iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

TOULKY - KAMARÁDI
Galerie u Plazíka Peruc
Do konce ledna 2024 přístupné po domluvě, nebo na zazvonění.
Výstava fotografií k půlkulatinám majitele galerie.

PLAKÁTEK

Adventní podvečer s
Taťjanou Medveckou

KD Smolnice
16.12.2023
sobota 16 hod.
TAŤJANA MEDVECKÁ
umělecký přednes
výběr z prózy a poezie
IGOR TAUSINGER
klavírní improvizace.
PLAKÁTEK

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
Mimo sezonu zavřeno.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavy v podkroví.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4.
PLAKÁTEK 

 
You are here: Hlavní strana arrow Kultura arrow Říjen plný hudby
Říjen plný hudby
Napsal Plazík st.   
Sobota, 04 listopad 2023
Snad 15 kapel jsem slyšel na mnoha koncertech, i díky Vláďovy, v průběhu října. Praha, Kladno, Louny, tam všude zněla parádní muzika a já si ji užíval.

Active Image Již 7. října jsme jeli přes Mšené Lázně (jako většinou tento měsíc) do Dejvic. Večer v dejvické Nádražce, v nabitém kultovním prostoru nezávislé kultury vystoupily v sobotu večer kapely Pí*a a Echt! Prvá kapela dobře rozjela program na zbytečně blikajícím pódiu (naštěstí na přání bylo utlumeno). Poté již nastoupili známí a skvělí ECHT!, legendární pražská kaplea, kteřa slaví 35 let od svého vzniku. Karla Malíka a jeho kamarády jsem poznal v 90. letech v lounské Opeře a již tenkrát jsem si jejich hudbu užíval. Prima atmosféra a muzika...
Echt ! , Nádražka Dejvice
Active Image O pět dní později jsme vyrazili na Kladno do kavárny Pod Třešní. V prostoru "obýváku" vzadu na dvoře nám připravili krásné chvíle Jarda Svoboda a v druhé půli Malé Zuby. Jardu Svobodu jsem také poznal v 90. letech s jeho kapelou Traband. Setkávali jsme se i nadále, například když Květovaný kůň (+ Michal Hrubý, Petr Tichý, Zuzana Hanzlová) zaranžovali v 90. letech rekonstruované nápěvy Karla Reinera, nebo z dalšm kamarádem Fandou ve skupině Holy Fanda and The Reverends. Na Kladně vystupoval sá a vyjímečně jen s kytarou, harmonium sem nebylo možné nastěhovat. Aby jsme o kávesy nepřišli, přídvek byl dole v garáži, kde harmonium stálo. Úžasný koncert, Jarda je skutečně "PAN" muzikant. Poté nastoupily tři ženy - Malé zuby (komorní odnož Zubů nehtů). Mini fun punk-folková kapela skvěle vyplnila druhou část večera.
Jarda Svoboda a Malé Zuby, Kladno
Brněnská poezie zněla lounským Pavilonem. Lounská knihovna pozvala soubor Vítrholc, jehož členové v pátek v prvé části večera přednesli současnou českou (většinou autorskou) poezii. A protože je to známá kapela, druhou část tvořil koncert jejich muziky, často opět zhudebněné básně. Příjemný a pohodový večer... 
Vítrholc v pavilonu, Louny
Active Image Již potřinácté připravili kamarádi Tomík, Simča a Vilda svoji narozeninovou oslavu. Kdysi jsme chodili do zaniklého Sklípku, nyní na tradiční Bhano. Do sklípku bysme se již nevešli. A Tomáš pozval opět výborné kapely. Večer zahájli Játra Revival až ze Sloupu v Čechách. Po nich nastoupili kamarádi z Podbaby, Hirošima Band, již bez Stáni, ale s novou mladou kytaristkou. Další dvě kapely byli místní Riders on the Storm (The Doors) s verši Jima Morrisona, které přednesl Vojtus Petržilka a klasika La´Díra, která nesmí chybět na žádné podobné akci v Lounech.
Pro mne posledním kapelou byla skvělá Herna Bar, na DMK jsem již nevydržel.
Oslava narozenin se moc povedla, přišlo více než 100 kamrádů a všichni se večer moc užili.
Underground Birthday Party, Bahno Louny
Active Image Další večer s muzikou byl opět v Lounech. Po delší době se zaplnil prostor horní restaurace pivovaru ZLoun. Konal se zde koncert u příležitosti 10 let od naražení prvního sudu Piva ZLoun. Skvěký host Phil Shoenfelt & Southern Cross vyplnil prvou část večera (rád jsem si poslechl, chodil jsem na něj kdysi do Opery) a další program obstarala domácí kapela Zadarmo drahý.
10 let Piva ZLoun, Louny
Active Image Naposledy jsme ještě přes Mšené zajeli s Vláďou do Prahy. V Libeňské synagoze předčítal své texty Vráťa Brabenec za doprovodu Pal Post Unit Orchestra. V historickém prostoru zněla tajuplná hudba a charakteristický magický hlas Vráti - silný zážitek.
Vráťa a PPUO, Libeň

Active Image Ještě jedno setkání musím zařadit do tohoto přehledu. Rozloučení s kamarádem Vejškou ( Vladimír Svatopluk Košárek ), který se zúčastňoval všech podobných akcí, občas i s kytarou a bohužel tragicky zahynul. Plný evangelický branický kostel kamarádů vzpomínal na Vejšku. Zpěv, hudba (kaple Svatopluk a další muzikanti) a upřímná slova bratra faráře Pechara, to vše vytvořilo skvělou atmosféro. Poté následovalo společné posezení v sousední kavárně v Evenu. Vejško, určitě jsi si zpíval a bavil se s námi.
Rozloučení s Vejškou, Praha Braník
 
Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde