iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Zajímavosti kolem nás
Josef Skip Holota
30. 3. - 23. 6. 2024
Výstava fotografií z okolí Plzeňského a Ústeckého kraje.
Otevřeno so, ne, sv od 10 do 17 hod.
PLAKÁTEK

Galerie u Plazíka Peruc
ROK V PRAZE
a na cestách

Veronika Králik
30. 6. - 25. 8. 2024
Výstava fotografií autorky pocházející z Mikulova, ale již mnoho let žijící v Praze. Praha, společně s Českým středohořím, je jejím oblíbeným tématem.
Vernisáž výstavy 30. 6. 2024 v 15 hod.
Otevřeno so, ne, sv od 10 do 17 hod.
PLAKÁTEK

Ohlédnutí 2008 - 2023
M. P. Blažek

Peruc
Muzeum české vesnice

13.4. - 28.10.2024

Výstava fotografií  M. P. Blažka - výběr z posledních třech výstav v Galerii u Plazíka a dalších fotoprací
.
PLAKÁTEK

Jako zrcadlo
Kateřina Nováková
Peruc
Galerie U kozorožce

20.4. - 28.10.2024

Galerie U kozorožce a autorka si vás dovolují pozvat na výstavu obrazů.

PLAKÁTEK

Po stopách 1. pochodu

Louny - Pátek - Peruc
15. 6. 2024 
8 - 19 hod.

KČT a Oblastní muzeum Louny zvou na akci Po stopách prvního pochodu 1894. Strat Louny, náměstí - 28 km v 8 hod., Pátek nádraží - 10 km ve 13 hod., cíl Peruc nádraží.

PLAKÁTEK

Meghalaya
Cesta do Indie

Peruc
Za Dubem

16.6.2024 v 17 hod.
Promítání a vyprávění Toma Ulricha o cestě do severovýchodní  Indie.

PLAKÁTEK

Kino Peruc

Sladký život
Letní kino v parku
Pátek 14.6.
21.00 hod.

Hokejový reprezentant Rosťa Beran je borec každým coulem. Žije v luxusním bytě, má rychlé auto a spoustu mladých milenek v duchu hesla: Nad třicet let neberu! Peníze a titul mistra světa mu dávají báječný pocit nedotknutelnosti a nadřazenosti. Ale nic netrvá věčně… Nečekaný kolaps v posteli s krásnou blondýnou udělá za Rosťovou bohorovnou pohodou tlustou EKG čáru. Hrají: Vladimír Polívka, Petra Hřebíčková, Jan Cina a další. Komedie / Česko / 2024 / 102 min.
Mládeži přístupno

Vstupné 100 Kč

Společně sami
Letní kino v parku
Pátek 21.6.
21.00 hod.

Čerstvě vystudovaný učitel Petr Jílek (Jakub Moulis), dostává příležitost učit na soukromém gymnáziu, který vlastní matka jeho přítelkyně (Markéta Hrubešová). Jeho idealizovaná představa o výuce mladých studentů brzy narazí na tvrdou realitu. Je překvapen současnou smutnou generací, problémy, se kterými se musí mladí lidé v dnešní době vypořádat a jejich přístupem ke studiu. Drama / Česko / 2024 / 90 min.
Nevhodné mládeži do 12 let

Vstupné 100 Kč

Lassie: Nové dobrodružství
Letní kino v parku
Pátek 28.6.
21.00 hod.

Nejslavnější kolie světa se konečně vrací na plátno! A jak jinak než s jejím věrným parťákem Florianem po boku. Ale nejen s ním. V novém dobrodružství je kromě nových dvounohých i čtyřnohých přátel čeká taky pořádně nebezpečný úkol – musí vypátrat, kdo stojí za záhadnými únosy psů, mezi kterými je i jejich kamarádka, malá Jack Russell teriérka Pippa. Je tu napínavá podívaná pro celou rodinu a nezapomenutelný filmový zážitek pro všechny malé i velké milovníky psů. Rodinný / Dobrodružný / Německo / 2023 / 91 min.
Mládeži přístupno

Vstupné 100 Kč
_:_:_:_:_

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
Otevřena od 27.4. do 29.9.2024 v sobotu a neděli od 13 do 18 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
13.4. - 28.10.2024
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavu v podkroví.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice
PLAKÁTEK 2024
Koncert laureátů
16.6.2024
PLAKÁTEK

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Zprávy arrow Vyhánět chudobu bídou
Vyhánět chudobu bídou
Napsal Plazík st.   
Neděle, 27 listopad 2022

Ing. Tomáš Čech, majitel a provozovatel Železničního muzea Zlonice v Lisovicích napsal komentář s fakty k chystanému ukončení provozu na trati Louny - Slaný a poskytl ho i mým stránkám.

Active Image Není to tak dlouho, co po covidovém odkladu začaly jezdit turistické motoráčky ze Straškova do Zlonic tak, jak je naprojektovalo minulé vedení Středočeského kraje. Jako každý projekt potřebovaly dvě až tři sezóny, aby je turisté objevili stejně, jako zajímavosti, které jimi mohou navštívit.
Tou dobou už jsme ale měli nové vedení kraje včetně nového radního pro dopravu, který je výborný rétor a překladatel barevných grafů na téma „uspořili všichni celkem“. Active Image A tak víkendové motoráčky od nás pod Říp a z Podřipska k nám po půl roce, v neděli 31. října 2021 dojezdily. Slovy kraje „jsme ušetřili“. Nechci hodnotit desítky nových celoročních víkendových autobusových linek, kterými nikdo nejede, protože prostě výlet vláčkem a výlet autobusem je něco jiného. Tuto prostou absenci znalostí v oblasti cestovního ruchu musíme tvůrcům prominout, protože každopádně jako kraj podle pestrobarevných grafů „ušetříme“. Navíc z historie známe, jak dopadají lidé, kteří se chtějí - nejen v dopravě - ohradit proti jediné pravdě výborných rétorů.
Vzhledem k tomu, že v roce 2021 nebyl ve Zlonicích celosezónně o víkendech otevřený jiný placený turistický cíl, dovolím si srovnání u návštěvníků železničního muzea. V roce 2021 Active Image do něj přijelo víkendovými motoráčky od Straškova cca 130 návštěvníků, roku 2022 víkendovými autobusy z Litoměřic 2 (slovy: DVA), přestože přípojné vazby dle tvůrců zajistily adekvátní cestování tímto spojem s přestupem i od/do Roudnice. Možná zamířili častěji do - po letech ve Zlonicích otevřené, zcela nové- cukrárny. Ale to také asi ne, jelikož od 6. 6. vydržela jen do 22. 11., kdy skončila, protože bez cestovního ruchu prosperovat prostě nemůže. I do té by chodili turisté od zrušených turistických motoráčků, ale „ušetřilo se“.
Ani to není vše, za půl roku „ušetříme“ i za všechny vlaky Slaný – Louny včetně těch, které používají turisté pěší a cyklisté. Musíme dosáhnout „úspory“, kdy turistika na Peruci, v Klobukách Active Image a okolí konečně utichne nejlépe zcela. Jinak to nejde. Uvědomte si, že Peruc je za krajskou hranicí, z opačného pohledu jsou za ní - pro změnu - Klobuky. Je to podle barevných obrázků nezbytné, kraje musí „šetřit“ a „šetření“ v krajském vnitrozemském pohraničí bolí osazenstvo krajského "národního vejboru" nejméně. Koho by v Ústí zajímala díra Peruc, nebo na Praze 5 (v úředním středu středočeského „také prý kraje“) vesnice Klobuky? Natož obráceně, tedy z druhé stany mentální krajsko-hraniční opony? Nikoho! Věrchuška nemající nic společného s opravdovou občanskou společností vždy obírala nejchudší oblasti, kterými v podstatě pohrdala a nadále pohrdá.
Chtělo by se zvolat: „Co nám za ty U NÁS uspořené peníze postavíte? A kolik ušetříte u Vás?!“ Ale to by bylo nekorektní a rétor s barevnými obrázky, kterými posílá další a další autobusy na uzoučké silničky po padajících (neplést s padacími) mostech středočeského tankodromu v Bakově, Trpoměchách, Active Image Zlonicích,… by si to nezasloužil. Navíc, cestovní ruch přece není jeho starost, to zase dělá někdo jiný. Stejně jako nové železniční mosty otvírá ministr dopravy, proto není důvod na nich nezastavit vlaky, které má na starosti kraj. Ten kraj, na kterém dnešní ministr dopravy byl ještě před rokem radním pro silnice a jediným jeho „přínosem“ pro naši oblast bylo prodloužení opravy mostu v centru Zlonic na dvojnásobnou dobu. Díky tomu samozřejmě objížďkou narostly náklady na autobusy stejně, jako už 3. rokem jsou díky objížďce nesjízdného mostu mezi Dřínovem a Zlonicemi také vyšší a jízdní doba autobusové linky delší. Ale to platí ten druhý, ten přes veřejnou dopravu, ten, co „šetří“. Šetří tolik, že dělá z chudých žebráky.

Pro KŽMZ sestavil: Ing. Tomáš Čech

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde