iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Josef Skip Holota
Zajímavosti kolem nás

30. 3. - 23. 6. 2024
Vernisáž v sobotu 30.3.
v 15h.

Výstava fotografií z okolí Plzeňského a Ústeckého kraje.
PLAKÁTEK

Bylinky kolem nás
Knihovna Peruc
úterý 27.2.2024
17 h.
Místní lidová knihovna Peruc vás zve na přednášku Viery Hermíny Kopicové o prospěšných bylinkách z naší přírody.
PLAKÁTEK

Aristokratka ve varu
Kino Peruc
Pátek 1.3.2024
19:00 h.
Hrabě Frank, manželka Vivien a dcera Marie žijí na zámku Kostka. Pomáhají jim hospodyně, údržbář a kastelán. Zámek chátrá kvůli nedostatku peněz. Objevuje se Bendina dcera, což vše ještě více komplikuje situaci. Hrají: Hynek Čermák, Tatiana Dyková, Yvona Stolařová, Eliška Balzerová, Martin Pechlát, Pavel Liška... Komedie / Česko / Slovensko, 2024, 99 min.
Mládeži přístupný
Vstupné 100 Kč

Pchod předjarním Poohřím
Za Dubem, Peruc
sobota 9.3.2024
8:30 - 14:00 h.
Tradiční jarní pochod bude mít letos perucký kontrolní bod v usedlosti Za Dubem.
Kavárna nabídně pro veřejnost kávu, čaj, polévku, pivo, víno, zákusky...
PLAKÁTEK

Trollové 3
Kino Peruc
neděle 10.3.2024
15:30 h.
Trollí princezna Poppy má slabost pro kámoše Větvíka. Jak se sbližují, Poppy odhalí jeho tajemství - byl členem kapely BroZone, kterou ovládali grázlové. Teď se spolu vydají na záchrannou misi. Diváci si to užijí, Trollové 3 jsou jízda od tvůrců Tučňáků z Madagaskaru, SpongeBoba, nebo Dexterovi Laboratoře . Animovaný / Dobrodružný / Komedie / USA, 2023, 92 min.
Mládeži přístupný
Vstupné 50 Kč

Bod obnovy
Kino Peruc
Pátek 15.3.2024
19:00 h.
V roce 2041 máte právo na oživení po smrti díky digitální záloze osobnosti - BODU OBNOVY. Agentka Em řeší případ, kdy bylo toto pravidlo porušeno, a musí vyšetřit zločin. Poutavý příběh v blízké budoucnosti, kde technologie nabízejí nový život a lidé si ho mohou prodloužit. Hrají: Andrea Mohylová, Matěj Hádek, Milan Ondrík... Sci-Fi / Krimi / Drama / Thriller, Česko / Slovensko / Polsko / Srbsko, 2023, 116 min
Mládeži přístupný
Vstupné 100 Kč

Nerozlučná dvojka
Kino Peruc
neděle 24.3.2024
15:30 h.
Nerozlučná dvojka vypráví příběh Dona, dřevěné loutky na útěku a opuštěné plyšové hračky DJ Doggy Doga, který hledá opravdového kamaráda. Jejich cesty se zkříží v Central Parku a navzdory všem předpokladům i odlišnostem se spolu vydávají na dobrodružnou cestu New Yorkem. Animovaný / Dobrodružný, Francie / Španělsko / Belgie, 2023, 88 min.
Mládeži přístupný
Vstupné 50 Kč

A máme, co jsme chtěli
Kino Peruc
Pátek 29.3.2024
19:00 h.
Poslední den společného Československa se na silvestrovský večírek schází jedna velká federální rodina. Setkají se ještě jako bratři, rozejdou se už jako cizinci. S každou další borovičkou se zvyšuje šance, že někdo něco někomu řekne a že se něco stane... Budete nám scházet, Slováci. Hrají: Eva Holubová, Bolek Polívka... Rodinný / Drama / Komedie, Slovensko / Kanada, 2023, 100 min.
Nevhodný do 12 let
Vstupné 100 Kč

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
Otevřena od 27.4. do 29.9.2024 v sobotu a neděli od 13 do 18 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Mimo sezonu zavřeno.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavy v podkroví.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2024

 
You are here: Hlavní strana arrow ARCHIV arrow Ohlédnutí za lednem 2024
Ohlédnutí za lednem 2024
Napsal Plazík st.   
Sobota, 03 únor 2024
Tak nám začal další, tentokráte sudý rok. V poslední době mám ty měsíce klidnější, za kulturou i na vycházky chodím střídmě. Přesto doma pořád nesedím.

Active Image Snad je zbytečné psát, kam jsme vyrazili o Nový rok. Neoficiálně po dvacáté, oficiálně 17. ročník pochodu na Krásnou vyhlídku na Peruci vyšel o Nový rok od Tyršova cvičiště. K cíli s občerstvením přišli i další od Stradonky a z Černochova. (Šlo nás tak ke stovce.) Cesta bez sněhu, jen lehce mokrá. Letos mi doprovodil syn a zvládl jsem to tam i zpět. Samozřejmě jsme se navzájem s kamarády pozdravili a prohodili pár slov. I to je cílem pochodu.
Novoroční vycházka
Active Image Letošní Leden u nás na Peruci byl po vánoční oblevě nejdříve téměř jarní a sluníčko mne vytáhlo 3. 1. na krátkou vycházku..(bez hole 2km/50min.). Polovina měsíce byla bílá, slunečná. V pátek 19. 1. se venku se na sluníčku sníh jen třpytil. 40 minut pohybu při úklidu sněhu neškodilo a ve sněhu na dvoře byly zajímavé stopy (kočky a kuna). 20. jsem si vyšel za lednovým sluncem na Makala a do horní Peruce (1,5 hod cca. 3,4 km). Závěr měsíce bal opět bez sněhu s občasným sluníčkem a já se 27. prošel od Boženy k Oldřichovi.
Leden na Peruci
Active Image Jako každoročně na mne nezapomněly děti z Lesního klubu Kořínek. Před polednem 5. 1. mne navštívilo 9 králů i ten černý vzadu. Moc milé a příjemné, vždy je rád vidím a občas zajdu za nimi i do Karhance.
V sobotu 13. jsem zajel do Piva ZLoun na lounský letňák, kde Kozorohové slavili svá výročí a zejména kamarádka Eva své kulatiny. A přišlo jí zahrát neskutečné množství lounských kapel, muzikantů a zpěváků. Skvělý večer v prima partě s bezva muzikou. Tak ještě jednou vše NEJ...
Kozoroží oslava
16. ledna jsem jako každý rok vzpomněl na smutné výročí. Bylo nám tenkrát dvacet.... Uplynulo již 55 let a odkaz Jana Palacha žije. Moje vzpomínka na leden 1969 ZDE
.
Za kulturou chodím rád. S dcerou a Jardou jsme navštívili v Ústí úžasný koncert legendy - Glenn Miller orchestra. V úterý 16. večer skvělý zažitek v ústeckém kulturáku. Neskutečný "nářez" Active Image špičkového swingu! 5 saxofonů (klarinetů), 4 pozouny, 4 trubky, basa, bubny, šéf u klavíru a samozřejmě skvělá zpěvačka, které dělali sbory členové kapely.
V sobotu 20. zahráli Zase spolu v lounském Skáldu. Pohodový večerní koncert kamarádů, zakafónoval si i syn. Zaznělo vše od country, přes blues až po rock.
V pondělí 22. připravila perucká knihovna ve spolupráci s Lesním klubem Kořínek další Deskohraní, kterého se zúčastnilo asi 10 dětí a 7 dospělých. Společně si vyhráli a poznali i nové hry. Velký dík milé knihovnici a její kamarádce za takové akce.
Za lednovou kulturou
O chystaném návratu hodin na perucký kostel napsali ve druhé polovině ledna noviny Zblízka ZDE  i Žatecký deník ZDE .
V MF iDnes se objevila další skvělá zpráva pro Peruc - Síň Emila Filly na zámku v Peruci se otevře letos v létě. Již se těšíme.

25. ledna 2024 zemřela maminka mých dětí. Rozloučili jsme se s ní za přítomnosti rodiny a desítek známých v úterý 30. 1. v Lounech. Budeme vzpomínat...

Active Image Potřebovali jsme se se synem trochu uvolnit z těch těžkých posledních dnů. Gott revival psychedelic-punk v Pivo ZLoun byl dobrým řešením. Pokračovala pivovarská kapela Zadarmo drahý a prvou píseň (Nebeská brána) věnovali bubeníkově mamince. Moc milé, ale smutné...
Gott revival v Lounech
Poslední den v Lednu jsme se synem zajeli na kontrolu oka po operaci na kliniku v Horních Počernicích, oko je po operaci OK. Bude se ještě chvíli hojit, ale vidí. Na kontrolu pro jistotu až za rok.
A pokračujeme v nejkratším (letos o jeden den delším), měsíci únoru...
 
Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde