iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Mé postřehy mobilem
Jitka Pazderová

4. 3. - 30. 4. 2023
Výstava fotografií snímaných mobilem, prvá výstava autorky.
PLAKÁTEK

PŘEDVELIKONOČNÍ TRŽNICE
Za Dubem Peruc

1.4.2023 13 - 16 hod.
VE STÁNCÍCH kraslice, dekorace, keramika, bylinky, perníčky    a další…
V KAVÁRNĚ káva, čokoláda, zákusky slané i sladké, zmrzlina, mošt, bylinkový čaj, pivo, víno, velikonoční nabídka, turistické upomínky,…
NA TERASE velikonoční nádivka, polévka.
PLAKÁTEK  

Ukliďme Česko - Peruc
Městys Peruc

1.4.2023 
Akce je individuální. Pytle a rukavice na Úřadu městyse Peruc. Více v plakátku.
PLAKÁTEK 
Kocour v botách: Poslední přání
Kino Peruc
2.4.2023
neděle 15:30 hod.

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy. Když máte k dispozici devět životů, tak vám na tom, že tu a tam něco odskáčete, vůbec nezáleží, zvlášť když jste legendární hrdina, který se dobrovolně vrhá do těch nejbláznivějších dobrodružství. Kocour v botách právě zachránil obyvatele jednoho městečka před řáděním zuřivého obra, jenže při tom přišel o předposlední ze svých životů. Kocour se proto rozhodne pověsit boty na hřebík a žít dál v relativním bezpečí. Film   USA. Délka filmu 101 min.
Přístupný film 
Vstupné 50 Kč 
 
Bastardi – reparát
Kino Peruc
14.4.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie / Drama. Učitel Majer je propuštěn z vězení na amnestii. K sobě do domu si ho bere jeho spolužák ze základní školy Ivan, jenž žije v romském ghettě. Majer nemá nikoho z rodiny. Nikdo mu nezbyl, a tak nabídku Ivana vítá. Ivan Majerovi sdělí, že se mu rozhodl pomoci především z důvodu, že potřebuje znovu otevřít školu, na které dříve Majer učil a chvíli ji vedl. Film Česko. Délka filmu 86 min.  
Nevhodný do 12 let

Vstupné 100 Kč 

Srdeční záležitost
Kino Peruc
28.4.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie. Červený koberec, zářící reflektory, ječící fanoušci, fotografové honící se za nejlepším snímkem, kameramanské štáby čekající na rozhovory – premiéra se blíží a největší filmová hvězda Marvin Bosch je netrpělivě očekávána. Ale ta nepřichází. Rozhovor se zákeřnou bulvární novinářkou Bettinou Bamberger vysílaný v přímém přenosu se totiž strašně nevydařil a Marvin před novináři i fanoušky prchá ulicemi města. Film Německo.  Délka filmu 100 min.
Nevhodný do 12 let

Vstupné 100 Kč 

Stradonice - 750 let
Stradonice - náves

10.6.2023 13 hod.
Klub žena a SDH Stradonice vás zvou na oslavu 750. výročí Stradonic - 1273 - 2023. Bohatý kulturní program. Občerstvení zajištěno.
PLAKÁTEK   

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Zahájení sezony 1.4.2023.
Otevřeno v sobotu a neděli od 13.00 do 18.00 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. bude uveřejněn.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana
Praha sedmnáctého
Napsal Plazík st.   
Středa, 23 listopad 2022

Využil jsem pozvání kamaráda Vládi, společně s jeho Věrkou jsme všichni tři vyjeli do slavící Prahy a čekal nás bohatý odpolední a večerní program.

Active Image Zaparkovali jsme kousek od Bílkovy vily a tramvají jsme sjeli k Národnímu divadlu. Lehce zkrápěni deštíkem jsme přešli piazzettu a došli do Voršilské ulice a vstoupili do galerie Nové síň. Zde je nainstalována úžasná výstava československého nezávislého umění 1984 - MINISALON. Výtvarník a grafik Joska Skalník spolu s Jazzovou sekcí rozeslal v roce 1884 dřevěné krabičky 15x15x5 cm rozeslal tehdejší výtvarné scéně a 244 umělců a osobností do nich vložilo svá dílka. Vše se mohlo vystavit až po roce 1989 a mimo Prahy sbírka procestovala i část světa, včetně USA. Nyní jsou tato dílka opět vystavena v Praze. Nainstalovány ve dvou řadách na stěnách Nové síně jsou úžasnou přehlídkou umu a názorů tehdejší výtvarné scény. Jsou mezi nimi i Louňáci - V. Mirvald, Z. Sýkora a V. Drápal.
V Ostrovní ulici jsme se krátce stavěli v Knihovně Václava Havla, kde také probíhal vzpomínkový program. Při návratu na Národní třídu jsme se v Mikulandské stavěli v Galerii Zdeněk Sklenář. Active Image Zde jsou dvě výstavy, prvá ilustrací Karla Malicha ke knize Gítáňdžali (grafika Zdeněk Ziegler) a druhá litografie grafika Aleše Najbrta s názvem Máj - Dalekáť cesta má. Pamětní deska událostí 17. 11. 1989 byla obklopena stovkami těch, kteří u ní pokládali svíčky. Protlačil jsem se do její blízkosti a viděl tu svítící připomínku, střeženou sokolem a skautkou. Pokračovali jsme dál po zaplněné Národní a byl jsem mile překvapen, kolik zde bylo mladých lidí a rodin s malými dětmi, které si prohlížely panely, informující tuto generaci dobu, kterou neprožili. 
Active Image Pokračovali jsme do Perlové a sestoupili do podzemní Artinbox galerie. Vystavuje zde fotograf Bohdan Holomíček a já jsem byl 25. října jejím prvým návštěvníkem. Pozdravil jsem se s panem fotografem, který se věnoval desítkám návštěvníků, kteří si prohlíželi stovky úžasných fotografií fotografů, známých i neznámých lidí. Pozdravil jsem se i se skvělou galeristkou paní Nadiou Rovderovou. Bylo zde moc příjemně.
V galeriích

Active Image
Již jen kousek na Můstek a vidíme plné Václavské náměstí. Celou cestu jsme potkávali známé někoho z nás a na chvíli se zastavili n pár slov. Došli jsme na křižovatku k Vodičkově ulici a metrem dojeli zpět na Hradčanskou. Odtud autem pro kamaráda, který má vzácné magnetofonové nahrávky undergroundové muziky a dál k Barče - Kulturnímu domu Barikádníků do Střešovic na hlavní bod večera, koncert PPU - NG.
Národní a Václavák

Kapela již měla nazvučeno a za chvíli se otevřel vchod i pro veřejnost. Nakonec přišlo Active Image asi 200 posluchačů - skvělá společnost. Koncert legendární skupiny českého undergroundu The Plastic People Of The Universe - NG v sestavě: Jiří Kabeš – zpěv, viola, theremin, Joe Karafiát – el. kytara, zpěv, Vojta Starý – klávesy, zpěv, Wenca Březina – baskytara, Jakub Koláček – bicí, mohl začít. Na koncertě byly představeny vinyly alb Půlnoční myš a Hovězí porážka, které pokřtil šéf vydavatelství Guerilla Records Vladimír Drápal Lábus. Přítomní si tuto klasiku undergroundu užívali a mnozí si zakoupili vinyly, nebo CD z produkce Guerilly, křtěná LP se vyprodaly.
Plastici v Barče

Active Image Aby toho ještě nebylo málo, stihli jsme i závěr koncertu SVATOPLUKA, původní kapely Sváti Karáska s Rosťou Tvrdíkem, ve Vinohradském pivovaru. Zajímavý nový prostor, pípy všude kolem a na sálku za nimi plno bavících se lidiček před pódiem s kapelou. Byla tady i Iva z Loun a peruckého Kořínku. Skvělá pohodovka na závěr naší sváteční toulky po Praze. Vláďa mne vysadil na Třebízi a můj Renault mne dovezl po půlnoci domů…

Svatopluk v pivovaru

mPb 

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Partners+

paralet
-----
dobroděj
-----
denik
-----
Hnutí Jsme PRO!
-----
Rozhlas Peruc
Městys Peruc

Doporučujeme

Kultura a sport -
Kalendář kulturních a sportovních akcí městyse Peruc naleznete 
na rok 2023
ZDE  

Za Dubem - Usedlost Za Dubem poskytuje ubytování v celkové kapacitě 11 lůžek. Romantické prostředí, veškeré vybavení, zajímavé okolí. Více najdete zde

Cyklotrasa Peruc, Agropenzion Hájenka, Louny
-
Projížďka po cyklotrase z Peruce až do Loun na pěkném videu je zde

Černochov- Zajímavé stránky obce Černochov, které provozuje Kulturní sdružení Václava Krejného, si můžete prohlédnout ZDE

 

KVÍTEK - lounský pěvecký sbor najdete zde

 

Železniční muzeum Zlonice - Zážitek pro děti i dospělé, kteří mají radi vláčky. zde

Pivovar Antoš Slaný - Pro vás, kteří mají rádi skutečné pivo a dobré jídlo.
Zavítejte  sem

Libochovické listy zde

GALERIE

Active Image

Active Image

V Galerii u Plazíka
-----------------------------------
Připravujeme
sezonu 2023:

4. březen - 30. duben  
Jitka Pazderová, Mé postřehy mobilem
květen - červen Dan Fiker - České středohoří
červenec - srpen Ludvík Erdman - Vzpomínka
září - říjen Mirek P. Blažek - 75 

Počasí

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde

Top List

TOPlist

Statistiky

Přístupů: 33749661

Kdo je zde?

8 hosté