iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Josef Skip Holota
Zajímavosti kolem nás

30. 3. - 23. 6. 2024
Výstava fotografií z okolí Plzeňského a Ústeckého kraje.
Otevřeno so, ne, sv od 10 do 17 hod.
PLAKÁTEK

Poutníci – koncert kapely
Přes 50 let v country

Kino Peruc
Pátek 12.4.2024
19.00 hod.

Legendární bluegrass and country band dorazí s jejich oblíbenými skladbami, v rámci šňůry po Čechách a Slovensku, také na Peruc. Přijďte si s nimi zanotovat.
V
stupné 250 Kč

Slavnostní zahájení sezony
Peruc
Muzeum české vesnice

sobota 13.4.2024
10:00 h.
Městys Peruc vás zve na zahájení sezony v MČV
. Program zajístíí žáci ZŠ a zároveň bude zahájena výstava fotografií M. P. Blažka v podkroví.
PLAKÁTEK

Ohlédnutí 2008 - 2023
M. P. Blažek

Peruc
Muzeum české vesnice

13.4. - 28.10.2024

Výstava fotografií  M. P. Blažka - výběr z posledních třech výstav v Galerii u Plazíka a dalších fotoprací
.
PLAKÁTEK

Gump – jsme dvojka
Kino Peruc
Pátek 19.4.2024
19.00 hod.

Rodinný / Dobrodružný / Nová Gumpova cesta začne přesně tam, kde ta předchozí skončila. Se svým milovaným Béďou Kozím Bobkem projde hlavní zvířecí hrdina příběhem, který už jim dávno předtím napsaly hvězdy. A zatímco Gumpův první příběh byl smutnější, v jeho volném pokračování s názvem Gump – jsme dvojka se diváci mohou těšit na spoustu vtipných zvířecích scén. Vedle hlavního hrdiny se nově objeví také psí slečna Jenny, která si zahraje Gumpovu sestru Kytičku./ Česko / 2024 / délka: 86 min.
Přístupný

V
stupné 100 Kč

Jako zrcadlo
Kateřina Nováková
výstava obrazů
Peruc
Galerie U kozorožce

20.4. - 28.10.2024

Galerie U kozorožce a autorka si vás dovolují pozvat na výstavu obrazů. Výstava bude zahájena vernisáží v sobotu 20. dubna v 16 hodin
.
PLAKÁTEK

Deskovky v knihovně
Obecní knihovna
Peruc

spondělí 22.4.2024
16:30 h.
V pondělí 22.4.2024 od 16:30 se na vás těšíme Obecní knihovna Peruc a Lesní klub Kořínek.
PLAKÁTEK

Prázdniny s broučkem
Kino Peruc
Pátek 26.4.2024
19.00 hod.

Komedie / Kdo by někdy nechtěl vyrazit na rodinou dovolenou krásným červeným karavanem po dědovi? Bára Poláková coby dobrodružná máma dvou dětí a nadšená food blogerka, řekne této výzvě ano. Její manžel, kterého si zahrál Lukáš Příkazký, dobrodružné nadšení ani trochu nesdílí. Ale když máme vedle sebe někoho, koho máme rádi, je úplně jedno, kde zrovna jsme. Celá rodina proto nakonec vyrazí na letní dovolenou k moři obytňákem. / Česko / 2023 / délka: 87 min.
Přístupný

V
stupné 100 Kč

NEVĚRA PRO DVA
Kino Peruc
Úterý 21.5..2024
18.00 hod.

Koštičtí divadelníci vás zvou na komedii L. Albauma a D. Jacobse.
V
stupné dobrovolné
PLAKÁTEK

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
Otevřena od 27.4. do 29.9.2024 v sobotu a neděli od 13 do 18 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
13.4. - 28.10.2024
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavu v podkroví.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice
PLAKÁTEK 2024

 
You are here: Hlavní strana arrow ARCHIV arrow Ohlédnutí za únorem 2024
Ohlédnutí za únorem 2024
Napsal Plazík st.   
Pátek, 01 březen 2024
Letošní únor byl o den delší a o 15°C teplejší než normálně. Já stále línej doma, jen občas procházka, nebo i divadlo. Tak to již asi zůstane...
Již od podzimu běhám po doktorech a vyřizuji si pobyt v lázních, po několika restartech a vyjednávání to vypadá ne duben v Teplicích. Třeba mi trochu rozhýbají.
Na Hromnice i u mne skončily Vánoce a já odstrojil stromeček. Active Image Jak jsem psal výše, letošní rok je extrémně teplý a již začátkem února kvetly sněženky, v polovině měsíce byly plně napučené šeříky, rybíz a další keře a stromy. I tulipánky vylezly nad zeminu. 12. jsem vyšel po Šlepce přes padlý strom (Byl do týdně po upozornění uříznut) k Majlantům. Po dlouhé době krásné slunečno, vyšel jsem ve 14. h. na vycházku, v 15. se vrátil promoklý. Já v druhé půli února radši nastříhal proutky na pamihody, ve vodě a v chladu do Velikonoc vydrží. 17. jsem parkem, pod téměř opraveným severním křídlem zámku a přes Ořechovku, vyšel na Krásnou vyhlídku. Za krásného počasí si vyšlo hodně lidiček. Na mé vycházky po Peruci a do lesa na Makala, k Majlantům a na Vyhlídku se můžete podívat v albu...
Únor na Peruci
Po delší době jsem v pátek 2. zajel do mého oblíbeného divadla v Postoloprtech na Smočkovo "Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho" v podání DS Hraničář  Rumburk. Jo, moc se mi to líbilo...
Dr. Burke, Postoloprty
Active Image Další dny jsem trávil v domácí lenosti, jen jsem připravoval fotky pro výstavu, kterou budu mít letos v peruckém muzeu. V sobotu 10. jsem si zajel na nádraží, chtěl vidět historický vlak. Přes Peruc projížděl mimořádný rychlík Praha - Vejprty tažený motorovou lokomotivou T 478.2078 „Bardotka“, „Zamračená“. Jenže z mlhy se vynořil, v mlze zmizel. Vkládám jeden snímek z malého videa.
Active Image Nedělní  bohoslužbu CČSH v kapli M. J. Husa na Peruci po dlouhé době sloužil bratr farář Ivo Šimůnek. Všechny přítomné jeho slovo silně oslovilo. Přivezl jsem ho z jeho Radonic, Ivo zaujal skvělým obřadem a po dlouhé době uskutečnil i svaté přijímání. Škoda, že nemáme stálého a dobrého faráře na Peruci.
Active Image Koblihy jsem letos stihl až o popeleční středu, letos je vše dřív. Hned ve čtvrtek 15. se divadlo v peruckém kině vydařilo!  Ochotníci Ostrov sehráli komedii "Obecně prospěšná strašidla", která oproti "módním" milostným, manželským a podobným fraškám spojila středověk se současností a byla to veselá politická satira. Připomněla mi německý film z 60. let Strašidla ze Spessartu. Díky.
Obecně prospěšná strašidla
A v neděli další divadlo. Předloni jsem byl na klapácké premiéře "Čarodějky ze Salema" v Lounech, nyní jsem si je zopákl v Libochovicích. Nejel jsem fotit, ale divadlo si užít. Samozřejmě skvělé představení Rádobydivadla Klapý.
Active Image Ve čtvrtek 22. jsme si udělali výlet do Loun a po nákupech zašli do Galerie Benedikta Rejta. Vernisáží byla zahájena prvá letošní výstava, na které se v květu představil současný grafik Dalibor Smutný a o patro níže klasik a obdivovatel cirkusu František Tichý ve sbírkách GBR. Od Smutného jsme viděli desítky pohledů na květ pampelišky v různých provedeních. Tichého výstavu doplnil tematicky svým vystoupením kouzelník.
GBR Louny
V pátek 23. se perucké kino přeplnilo fanoušky Dakaru, vždyť letos ho jel Jirka Tomec z Telec. Hodně zajímavý večer. Více ve článku...
Z Telec na Dakar
Slunné poslední nedělní odpoledne jsem se prošel po Makalech a pak s kamarádkou zajel na malou vernisáž Ivana Smíška u chrámu v Panenském Týnci. Na Pile jsme si dali skvělý punč a zmrzlinový pohár.
Únorová neděle
Ale ještě to nebylo ten den vše. Často se v neděli v podvečer schází v restauraci Minigolf parta s kytarami a dalšími nástroji a hrajou jen tak pro radost. Syn, který doprovází kytary na svůj cajon, mne pozval a já si do Loun zajel. Moc příjemná společnost, muzika, večer...
Kytary na Golfu
Active Image Poslední moje únorová akce se uskutečnila v místní knihovně. Dvacet pozorných a zvídavých posluchaček si se zájmem vyslechlo peruckou bylinkářku Vieru Hermínu Kopicovou, která ve spolupráci s místní knihovnicí Lenkou připravila besedu "Bylinky kolem nás". Informace o síle přírody a jejích produktech byly názorně doplněny postupem výroby tinktur a dalších receptů. Všichni přítomní si text přednášky, včetně receptů, díky paní knihovnici mohli odnést domů.
Bylinky v knihovně
Konec února byl šedivý, mlhavý, za dalšíma kytičkami jsem již do lesa nešel...

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde