iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Mé postřehy mobilem
Jitka Pazderová

4. 3. - 30. 4. 2023
Výstava fotografií snímaných mobilem, prvá výstava autorky.
PLAKÁTEK

PŘEDVELIKONOČNÍ TRŽNICE
Za Dubem Peruc

1.4.2023 13 - 16 hod.
VE STÁNCÍCH kraslice, dekorace, keramika, bylinky, perníčky    a další…
V KAVÁRNĚ káva, čokoláda, zákusky slané i sladké, zmrzlina, mošt, bylinkový čaj, pivo, víno, velikonoční nabídka, turistické upomínky,…
NA TERASE velikonoční nádivka, polévka.
PLAKÁTEK  

Ukliďme Česko - Peruc
Městys Peruc

1.4.2023 
Akce je individuální. Pytle a rukavice na Úřadu městyse Peruc. Více v plakátku.
PLAKÁTEK 
Kocour v botách: Poslední přání
Kino Peruc
2.4.2023
neděle 15:30 hod.

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy. Když máte k dispozici devět životů, tak vám na tom, že tu a tam něco odskáčete, vůbec nezáleží, zvlášť když jste legendární hrdina, který se dobrovolně vrhá do těch nejbláznivějších dobrodružství. Kocour v botách právě zachránil obyvatele jednoho městečka před řáděním zuřivého obra, jenže při tom přišel o předposlední ze svých životů. Kocour se proto rozhodne pověsit boty na hřebík a žít dál v relativním bezpečí. Film   USA. Délka filmu 101 min.
Přístupný film 
Vstupné 50 Kč 
 
Bastardi – reparát
Kino Peruc
14.4.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie / Drama. Učitel Majer je propuštěn z vězení na amnestii. K sobě do domu si ho bere jeho spolužák ze základní školy Ivan, jenž žije v romském ghettě. Majer nemá nikoho z rodiny. Nikdo mu nezbyl, a tak nabídku Ivana vítá. Ivan Majerovi sdělí, že se mu rozhodl pomoci především z důvodu, že potřebuje znovu otevřít školu, na které dříve Majer učil a chvíli ji vedl. Film Česko. Délka filmu 86 min.  
Nevhodný do 12 let

Vstupné 100 Kč 

Srdeční záležitost
Kino Peruc
28.4.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie. Červený koberec, zářící reflektory, ječící fanoušci, fotografové honící se za nejlepším snímkem, kameramanské štáby čekající na rozhovory – premiéra se blíží a největší filmová hvězda Marvin Bosch je netrpělivě očekávána. Ale ta nepřichází. Rozhovor se zákeřnou bulvární novinářkou Bettinou Bamberger vysílaný v přímém přenosu se totiž strašně nevydařil a Marvin před novináři i fanoušky prchá ulicemi města. Film Německo.  Délka filmu 100 min.
Nevhodný do 12 let

Vstupné 100 Kč 

Stradonice - 750 let
Stradonice - náves

10.6.2023 13 hod.
Klub žena a SDH Stradonice vás zvou na oslavu 750. výročí Stradonic - 1273 - 2023. Bohatý kulturní program. Občerstvení zajištěno.
PLAKÁTEK   

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Zahájení sezony 1.4.2023.
Otevřeno v sobotu a neděli od 13.00 do 18.00 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. bude uveřejněn.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana
Ohlédnutí za říjnem 2022
Napsal Plazík st.   
Pátek, 04 listopad 2022

Říjnem skutečně začal podzim, stromy se barví, sucho trvá, a často bývá mlha. Když bylo hezky, vyrazil jsem si u trochu do přírody. Kultury také byla, ale omezeně...

Active Image Po dvou letech jsem se vrátil do pěveckého sboru Senior melody při Třetím věku lounské knihovny a učím se opět zpívat. Byli jsme pozváni ne setkání seniorů v lounské Zastávce, abychom jim zazpívali. Pár písniček jsme zvládli myslím v pohodě. No a teď nás čeká příprava adventního zpívání. (foto L. Bába)
Active Image Jak jsem napsal v úvodu, podzim barví naši přírodu a já do ni občas vyrazím. Ve čtvrtek jsem si vyšel Karhancem po Peruc a kolem Hořejšáku a přes park domů. Jen krátká trasa, ale pod modrou oblohou nádherná.
Podzim pod Perucí
Active Image O týden později jsem šel opačným směrem, přes park a po silnici k našemu hrdinovi Oldřichovu dubu. Je parádní, že se po trápení od lidí každý rok zazelená. Kolem rybníků jsem vystoupal domů.
Parkem k Oldřichovi
V pátek jsem šel do našeho kina na nový film Žižka, zvědav jak bude působit. Je to sice Amerika, ale bál jsem se, že to bude horší. My Češi v tom najdeme nějakou myšlenku, pro cizinu to bude další z pseudohistorických výtvorů s polibkem nakonec. V sobotu, ač jsem se zařekl, že již nikdy, jsem fotil svatbu kamarádky. Naštěstí to byl jen mini obřad v 5 lidech.
Active Image A v neděli bylo krásně. Již delší dobu jsem se chystal na Úštěcko, zejména na hrad Helfenburk, vystavěný ve 14. století na pískovcovém ostrohu. Cestu jsem zvládl a vylezl i na cimbuří vysoké věže. Nejhorší byl návrat v posledních desítkách metrů návrat k autu - strmé stoupání přes kořeny a kameny již není pro mé nohy a dech. Ale je to krásné a romantické místo…
Přejel jsem k vesničce Ostrý, v hospůdce pod kopcem jsem si dal dobrý oběd, odpočinul Active Image a vystoupal k dalšímu cíli nedělního výletu Kalvárie, poutní místo viditelné z hlavní silnice na Českou Lípu. Byl jsem zde v roce 1962 u postupně ničeného místa. Okolí a kostelíky zvenčí jsou dnes opravené, vnitřky ještě čekají na dobré lidi. Je odtud krásný výhled na okolí, Středohoří i Úštěk. Tan byl mým dalším cílem, ale čas a únava dovolili jen procházku po náměstí a kávu v zajímavé galerii, plné obrazů známých osobností.
Na Helfenburk
Kalvárie a Úštěk
Active Image Každý rok vystavuje v lounském divadle místní výtvarné sdružení VOSA. Mám mezi výtvarníky mnoho kamarádů z Loun i širokého okolí a rád na jejich setkání jezdím. Nevynechal jsem ani to pondělní a rád shlédl výsledky jejich činnosti. Letošní výstava je i půl-výroční, VOSA slaví 35 let. Tak ať jim to dobře maluje i nadále.
VOSA 35, VD Louny
V mé Galerii u Plazíka probíhala poslední letošní výstava leteckých snímků Romana Hanzlika a s radostí jsem uvítal milé návštěvy dětí, nejdříve 1. třídu místní ZŠ s paní učitelkou Pavlou a asistentkou. Active Image Děti opět zvídavé, podepsaly se i do sešitu galerie a v mé "babiččině kuchyňce" jsme si u starého obrázku spolu (nestalo se poprvé) zazpívali českou hymnu. Poslední ze třech skupinek pravidelných návštěvníků galerie jsou děti z peruckého Kořínku. Následující den jsme se spolu podívali z výšky na krásné hrady a města naší vlasti.
Ke konci měsíce navštívily moji galerii dámy z Roudnicka, které jsem potkal na fesťáku v Tursku - výtvarnice A. Hrstková a paní Svobodová, které přivezla paní Melíšková (ano, maminka známé herečky). Moc příjemné setkání. Na Peruci se jim líbilo a chtějí přijet znova.
Active Image Ve čtvrtek 13. mne Honza vyvezl do Slavětína na další představení souboru Opera Žatec, se kterým jsme si užili Večírek pro otrlé, trochu bláznivou veselohru. Herci to sehráli moc dobře, diváci se hodinu smáli.
Před 50 lety jsem prodal svoji JAWU 250 a před 21 roky koupil JAWU 350. Od té doby jsem až donedávna jezdil na motorkářské srazy Active Image a nyní Čenda s Haberou pozvali jejich účastníky k posezení v Ponorce na Rané. Sešlo se dost kamarádů jedné stopy, se kterými jsem rád poseděl. Parádní setkání doplněno o promítání motorkářských fotek a videí z posledních 25 let. (VHSky jsem Haberovi převedl do vhodného formátu - ano, umím to.)
V sobotu 15. 10. jsem byl pozván na krásný výlet s pravnoučaty. Active Image Starou klasikou (Karkulka a Hurvínek) jsme dojeli po kolejích z Ústí-Střekova do Zubrnic. Z historického nádraží jsme sešli do vesničky - skanzenu, kde byl připraven Podzim na vesnici. Prošli jsme historická stavení, stavěli se u stánků, dali si polévku, viděli lokomobilu v provozu, děti se svezly na koních a navštívili jsme i školu. Příjemná a poučná akce. Karolínka s Adamem mne ještě navštívili koncem měsíce na Peruci, v zamlženém dni jsme společně položili věneček na náš hrobeček na místním hřbitově.
Podzim na vesnici, Zubrnice_
Active Image Sezonu kulturních představení ve Stodolním divadle usedlosti Za Dubem obstaraly členky kladenského pěveckého sboru Song Ladies. Ze svého repertoáru předvedly různé žánry, od duchovní hudby, přes klasické skladby až po gospel. V závěrečném bloku mnohé členky vystoupily se svým sólovým přednesem. Devět skvělých zpěvaček (a jeden kytarista) dokázalo, že zpěv přináší úsměv.
16.10. odešel Josef Somr, další z těch, které jsem měl moc rád již od 60. let (Ostře sledované vlaky, Žert,…). Na setkání s panem Somrem jsem zavzpomínal na svých stránkách.
Vzpomínka na J. Somra
Active Image V pondělí se po poledni se zvedla mlha a sluníčko mne vytáhlo na krátkou vycházku do Bažantnice. Podzim a sluníčko stále kouzlí. V dalších dnech často padla mlha a já s třeba podíval jen na svůj dvorek.
Peruc slunná i mlžná
V úterý večer 18. 10. bylo v peruckém kině uvedeno do funkcí nové zastupitelstvo městysu a zvoleni starosta, místostarostka a další funkce. (Odcházel jsem se smíšenými pocity.) Více informací ve článku na PS.
Peruc má nové vedení
Již skoro 20 let jsem členem Strany přátel piva Louny. V poslední době se do činnosti Active Image moc nezapojuji, jet do Loun na setkání a nemoci si dát pivo (řidič) není to pravé. Občas ale s přáteli vyjedu na nějakou exkurzi do neobvyklého pivovaru. V pátek jsme vyjeli na pivo do pivovaru Chříč, kousek od Berounky. Obnovený starý pivovar topí pod kotlem dřívím a zaměstnává 63% lidí tělesně, nebo duševně postižených. Skvělé! A pivečko mají také výborné. Prohlédli jsme si provoz, dali gulášek, pivko, poseděli a v mlze dojeli před půlnocí do Loun.
V pátek na pivo
V sobotu jsem se dozvěděl moc smutnou zprávu. Odešel kamarád, fotograf, perucký chalupář a pravidelný vystavující i návštěvník Galerie u Plazíka Ludvík Erdman. Malá vzpomínka ve článku.
Odešel kamarád
V úterý 25. 10. jsem zajel do Prahy do fotografických galerií a na večerní koncert. O pražském výletu píši také ve článku.
Pražské odpoledne
Active Image Poslední říjnovou sobotu mne navštívil po příjezdu z lázní Mirek s Markétou. Nikdy nebyli na hřivčickém židovském hřbitově, tak jsme zajeli na tamní náves a na tajemné místo došli. Bylo pro ně hodně zajímavé.
Židovský hřbitov
V neděli bych byl rád v Praze na Václaváku, Active Image ale sám jsem si netroufl. Sledoval jsem akci Milionu chvilek na internetu a v duchu jsem byl s desetitisícem přítomných, kteří tam demonstrovali proti strachu a nenávisti, za svobodu a demokracii, za Česko a za Ukrajinu. Vystoupili zde osobně, nebo na dálku, známé osobnosti, nejpůsobivější byla řeč Jiřího Suchého. Třeba mi to příště vyjde…

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Partners+

paralet
-----
dobroděj
-----
denik
-----
Hnutí Jsme PRO!
-----
Rozhlas Peruc
Městys Peruc

Doporučujeme

Kultura a sport -
Kalendář kulturních a sportovních akcí městyse Peruc naleznete 
na rok 2023
ZDE  

Za Dubem - Usedlost Za Dubem poskytuje ubytování v celkové kapacitě 11 lůžek. Romantické prostředí, veškeré vybavení, zajímavé okolí. Více najdete zde

Cyklotrasa Peruc, Agropenzion Hájenka, Louny
-
Projížďka po cyklotrase z Peruce až do Loun na pěkném videu je zde

Černochov- Zajímavé stránky obce Černochov, které provozuje Kulturní sdružení Václava Krejného, si můžete prohlédnout ZDE

 

KVÍTEK - lounský pěvecký sbor najdete zde

 

Železniční muzeum Zlonice - Zážitek pro děti i dospělé, kteří mají radi vláčky. zde

Pivovar Antoš Slaný - Pro vás, kteří mají rádi skutečné pivo a dobré jídlo.
Zavítejte  sem

Libochovické listy zde

GALERIE

Active Image

Active Image

V Galerii u Plazíka
-----------------------------------
Připravujeme
sezonu 2023:

4. březen - 30. duben  
Jitka Pazderová, Mé postřehy mobilem
květen - červen Dan Fiker - České středohoří
červenec - srpen Ludvík Erdman - Vzpomínka
září - říjen Mirek P. Blažek - 75 

Počasí

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde

Top List

TOPlist

Statistiky

Přístupů: 33749612

Kdo je zde?

12 hosté