iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

TOULKY - KAMARÁDI
Galerie u Plazíka Peruc
Do konce ledna 2024 přístupné po domluvě, nebo na zazvonění.
Výstava fotografií k půlkulatinám majitele galerie.

PLAKÁTEK

Její tělo

Kino Peruc
24.11.2023
pátek 19:00 hod.
Akční / Drama. Hrají: Natalia Germani, Zuzana Mauréry, Martin Finger, Denisa Barešová, Zuzana Stivínová, Cyril Dobrý, Karolína Krézlová, Tereza Švejdová, Štěpán Lustyk. Film Česko / Slovensko. Délka filmu 107 min.
Nevhodný do 15 let
Vstupné 100 Kč

Proměny Ústeckého kraje
Kino Peruc
30.11.2023
čtvrtek v 18 hod.
Zveme do kina Peruc na promítání zajímavého dokumentu o našem kraji.
Následuje beseda s historikem Janem Marešem.
PLAKÁTEK

Adventní koncert
Kaple M. J. Husa
Peruc

3.12.2023
Nedělě ve 14 hod.
Vystoupí Pěvecký chrámový sbor při Náboženské obci Církve československé husitské v Lounech pod vedení sestry Ivany Derflerové. Srdečně zveme všechny lidi dobré vůle.
PLAKÁTEK

Rozsvícení vánočního stromu
Náměstí E. Filly
Peruc

3.12.2023
neděle v 16:30 hod.
Tradiční zahájení Adventu s programem a trhem.
PLAKÁTEK

Předvánoční tržnice
Peruc Za Dubem
9.12.2023
sobota 12 - 15 hod.
Tradiční předvánoční tržnici pro vás připravila usedlost Za Dubem.
PLAKÁTEK

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
Mimo sezonu zavřeno.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavy v podkroví.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4.
PLAKÁTEK 

 
You are here: Hlavní strana arrow Kultura arrow 18. Antikotel 2022
18. Antikotel 2022
Napsal Plazík st.   
Úterý, 07 červen 2022

V květnu se musí na lounské Bahno, kde již mnoho roků probíhá festival Antikotel - přehlídka lounských kapel s hosty. I já opět letos vyrazil.

Pořadatelé ohlásili plnoletost  Antikotle, oficiálně se letos konal již 18. ročník. Jak to letí, je to nedávno, co 10. ročníkem skončil Lounský kotel a tehdejší mládí se prosadilo Antikotlem. Jen pro zajímavost, ZDE je reportáž a fotky z roku 2004 - roku dvou kotlů.
V pátek 27. 5. 2022 jsem vyjel z Peruce a v 17 hodin již stál na betonu Bahna. Na podiu se již připravovala prvá kapela, nezvykle The Rohotoče, kteří většinou program zakončují v téměř ranních hodinách. Drsně punková kapela přátelských muzikantů hraje své písničky, jejichž text klasicky Nádor u mikrofonu čte a rozhazuje. Fajn rozjezd. Na menším Active Image podiu se připravila lounská studentská kapela dvou bratrů Diference s klávesami a nově s Mikim u kafónu. Je fajn, že se v Lounech objevují mladé kapely a tato hraje pro místní i trochu jinou muziku. Držím palce. A já věřím, že mladí muzikanti zde budou i do budoucna, vždyť pod pódiem se to hemžilo i předškolními mrňousi.
Pomalu se rozjížděl i program ve velkém stanu - elektro scéna, plná barevných efektů. Večer se tam i zpívalo, třeba známá nevidomá zpěvačka Blanka. Ale to již začali hrát původně tejničtí kluci s Jinánkem u mikrofonu, kapela Refreš. Hrají již 8 let a po změně basáka vyměnili i Kubu za bicími. Kapela dokáže hrát na malých akcích i na zábavách. Příjemná muzika. Tradičně jezdí na Bahno muzikanti z Kryr, tentokráte s kapelou K.U.T.U.B. a alternativní muzikou se skvělou hráčkou na akordeon. Jo, byli dobří.
Antikotel_I.
Na Antikotli nikdy nechyběl Voytus se svými uskupeními. Již pár let to jsou Flower Cover. Jejich hudba, vycházející z klasického světového rocku, je skvěle propracovaná a Jirka u mikrofonu jedinečnej. Návštěvníci na Bahně přibyli, mnozí sem přišli za hostem festivalu Xavierem Baumaxou. A ten na menším podiu své příznivce, Active Image ani ostatní nezklamal. Jeho texty jsou vždy pěkné a aktuální. Bahno ožilo.
A po Baumaxovi další lákadlo, nestor lounské scény, kapela Paralet. Vždyť základ kapely je již od začátku 90. let, vlastní Paralet (s nějakou tou obměnou muzikantů) hraje od roku 1996. A místní je mají rádi a dokážou se při jejich písničkách řádně uvolnit. Po Paraletu divočejší muzika, alternativní metal v podání původně hřivické kapely Deaken s houslemi a skvělou zpěvačkou. Byli pěkně divocí.
Antikotel II.
A tím pro mne pátek skončil, přeci jen ta 8. desítka, kterou jedu znamená únavu, a hlavně nohy nechtějí nést. Ale pro vytrvalce ještě byli připraveni Najust a prý vynikající Basscoffe.


V sobotu po obědě jsem zamířil zpět na pokračování Antikotle, kolem poledne vlastně Antikotlíšek. Již od 11 hodin velká zábava a soutěže pro děti v rázu Pána prstenů (neznám?). Byly připraveny tvořivé dílny, tetování, kadeřnice... děti se vyřádily.
Active Image Na malém podiu se před 15. hodinou připravil lounský písničkář Matouš plus dva (Fulda a Houdič). Prý jedno z prvých veřejných vystoupení, ale moc dobé. Vida, co v Lounech máme. Velké podium bylo odpoledne věnováno doprovodným programům, kolem půl čtvrté to byl Pub quiz s otázkami o Antikotli a Lounech Ondra a Eva vše připravili skvěle. Vítězové dostali velkou a plnou igelitku. Na druhém podiu nastupovalo další lounské mládí, kapela Jazzus. Bezva! Opět jiná než "lounská" klasika se šikovnou zpěvačkou. Opět fandím mladým a ať jim hudební nadšení vydrží.
Další doprovodný program, tentokráte Cestopis s Jakubem Greschlem. Moc zajímavé, hlavně obdiv, co vše tento hendikepovaný cestovatel již na naší zemi viděl a nad jeho energií, vše zorganizovat. Rychle na druhou stranu za další lounskou klasikou, kapelou Beruška. Ta zde působí také již třetí desetiletí, v posledních dvaceti letech s lídrem "Vadaskou". Jejich blues rock vždy skvěle klape a vlastní písničky nové i starší, o Lounech i jiných tématech, posluchače baví. Posledním doprovodný programem byla Jóga Smíchu. Jeden by neřekl, že i svým ksichtíkem můžete cvičit pro své zdraví. Malá skupinka to pod vedením instruktora zvládla.
Antikotel III.
Na menším podiu se mezitím připravili pražští Boners, zamaskovaný industrial-rock. Dobří, já mám ale poslední dobou radši něco klidnějšího, nebo klasického. Active Image Divocí mohou být i místní, což dokázali svým trash-metalem Deathblower s peruckým kytaristou. Kluci se skvělým zpěvákem se vyřádili, v závěru k nim vyskočil i Modrák, jehož syn zde drhne metalovou kytaru. (Modrák = historická postava lounské scény - Modrý blesky). Musíme se trochu uklidnit a k tomu je tady Pepa Lábus & spol., kteří přijeli z Trutnova. Ano, je to ten Pepa Lábus, kterého znáte z Beat Radia, autor, původně folkař a nyní vystupující se svojí folk-rockovou formací se skvělým houslistou Petrem Bařinou. Tak ty jsem si užil.
Antikotel IV.
Setmělo se a byl čas na poděkování pořadatelům. Pavel "Habera" Kafka pozval na podium dva zástupce, Evu Hájkovou a Honzu Stehlíka, kterým přítomní bouřlivě zatleskali a oni se napili z obří placatice, kterou jim Pavel předal. Určitě všichni zaslouží velký dík.
Active Image Dále patřil večer a noc jen kapelám. Následoval Pan Demos, skoro nové seskupení, z dlouhodobě vynikajících lounských muzikantů s Kubou u mikrofonu. Jo, zde je kvalita! Padla 22. hodina a já začal být po 8 hodinách na nohou opět ubitý. Ale ještě jsem půl hodinky počkal s kapelou Olaf Olafson, psychedelickým rockem z Prahy. Hodně zajímavý, až strašidelný projekt v temnu a maskách, s rozličnými nástroji. To zde nebývá vidět. Ale jak jsem již napsal, blížila se jedenáctá noční a já ujížděl opět domů. Na vytrvalce byli ještě připraveni La´Díra, The Fail, Humus Debilitae a možná i další.
Antikotel V.
A závěr? 18. Antikotel se moc vydařil, skvělé kapely, zvuk i světla, bohatý program pro děti, upomínkové předměty, Bohoušovo občerstvení, jen... To počasí nic moc, chlad a páteční přeháňky. Možná i pro další akce v okolí moc malá návštěva a z toho problémy pořadatelů s úhradou všech nákladů. Snad se vše podaří, i s pomocí všech, kteří Antikotel milují a chtějí živé Louny, vše urovnat a my se za rok, třeba i na menším Antikotli sejdeme. Ještě jednou velký dík pořadatelům a držíme palce.

 

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde