iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
MOJE OKA-mžiky
Vladimír Rešetár
2. 7. - 28. 8. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.

Výstava fotografií karlovarského fotografa, který se věnuje převážně barevné fotografii z prostředí rockových koncertů, MFF, sportu, rád fotí přátele, přírodu i život a dění kolem sebe..

PLAKÁTEK 


Koncert sefardských písní
Kaple M.J.Husa Peruc
21. srpen 2022
16 hod.

Zpívá Dana Krausová, na klavír hraje Ladislav Vrchota.
PLAKÁTEK 

Normandie a Bretaň obrazem, slovem a písní
Za Dubem Peruc - Stodolní divadlo
25. srpen 2022
18 hod.

O Normandii a Bretani bude ve Stodolním divadle na Peruci povídat a promítat své fotografie Mirek Plazík Blažek. K tomu budou zpívat francouzské písně členky pěveckého sboru Kvítek za doprovodu Dominika Zahradníčka.
Kavárna otevřena od 17 hodin.

Vstupné dobrovolné.

Řekni to psem
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
26. srpen 2022
pátek 21:30 hod. 

Romantický/Komedie. Dita místo vytouženého miminka dostane od přítele Filipa mladou kólii, přestože nikdy psa nechtěla. Navíc pro Ditu je pejskařská komunita směšná a nesnáší psí exkrementy. Film  Česko.  Délka filmu 85 min. 
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč 

Galerie u Plazíka Peruc
Letem naším světem
Roman Hanzlik
3. 9. - 30. 10. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.
popř. na zazvonění

Výstava leteckých fotografií zajímavých míst naší vlasti pořizovaných při společných letech s bratrem pilotem Vojtěchem Hanzlikem letadlem Navigator.
PLAKÁTEK 
  

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
V podkroví výstava obrazů V. H. Kopicové.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek
Hudba na zámku

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici 
Smolnice 
2022 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. 
PLAKÁTEK   

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Zprávy arrow Ohlédnutí za březnem 2022
Ohlédnutí za březnem 2022
Napsal Plazík st.   
Čtvrtek, 07 duben 2022

Březen, prvý jarní měsíc s výkyvy počasí - od nezvyklého tepla s pálícím sluncem, až po mrazy. Ale co nejhůře, s katastrofálním suchem. Já měl jen pár vycházek kolem domečku, ale těch kulturních akcí bylo hodně. A moc jsem si jich užíval.

Již prvý týden to byly dvě vernisáže a dva koncerty (klasika i rock). Popsal jsem to ve článku Týden plný kultury.
Vrcholem pro mne bylo samozřejmě zahájení nové sezony v mé galerii výstavou Africký sen autorky Ilony Resenkrancové. Také jsem i s fotkami o tom psal. Africký sen u Plazíka.
Active Image O svátku MDŽ jsem se vydal za bledulemi, ale cestou přes koupaliště to není moc bezpečné. Pod Šlepkou u kamene s křížem mohutný vyvrácený strom, další přes pěšinu u potoka. A kousek dál jeden nad vámi ještě trochu visí (než spadne). Přes potok po již řádně rozložených pražcích a rozviklané paletě. Takový můstek, jako U Obrázku by se sem hodil - hlavně pro nás starší a maminky s kočárky. Bledule jarní rozkvetly již i v našem lese, u potoka bylo trochu bílo, ale určitě méně než v letech předešlých. Vystrkovaly se také prvé jaterníky podléšky a kvetl lýkovec obecný. Čemeřice černá je letos také nějak slabá a ještě se v ten čas nerozvinula. Jo, fotil jsem, i když jsem padal k potoku...
V pátek 11. jsem vyšel jen kousek za domy na Makala a v sobotu jsem zajel naproti kamarádce Veru do Stradonic a spolu jsme vyšli na rozhlednu Stradonku.
(FOTO)
Active Image V sobotu jsme si s Honzou a kamarády moc užili, až jsme se téměř zpotili v lovosické sauně, koncert volného, převážně akustického uskupení okolo pražského písničkáře a multiinstrumentalisty Holy Fanda, s nímž zahráli Paula Nozzari - virbl a valcha, Martin Rejmíš - trumpeta, Nick Jennings - banjo/basa. Staří přátelé připravili příjemný koncert.
Holy Fanda & friends
Active Image V polovině měsíce začalo pršet, byla to radost, ale jen chvilková. Sucho trvá. Alespoň jsem vylepšil tály na svých kachlových kamnech.
Ve středu jsme zajeli s kamarádkou na Podlesí. Do hřivické sokolovny přijel citolibský Lukáš Hejlík s Věrou Hollou, aby nám přečteli a zahráli novelu Fotbalové deníky známého českého spisovatele Jiřího Hájíčka. Příjemný zážitek. (Pořádala Místní knihovna Hřivice a Městská knihovna Louny.)
Třetí březnová sobota byla plná událostí, vše jsem ani nestíhal. Dopoledne jsem byl na zabijačce u sestry Věry. V dětství běžné, dnes je to málo obvyklá česká tradice.
Active Image Odpoledne to nejmilejší setkání s rodinou na oslavě velkých kulatin mé dcery. Nějak to letí. Mám ale ze svých dětí velkou radost.
A večer mimo rodinu. I když divadelníci jsou také tak trochu dost má rodina. Letos jsem přehlídku ve Vrchlického divadle nestíhal a něco bylo i zrušeno, tak alespoň poslední představení Lounského divadlení DS Klouzák - N. V. Gogol: REVIZOR. Klouzáci umí! Vždyť je známe již dlouhá léta.
Revizor
Active Image V neděli, v čase rovnodennosti (20.3. - 16:32 hodin) poslaly pryč zimu - Moranu děti z peruckého Kořínku. Já si zašel k rybníkům, nastříhal proutky na pamihod, nikde nikdo a tak zase zpět do Karhance, na zahradu Lesní školky. Děti zazpívaly jarní písničku, vzali slámovou Moranu a šlo se dolů Z mostku pod Majlanty byla vhozena do Débeřekého potoku a zmizela v dáli...
Morana
V pondělí mi napsal Šimon Pánek. Dva dny po začátku války jsem Člověku v tísní poslal příspěvek a budu stejný zasílat každý měsíc. Ničená Ukrajina a hlavně děti a ženy potřebují naší pomoc. Co vy, stejní důchodci jako já? Myslíte si, že jsme na tom tak špatně (někdo tvrdí hůř), jako oběti války? Společně jim s vírou v mír ve spřátelené zemí všichni pomůžeme!
Active Image Další den výlet do Velvar do Květiny Velvary a nákup jara u mé neteře (její dcery). Macešky za okno a na hřbitov, muškáty připravené do květináčů a truhlíků. Jo, dnes poprvé vykvetly tulipány, zítra bude před domečkem na slunci červeno.
V podvečer dvě vernisáže v Lounech. Od 17:00 v GAML vernisáž výstavy Jiřího Kubového Za obrazem, kterou uvedl kurátor výstavy Vladimír Drápal a básník Ivo Hucl. Obrazy "bez rámů" jsou nádherné.
Za obrazem GAML
Active Image O hodinu později v GBR vernisáž 1. části výstavního projektu VODA, kterou uvedla ředitelka galerie Kateřina Melenová a kurátorka Lucie Šiklová. Vltavou B. Smetany doprovodila harfistka Ivana Pokorná. Následovala skvělá performance spojení živlů voda a oheň Svatopluka Klimeše Ohře - Louny. Moc zajímavý projekt, GBR žije!
VODA GBR
Active Image Ve středu malá procházka na Dýbeř (4,2 km). U potoka u lávky U Obrázku podléšky, pár podbělů a o kousek dál žluté křivatce a pár plicníků lékařských. V letošním suchu kytičku abys pohledal. O dva dny později dopoledne kolem domečku a odpoledne rychlo vycházka na Krásnou vyhlídku. Na sluníčku nesměle vykukují chudičké fialky. (FOTO))
Večer odložené představení LD Ťuk ťuk na jevišti v Lounech. Druhá parta postoloprtského Klouzáku zahrála ve středu veselou hru a my se zasmáli.
Active Image O víkendu moc milá návštěva. Pravnuci a další děti z rodiny, hned bylo veseleji. Kluci kutili v dílně, hráli fotbal a poté si i zastříleli ze vzduchovky. Večer prvé rodinné opékání buřtů u ohníčku u neteře.
Březen u domečku
Active Image V neděli po obědě tradiční jarní výlet do Lázní (Macova dolu). Každoroční vyčištění a oprava kamenné podkovy, letos s mnoha pomocníky. Ať je zase rok krásná. Chtěli jsme se osvěžit u železité studánky, ale hladina byla vysoko nad vtokovou trubku. Klukům se podařilo pročistit odtokový kanál a voda klesla o více než 20 cm - trubka je asi 15 cm nad hladinu. Ještě je potřeba vybrat listí a bahno ze dna studánky. Třeba příště...
Podkova a studánka
Mezi tím byl sobotní večer a v Dobroměřicích po covidové pauze oblíbené Lábusovky. Píši o nich zde.
58. Lábusovky 2022
Pár klidných líných dnů a ve čtvrtek, poslední březnový den, úžasný a vydařený výlet do Liberce. I o něm samostatný článek.
Libereckem architektury a galerií
Březen skončil, počasí problémové, ale těch zážitků...

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde