You are here:
Náročné týdny
Napsal Plazík st.
Pondělí, 02 říjen 2023
V uplynulých dvou týdnech sehráli fotbalové týmy šest utkání a Přípravky s bambini dva turnaje. Náročný čas pro hráče, trenéry i organizátory FK Peruc.

Dospělí
FK Peruc - SK FK Chlumčany 6 : 1
(0:1)
Chlumčany nás překvapili aktivní hrou a celý první poločas byli více u míče. V 6. minutě se po kombinační akci dostal k jednoduchému zakončení Petr Nagy. Potom se hra přelévala ze strany na stranu. Do přestávky to vypadalo na na marné snažení o vstřelení gólu.
Hned po přestávce se Martin Vidím dostal k zakončení a o 20 minut později otočil skóre v náš prospěch. Za deset minut se připomněl také trenér dospělých i dorostu Roman Sekula. To už dával na 3:1. Výborně fandící diváci začínali tušit že body zůstanou doma. Po chvilce se ve skrumáži nejlépe orientoval Jirka Albrecht a vstřelil čtvrtý gól Peruce. V 80. minutě zvyšoval na 5:1 Ivan Shamin. Po dvou minutách šel sám na branku Chlumčan Vojta Kučera. Obránce hostů Dominik Prokeš jej ve vápně srazil k zemi, tak následovala penalta, kterou Ivan neproměnil. Poslední akce byla asi ta nejhezčí. Vojta Kučera šel s míčem z levé strany k vápnu, patou nahrál za sebe na volného Sekyho. Pro něj nebyl problém uzavřít skóre zápasu - 6:1.
Peruc, neděle 24.9.2023, rozhodčí: Šnídl David – Hamáček Václav, Mayer Michal, ŽK 1.1, ČK 0.1, diváků 70.
Branky: Nagy Petr - Sekula Roman 2, Vidím Martin, Albrecht Jiří, Shamin Ivan
Sestava: Zdeněk Říha - Miroslav Máša, Tomáš Kučera, Milan Šulc, Jan Šley (64. Ondra Šley), Martin Vidím, Jan Janovský (55. Jaroslav Židů), Lukáš Rauer (65. Roman Sekula), Ivan Shamin - Vojta Kučera, Mates Leotta (57. Jiří Albrecht)
FOTO

TJ Sokol Koštice - FK Peruc 3 : 1 (1:0)
V Košticích se nám dlouhodobě nedaří. První půle byla spíš vyrovnaná, ale s přibývajícím časem domácí častěji napadali naší branku. Naopak naše pokusy o vstřelení gólu byli bezzubé. Ve 22. minutě se po faulu v našem velkém vápně kopala penalta - 1:0. Do konce poločasu se kopala penalta také na druhé straně po faulu na Vojtu Kučeru. Ivan Shamin neproměnil. Hlavní rozhodčí nijak nereagoval na brzké vyběhnutí brankáře. Ten v době kopnutí Ivanem do míče byl již vyběhnutý na malém vápně.
Další penaltový faul, opět na Vojtu, zůstal neodpískán. Škoda, ale mdlý výkon hlavního rozhodčího nebyl hlavní příčinou naší prohry. V 56. minutě sehráli domácí pěknou akci, která skončila nechytatelnou střelou z hranice velkého vápna - 2:0.  Gól na 3:0 v 80. minutě patří do kategorie nešťastných. Přízemní střela z poza vápna před Zdeňkem poskočila a odrazila se od rukavic za brankovou čáru. Na konci zápasu zaznamenal čestný úspěch Vojta Kučera.
Koštice, neděle 1.10.2023, rozhodčí: Haraus Adam – Abraham Josef, Jan Laube, diváků 50.
Branky: Riegger Daniel 3 (1 penalta) - Kučera Vojtěch
Sestava: Zdeněk Říha - Miroslav Máša, Milan Šulc, Jan Šley, Ondra Šley (61. Jiří Albrecht) - Tomáš Kučera, Lukáš Rauer, Ivan Shamin (61. Jakub Kianička), Martin Vidím - Mates Leotta (66. Roman Sekula), Vojta Kučera

Dorost
SK Lukavec/Velemín - FK Peruc 1 : 7
(1:4)
Na kvalitním trávníku v Lukavci se nám v minulosti příliš nedařilo. Tentokrát se ve 12. minutě našim klukům podařilo vstřelit vedoucí gól. Mates Leotta na vápně nezazmatkoval a míč zamířil na volného Vojtu Koubu, který šanci v pohodě proměnil - 0:1. Peruc měla mírnou převahu a Tomáš Kučera po další akci zvýšil na 0:2. Ve 30. minutě Lukáš Rauer poslal Vojtu Kučeru samotného na domácí branku - 0:3. Potom se dostali ke slovu domácí, obětavě hrající Jakub Švácha faulem hasil brejk Lukavce, z následné penalty domácí snížili - 1:3. Po centru do vápna hlavou upravil poločasové skóre Vojta Kučera.
Po přestávce se připomněl opět Vojta Kouba, nádhernou střelou do kouta branky dal náš pátý gól. Na 1:6 zvyšoval Jan Šley, využil přesné kolmice mezi beky od Lukáše Rauera. Pět minut před koncem zkompletoval hattrick Vojta Kučera, hlavou usměrnil dobrý centr od bráchy Toma z rohového kopu.
Zasloužená výhra a vylepšení aktivního skóre na 25:4. Máme nastříleno nejvíc branek, obdrželi jsme 4, stejně jako náš příští soupeř Česká Lípa. Ve státní svátek tam uvidíme jak se nám bude dařit proti kvalitnímu týmu, bude to přímý souboj o první příčku tabulky okresního přeboru.
Lukavec, neděle 24.9.2023, rozhodčí: Došek, Ing. Jiří – Janovský František, Löwy Jakub, ŽK 0:1, diváků: 60.
Branky: Vostrovský Zdeněk (penalta) - Kučera Vojtěch 3, Kouba Vojtěch 2, Kučera Tomáš, Šley Jan

TJ Loko Česká Lípa - FK Peruc 4 : 1 (3:0)
Souboj o čelo tabulky vyšel naplno domácím. V prvním poločasu vypadala hra vyrovnaně, ale naše velká bolest proměňování vyložených šancí nás trápí pořád. Po rohovém kopu se ve 14. minutě Lípa dostala do vedení. Ve 30. minutě ze skrumáže v malém vápně zvýšili na 2:0. Zápas nejspíš rozhodla branka do kabiny. Ve 44. minutě opět z rohu nepohlídaný hráč u zadní tyče hlavou do odkryté branky 3:0. Ve druhém poločasu se naše hra zlepšila, ale opět neproměňování šancí stálo za ztrátou prvních bodů. V 72. minutě jsme dostali velmi laciný gól z velké vzdálenosti. 3. minuty před koncem dostal Vojta Kučera gólovou přihrávku před odkrytou branku od Lukáše Rauera. Neodjeli jsme tedy s nulou.
Loko Č. Lípa čtvrtek 28. září 2023, rozhodčí: Roušar Jan – Pechr Kryštof, Táborský Josef, ŽK 1:4, diváků: 50.
Branky: Tadeáš Jánský, Lukáš Zeman 2, Filip Novotný - Vojtěch Kučera

FK Peruc - TJ Spartak Boletice 8 : 0 (2:0)
Z Boletic k nám zavítal místní TJ Spartak. Podle umístění v tabulce jsme byli mírným favoritem tohoto zápasu. V 19. a 35. minutě zajistil vedení Lukáš Rauer, na oba góly nahrával Mates Leotta.
Až po přestávce začalo padat více gólů. Vojta Kučera na 3:0 po asistenci Rauera, který v 54. minutě zkompletoval hattrick (as. Jan Šley), v 62.  68. a 72. minutě Vojta Kouba třemi góly dosáhl čistého hattricku za 10 minut. Utkání se blížilo ke konci, už se v pohodě dohrávalo, ale aktivně hrající Tomáš Bíba napadal hráče hostů v malém vápně a uzavřel tak skóre na stavu 8:0. Výhra zcela zasloužená.
Peruc, neděle 1.10.2023, rozhodčí: Andrle Antonín - Jiří Růžek, Josef Stuchlík, ŽK 2:1, diváků: 40.
Branky: Lukáš Rauer 3, Vojta Kouba 3, Vojta Kučera, Tomáš Bíba.

Oddíl dorostu potřebuje do budoucna posílit několika hráči, zájemci se mohou přijít podívat na trénink dorost+dospělí v úterý zatím ještě od 17.30. nebo ve čtvrtek dospělí+dorost ve stejný čas.

Starší žáci
TJ Sokol Holubice - FK Peruc 6 : 2
(3:1)
Prohra 6:2. Soupeř podal vynikající výkon, naším klukům se tentokrát dařilo méně. Snad příště bude zase lépe. Klukům děkujeme.
Holubice, sobota 23.9.2023, diváků: 25.
Branky: Soukup Matyáš 2, Mára Dominik, Pecník Lukáš, Kostřáb Matěj, Dhillon Remi - Hofbauer Nicholas 2

TJ Sokol Smečno - FK Peruc  se ve čtvrtek 28.9.23 nehrálo

Turnaj bambiny a přípravek Peruc
Bambini úterý 26. září turnaj v Černčicích Naši nejmladší všechny své zápasy vyhráli.
Mladší přípravka tamtéž hrála s těmito výsledky: Peruc - Černčice A  6:4, Peruc - Černčice B 11:1 Peruc - Postoloprty 7:1
Starší přípravka hrála 23. září v Cítolibech.

Příští utkání - Dorost; FK Česká Kamenice/Markvartice - FK Peruc, neděle 8.10.2023 10:00 h. - Dospělí; FK Peruc - TJ Sokol Chožov, neděle 8.10.2023 16:00 - Žáci; FK Peruc - SK Slatina/Zlonice, sobota 7. 10. 2023 10:00.