iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Sezona skončila
Připravujeme 16. sezonu 2023.

V prosinci se nehraje
Kino Peruc
dat
text
Vstupné

Předvánoční tržnice
Penzion Za Dubem Peruc
10. prosince 2022
12 - 15 hod.

Jste zváni na tradiční předvánoční tržnici v užasném prostoru Za Dubem.

PLAKÁTEK  

Adventní koncert 
Kaple M. J. Husa Peruc
11. prosince 2022
neděle 14:00 hod. 

Husův sbor Peruc vás srdečně zve na koncert Chrámového pěveckého sboru NO CČSH v Lounech pod vedením I. Dreflerové.
PLAKÁTEK   

Adventní koncert 
Kostel Pov. sv. Kříže
Radonice
19. prosince 2022
neděle 18:00 hod. 

ZSBJ vás zve na adventní koncert dětí z MŠ Slavětín a slánského ženského pěveckého sboru.
PLAKÁTEK
     

Štědrovečerní bohoslužba
Kaple M. J. Husa Peruc
24
. prosince 2022
21 hod.

Jste zváni na štědrovečerní bohoslužbu (tzv. Půlnočku) do perucké kaple M. J. Husa.
Betlémské světlo bude pro vás připraveno od 15 do 21 hodin
PLAKÁTEK    

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici 
Smolnice 
2022 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. 
PLAKÁTEK

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Plazíkovo digifoto arrow Praha sedmnáctého
Praha sedmnáctého
Napsal Plazík st.   
Středa, 23 listopad 2022

Využil jsem pozvání kamaráda Vládi, společně s jeho Věrkou jsme všichni tři vyjeli do slavící Prahy a čekal nás bohatý odpolední a večerní program.

Active Image Zaparkovali jsme kousek od Bílkovy vily a tramvají jsme sjeli k Národnímu divadlu. Lehce zkrápěni deštíkem jsme přešli piazzettu a došli do Voršilské ulice a vstoupili do galerie Nové síň. Zde je nainstalována úžasná výstava československého nezávislého umění 1984 - MINISALON. Výtvarník a grafik Joska Skalník spolu s Jazzovou sekcí rozeslal v roce 1884 dřevěné krabičky 15x15x5 cm rozeslal tehdejší výtvarné scéně a 244 umělců a osobností do nich vložilo svá dílka. Vše se mohlo vystavit až po roce 1989 a mimo Prahy sbírka procestovala i část světa, včetně USA. Nyní jsou tato dílka opět vystavena v Praze. Nainstalovány ve dvou řadách na stěnách Nové síně jsou úžasnou přehlídkou umu a názorů tehdejší výtvarné scény. Jsou mezi nimi i Louňáci - V. Mirvald, Z. Sýkora a V. Drápal.
V Ostrovní ulici jsme se krátce stavěli v Knihovně Václava Havla, kde také probíhal vzpomínkový program. Při návratu na Národní třídu jsme se v Mikulandské stavěli v Galerii Zdeněk Sklenář. Active Image Zde jsou dvě výstavy, prvá ilustrací Karla Malicha ke knize Gítáňdžali (grafika Zdeněk Ziegler) a druhá litografie grafika Aleše Najbrta s názvem Máj - Dalekáť cesta má. Pamětní deska událostí 17. 11. 1989 byla obklopena stovkami těch, kteří u ní pokládali svíčky. Protlačil jsem se do její blízkosti a viděl tu svítící připomínku, střeženou sokolem a skautkou. Pokračovali jsme dál po zaplněné Národní a byl jsem mile překvapen, kolik zde bylo mladých lidí a rodin s malými dětmi, které si prohlížely panely, informující tuto generaci dobu, kterou neprožili. 
Active Image Pokračovali jsme do Perlové a sestoupili do podzemní Artinbox galerie. Vystavuje zde fotograf Bohdan Holomíček a já jsem byl 25. října jejím prvým návštěvníkem. Pozdravil jsem se s panem fotografem, který se věnoval desítkám návštěvníků, kteří si prohlíželi stovky úžasných fotografií fotografů, známých i neznámých lidí. Pozdravil jsem se i se skvělou galeristkou paní Nadiou Rovderovou. Bylo zde moc příjemně.
V galeriích

Active Image
Již jen kousek na Můstek a vidíme plné Václavské náměstí. Celou cestu jsme potkávali známé někoho z nás a na chvíli se zastavili n pár slov. Došli jsme na křižovatku k Vodičkově ulici a metrem dojeli zpět na Hradčanskou. Odtud autem pro kamaráda, který má vzácné magnetofonové nahrávky undergroundové muziky a dál k Barče - Kulturnímu domu Barikádníků do Střešovic na hlavní bod večera, koncert PPU - NG.
Národní a Václavák

Kapela již měla nazvučeno a za chvíli se otevřel vchod i pro veřejnost. Nakonec přišlo Active Image asi 200 posluchačů - skvělá společnost. Koncert legendární skupiny českého undergroundu The Plastic People Of The Universe - NG v sestavě: Jiří Kabeš – zpěv, viola, theremin, Joe Karafiát – el. kytara, zpěv, Vojta Starý – klávesy, zpěv, Wenca Březina – baskytara, Jakub Koláček – bicí, mohl začít. Na koncertě byly představeny vinyly alb Půlnoční myš a Hovězí porážka, které pokřtil šéf vydavatelství Guerilla Records Vladimír Drápal Lábus. Přítomní si tuto klasiku undergroundu užívali a mnozí si zakoupili vinyly, nebo CD z produkce Guerilly, křtěná LP se vyprodaly.
Plastici v Barče

Active Image Aby toho ještě nebylo málo, stihli jsme i závěr koncertu SVATOPLUKA, původní kapely Sváti Karáska s Rosťou Tvrdíkem, ve Vinohradském pivovaru. Zajímavý nový prostor, pípy všude kolem a na sálku za nimi plno bavících se lidiček před pódiem s kapelou. Byla tady i Iva z Loun a peruckého Kořínku. Skvělá pohodovka na závěr naší sváteční toulky po Praze. Vláďa mne vysadil na Třebízi a můj Renault mne dovezl po půlnoci domů…

Svatopluk v pivovaru

mPb 

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde