iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
ROK V PRAZE
a na cestách

Veronika Králik
30. 6. - 25. 8. 2024
Výstava fotografií autorky pocházející z Mikulova, ale již mnoho let žijící v Praze. Praha, společně s Českým středohořím, je jejím oblíbeným tématem.
Vernisáž výstavy 30. 6. 2024 v 15 hod.
Otevřeno so, ne, sv od 10 do 17 hod.
PLAKÁTEK

Ohlédnutí 2008 - 2023
M. P. Blažek

Peruc
Muzeum české vesnice

13.4. - 28.10.2024

Výstava fotografií  M. P. Blažka - výběr z posledních třech výstav v Galerii u Plazíka a dalších fotoprací
.
PLAKÁTEK

Jako zrcadlo
Kateřina Nováková
Peruc
Galerie U kozorožce

20.4. - 28.10.2024

Galerie U kozorožce a autorka si vás dovolují pozvat na výstavu obrazů.

PLAKÁTEK

OD ZEMĚ K NEBESŮM
příroda a architektura

Radek Kučea
Peruc
Galerie u Plazíka

31. 8. - 3. 11. 2024
Výstava fotografií lounského autora, který si zamiloval pohled na svět skrz hledáček fotoaparátu.
Vernisáž výstavy 31. 8. 2024 v 15 hod.
Otevřeno so, ne, sv od 10 do 17 hod.
PLAKÁTEK

VÝROČÍ 10 LET
od otevření penzionu
a kavárny
Za Dubem Peruc
20. 7. 2024 
13 - 19:00 hod.

Šatník paní mlynářky, fotografie, hudba.
15:00 koncert Song Ladies Kvintet

PLAKÁTEK

Kino Peruc
Letní kino - V případě deště se promítání přesouvá do kina, čas zůstává stejný.

Tlapková patrola ve velkofilmu
Promítá se kině!
Pátek 19.7.2024
18:00 hod.

Animovaná komedie. Když se přímo na Adventure City zřítí magický meteorit, získají pejsci z Tlapkové patroly superschopnosti, které je promění v mocné tlapky! USA / Kanada, 93 min.
Mládeži přístupno

Vstupné 50 Kč
_:_:_:_:_

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
Otevřena od 27.4. do 29.9.2024 v sobotu a neděli od 13 do 18 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
13.4. - 28.10.2024
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavu v podkroví.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice
PLAKÁTEK 2024

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Fotbal na Peruci arrow Ohlédnutí za červencem 2023
Ohlédnutí za červencem 2023
Napsal Plazík st.   
Úterý, 01 srpen 2023
Vedra, která začala v červnu, se v dalším měsíci znásobila, krajina vyschla, příroda trpěla. Až poslední týden začalo pršet, a to vydatně. Zaplať Pán bůh. Dle počasí vypadal i můj červenec.
Active Image Hned prvý červencový den jsem si zajel na pátecký zámek. Den před déšť bigbít překazil v Lounech, tak jsem si vychutnal moji oblíbenou Berušku. Je vidět, že Vadaska je v pořádku, kapele to šlapalo. Příjemný letní podvečer.
Již se to rýsovalo. Druhá část vzpomínkové výstavy na Ludvíka Erdmanna v Galerii u Plazíka byla 3. 7.  nainstalována a ve středu oficiálně otevřena. Ještě před tím ji již viděly 3 návštěvy - asi 20 lidiček. (Bohužel ani tolik nepřišlo za celý další měsíc.) Prvá část byla již přístupná v Galerii U kozorožce. Na sobotu jsme připravili k těmto výstavám setkání v peruckých galeriích, které se moc vydařilo. Více, včetně fotek ve článku:
Vzpomínka na Ludvíka
Active Image V sobotu 8. jsme s kamarádem Tondou opět zajeli do Kocourova, na závěr soustředění výtvarníků z lounské VOSA. Poseděli jsme, podívali se i do Milešova ke koupališti a hlavně odpoledne shlédli vernisáž obrazů, které v týdnu ve Středohoří vytvořili. Máme šikovné kamarády.
VOSA, Kocourov
V neděli odpoledne přijeli do Stodolního divadla usedlosti Za Dubem mladí herci souboru Malis Libochovice, aby sehráli své úspěšné představení Za prkennou ohradou. Dle komiksu Pavla Čecha napsal a režíroval Ladislav Valeš s vedoucí souboru Olgou Psotovou. Náročné, ale skvělé!
Za prkennou ohradou
Active Image Na dvoře naplno rozkvetla levandule a desítky čmeláků začaly vysávat slastný mok. Ve vedrech jsem prakticky občas vyšel jen sem, nebo na nákup. V polovině měsíce jednou sluníčko zalezlo a já si vyšel na Makala. Krásný letní den. Slunce v nedohlednu, mírný větřík, 22°C. No, před 15. mozol zase vylez. Další vycházku jsem si udělal už ke konci měsíce, jen kousek do lesa - kolem Majlantům a Obrázku - 3,5 km. Stihl jsem to s prvními kapkami slejváku.
Na dvoře i v lese
Větší cestování bylo jen 20.7. Ani o prázdniny studenti Třetího věku lounské knihovny nezahálí. Active Image Vydali se opět za poznáním naší krásné vlasti a jako prvou navštívili zříceninu rozsáhlého hradu Helfenburk u Úštěka. Pak již zamířili do Českého Švýcarska a po obědě v Růžové vystoupali k moderní rozhledně Růženka. Jen kousek dál je Jánská a na pokraji podzemní továrna nacistického Německa pro výrobu letadel Rabštejn Jánská. Skvělý průvodce nás seznámil s její historií a s těžkým osudem 600 politických vězňů při hloubení ohromných prostor do skály. I když jsme trochu promokli, výlet byl opět skvělý a chytré hodinky ukázaly 14,5 nachozených kilometrů.
Českopis
21. července by bylo mamince 95 let. Vzpomínáme...
Active Image K večeru mne Vláďa "vylákal" na Divadelní setkání na faře Kněžice. Skvělý zážitek! Divadelní soubor B&K (Buzny a Kuřačky) během týdenního pobytu zde připravil divadelní představení na motivy několika témat. Herci jej sehráli na louce i dvoře fary. Poté zahráli kamarádi Furt Rovně svůj úžasný repertoár, dokud nás vítr a déšť nerozehnal. PARÁDA - DÍKY!
Divadelní setkání
V týdnu jsem byl požádán, abych pozval na Plutofest 2023 . Já jsem samozřejmě v sobotu odpoledne do peruckého parku vyrazil. Active Image Na scéně již byli připraveni kamarádi z lounské kapely PanDemos. Po nich zahráli slánští Rozkvěty a kapely se skvělými zpěvačkami Rosetta z Prahy a Symmerya z Pardubic. Až z Hronova přijeli Heebie Jeebies a skáčko, to mám rád. Rozhýbali i mé neposlušné nohy. Active Image Na další kapelu Prague Rockabilly Cats jsem se těšil, bubnuje v ní totiž kamarád Martin (původně Žlutý Pluto pes) od nás z Peruce. Úžasné vystoupení, pod pódiem v té době již tancovalo možná sto návštěvníků. Závěr Plutofestu obstarali Jary Tauber+band z Kladna a skoro místní mladí  Deathblower. I díky počasí, ale hlavně Romanovi a jeho kamarádům (a samozřejmě sponzorům), se již 19. ročník moc vydařil. Jen škoda, že si do peruckého parku nenašlo cestu více návštěvníků.
19. Plutofest (1)
19. Plutofest (2)
Po dvou vydatných deštích jsem si v pátek udělal s hůlkou malou vycházku mezi zralým oblím na Krásnou vyhlídku. Pěšina od Fořtovny na Vyhlídku zatarasena padlým stromem. Nahlásil jsem na radnici, Lucka jednala. Díky! Místní lesník slíbil nápravu v nejbližší době. Nějaký obr-gauner si na Vyhlídce rozdělal ohýnek. Chce zde Hřensko, nebo Rhodos?! Odpočinul jsem si na lavičce u muzea. Příjemná vycházka, ale únava, jako bych šel nejméně do Chraštína.
V sobotu hráli na Pátku Hop Trop, ale já jsem jel do pobočky zichovského pivovaru v Lounech, kde byl nějaký jídelní festival, ale hlavně hrál od 19 Paralet. A to by nebylo normální, kdyby Paraletu na Zichovci nelilo. Ale i přes slejvák s vichrem se večer v pivovaru mezi kamarády vydařil. Sláva Paraletu!
Paralet na Zichovci
Od neděle má vnučka v kempu na Peruci tábor V Pohybu. Mrknul jsem se za dětmi i pravnoučaty, ale o tom asi až v srpnu.
 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde