iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
ROK V PRAZE
a na cestách

Veronika Králik
30. 6. - 25. 8. 2024
Výstava fotografií autorky pocházející z Mikulova, ale již mnoho let žijící v Praze. Praha, společně s Českým středohořím, je jejím oblíbeným tématem.
Vernisáž výstavy 30. 6. 2024 v 15 hod.
Otevřeno so, ne, sv od 10 do 17 hod.
PLAKÁTEK

Ohlédnutí 2008 - 2023
M. P. Blažek

Peruc
Muzeum české vesnice

13.4. - 28.10.2024

Výstava fotografií  M. P. Blažka - výběr z posledních třech výstav v Galerii u Plazíka a dalších fotoprací
.
PLAKÁTEK

Jako zrcadlo
Kateřina Nováková
Peruc
Galerie U kozorožce

20.4. - 28.10.2024

Galerie U kozorožce a autorka si vás dovolují pozvat na výstavu obrazů.

PLAKÁTEK

OD ZEMĚ K NEBESŮM
příroda a architektura

Radek Kučea
Peruc
Galerie u Plazíka

31. 8. - 3. 11. 2024
Výstava fotografií lounského autora, který si zamiloval pohled na svět skrz hledáček fotoaparátu.
Vernisáž výstavy 31. 8. 2024 v 15 hod.
Otevřeno so, ne, sv od 10 do 17 hod.
PLAKÁTEK

VÝROČÍ 10 LET
od otevření penzionu
a kavárny
Za Dubem Peruc
20. 7. 2024 
13 - 19:00 hod.

Šatník paní mlynářky, fotografie, hudba.
15:00 koncert Song Ladies Kvintet

PLAKÁTEK

Kino Peruc
Letní kino - V případě deště se promítání přesouvá do kina, čas zůstává stejný.

Tlapková patrola ve velkofilmu
Promítá se kině!
Pátek 19.7.2024
18:00 hod.

Animovaná komedie. Když se přímo na Adventure City zřítí magický meteorit, získají pejsci z Tlapkové patroly superschopnosti, které je promění v mocné tlapky! USA / Kanada, 93 min.
Mládeži přístupno

Vstupné 50 Kč
_:_:_:_:_

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
Otevřena od 27.4. do 29.9.2024 v sobotu a neděli od 13 do 18 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
13.4. - 28.10.2024
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavu v podkroví.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice
PLAKÁTEK 2024

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Kultura arrow 18. Antikotel 2022
18. Antikotel 2022
Napsal Plazík st.   
Úterý, 07 červen 2022

V květnu se musí na lounské Bahno, kde již mnoho roků probíhá festival Antikotel - přehlídka lounských kapel s hosty. I já opět letos vyrazil.

Pořadatelé ohlásili plnoletost  Antikotle, oficiálně se letos konal již 18. ročník. Jak to letí, je to nedávno, co 10. ročníkem skončil Lounský kotel a tehdejší mládí se prosadilo Antikotlem. Jen pro zajímavost, ZDE je reportáž a fotky z roku 2004 - roku dvou kotlů.
V pátek 27. 5. 2022 jsem vyjel z Peruce a v 17 hodin již stál na betonu Bahna. Na podiu se již připravovala prvá kapela, nezvykle The Rohotoče, kteří většinou program zakončují v téměř ranních hodinách. Drsně punková kapela přátelských muzikantů hraje své písničky, jejichž text klasicky Nádor u mikrofonu čte a rozhazuje. Fajn rozjezd. Na menším Active Image podiu se připravila lounská studentská kapela dvou bratrů Diference s klávesami a nově s Mikim u kafónu. Je fajn, že se v Lounech objevují mladé kapely a tato hraje pro místní i trochu jinou muziku. Držím palce. A já věřím, že mladí muzikanti zde budou i do budoucna, vždyť pod pódiem se to hemžilo i předškolními mrňousi.
Pomalu se rozjížděl i program ve velkém stanu - elektro scéna, plná barevných efektů. Večer se tam i zpívalo, třeba známá nevidomá zpěvačka Blanka. Ale to již začali hrát původně tejničtí kluci s Jinánkem u mikrofonu, kapela Refreš. Hrají již 8 let a po změně basáka vyměnili i Kubu za bicími. Kapela dokáže hrát na malých akcích i na zábavách. Příjemná muzika. Tradičně jezdí na Bahno muzikanti z Kryr, tentokráte s kapelou K.U.T.U.B. a alternativní muzikou se skvělou hráčkou na akordeon. Jo, byli dobří.
Antikotel_I.
Na Antikotli nikdy nechyběl Voytus se svými uskupeními. Již pár let to jsou Flower Cover. Jejich hudba, vycházející z klasického světového rocku, je skvěle propracovaná a Jirka u mikrofonu jedinečnej. Návštěvníci na Bahně přibyli, mnozí sem přišli za hostem festivalu Xavierem Baumaxou. A ten na menším podiu své příznivce, Active Image ani ostatní nezklamal. Jeho texty jsou vždy pěkné a aktuální. Bahno ožilo.
A po Baumaxovi další lákadlo, nestor lounské scény, kapela Paralet. Vždyť základ kapely je již od začátku 90. let, vlastní Paralet (s nějakou tou obměnou muzikantů) hraje od roku 1996. A místní je mají rádi a dokážou se při jejich písničkách řádně uvolnit. Po Paraletu divočejší muzika, alternativní metal v podání původně hřivické kapely Deaken s houslemi a skvělou zpěvačkou. Byli pěkně divocí.
Antikotel II.
A tím pro mne pátek skončil, přeci jen ta 8. desítka, kterou jedu znamená únavu, a hlavně nohy nechtějí nést. Ale pro vytrvalce ještě byli připraveni Najust a prý vynikající Basscoffe.


V sobotu po obědě jsem zamířil zpět na pokračování Antikotle, kolem poledne vlastně Antikotlíšek. Již od 11 hodin velká zábava a soutěže pro děti v rázu Pána prstenů (neznám?). Byly připraveny tvořivé dílny, tetování, kadeřnice... děti se vyřádily.
Active Image Na malém podiu se před 15. hodinou připravil lounský písničkář Matouš plus dva (Fulda a Houdič). Prý jedno z prvých veřejných vystoupení, ale moc dobé. Vida, co v Lounech máme. Velké podium bylo odpoledne věnováno doprovodným programům, kolem půl čtvrté to byl Pub quiz s otázkami o Antikotli a Lounech Ondra a Eva vše připravili skvěle. Vítězové dostali velkou a plnou igelitku. Na druhém podiu nastupovalo další lounské mládí, kapela Jazzus. Bezva! Opět jiná než "lounská" klasika se šikovnou zpěvačkou. Opět fandím mladým a ať jim hudební nadšení vydrží.
Další doprovodný program, tentokráte Cestopis s Jakubem Greschlem. Moc zajímavé, hlavně obdiv, co vše tento hendikepovaný cestovatel již na naší zemi viděl a nad jeho energií, vše zorganizovat. Rychle na druhou stranu za další lounskou klasikou, kapelou Beruška. Ta zde působí také již třetí desetiletí, v posledních dvaceti letech s lídrem "Vadaskou". Jejich blues rock vždy skvěle klape a vlastní písničky nové i starší, o Lounech i jiných tématech, posluchače baví. Posledním doprovodný programem byla Jóga Smíchu. Jeden by neřekl, že i svým ksichtíkem můžete cvičit pro své zdraví. Malá skupinka to pod vedením instruktora zvládla.
Antikotel III.
Na menším podiu se mezitím připravili pražští Boners, zamaskovaný industrial-rock. Dobří, já mám ale poslední dobou radši něco klidnějšího, nebo klasického. Active Image Divocí mohou být i místní, což dokázali svým trash-metalem Deathblower s peruckým kytaristou. Kluci se skvělým zpěvákem se vyřádili, v závěru k nim vyskočil i Modrák, jehož syn zde drhne metalovou kytaru. (Modrák = historická postava lounské scény - Modrý blesky). Musíme se trochu uklidnit a k tomu je tady Pepa Lábus & spol., kteří přijeli z Trutnova. Ano, je to ten Pepa Lábus, kterého znáte z Beat Radia, autor, původně folkař a nyní vystupující se svojí folk-rockovou formací se skvělým houslistou Petrem Bařinou. Tak ty jsem si užil.
Antikotel IV.
Setmělo se a byl čas na poděkování pořadatelům. Pavel "Habera" Kafka pozval na podium dva zástupce, Evu Hájkovou a Honzu Stehlíka, kterým přítomní bouřlivě zatleskali a oni se napili z obří placatice, kterou jim Pavel předal. Určitě všichni zaslouží velký dík.
Active Image Dále patřil večer a noc jen kapelám. Následoval Pan Demos, skoro nové seskupení, z dlouhodobě vynikajících lounských muzikantů s Kubou u mikrofonu. Jo, zde je kvalita! Padla 22. hodina a já začal být po 8 hodinách na nohou opět ubitý. Ale ještě jsem půl hodinky počkal s kapelou Olaf Olafson, psychedelickým rockem z Prahy. Hodně zajímavý, až strašidelný projekt v temnu a maskách, s rozličnými nástroji. To zde nebývá vidět. Ale jak jsem již napsal, blížila se jedenáctá noční a já ujížděl opět domů. Na vytrvalce byli ještě připraveni La´Díra, The Fail, Humus Debilitae a možná i další.
Antikotel V.
A závěr? 18. Antikotel se moc vydařil, skvělé kapely, zvuk i světla, bohatý program pro děti, upomínkové předměty, Bohoušovo občerstvení, jen... To počasí nic moc, chlad a páteční přeháňky. Možná i pro další akce v okolí moc malá návštěva a z toho problémy pořadatelů s úhradou všech nákladů. Snad se vše podaří, i s pomocí všech, kteří Antikotel milují a chtějí živé Louny, vše urovnat a my se za rok, třeba i na menším Antikotli sejdeme. Ještě jednou velký dík pořadatelům a držíme palce.

 

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde