iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
ROK V PRAZE
a na cestách

Veronika Králik
30. 6. - 25. 8. 2024
Výstava fotografií autorky pocházející z Mikulova, ale již mnoho let žijící v Praze. Praha, společně s Českým středohořím, je jejím oblíbeným tématem.
Vernisáž výstavy 30. 6. 2024 v 15 hod.
Otevřeno so, ne, sv od 10 do 17 hod.
PLAKÁTEK

Ohlédnutí 2008 - 2023
M. P. Blažek

Peruc
Muzeum české vesnice

13.4. - 28.10.2024

Výstava fotografií  M. P. Blažka - výběr z posledních třech výstav v Galerii u Plazíka a dalších fotoprací
.
PLAKÁTEK

Jako zrcadlo
Kateřina Nováková
Peruc
Galerie U kozorožce

20.4. - 28.10.2024

Galerie U kozorožce a autorka si vás dovolují pozvat na výstavu obrazů.

PLAKÁTEK

OD ZEMĚ K NEBESŮM
příroda a architektura

Radek Kučea
Peruc
Galerie u Plazíka

31. 8. - 3. 11. 2024
Výstava fotografií lounského autora, který si zamiloval pohled na svět skrz hledáček fotoaparátu.
Vernisáž výstavy 31. 8. 2024 v 15 hod.
Otevřeno so, ne, sv od 10 do 17 hod.
PLAKÁTEK

VÝROČÍ 10 LET
od otevření penzionu
a kavárny
Za Dubem Peruc
20. 7. 2024 
13 - 19:00 hod.

Šatník paní mlynářky, fotografie, hudba.
15:00 koncert Song Ladies Kvintet

PLAKÁTEK

Kino Peruc
Letní kino - V případě deště se promítání přesouvá do kina, čas zůstává stejný.

Tlapková patrola ve velkofilmu
Promítá se kině!
Pátek 19.7.2024
18:00 hod.

Animovaná komedie. Když se přímo na Adventure City zřítí magický meteorit, získají pejsci z Tlapkové patroly superschopnosti, které je promění v mocné tlapky! USA / Kanada, 93 min.
Mládeži přístupno

Vstupné 50 Kč
_:_:_:_:_

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
Otevřena od 27.4. do 29.9.2024 v sobotu a neděli od 13 do 18 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
13.4. - 28.10.2024
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavu v podkroví.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice
PLAKÁTEK 2024

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Fotbal na Peruci arrow Ohlédnutí za lednem 2023
Ohlédnutí za lednem 2023
Napsal Plazík st.   
Neděle, 05 únor 2023
Začal nám další rok, dvojku nahradila trojka. Zima se sněhem jen občas vykoukne, je to taková divná doba. U mne ještě týden doznívalo silné nachlazení. Jo, dva týdny jsme volili...

Active Image Po dvou letech se oficiálně obnovil novoroční pochod na Krásnou vyhlídku na Peruci (poprvé nultý ročník 2005, 15. oficiálních pochodů do roku 2020, 2 neofi covidové). Já poprvé nešel, dech mi to nedovolil. Pozdravil jsem asi 55 účastníků alespoň u peruckého zámku. Věřím, že si všichni v tomto jarním počasí vycházku užili a využili připravené občerstvení. Zpravodaj Honza hlásí z místa asi 90 pochodníků.
Perucké střípky - leden 2023  (fotky z různých událostí)
Před 150 lety, dne 2. ledna 1873 byly uvedeny do provozu železniční stanice Vrbno nad Lesy, Peruc, Klobuky v Čechách, Zlonice a Slaný. Slavnostním vlakem Most - Louny - Slaný byla zahájena veřejná osobní doprava na zhruba polovině trati Pražsko-duchcovské dráhy. Výročí významné, ale dráhy, ani místa na trati si jej nepřipomněli. Možná i pro blížící se konec této trati.
Active Image Takový (ne)normální leden, počasí nic moc, slunce, sníh a hlavně zataženo s větrem. 3. ledna prvá malá zdravotní procházka kolem "Kořínků" na Makala. 10. 1. bylo hezky, já jsem byl taky trochu v pohodě, tak jsem po 10 dnech vyplnil novoroční tradici - zašel jsem na Krásnou vyhlídku. Po týdnu jen tak kolem domečku, dokonce i s popraškem sněhu a kolem rybníků do parku. 22. jsem si vyšel na pocukrovaná Makala. No, moc jsem toho nenachodil.
Active Image 6. leden a Tři králové za dveřmi. Tradice dodržena. Moc děkuji šikovnému Kořínku za zazpívání a přání. Již několik dní slyším pily z lesa a při cestě do Loun jsem zjistil, že nenasytní lesožrouti likvidují jeden z posledních pohledných kousků peruckého lesa u silnice na Slavětín.
Další den jsem zajel s Vierou na Novoroční koncert Kvítku u sv. Bartoloměje na Smolnici byl skvělý. Návštěvníci v zaplněných lavicích si ho užili s radostí v srdci i duši. Spolek Hudba na Smolnici dělá celý rok skvělé akce.
Active Image V neděli mne Mirek s Markétou vyvezli na malý nedělní výlet. Chtěli jsme na nějaký zámek, do muzea..., vše zavřeno. Druhý cíl byl nějaký malý kopeček s rozhledem - mlha. Nakonec přes Tejnici (M. tam ještě nebyla), kde jsme se samozřejmě stavili v magickém nedostavěném chrámu, jsme dojeli na Zichovec. Dobrý oběd a vycházka ke Smradovně lesem i mezi poli. I to byly moc příjemné 3 km. Díky...
Před časem jsme si na FB komentovali fotky s Václavem Machem z Postoloprt. Active Image Ukončil to odchod výborného fotografa do snímání v jiné dimenzi. Ve čtvrtek 12.1 byla zahájena výstava jeho úžasných černobílých analogových snímků od řeky Ohře ve Vrchlického divadle v Lounech. Sešlo se mnoho lidí, přátel, známých a všichni jsme žasli nad jeho tvorbou... (Výstavu Rok u řeky si můžete prohlédnout až do  1. března.)
Druhý a čtvrtý víkend, spíše pátek a sobotu, jsem strávil po 60 letech v perucké škole. Active Image Prezidentské volby se pro opravy v knihovně konaly v tamní jídelně, dříve dílnách a třídách obecné školy. Již poněkolikáté jsem byl členem místní komise za Piráty. Prvé kolo jsme zpracovali do jedné hodiny po zavření volební místnosti a v půl čtvrté byly naše výsledky potvrzeny a my mohli domů. O 14 dní později jsme byli hotovi za 40 minut a po 15. hodině mohli jít odpočívat domů. Skvělá práce, vše bez chyb. Ono se to nezdá, ale i po 8 + 6 hodinách sezení je jeden unaven. A jak to dopadlo. Přímo na Peruci (PP 57.5%, AB 42,5%), stejně jako v celém Česku, zvítězil Petr Pavel a stane se v březnu naším, věřím po dlouhé době skutečným prezidentem.
Ještě před druhým kolem voleb jsem se ocitnul na představení, na kterém se netleská. Active Image Nenadálá návštěva Činoherního studia v Ústí a následná procházka centrem krajského města vyplnila čtvrteční večer. Kamarádka Iva z Kořínku mne nabídla lístek s dopravou a to jsem nemohl odmítnout. Představení se jmenovalo Konference ve Wannsee. 20. ledna 1942 se na břehu jezera Wannsee u Berlína sešlo patnáct vysoce postavených úředníků nacistického Německa, aby úředně a technicky dotáhli koordinaci konečného řešení židovské otázky. Celé představení a závěrečná věta Kde zůstal člověk? nás uzemnila na sedačkách. Po chvíli jsme všichni potichu opustili hlediště.
Poslední lednovou neděli nás pozval Klub žen Stradonice na přednášku Martina Černého Stradonická škola. Opět vydařená akce zkušených organizátorů a hlavně výborné množství zajímavých a kvalitních informací z historie.
Active Image
V úterý večer jsem zajel do Velvar, kde v Galerii Tomáš Vosolsobě byla vernisáží zahájena výstava Jiřího Suchého "Když nehraju, kreslím". Jaké bylo překvapení, když do plné výstavné síně vstoupil sám autor, muž tisíce zájmů a dovedností.
Jdeme do nejkratšího měsíce roku, mne čeká příprava prvé výstavy v mé galerii.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde