iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Josef Skip Holota
Zajímavosti kolem nás

30. 3. - 23. 6. 2024
Výstava fotografií z okolí Plzeňského a Ústeckého kraje.
Otevřeno so, ne, sv od 10 do 17 hod.
PLAKÁTEK

Poutníci – koncert kapely
Přes 50 let v country

Kino Peruc
Pátek 12.4.2024
19.00 hod.

Legendární bluegrass and country band dorazí s jejich oblíbenými skladbami, v rámci šňůry po Čechách a Slovensku, také na Peruc. Přijďte si s nimi zanotovat.
V
stupné 250 Kč

Slavnostní zahájení sezony
Peruc
Muzeum české vesnice

sobota 13.4.2024
10:00 h.
Městys Peruc vás zve na zahájení sezony v MČV
. Program zajístíí žáci ZŠ a zároveň bude zahájena výstava fotografií M. P. Blažka v podkroví.
PLAKÁTEK

Ohlédnutí 2008 - 2023
M. P. Blažek

Peruc
Muzeum české vesnice

13.4. - 28.10.2024

Výstava fotografií  M. P. Blažka - výběr z posledních třech výstav v Galerii u Plazíka a dalších fotoprací
.
PLAKÁTEK

Gump – jsme dvojka
Kino Peruc
Pátek 19.4.2024
19.00 hod.

Rodinný / Dobrodružný / Nová Gumpova cesta začne přesně tam, kde ta předchozí skončila. Se svým milovaným Béďou Kozím Bobkem projde hlavní zvířecí hrdina příběhem, který už jim dávno předtím napsaly hvězdy. A zatímco Gumpův první příběh byl smutnější, v jeho volném pokračování s názvem Gump – jsme dvojka se diváci mohou těšit na spoustu vtipných zvířecích scén. Vedle hlavního hrdiny se nově objeví také psí slečna Jenny, která si zahraje Gumpovu sestru Kytičku./ Česko / 2024 / délka: 86 min.
Přístupný

V
stupné 100 Kč

Jako zrcadlo
Kateřina Nováková
výstava obrazů
Peruc
Galerie U kozorožce

20.4. - 28.10.2024

Galerie U kozorožce a autorka si vás dovolují pozvat na výstavu obrazů. Výstava bude zahájena vernisáží v sobotu 20. dubna v 16 hodin
.
PLAKÁTEK

Deskovky v knihovně
Obecní knihovna
Peruc

spondělí 22.4.2024
16:30 h.
V pondělí 22.4.2024 od 16:30 se na vás těšíme Obecní knihovna Peruc a Lesní klub Kořínek.
PLAKÁTEK

Prázdniny s broučkem
Kino Peruc
Pátek 26.4.2024
19.00 hod.

Komedie / Kdo by někdy nechtěl vyrazit na rodinou dovolenou krásným červeným karavanem po dědovi? Bára Poláková coby dobrodružná máma dvou dětí a nadšená food blogerka, řekne této výzvě ano. Její manžel, kterého si zahrál Lukáš Příkazký, dobrodružné nadšení ani trochu nesdílí. Ale když máme vedle sebe někoho, koho máme rádi, je úplně jedno, kde zrovna jsme. Celá rodina proto nakonec vyrazí na letní dovolenou k moři obytňákem. / Česko / 2023 / délka: 87 min.
Přístupný

V
stupné 100 Kč

NEVĚRA PRO DVA
Kino Peruc
Úterý 21.5..2024
18.00 hod.

Koštičtí divadelníci vás zvou na komedii L. Albauma a D. Jacobse.
V
stupné dobrovolné
PLAKÁTEK

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
Otevřena od 27.4. do 29.9.2024 v sobotu a neděli od 13 do 18 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
13.4. - 28.10.2024
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavu v podkroví.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice
PLAKÁTEK 2024

 
You are here: Hlavní strana arrow Sport arrow Ohlédnutí za červencem 2023
Ohlédnutí za červencem 2023
Napsal Plazík st.   
Úterý, 01 srpen 2023
Vedra, která začala v červnu, se v dalším měsíci znásobila, krajina vyschla, příroda trpěla. Až poslední týden začalo pršet, a to vydatně. Zaplať Pán bůh. Dle počasí vypadal i můj červenec.
Active Image Hned prvý červencový den jsem si zajel na pátecký zámek. Den před déšť bigbít překazil v Lounech, tak jsem si vychutnal moji oblíbenou Berušku. Je vidět, že Vadaska je v pořádku, kapele to šlapalo. Příjemný letní podvečer.
Již se to rýsovalo. Druhá část vzpomínkové výstavy na Ludvíka Erdmanna v Galerii u Plazíka byla 3. 7.  nainstalována a ve středu oficiálně otevřena. Ještě před tím ji již viděly 3 návštěvy - asi 20 lidiček. (Bohužel ani tolik nepřišlo za celý další měsíc.) Prvá část byla již přístupná v Galerii U kozorožce. Na sobotu jsme připravili k těmto výstavám setkání v peruckých galeriích, které se moc vydařilo. Více, včetně fotek ve článku:
Vzpomínka na Ludvíka
Active Image V sobotu 8. jsme s kamarádem Tondou opět zajeli do Kocourova, na závěr soustředění výtvarníků z lounské VOSA. Poseděli jsme, podívali se i do Milešova ke koupališti a hlavně odpoledne shlédli vernisáž obrazů, které v týdnu ve Středohoří vytvořili. Máme šikovné kamarády.
VOSA, Kocourov
V neděli odpoledne přijeli do Stodolního divadla usedlosti Za Dubem mladí herci souboru Malis Libochovice, aby sehráli své úspěšné představení Za prkennou ohradou. Dle komiksu Pavla Čecha napsal a režíroval Ladislav Valeš s vedoucí souboru Olgou Psotovou. Náročné, ale skvělé!
Za prkennou ohradou
Active Image Na dvoře naplno rozkvetla levandule a desítky čmeláků začaly vysávat slastný mok. Ve vedrech jsem prakticky občas vyšel jen sem, nebo na nákup. V polovině měsíce jednou sluníčko zalezlo a já si vyšel na Makala. Krásný letní den. Slunce v nedohlednu, mírný větřík, 22°C. No, před 15. mozol zase vylez. Další vycházku jsem si udělal už ke konci měsíce, jen kousek do lesa - kolem Majlantům a Obrázku - 3,5 km. Stihl jsem to s prvními kapkami slejváku.
Na dvoře i v lese
Větší cestování bylo jen 20.7. Ani o prázdniny studenti Třetího věku lounské knihovny nezahálí. Active Image Vydali se opět za poznáním naší krásné vlasti a jako prvou navštívili zříceninu rozsáhlého hradu Helfenburk u Úštěka. Pak již zamířili do Českého Švýcarska a po obědě v Růžové vystoupali k moderní rozhledně Růženka. Jen kousek dál je Jánská a na pokraji podzemní továrna nacistického Německa pro výrobu letadel Rabštejn Jánská. Skvělý průvodce nás seznámil s její historií a s těžkým osudem 600 politických vězňů při hloubení ohromných prostor do skály. I když jsme trochu promokli, výlet byl opět skvělý a chytré hodinky ukázaly 14,5 nachozených kilometrů.
Českopis
21. července by bylo mamince 95 let. Vzpomínáme...
Active Image K večeru mne Vláďa "vylákal" na Divadelní setkání na faře Kněžice. Skvělý zážitek! Divadelní soubor B&K (Buzny a Kuřačky) během týdenního pobytu zde připravil divadelní představení na motivy několika témat. Herci jej sehráli na louce i dvoře fary. Poté zahráli kamarádi Furt Rovně svůj úžasný repertoár, dokud nás vítr a déšť nerozehnal. PARÁDA - DÍKY!
Divadelní setkání
V týdnu jsem byl požádán, abych pozval na Plutofest 2023 . Já jsem samozřejmě v sobotu odpoledne do peruckého parku vyrazil. Active Image Na scéně již byli připraveni kamarádi z lounské kapely PanDemos. Po nich zahráli slánští Rozkvěty a kapely se skvělými zpěvačkami Rosetta z Prahy a Symmerya z Pardubic. Až z Hronova přijeli Heebie Jeebies a skáčko, to mám rád. Rozhýbali i mé neposlušné nohy. Active Image Na další kapelu Prague Rockabilly Cats jsem se těšil, bubnuje v ní totiž kamarád Martin (původně Žlutý Pluto pes) od nás z Peruce. Úžasné vystoupení, pod pódiem v té době již tancovalo možná sto návštěvníků. Závěr Plutofestu obstarali Jary Tauber+band z Kladna a skoro místní mladí  Deathblower. I díky počasí, ale hlavně Romanovi a jeho kamarádům (a samozřejmě sponzorům), se již 19. ročník moc vydařil. Jen škoda, že si do peruckého parku nenašlo cestu více návštěvníků.
19. Plutofest (1)
19. Plutofest (2)
Po dvou vydatných deštích jsem si v pátek udělal s hůlkou malou vycházku mezi zralým oblím na Krásnou vyhlídku. Pěšina od Fořtovny na Vyhlídku zatarasena padlým stromem. Nahlásil jsem na radnici, Lucka jednala. Díky! Místní lesník slíbil nápravu v nejbližší době. Nějaký obr-gauner si na Vyhlídce rozdělal ohýnek. Chce zde Hřensko, nebo Rhodos?! Odpočinul jsem si na lavičce u muzea. Příjemná vycházka, ale únava, jako bych šel nejméně do Chraštína.
V sobotu hráli na Pátku Hop Trop, ale já jsem jel do pobočky zichovského pivovaru v Lounech, kde byl nějaký jídelní festival, ale hlavně hrál od 19 Paralet. A to by nebylo normální, kdyby Paraletu na Zichovci nelilo. Ale i přes slejvák s vichrem se večer v pivovaru mezi kamarády vydařil. Sláva Paraletu!
Paralet na Zichovci
Od neděle má vnučka v kempu na Peruci tábor V Pohybu. Mrknul jsem se za dětmi i pravnoučaty, ale o tom asi až v srpnu.
 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde