iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
ROK V PRAZE
a na cestách

Veronika Králik
30. 6. - 25. 8. 2024
Výstava fotografií autorky pocházející z Mikulova, ale již mnoho let žijící v Praze. Praha, společně s Českým středohořím, je jejím oblíbeným tématem.
Vernisáž výstavy 30. 6. 2024 v 15 hod.
Otevřeno so, ne, sv od 10 do 17 hod.
PLAKÁTEK

Ohlédnutí 2008 - 2023
M. P. Blažek

Peruc
Muzeum české vesnice

13.4. - 28.10.2024

Výstava fotografií  M. P. Blažka - výběr z posledních třech výstav v Galerii u Plazíka a dalších fotoprací
.
PLAKÁTEK

Jako zrcadlo
Kateřina Nováková
Peruc
Galerie U kozorožce

20.4. - 28.10.2024

Galerie U kozorožce a autorka si vás dovolují pozvat na výstavu obrazů.

PLAKÁTEK

OD ZEMĚ K NEBESŮM
příroda a architektura

Radek Kučea
Peruc
Galerie u Plazíka

31. 8. - 3. 11. 2024
Výstava fotografií lounského autora, který si zamiloval pohled na svět skrz hledáček fotoaparátu.
Vernisáž výstavy 31. 8. 2024 v 15 hod.
Otevřeno so, ne, sv od 10 do 17 hod.
PLAKÁTEK

VÝROČÍ 10 LET
od otevření penzionu
a kavárny
Za Dubem Peruc
20. 7. 2024 
13 - 19:00 hod.

Šatník paní mlynářky, fotografie, hudba.
15:00 koncert Song Ladies Kvintet

PLAKÁTEK

Kino Peruc
Letní kino - V případě deště se promítání přesouvá do kina, čas zůstává stejný.

Tlapková patrola ve velkofilmu
Promítá se kině!
Pátek 19.7.2024
18:00 hod.

Animovaná komedie. Když se přímo na Adventure City zřítí magický meteorit, získají pejsci z Tlapkové patroly superschopnosti, které je promění v mocné tlapky! USA / Kanada, 93 min.
Mládeži přístupno

Vstupné 50 Kč
_:_:_:_:_

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
Otevřena od 27.4. do 29.9.2024 v sobotu a neděli od 13 do 18 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
13.4. - 28.10.2024
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavu v podkroví.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice
PLAKÁTEK 2024

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Fotbal na Peruci arrow Ohlédnutí za listopadem 2022
Ohlédnutí za listopadem 2022
Napsal Plazík st.   
Pátek, 02 prosinec 2022

Listopad, typický podzimní měsíc byl více mlhavý a i letos bez sněhu. Jen jeden den malý poprašek. Na vycházky jsem moc nechodil, ale výjezdů mimo bylo několik. Tak jdu do toho.

Active Image Jak jsem napsal, listopad většinou mlhavý, dušičkový, ale když vyšlo sluníčko, tak jsem krátce vyšel ven. Tradičně na Makala, s Leonkou a pravnoučaty do Ořechovky a často na hřbitov rozsvítit svíčku.
Listopadová Peruc slunná i mlžná
Active Image Nejdelší byla sobotní zamlžená procházka. Kdysi oblíbenou pěšinou "Na Vinici v peruckém lese, která díky správci lesa vypadá jako Cesta do pravěku. Přešel jsem Konvalinskou cestu na Vyšáky se sfingou a sestoupil dolů k Oldřichovi.
Přes Vyšáky
V polovině měsíce mne čekali dvě prohlídky, prvá technická mého Renaultíka a druhá moje povinná k řidičáku. V obou případech vyhovující.
Pan Pavel Kovář, perucký Tepličák, mne dal k dispozici svůj článek o peruckém hřbitovu plném příběhů, který napsal pro časopis Spirit. Je na Peruckých stránkách, doplnil jsem o aktuální fotografie a můžete si ho přečíst
ZDE.
Active Image Den 74. narozenin jsem prožil úžasně. Nejdříve posezení s těmi srdci nejbližšími při společném obědě. Slavíme pravidelně s mými vnučkami R+P, Active Image narozenými o den dříve. Poté s kamarády cesta do Prahy, návštěva zajímavých galerií, procházka po Národní třídě a Václaváku. Večer v "Barče" na koncertu PPU-NG a závěr ve Vinohradském pivovaru se Svatoplukem.
Praha sedmnáctého
Active Image V sobotu 19. jsme si s kamarádkou udělali výlet do železničního muzea pana Čecha v Lisovicích. Večer s kamarádem Vláďou opět do Prahy. Vše Active Image bývá poprvé. Jako třeba ten den návštěva Dejvické Nádražky (hodně opožděně), kultovního prostoru nezávislé kultury. Jo, hrála nám Hirošima band z nedaleké Podbaby, poprvé s novou mladou kytaristkou. Fajn čas mezi kamarády…
Hirošima v Nádražce
Před 150 lety vyjel 21. 11. 1872 prvý vlak z Mostu do Chlumčan na nově budované Pražsko-Duchcovské dráze a po Novém roce (2. 1. 1873) již i přes Peruc. O vzniku v době 150. výročí píši na svých stránkách ZDE.
Active Image Výročí je však smutné! Papaláši obou krajů odepsali tisíce občanů spravovaných území a od června 2023 ruší dopravu na této trati. Lidé z této oblasti se nedostanou k lékaři, do nemocnice, na nákup do Slaného a ani do Prahy, studenti do škol. Ing. Tomáš Čech, majitel a provozovatel Železničního muzea Zlonice v Lisovicích, napsal komentář s fakty k chystanému ukončení provozu na trati Louny - Slaný a poskytl ho i mým stránkám.
Vyhánět chudobu bídou
Active Image Ve středu 23. jsme s Honzou a několika dalšími strávili příjemný večer v GAML s hudebním kritikem a publicistou Janem Rejžkem, který povídal o oblíbené kvalitní muzice (i nám ji pustil z CD) a o jeho nedávno dokončených pamětech "Jste to vy….?“.
Následující čtvrtek uplynulo 40 let od odchodu našeho tatínka Josefa Blažka, který nás opustil ve svých 63 letech. Takto jsem na něho vzpomínal při 100. výročí narození.
ZDE
Active Image Od začátku měsíce jsme s naším sborem Senior melody oprašovali a učili nové písničky pro adventní koncerty. Bohužel ten na Zeleném náměstí v Lounech jsem musel oželet, silná rýma a peklo v krku to nedovolilo. Do orasického kostela jsem to zabalen zkusil a snad něco zazpíval. Jo, ten kostel je moc pěkný.
Active Image Před koncertem jsem byl pozván na další narozeninovou oslavu. Můj nejmladší prävnouček slavil své prvé narozeniny. Vnučka Péťa svolala celou rodinu d lounského klubu a připravila s Honzou pohoštění. Jaroušek dostal spolu s přáním mnoho krásných dárečků. Tak ať se mu daří a mají všichni z něho velkou radost.
Active Image V neděli 27. 11. jsem rozsvítil prvou adventní svíci Naděje (svíce proroků) na svém netradičním svícnu a za mým oknem se objevil můj tradiční Alšův betlém, který jsme s bratrem vyrobili v 60. letech a já nově doplnil o pozadí s Českým středohořím. Vánoce se blíží!
Závěr měsíce nás čekal dvoudenní výlet do Olomouce, kam jsme vyjeli se studenty Třetího věku MKL a cesta za poznáním Active Image se určitě vydařila. Prvé naše zastavení bylo "u syrečků" v Lošticích, kde jsme si prohlédli muzeum o výrobě této moravské speciality. Pokračovali jsme na Svatý kopeček, s místním průvodcem si prohlédli Baziliku Navštívení Panny Marie a přilehlé muzeum. Po ubytování ve smart hotelu Nezvalova archa jsme si individuálně prošli večerní slavnostně osvětlenou Olomouc s velkým vánočním trhem.
Active Image Dopoledne druhého dne vyplnila prohlídka památek v centru města se skvělým průvodcem s koncem pod poledním orlojem Karla Svolinského.  Po obědě následovala návštěva Muzea umění s výstavou převážně českého výtvarného umění minulého století, včetně děl E. Filly, Z. Sýkory a V. Mirvalda. Prohlídku Olomouce jsme ukončili u "Dómu" - Katedrály sv. Václava se zbytkem původního olomouckého hradu.
Výlet za poznáním se vydařil díky organizátorům lounské knihovny i perfektnímu panu řidiči z telecké firmy Jiří Tomec - LKW SERVIS.
Loštice a Svatý kopeček

Olomouc

mPb 

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde