iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
ROK V PRAZE
a na cestách

Veronika Králik
30. 6. - 25. 8. 2024
Výstava fotografií autorky pocházející z Mikulova, ale již mnoho let žijící v Praze. Praha, společně s Českým středohořím, je jejím oblíbeným tématem.
Vernisáž výstavy 30. 6. 2024 v 15 hod.
Otevřeno so, ne, sv od 10 do 17 hod.
PLAKÁTEK

Ohlédnutí 2008 - 2023
M. P. Blažek

Peruc
Muzeum české vesnice

13.4. - 28.10.2024

Výstava fotografií  M. P. Blažka - výběr z posledních třech výstav v Galerii u Plazíka a dalších fotoprací
.
PLAKÁTEK

Jako zrcadlo
Kateřina Nováková
Peruc
Galerie U kozorožce

20.4. - 28.10.2024

Galerie U kozorožce a autorka si vás dovolují pozvat na výstavu obrazů.

PLAKÁTEK

OD ZEMĚ K NEBESŮM
příroda a architektura

Radek Kučea
Peruc
Galerie u Plazíka

31. 8. - 3. 11. 2024
Výstava fotografií lounského autora, který si zamiloval pohled na svět skrz hledáček fotoaparátu.
Vernisáž výstavy 31. 8. 2024 v 15 hod.
Otevřeno so, ne, sv od 10 do 17 hod.
PLAKÁTEK

VÝROČÍ 10 LET
od otevření penzionu
a kavárny
Za Dubem Peruc
20. 7. 2024 
13 - 19:00 hod.

Šatník paní mlynářky, fotografie, hudba.
15:00 koncert Song Ladies Kvintet

PLAKÁTEK

Kino Peruc
Letní kino - V případě deště se promítání přesouvá do kina, čas zůstává stejný.

Tlapková patrola ve velkofilmu
Promítá se kině!
Pátek 19.7.2024
18:00 hod.

Animovaná komedie. Když se přímo na Adventure City zřítí magický meteorit, získají pejsci z Tlapkové patroly superschopnosti, které je promění v mocné tlapky! USA / Kanada, 93 min.
Mládeži přístupno

Vstupné 50 Kč
_:_:_:_:_

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
Otevřena od 27.4. do 29.9.2024 v sobotu a neděli od 13 do 18 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
13.4. - 28.10.2024
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavu v podkroví.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice
PLAKÁTEK 2024

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Plazíkovo digifoto arrow Ohlédnutí za prosincem 2022
Ohlédnutí za prosincem 2022
Napsal Plazík st.   
Úterý, 03 leden 2023
Poslední měsíc roku jen utvrdil, že mimo krásných chvil s nejbližšími a kamarády to byl nejhorší rok mého života. Ztěžka dýchám, odchází mi nohy a celkově se cítím sláb a nemohoucí. Co bych ale chtěl, vždyť mně bylo 74.

Active Image Hned prvý den měsíce jsme se podruhé sešli se zbytkem spolužáků z průmky. Zbyněk požádal, zda může být sraz u mne, tak jsem roztopil své kachlové kamna v kuchyňce a sešlá pětice i v jejím chladu vydržela. Fajn posezení po 52 letech od matury.
Návrat po dvou letech. Od roku 2012 jezdí paní Taťjana Medvecká Active Image zpříjemnit adventní čas na Smolnici. Pro velký zájem se letošní setkaní s vzácnou herečkou a jejím klavíristou Igorem Tausingerem po nucené pauze konalo v kulturním domě v sobotu 3. prosince. Početné publikum bylo nadšeno přednesem krásných textů i hudebním doprovodem.  Děkujeme za moc milé setkání a jeho organizaci manželům Vrchlavským a těšíme se na další v roce 2023..
Adventní podvečer
Active Image Vánoce se blížili a odstartoval jsem pečení vánočního cukroví. Po lineckém, slepovaném mojí rybízovou marmeládou a pracen s náplní a čokoládou, jsem letos zkusil košíčky a hlavně oříškové rohlíčky s krémem a čokoládou. Pracné, ale výborné. Před Vánoci ještě tradiční čokoládové měsíčky s cukrovou polevou a samozřejmě vánočka.  Bylo sladko...
Advent a Vánoce
Prosincové počasí bylo bláznivé. To se ještě nestalo, abych 7. prosince sekal trávník - sucho a teplo. Active Image O týden později bylo bílo. Napadla jen malá vrstva, protáhl jsem pěšinky a bylo to hezké. Horší to bylo o pár dní později, začalo pršet a vše pokryla velká vrstva ledu. Tři dna jsem nemohl vyjít ani před domek. Poté ale vše zmizelo a jako mávnutí jarním proutkem bylo o Vánocích až do Silvestra kolem 15°C.
Prosincová Peruc
Active Image Při poslední letošní akci v usedlosti Za Dubem na Peruci se po dvou letech vrátila v sobotu 10. Předvánoční tržnice. Více než 10 prodejců prodávalo krásné ruční výrobky pro potěšení i užitek. Návštěvníků bylo možná méně, ale všichni si odnesli tyto krásné věci domů, možná i pod stromeček. Skvělé bylo i občerstvení v kavárně. Díky...

Active Image V neděli si téměř 20 návštěvníků vyslechlo adventní koncert Pěveckého sboru CČSH NO Louny pod vedením Ivany Derflerové v perucké kapli M. J. Husa. Tato akce, pořádaná místní Náboženskou obcí CČSH již tradičně k době očekávání patří.
Po 7 měsících v úterý 13. u očního v Počernicích, skoro Active Image dobrý, jen nějaká blána se uvolňuje. V březnu se rozhodne, zda opět poskytnu své oko jejich skalpelu. Stihl jsem opět oběd v Pivovaru Počerňák - všem doporučuji. Vzorná obsluha, výborné jídlo, slušné ceny (většinou 144 Kč). Od vstupu do hospody, objednání, vyjedení talíře a vychutnání skvělé 11° - vše za 20 minut. Zpět vlakem, než nám ho zruší, s přestupem Masaryčka - Kralupy.
Večer jsem stihl ještě zajet do Galerie města Loun pod divadlem. Dva dny po svých 97. narozeninách zde pokřtil významný Active Image český skladatel a hudební znalec Zdeněk Šesták spolu s dalšími kmotry knihu Viktora Bezdíčka Hledání světla, věnovanou jeho životu a dílu. O vzniku publikace promluvil autor a tři Šestákovy skladby na fagot zahrál člen České filharmonie Jaroslav Kubita. Slavnostního večera se zúčastnilo mnoha skladatelových přátel a známých, kterým vepsal své věnování do vydané knihy. Je úžasné, v jaké fyzické a psychické kondici je Zdeněk Šesták ve svém pokročilém věku. Jen ať je mezi námi ještě mnoho dalších let...
Zdeněk Šesták v GAML
Active Image Ve čtvrtek jsem se díky Vláďovi a Věrce opět podíval do Prahy. Proběhl zde další vydařený večer, tentokráte v Čítárně Unijazz pod Vítkovem s nakladatelstvím Guerilla Records, skvělými vystupujícími a pohodovými návštěvníky, kamarády. V krátkých vystoupeních se představili harmonikář, písničkář Fousáč, dvakrát Vráťa Brabenec s Michalem Hrubým, duo Vodrážka - Zaoralová, mimo plán, ale úžasně se čtením ze své nové knížečky Eva Turnová a na závěr Rohypnol Mississippi Aussig. A každý si mohl zakoupit CD i vinyly z produkce nakladatelství.
Vánoční koloniál
Active Image Svátky se blížily, já stačil ještě zavařit maminčiny kapie, zabalit dárky, a když jsem nemohl pro náledí na vánoční setkání za dětmi do Kořínku, přišly mi ve čtvrtek zazpívat před vrátka. Moc milé, děkuji...
Active Image Večer jsem zajel do Loun. Možná až ke stovce lidiček postupně došlo na neformální Koncert amatérské skupiny Zadarmo drahý do Piva ZLoun (Áji). Mezi nimi asi 20 muzikantů a zpěváků z různých kapel, kteří se střídali na pódiu. Nakonec se i tančilo. Jo, při příchodu bylo návštěvníkům darováno vstupné.
ZLouní muzika
Active Image V pátek jsem ozdobil jedličku, Ježíšek pod ní naskládal dárečky a nastal den Štědrý. Letos po třech letech Štědrý večer se synem Mirkem, který mne odvezl do Prahy. Udělali jsme si vycházku na Tyršův vrch a k Botiči - asi 5 km. Poté jsme společně večeřeli a rozdali dárečky u Markéty a Vojty. Tak to má být, sváteční chvíle s rodinou.
Na Boží hod jsme jeli domů a já, silně nachlazen, jsem přivítal Petru s Jardou. Stavěli se cestou do Boleslavi za Jardovým tatínkem Active Image - je v nemocnici. Odpoledne to byla  prvá pravnoučat. Marcel přijel s kluky Vítkem, Vojtou a Kubou, ale bez Leonky. Milá vnučka byla před Vánoci na operaci žlučníku a stále ji není dobře. Večer jeli na pohotovost do Prahy. Držím ji palce a myslím na ni. Další návštěvy jsme zatím odložili, abych pravnoučata nenakazil. Ve středu jsem zajel k doktoru do Loun a od té doby jsem na antibiotikách. Chvílemi je lépe, poté zas mizerně. Nachlazení jsem znal tak na jeden týden a ne na týdnů šest.
Když jsem se trochu dal dohromady, přijela další pravnoučata. Active Image V pátek nejmenší Jaroušek s Péťou a Honzou. Společně jsme poseděli a Jára si po chvíli zvykl i na změnu prostředí. Active Image Na Silvestra přijela Radka s Adamem a Karolínkou. Bylo jaro a tak jsme si vyšli na vycházku parkem. Již jsem se potřeboval nadýchat čerstvého vzduchu. Pod jedličkou čekaly dárky a mrňousové si je rychle rozbalili. Adam se pustil za pomoci mámy skládáním jakýchsi příšer a Karolínka si hrála s bazénkem v otevřené lastuře. Byly to opět moc krásné a milé chvíle s nejbližšími.
Silvestrovský večer, takový čas o ničem. Koukl jsem se na hokej, starý pořad v TV a před půlnocí šel spát. Usnul jsem až poté, co se ničitelé lidské i zvířecí psychiky a strůjci znečištění ovzduší vyřádili...

mPb 

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde