iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Zajímavosti kolem nás
Josef Skip Holota
30. 3. - 23. 6. 2024
Výstava fotografií z okolí Plzeňského a Ústeckého kraje.
Otevřeno so, ne, sv od 10 do 17 hod.
PLAKÁTEK

Ohlédnutí 2008 - 2023
M. P. Blažek

Peruc
Muzeum české vesnice

13.4. - 28.10.2024

Výstava fotografií  M. P. Blažka - výběr z posledních třech výstav v Galerii u Plazíka a dalších fotoprací
.
PLAKÁTEK

Jako zrcadlo
Kateřina Nováková
Peruc
Galerie U kozorožce

20.4. - 28.10.2024

Galerie U kozorožce a autorka si vás dovolují pozvat na výstavu obrazů.

PLAKÁTEK

S Praotcem Čechem pod Říp
Zlonice
Železniční muzeum

25.5..2024 v 8 - 19 hod.
Projeďte se motoráčkem po trati, kde již vlaky nejezdí...
PLAKÁTEK

ROPS
Peruc
Za Dubem

2.6.2024 v 17 hod.
Koncert Ročovského pěveckého sboru ve Stodolním divadle.

PLAKÁTEK

Nedělní jógování
Peruc
Za Dubem

9.6.2024 
9:30 - 11:00 hod.

Kavárna Za Dubem zve na Nedělní jógování ve stodůlce.

PLAKÁTEK

Meghalaya
Cesta do Indie

Peruc
Za Dubem

16.6.2024 v 17 hod.
Promítání a vyprávění Toma Ulricha o cestě do severovýchodní  Indie.

PLAKÁTEK

Kino Peruc

Manželé Stodolovi
Pátek 17. 5.
19.00 hod.

Temný milostný příběh inspirovaný životy skutečného manželského páru sériových vrahů. Ve venkovské oblasti, kde plynou životy bez jakýchkoliv vyhlídek, manželé Jaroslav a Dana Stodolovi společně vraždí osamělé seniory, o které společnost už dávno ztratila zájem.
Drama / Česko|Slovensko / 2023 / 107 min.
Nepřístupné do 15 let
Vstupné 100 Kč

NEVĚRA PRO DVA
Kino Peruc
Úterý 21.5..2024
18.00 hod.

Koštičtí divadelníci vás zvou na komedii L. Albauma a D. Jacobse.
V
stupné dobrovolné
PLAKÁTEK

Fantastická parta
Neděle 26. 5.
15.30 hod.

Jedenáctiletý Alfonso, potomek Dona Quijota a jeho tři králíci se spojí s tajnou láskou Victorií a nejlepším přítelem Pančem, aby zachránili své milované město před katastrofou. Pokusí se zastavit zákeřného obchodníka, který pod záminkou blížícího se tornáda přesvědčuje všechny obyvatele města, aby mu prodali svůj dům. Povede se fantastické partě zachránit město a stát se jeho superhrdiny?
Animovaný / Rodinný / Argentina|Belgie|Německo / 2023 / 87 min.
Mládeži přístupný
Vstupné 50 Kč

Franta mimozemšťan
Pátek 31. 5.
19.00 hod.

Jsme ve vesmíru sami? Co když se mezi námi náhodou ocitnou mimozemšťani? Rudolf Havlík, režisér divácky úspěšných komedií, v nové komedii Franta mimozemšťan vysílá hrdiny z malé moravské obce do pátrání po jedné záhadě! Hrají: Jakub Prachař, Tereza Ramba, Petra Hřebíčková, Jiří Langmajer.
Komedie / Česko / 2024 / 101 min.
Nevhodný do 12 let
Vstupné 100 Kč

_:_:_:_:_

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
Otevřena od 27.4. do 29.9.2024 v sobotu a neděli od 13 do 18 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
13.4. - 28.10.2024
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavu v podkroví.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice
PLAKÁTEK 2024

Koncert MAGISTRI.
11.5.2024 16 hod.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Fotbal na Peruci arrow Vyhánět chudobu bídou
Vyhánět chudobu bídou
Napsal Plazík st.   
Neděle, 27 listopad 2022

Ing. Tomáš Čech, majitel a provozovatel Železničního muzea Zlonice v Lisovicích napsal komentář s fakty k chystanému ukončení provozu na trati Louny - Slaný a poskytl ho i mým stránkám.

Active Image Není to tak dlouho, co po covidovém odkladu začaly jezdit turistické motoráčky ze Straškova do Zlonic tak, jak je naprojektovalo minulé vedení Středočeského kraje. Jako každý projekt potřebovaly dvě až tři sezóny, aby je turisté objevili stejně, jako zajímavosti, které jimi mohou navštívit.
Tou dobou už jsme ale měli nové vedení kraje včetně nového radního pro dopravu, který je výborný rétor a překladatel barevných grafů na téma „uspořili všichni celkem“. Active Image A tak víkendové motoráčky od nás pod Říp a z Podřipska k nám po půl roce, v neděli 31. října 2021 dojezdily. Slovy kraje „jsme ušetřili“. Nechci hodnotit desítky nových celoročních víkendových autobusových linek, kterými nikdo nejede, protože prostě výlet vláčkem a výlet autobusem je něco jiného. Tuto prostou absenci znalostí v oblasti cestovního ruchu musíme tvůrcům prominout, protože každopádně jako kraj podle pestrobarevných grafů „ušetříme“. Navíc z historie známe, jak dopadají lidé, kteří se chtějí - nejen v dopravě - ohradit proti jediné pravdě výborných rétorů.
Vzhledem k tomu, že v roce 2021 nebyl ve Zlonicích celosezónně o víkendech otevřený jiný placený turistický cíl, dovolím si srovnání u návštěvníků železničního muzea. V roce 2021 Active Image do něj přijelo víkendovými motoráčky od Straškova cca 130 návštěvníků, roku 2022 víkendovými autobusy z Litoměřic 2 (slovy: DVA), přestože přípojné vazby dle tvůrců zajistily adekvátní cestování tímto spojem s přestupem i od/do Roudnice. Možná zamířili častěji do - po letech ve Zlonicích otevřené, zcela nové- cukrárny. Ale to také asi ne, jelikož od 6. 6. vydržela jen do 22. 11., kdy skončila, protože bez cestovního ruchu prosperovat prostě nemůže. I do té by chodili turisté od zrušených turistických motoráčků, ale „ušetřilo se“.
Ani to není vše, za půl roku „ušetříme“ i za všechny vlaky Slaný – Louny včetně těch, které používají turisté pěší a cyklisté. Musíme dosáhnout „úspory“, kdy turistika na Peruci, v Klobukách Active Image a okolí konečně utichne nejlépe zcela. Jinak to nejde. Uvědomte si, že Peruc je za krajskou hranicí, z opačného pohledu jsou za ní - pro změnu - Klobuky. Je to podle barevných obrázků nezbytné, kraje musí „šetřit“ a „šetření“ v krajském vnitrozemském pohraničí bolí osazenstvo krajského "národního vejboru" nejméně. Koho by v Ústí zajímala díra Peruc, nebo na Praze 5 (v úředním středu středočeského „také prý kraje“) vesnice Klobuky? Natož obráceně, tedy z druhé stany mentální krajsko-hraniční opony? Nikoho! Věrchuška nemající nic společného s opravdovou občanskou společností vždy obírala nejchudší oblasti, kterými v podstatě pohrdala a nadále pohrdá.
Chtělo by se zvolat: „Co nám za ty U NÁS uspořené peníze postavíte? A kolik ušetříte u Vás?!“ Ale to by bylo nekorektní a rétor s barevnými obrázky, kterými posílá další a další autobusy na uzoučké silničky po padajících (neplést s padacími) mostech středočeského tankodromu v Bakově, Trpoměchách, Active Image Zlonicích,… by si to nezasloužil. Navíc, cestovní ruch přece není jeho starost, to zase dělá někdo jiný. Stejně jako nové železniční mosty otvírá ministr dopravy, proto není důvod na nich nezastavit vlaky, které má na starosti kraj. Ten kraj, na kterém dnešní ministr dopravy byl ještě před rokem radním pro silnice a jediným jeho „přínosem“ pro naši oblast bylo prodloužení opravy mostu v centru Zlonic na dvojnásobnou dobu. Díky tomu samozřejmě objížďkou narostly náklady na autobusy stejně, jako už 3. rokem jsou díky objížďce nesjízdného mostu mezi Dřínovem a Zlonicemi také vyšší a jízdní doba autobusové linky delší. Ale to platí ten druhý, ten přes veřejnou dopravu, ten, co „šetří“. Šetří tolik, že dělá z chudých žebráky.

Pro KŽMZ sestavil: Ing. Tomáš Čech

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde