iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
ROK V PRAZE
a na cestách

Veronika Králik
30. 6. - 25. 8. 2024
Výstava fotografií autorky pocházející z Mikulova, ale již mnoho let žijící v Praze. Praha, společně s Českým středohořím, je jejím oblíbeným tématem.
Vernisáž výstavy 30. 6. 2024 v 15 hod.
Otevřeno so, ne, sv od 10 do 17 hod.
PLAKÁTEK

Ohlédnutí 2008 - 2023
M. P. Blažek

Peruc
Muzeum české vesnice

13.4. - 28.10.2024

Výstava fotografií  M. P. Blažka - výběr z posledních třech výstav v Galerii u Plazíka a dalších fotoprací
.
PLAKÁTEK

Jako zrcadlo
Kateřina Nováková
Peruc
Galerie U kozorožce

20.4. - 28.10.2024

Galerie U kozorožce a autorka si vás dovolují pozvat na výstavu obrazů.

PLAKÁTEK

OD ZEMĚ K NEBESŮM
příroda a architektura

Radek Kučea
Peruc
Galerie u Plazíka

31. 8. - 3. 11. 2024
Výstava fotografií lounského autora, který si zamiloval pohled na svět skrz hledáček fotoaparátu.
Vernisáž výstavy 31. 8. 2024 v 15 hod.
Otevřeno so, ne, sv od 10 do 17 hod.
PLAKÁTEK

VÝROČÍ 10 LET
od otevření penzionu
a kavárny
Za Dubem Peruc
20. 7. 2024 
13 - 19:00 hod.

Šatník paní mlynářky, fotografie, hudba.
15:00 koncert Song Ladies Kvintet

PLAKÁTEK

Kino Peruc
Letní kino - V případě deště se promítání přesouvá do kina, čas zůstává stejný.

Tlapková patrola ve velkofilmu
Promítá se kině!
Pátek 19.7.2024
18:00 hod.

Animovaná komedie. Když se přímo na Adventure City zřítí magický meteorit, získají pejsci z Tlapkové patroly superschopnosti, které je promění v mocné tlapky! USA / Kanada, 93 min.
Mládeži přístupno

Vstupné 50 Kč
_:_:_:_:_

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
Otevřena od 27.4. do 29.9.2024 v sobotu a neděli od 13 do 18 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
13.4. - 28.10.2024
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavu v podkroví.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice
PLAKÁTEK 2024

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Fotbal na Peruci arrow Ohlédnutí za květnem 2023
Ohlédnutí za květnem 2023
Napsal Plazík st.   
Úterý, 06 červen 2023
Květen byl plný květů, ale od druhé půli počátku již každoročního suchého období. Ale těch kulturních akcí! Stíhám tak jednu čtvrtinu. Tak se ohlížím...

Ve středu 3.5. návštěva Prahy. Poté, co byl po dlouhých letech osvobozen Pražský hrad od predátorů, Active Image mohl jsem se jím bez hanby a ponížení projít. Vstoupil jsem u Belvederu do královských zahrad, kolem prezidentského dvorku na Prašný most a již jsem byl na druhém nádvoří. Ještě mrknutí ke vstupní bráně a ke Španělskému sálu a pak již do sv. Víta. Příjemná zpráva pro nás, kteří jsme procházeli Pražský hrad již před 70 roky. Vstup do všech prostor zdarma! Okolo královského paláce ke sv. Jiří a po dlouhých letech do Zlaté uličky plné turistů. Už to není to kouzlo. Přes Staré purkrabství a kolem Černé věže na Staré zámecké schody a dolů na Klárov na tramvaj. Výstup na Národní a zbyla chvilka i na mé oblíbené galerie. v Ambitu u Františkánů Praha očima fotografů a v Leica Gallery výstava Grupy Romana France. Tramvají k Masaryčce a dál na Petrské náměstí.
Pražský hrad

Závěr večera v Praze jsem si užil ve Studiu Paměť na vernisáži výstavy Paměť lásky obrazů kamaráda Pavla Straky a následující koncerty Honzy Polanského a Jiřího Matyse (Duo Plavci - Kluk z Holdingu) a Strakova pojízdného cirkusu se skvělými sólisty.
Straka výtvarný i hudební

V pátek jsem si vyšel na malou odpolední vycházku k plynovodu (cca 4 km). O moc víc nedávám, ale chvilka v lese je příjemná.
Na kraj lesa

Active Image Již ve středu jsme s autorem nainstalovali novou výstavu v Galerii u Plazíka a tak mohla v sobotu proběhnout její vernisáž. Píši o to ve článku. I vy můžete výstavu navštívit o víkendy a svátky až do 2. července.
Panoramata v galerii

Active Image V neděli přijela dcera s mými pravnoučaty Adamem a Karolínkou a spolu jsme se prošli trochu po Peruci. Krásné chvíle s rodinou!

Tradičně ve dnech výročí ukončení 2. světové války se na Peruci uskutečňuje pietní akt. U nás v pondělí 8. května.
Vzpomínka

Active Image K návštěvám nejmilejším v mé galerii jsou ty školních dětí. V úterý přišla milá návštěva 3. třídy ZŠ s Magdou a Helenou a po dvou týdnech ve čtvrtek zase 1. třída s Pavlou a Jitkou. Active Image A mezi tím i studenti Gymnázia Omská z Prahy 10, kteří sjou na Peruic na hudebně- výtvarném pobytu. Active Image Odpolední návštěva z pražského gymplu mne pozvala do kempu na večerní koncert kamaráda harmonikáře Fousáče. Jo, jako vždy paráda. I študáky rozezpíval. Již jsem kolikrát přemýšlel, pozvat Pavla na Peruc. Přišel by někdo na bezva písničkáře?

Active Image Po tříleté pauze jsem svolal sraz naší 9. třídy, tentokráte výroční po 60 letech Moc se nám vydařil. Z původních více než 50 (třídy 9. A a B) se nás sešlo 14 a měli jsme moc příjemné odpoledne Za Dubem. Hanka nám poskytla jejich usedlost a vzorně nás obsluhovala.
Sraz 9.tř. 1963

Active Image Opět mne zavolal Vláďa, zde nepojedeme spolu na koncert, tentokráte na Kladno do kavárny Pod Třešní. O ní vím již delší dobu, ale ještě jsem tam nebyl. Pro akce slouží větší místnost v patře v domě ve dvoře. A ten večer tam vystupoval známý písničkář Petr Linhart (ex Čp.8, Majerovy brzdové destičky) a kytarista Josef Štěpánek. V nabitém "obýváku" moc příjemný a pěkný večer.

Active Image V pátek 12. jsem jel na prvé představení 64. Libochovického divadelního léta, které přivezl soubor SUMUS Praha. Hra litevského autora Saulise Šantelise "Utíkej smrtko, utíkej" vypráví o samorostlém mladíkovi tragicky i humorně, jak je to u pobaltských národů typické. U mne výborné. Na další představení letošního LDL jsem jel o osm dní poté, jmenovalo se "Hra ve hře" v podání souboru Jakoby herci z Řeže. Přestože jejich prvotina, navíc autorská, se povedla. Opět výborné. Na další program LDL pojedu v červnu.
64. Libochovické divadelní léto

V sobotu jsem se nečekaně ocitl opět v Praze. Synova přítelkyně slavila narozeniny a tak jsme tam s dcerou zajeli popřát a posedět.

Active Image Na víkend připravil pan Čech ze Železničního muzea Zlonice - Lisovice oslavu 150 let Pražsko-duchcovské dráhy. V neděli projížděl Perucí sem a tam ze Slaného do Loun motoráček M131, zvaný Hurvínek. Zajel jsem na perucké nádraží již k dopolednímu průjezdu a po obědě jsem se svezl do Loun a zpátky. Na nádražích vítali průjezd desítky přihlížejících, nejvíce snad u nás na Peruci.
O akci informoval i slánský Infláček. Také jste ho viděli, nebo se svezli? Celkem se v neděli projelo asi 200 cestujících.
Motoráčkem do Loun a zpátky
Zde i video
Zde Infláček

Active Image Již jsem dlouho nebyl na hřivčickém židovském hřbitově, tam a zpět (cca 9km) bych nedal. Zajel jsem ve středu 17.5. autobusem do Vrbna a zpátky šel pěšky. Za vrbenskými humny byla před pár lety obnovena polní cesta, bohužel před měsícem ji místní zemědělec odoral a zbyla jen pěšina. Prošel jsem lesíkem a byl u vrat hřbitova. Nádherný pohled na bílou plochu odkvetlých pampelišek. Výtvarné i dojemné. Po nafocení již mé kroky nad Hřivčicemi vedly po Hajkách na Peruc. Po 5,5 km a 2 hodinách to nohy dávali dost ztěžka, ale došel jsem až domů.
Přes židovský hřbitov

Hned ve čtvrtek na další výlet, opět autobusem s Českopisem MKL, tentokráte za historií, technikou
Active Image i uměním. Prvým cílem byl zámek Nelahozeves se sbírkou Lobkoviců. O pár km dál moc pěkná vodní elektrárna v plném provozu a jez s přemostěním a plavební komorou v Miřejovicích. To se mi líbilo! Na závěr Národní galerie ve pražském Veletržním paláci s výtvarnou výstavou První republika. Je pěkné výletovat a poznávat nová místa.
Českopis

Active Image V neděli odpolední návštěva Loun. Nejdříve krátké zastavení na zahradě u Oharky s vnučkami a pravnoučaty. Přejezd do centra a návštěva GAML na příjemné dernisáži výstavy Rostislava Nováka.

Active Image V pondělí 22.5. nás pět přišlo na autorské čtení a povídání do perucké knihovny s autorkou Petrou Kubaškovou o jejích malostranských čarodějnicích. Bylo to příjemné a zajímavé posezení, které připravila naše knihovnice Lenka. Jen kdyby měli místní zájem...

Active Image Po celý měsíc dělala příroda divy i na mém dvoře. Nejen ředkvičky, ale i salát obohatil můj jídelníček. A těch květů! Po tulipánech nejdříve můj velkokvětý a bohatý šeřík a koncem května rozvinul své obrovské květy červený zahradní mák. Mnohé dny byly jak vymalované, jen ta voda chyběla.
Můj květnový dvorek

Active Image Poté, co jsem se na Bahně po 50 letech setkal se svými spolupracovníky z Rozvodného závodu SČE, mne čekal náročný víkend. Bohužel se sešlo setkání kamarádů v peruckém kempu a tradiční, již 19. Antikotel. V kempu jsem se stavil jen dvakrát na krátkou chvíli a jinak jsem vždy do půlnoci poslouchal velký výběr kapel na lounském Bahně (Stromovka).
Antikotel uvařil v pátek na Bahně prvý výborný guláš. Active Image Použil skvělé suroviny - The Rohotoče, A Bag of Potatoes, Flower Cover, Paralet, Furt Rovně, Najust, Riders on the Storm,... Po půlnoci jsem již odpajdal k autu.
Antikotel pátek odpoledne
Antikotel pátek večer
Antikotel sobota odpoledne
Antikotel sobota večer

Antikotel připravil v sobotu odpoledne moc vydařené dětské odpoledne, plné soutěží a na podiích další výborný guláš.
Active Image Opět použil skvělé suroviny - Matouš plus dva, Paulo Grunza Duo, Freebirds, Deaken, Red Hot Čili Pepa, Funkus, Pan Demos, Laura a její tygři,... (Půlnoc mne opět poslala domů). Všechny kapely skvělé a Laura Bahno rozvířila. Organizátoři se vrátili k původním kořenům a byl z toho za krásného počasí moc vydařený Antikotel. Velký dík všem příchozím, kapelám a zejména pořadatelům. Těšme se na jubilejní 20. ročník. (Až zpracuji všechny fotky, dám do samostatného článku.)

Neděle byla odpočinková, pouze jsem navštívil bohoslužbu v naší perucké kapli.
Active Image V pondělí po další zkoušce našeho sboru Senior Melody jsem zajel do Klobuk. Paní učitelka Marta Zaiml nastudovala se žáky klobucké školy známý muzikál VLASY a ti jej zahráli v plné sokolovně. Skvělá práce, úžasní účinkující.
Vlasy ZŠ Klobuky

Květen skončil, tešme se na červen a snad i nějaký déšť...

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde