iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Panorama Českého středohoří
Dan Fiker

6. 5. - 2. 7. 2023
Galerie u Plazíka na Peruci, společně s autorem Danielem Fikerem, vás zvou na vernisáž výstavy. Spatříte velkoformátové fotografie, známé i neznámé panoramatické pohledy na krajinu Českého středohoří, které ústeckého fotografa očarovalo.
Výstava bude přístupná do 2. července 2023 o víkendy a svátky od 10 do 17 hodin, popřípadě na zazvonění v galerii.
PLAKÁTEK

Život pro samouky
Kino Peruc
26.5.2023
pátek 19:00 hod.
Komedie. Hlavní postava Klára umí být ve čtyřiceti pořád stejně nejistá a zmatená jako v osmnácti, jenom už to nevypadá tak roztomile. Její manželství ze dne na den skončí a ona se znovu ocitne ve světě randění a seznamovacích trapasů. Do toho vychovává dvě dcery, snaží se přežít životní styl své excentrické mámy, navíc jí začne radit úžasná vztahová koučka a influencerka.  Film Česko . Délka filmu 95 min.
Nevhodný do 12 let
Vstupné 100 Kč 

Zámek Pátek
Program na červen.
PLAKÁTEK 

Ročovský pěvecký sbor
Za Dubem Peruc

4.6.2023 15 hod.
Stodolní divadlo zve na koncert Evergreeny 20. století.
Vstupné dobrovolné
PLAKÁTEK 

Stradonice - 750 let
Stradonice - náves

10.6.2023 13 hod.
Klub žena a SDH Stradonice vás zvou na oslavu 750. výročí Stradonic - 1273 - 2023. Bohatý kulturní program. Občerstvení zajištěno.
PLAKÁTEK 
 
Pochod života
Domoušice - Louny

24.6.2023 10 hod.
Tradiční pochod Strany přátel piva Louny.
Startovné 100.-Kč
PLAKÁTEK

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Zahájení sezony 1.4.2023.
Otevřeno v sobotu a neděli od 13.00 do 18.00 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavu obrazů Kateřiny Novákové.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4.
PLAKÁTEK
Koncert laureátů
28.5.2023 v 16 hod.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana
Vyhánět chudobu bídou
Napsal Plazík st.   
Neděle, 27 listopad 2022

Ing. Tomáš Čech, majitel a provozovatel Železničního muzea Zlonice v Lisovicích napsal komentář s fakty k chystanému ukončení provozu na trati Louny - Slaný a poskytl ho i mým stránkám.

Active Image Není to tak dlouho, co po covidovém odkladu začaly jezdit turistické motoráčky ze Straškova do Zlonic tak, jak je naprojektovalo minulé vedení Středočeského kraje. Jako každý projekt potřebovaly dvě až tři sezóny, aby je turisté objevili stejně, jako zajímavosti, které jimi mohou navštívit.
Tou dobou už jsme ale měli nové vedení kraje včetně nového radního pro dopravu, který je výborný rétor a překladatel barevných grafů na téma „uspořili všichni celkem“. Active Image A tak víkendové motoráčky od nás pod Říp a z Podřipska k nám po půl roce, v neděli 31. října 2021 dojezdily. Slovy kraje „jsme ušetřili“. Nechci hodnotit desítky nových celoročních víkendových autobusových linek, kterými nikdo nejede, protože prostě výlet vláčkem a výlet autobusem je něco jiného. Tuto prostou absenci znalostí v oblasti cestovního ruchu musíme tvůrcům prominout, protože každopádně jako kraj podle pestrobarevných grafů „ušetříme“. Navíc z historie známe, jak dopadají lidé, kteří se chtějí - nejen v dopravě - ohradit proti jediné pravdě výborných rétorů.
Vzhledem k tomu, že v roce 2021 nebyl ve Zlonicích celosezónně o víkendech otevřený jiný placený turistický cíl, dovolím si srovnání u návštěvníků železničního muzea. V roce 2021 Active Image do něj přijelo víkendovými motoráčky od Straškova cca 130 návštěvníků, roku 2022 víkendovými autobusy z Litoměřic 2 (slovy: DVA), přestože přípojné vazby dle tvůrců zajistily adekvátní cestování tímto spojem s přestupem i od/do Roudnice. Možná zamířili častěji do - po letech ve Zlonicích otevřené, zcela nové- cukrárny. Ale to také asi ne, jelikož od 6. 6. vydržela jen do 22. 11., kdy skončila, protože bez cestovního ruchu prosperovat prostě nemůže. I do té by chodili turisté od zrušených turistických motoráčků, ale „ušetřilo se“.
Ani to není vše, za půl roku „ušetříme“ i za všechny vlaky Slaný – Louny včetně těch, které používají turisté pěší a cyklisté. Musíme dosáhnout „úspory“, kdy turistika na Peruci, v Klobukách Active Image a okolí konečně utichne nejlépe zcela. Jinak to nejde. Uvědomte si, že Peruc je za krajskou hranicí, z opačného pohledu jsou za ní - pro změnu - Klobuky. Je to podle barevných obrázků nezbytné, kraje musí „šetřit“ a „šetření“ v krajském vnitrozemském pohraničí bolí osazenstvo krajského "národního vejboru" nejméně. Koho by v Ústí zajímala díra Peruc, nebo na Praze 5 (v úředním středu středočeského „také prý kraje“) vesnice Klobuky? Natož obráceně, tedy z druhé stany mentální krajsko-hraniční opony? Nikoho! Věrchuška nemající nic společného s opravdovou občanskou společností vždy obírala nejchudší oblasti, kterými v podstatě pohrdala a nadále pohrdá.
Chtělo by se zvolat: „Co nám za ty U NÁS uspořené peníze postavíte? A kolik ušetříte u Vás?!“ Ale to by bylo nekorektní a rétor s barevnými obrázky, kterými posílá další a další autobusy na uzoučké silničky po padajících (neplést s padacími) mostech středočeského tankodromu v Bakově, Trpoměchách, Active Image Zlonicích,… by si to nezasloužil. Navíc, cestovní ruch přece není jeho starost, to zase dělá někdo jiný. Stejně jako nové železniční mosty otvírá ministr dopravy, proto není důvod na nich nezastavit vlaky, které má na starosti kraj. Ten kraj, na kterém dnešní ministr dopravy byl ještě před rokem radním pro silnice a jediným jeho „přínosem“ pro naši oblast bylo prodloužení opravy mostu v centru Zlonic na dvojnásobnou dobu. Díky tomu samozřejmě objížďkou narostly náklady na autobusy stejně, jako už 3. rokem jsou díky objížďce nesjízdného mostu mezi Dřínovem a Zlonicemi také vyšší a jízdní doba autobusové linky delší. Ale to platí ten druhý, ten přes veřejnou dopravu, ten, co „šetří“. Šetří tolik, že dělá z chudých žebráky.

Pro KŽMZ sestavil: Ing. Tomáš Čech

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Partners+

paralet
-----
dobroděj
-----
denik
-----
Hnutí Jsme PRO!
-----
Rozhlas Peruc
Městys Peruc

Doporučujeme

Kultura a sport -
Kalendář kulturních a sportovních akcí městyse Peruc naleznete 
na rok 2023
ZDE  

Za Dubem - Usedlost Za Dubem poskytuje ubytování v celkové kapacitě 11 lůžek. Romantické prostředí, veškeré vybavení, zajímavé okolí. Více najdete zde

Cyklotrasa Peruc, Agropenzion Hájenka, Louny
-
Projížďka po cyklotrase z Peruce až do Loun na pěkném videu je zde

Černochov- Zajímavé stránky obce Černochov, které provozuje Kulturní sdružení Václava Krejného, si můžete prohlédnout ZDE

 

KVÍTEK - lounský pěvecký sbor najdete zde

 

Železniční muzeum Zlonice - Zážitek pro děti i dospělé, kteří mají radi vláčky. zde

Pivovar Antoš Slaný - Pro vás, kteří mají rádi skutečné pivo a dobré jídlo.
Zavítejte  sem

Libochovické listy zde

GALERIE

Active Image

Active Image

V Galerii u Plazíka
-----------------------------------
Připravujeme
sezonu 2023:

4. březen - 30. duben  
Jitka Pazderová, Mé postřehy mobilem
6. květen - 2. červenec
Dan Fiker - Panorama Českého středohoří
červenec - srpen Ludvík Erdman - Vzpomínka
září - říjen Mirek P. Blažek - 75 

Počasí

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde

Top List

TOPlist

Statistiky

Přístupů: 34029053

Kdo je zde?

132 hosté