiny) a na chvíli jsem zajel do Krupky do rodiny sestřenice Jany. Po posledním obědě se spolubydlícím Frantou jsem 24. 4. pobyt v lázních ukončil.
Samozřejmě jsem trochu fotil a zde jsou alba z lázeňského pobytu:
Lázeňské vycházky
Za kulturou v lázních
Botanická zahrada

Active Image O víkendy nejsou procedury a tak jsem prchal z lázní domů, abych navštívil koncerty a vernisáže. Ani ne 50 posluchačů (pár i z Peruce) si vyslechlo 12. 4. v peruckém kině jedinečný koncert bluegrassové legendy Poutníci. Moc jsme si večer užili, pro Peruc výjimečný počin. Sáhl jsem po dlouhé době do své LP-téky, vytáhl 5 (+1) desek a všechny po letech přehrál. Na jedné mám dokonce podpisy původní kapely. Kamarád Luboš Pospíšil s Ondrou Fenclem o týden později vystoupili v Pivo ZLoun v Lounech. Letos NEJ,NEJ... co jsem navštívil! Poseděli jsme s Lubošem a Ondrou až přes půlnoc.
Dubnové koncerty
Active Image Tradičně v polovině dubna bývá slavnostní otevření Muzeum české vesnice na Peruci. Návštěvníci si mohli po zimě prohlédnou trvalou zajímavou expozici řemesel české vesnice a v podkroví moji výstavu fotek - malý výběr za posledních asi 16 let. I ve třetí perucké výstavní síni, Galerii U kozorožce, byla v sobotu 20. 4. 24 vernisáží zahájena výstava JAKO ZRCADLO perucké výtvarnice Káti Novákové.
Více i s fotkami ve článku Perucké výstavy

Udělal jsem si zátěžovou zkoušku po lázních a pod modrobílou oblohou jsem po roce došel až na Dýbeř. Žádný zázrak, ale za 1:45 h. jsem to zvládl. Procházka lesem je namáhavá, ale krásná.
Na Dýbeř

Active Image Active Image Těšil jsem se na setkání s pravnoučaty. V neděli jsem zajel do Loun na Zahradu, kde slavili svátek Jarda a Jaroušek a samozřejmě nechyběli ani Adam a Karolínka. Mám rád tyto rodinná setkání. V pondělí jsme se synem zajeli za vnučkou Leonkou do Hradiště popřát k narozeninám a svátkům pravnukům Vojtovi a Vítkovi. Prošli jsme se spolu podle Oharky. Byl jsem rád, že jsem kluky po delší době viděl.

Active Image Poslední den dubna jsou tradičně Čarodějnice.  I ta perucká po  18. hodině shořela. Sešlo se hodně lidí, jen mi tam chyběl před lety běžný rej čarodějnic v kruhu kolem připravené vatry. Je to takové chudší...  Přesto pořadatelům velký dík za udržování tradic.
Po vyhasnutí vatry duben skončil a začali jsme se těšit na Máj.
 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde