iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Mé postřehy mobilem
Jitka Pazderová

4. 3. - 30. 4. 2023
Výstava fotografií snímaných mobilem, prvá výstava autorky.
PLAKÁTEK

PŘEDVELIKONOČNÍ TRŽNICE
Za Dubem Peruc

1.4.2023 13 - 16 hod.
VE STÁNCÍCH kraslice, dekorace, keramika, bylinky, perníčky    a další…
V KAVÁRNĚ káva, čokoláda, zákusky slané i sladké, zmrzlina, mošt, bylinkový čaj, pivo, víno, velikonoční nabídka, turistické upomínky,…
NA TERASE velikonoční nádivka, polévka.
PLAKÁTEK  

Ukliďme Česko - Peruc
Městys Peruc

1.4.2023 
Akce je individuální. Pytle a rukavice na Úřadu městyse Peruc. Více v plakátku.
PLAKÁTEK 
Kocour v botách: Poslední přání
Kino Peruc
2.4.2023
neděle 15:30 hod.

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy. Když máte k dispozici devět životů, tak vám na tom, že tu a tam něco odskáčete, vůbec nezáleží, zvlášť když jste legendární hrdina, který se dobrovolně vrhá do těch nejbláznivějších dobrodružství. Kocour v botách právě zachránil obyvatele jednoho městečka před řáděním zuřivého obra, jenže při tom přišel o předposlední ze svých životů. Kocour se proto rozhodne pověsit boty na hřebík a žít dál v relativním bezpečí. Film   USA. Délka filmu 101 min.
Přístupný film 
Vstupné 50 Kč 
 
Bastardi – reparát
Kino Peruc
14.4.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie / Drama. Učitel Majer je propuštěn z vězení na amnestii. K sobě do domu si ho bere jeho spolužák ze základní školy Ivan, jenž žije v romském ghettě. Majer nemá nikoho z rodiny. Nikdo mu nezbyl, a tak nabídku Ivana vítá. Ivan Majerovi sdělí, že se mu rozhodl pomoci především z důvodu, že potřebuje znovu otevřít školu, na které dříve Majer učil a chvíli ji vedl. Film Česko. Délka filmu 86 min.  
Nevhodný do 12 let

Vstupné 100 Kč 

Srdeční záležitost
Kino Peruc
28.4.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie. Červený koberec, zářící reflektory, ječící fanoušci, fotografové honící se za nejlepším snímkem, kameramanské štáby čekající na rozhovory – premiéra se blíží a největší filmová hvězda Marvin Bosch je netrpělivě očekávána. Ale ta nepřichází. Rozhovor se zákeřnou bulvární novinářkou Bettinou Bamberger vysílaný v přímém přenosu se totiž strašně nevydařil a Marvin před novináři i fanoušky prchá ulicemi města. Film Německo.  Délka filmu 100 min.
Nevhodný do 12 let

Vstupné 100 Kč 

Stradonice - 750 let
Stradonice - náves

10.6.2023 13 hod.
Klub žena a SDH Stradonice vás zvou na oslavu 750. výročí Stradonic - 1273 - 2023. Bohatý kulturní program. Občerstvení zajištěno.
PLAKÁTEK   

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Zahájení sezony 1.4.2023.
Otevřeno v sobotu a neděli od 13.00 do 18.00 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. bude uveřejněn.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Černá kronika arrow Ohlédnutí za lednem 2023
Ohlédnutí za lednem 2023
Napsal Plazík st.   
Neděle, 05 únor 2023
Začal nám další rok, dvojku nahradila trojka. Zima se sněhem jen občas vykoukne, je to taková divná doba. U mne ještě týden doznívalo silné nachlazení. Jo, dva týdny jsme volili...

Active Image Po dvou letech se oficiálně obnovil novoroční pochod na Krásnou vyhlídku na Peruci (poprvé nultý ročník 2005, 15. oficiálních pochodů do roku 2020, 2 neofi covidové). Já poprvé nešel, dech mi to nedovolil. Pozdravil jsem asi 55 účastníků alespoň u peruckého zámku. Věřím, že si všichni v tomto jarním počasí vycházku užili a využili připravené občerstvení. Zpravodaj Honza hlásí z místa asi 90 pochodníků.
Perucké střípky - leden 2023  (fotky z různých událostí)
Před 150 lety, dne 2. ledna 1873 byly uvedeny do provozu železniční stanice Vrbno nad Lesy, Peruc, Klobuky v Čechách, Zlonice a Slaný. Slavnostním vlakem Most - Louny - Slaný byla zahájena veřejná osobní doprava na zhruba polovině trati Pražsko-duchcovské dráhy. Výročí významné, ale dráhy, ani místa na trati si jej nepřipomněli. Možná i pro blížící se konec této trati.
Active Image Takový (ne)normální leden, počasí nic moc, slunce, sníh a hlavně zataženo s větrem. 3. ledna prvá malá zdravotní procházka kolem "Kořínků" na Makala. 10. 1. bylo hezky, já jsem byl taky trochu v pohodě, tak jsem po 10 dnech vyplnil novoroční tradici - zašel jsem na Krásnou vyhlídku. Po týdnu jen tak kolem domečku, dokonce i s popraškem sněhu a kolem rybníků do parku. 22. jsem si vyšel na pocukrovaná Makala. No, moc jsem toho nenachodil.
Active Image 6. leden a Tři králové za dveřmi. Tradice dodržena. Moc děkuji šikovnému Kořínku za zazpívání a přání. Již několik dní slyším pily z lesa a při cestě do Loun jsem zjistil, že nenasytní lesožrouti likvidují jeden z posledních pohledných kousků peruckého lesa u silnice na Slavětín.
Další den jsem zajel s Vierou na Novoroční koncert Kvítku u sv. Bartoloměje na Smolnici byl skvělý. Návštěvníci v zaplněných lavicích si ho užili s radostí v srdci i duši. Spolek Hudba na Smolnici dělá celý rok skvělé akce.
Active Image V neděli mne Mirek s Markétou vyvezli na malý nedělní výlet. Chtěli jsme na nějaký zámek, do muzea..., vše zavřeno. Druhý cíl byl nějaký malý kopeček s rozhledem - mlha. Nakonec přes Tejnici (M. tam ještě nebyla), kde jsme se samozřejmě stavili v magickém nedostavěném chrámu, jsme dojeli na Zichovec. Dobrý oběd a vycházka ke Smradovně lesem i mezi poli. I to byly moc příjemné 3 km. Díky...
Před časem jsme si na FB komentovali fotky s Václavem Machem z Postoloprt. Active Image Ukončil to odchod výborného fotografa do snímání v jiné dimenzi. Ve čtvrtek 12.1 byla zahájena výstava jeho úžasných černobílých analogových snímků od řeky Ohře ve Vrchlického divadle v Lounech. Sešlo se mnoho lidí, přátel, známých a všichni jsme žasli nad jeho tvorbou... (Výstavu Rok u řeky si můžete prohlédnout až do  1. března.)
Druhý a čtvrtý víkend, spíše pátek a sobotu, jsem strávil po 60 letech v perucké škole. Active Image Prezidentské volby se pro opravy v knihovně konaly v tamní jídelně, dříve dílnách a třídách obecné školy. Již poněkolikáté jsem byl členem místní komise za Piráty. Prvé kolo jsme zpracovali do jedné hodiny po zavření volební místnosti a v půl čtvrté byly naše výsledky potvrzeny a my mohli domů. O 14 dní později jsme byli hotovi za 40 minut a po 15. hodině mohli jít odpočívat domů. Skvělá práce, vše bez chyb. Ono se to nezdá, ale i po 8 + 6 hodinách sezení je jeden unaven. A jak to dopadlo. Přímo na Peruci (PP 57.5%, AB 42,5%), stejně jako v celém Česku, zvítězil Petr Pavel a stane se v březnu naším, věřím po dlouhé době skutečným prezidentem.
Ještě před druhým kolem voleb jsem se ocitnul na představení, na kterém se netleská. Active Image Nenadálá návštěva Činoherního studia v Ústí a následná procházka centrem krajského města vyplnila čtvrteční večer. Kamarádka Iva z Kořínku mne nabídla lístek s dopravou a to jsem nemohl odmítnout. Představení se jmenovalo Konference ve Wannsee. 20. ledna 1942 se na břehu jezera Wannsee u Berlína sešlo patnáct vysoce postavených úředníků nacistického Německa, aby úředně a technicky dotáhli koordinaci konečného řešení židovské otázky. Celé představení a závěrečná věta Kde zůstal člověk? nás uzemnila na sedačkách. Po chvíli jsme všichni potichu opustili hlediště.
Poslední lednovou neděli nás pozval Klub žen Stradonice na přednášku Martina Černého Stradonická škola. Opět vydařená akce zkušených organizátorů a hlavně výborné množství zajímavých a kvalitních informací z historie.
Active Image
V úterý večer jsem zajel do Velvar, kde v Galerii Tomáš Vosolsobě byla vernisáží zahájena výstava Jiřího Suchého "Když nehraju, kreslím". Jaké bylo překvapení, když do plné výstavné síně vstoupil sám autor, muž tisíce zájmů a dovedností.
Jdeme do nejkratšího měsíce roku, mne čeká příprava prvé výstavy v mé galerii.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde