iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Panorama Českého středohoří
Dan Fiker

6. 5. - 2. 7. 2023
Galerie u Plazíka na Peruci, společně s autorem Danielem Fikerem, vás zvou na vernisáž výstavy. Spatříte velkoformátové fotografie, známé i neznámé panoramatické pohledy na krajinu Českého středohoří, které ústeckého fotografa očarovalo.
Výstava bude přístupná do 2. července 2023 o víkendy a svátky od 10 do 17 hodin, popřípadě na zazvonění v galerii.
PLAKÁTEK

LUDVÍK ERDMANN 80
Galerie U kozorožce Peruc
8.6. - 2.9. 2023
víkendy a svátky
10 - 18 hod.

Výstava fotografií k autorovým nedožitým osmdesátinám - část prvá. Vzpomínkové setkání je připraveno na sobotu 15. července 2023 ve 13 hodin v Galerii U Plazíka a posléze v Galerii U Kozorožce.

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Program na červen.
PLAKÁTEK 

Stradonice - 750 let
Stradonice - náves

10.6.2023 13 hod.
Klub žena a SDH Stradonice vás zvou na oslavu 750. výročí Stradonic - 1273 - 2023. Bohatý kulturní program. Občerstvení zajištěno.
PLAKÁTEK

Ostrov

Letní kino Peruc
v případě deště se představení přesouvá do kina
16.6.2023
pátek 21:00 hod.
Komedie / Dobrodružný / Romantický. Richard a Alice se na exotické dovolené pohádají, protože Richard se chce nechat rozvést. Rozhodnou se, že odletí předčasně domů, ale jejich malý letoun ztroskotá na opuštěném ostrově, Richard a Alice jsou tak nuceni společně čekat na záchranu. Osamělí trosečníci se na tropickém ostrůvku musí postarat nejen o svou záchranu a přežití, ale také začít znovu spolupracovat a hledat k sobě cestu zpátky. Film Česko . Délka filmu 100 min.
Nevhodný do 12 let.
Vstupné 100 Kč 

Pochod života
Domoušice - Louny

24.6.2023 10 hod.
Tradiční pochod Strany přátel piva Louny.
Startovné 100.-Kč
PLAKÁTEK

Život kotěte
Letní kino Peruc
v případě deště se představení přesouvá do kina
30.6.2023
pátek 21:00 hod.
Drama / Rodinný. Desetiletá Clémence a Vrnilka, její mourovaté koťátko, odjíždějí z Paříže na prázdniny do Vogéz. Příhody a nečekaná setkání, které Clémence a Vrnilka, změní jejich život. Vrnilka objeví svobodu a přírodu, ale také nebezpečí života daleko od města. Setkává se bílým kotětem, které se brzy stane jejím přítelem. Kočička Vrnilka je zábavná, dojemná, nepředvídatelná, překvapivá, záhadná i znepokojivá, nikoho nenechá lhostejným. Film Francie.
Délka filmu 83 min. Přístupný film.
Vstupné 100 Kč
Promítání za vysvědčení, dítě do 12 let v doprovodu dospělého zdarma.

Běh Oldřicha a Boženy
Peruc - nám. E Filly

25.6.2023 8 hod.
Prezentaca 8:00 - 8:30 hod. Stratovné 20 Kč.
PLAKÁTEK

LUDVÍK ERDMANN 80
Galerie u Plazíka Peruc
5.7. - 2.9. 2023
víkendy a svátky
10 - 18 hod.

Výstava fotografií k autorovým nedožitým osmdesátinám - část druhá. Vzpomínkové setkání je připraveno na sobotu 15. července 2023 ve 13 hodin v Galerii U Plazíka a posléze v Galerii U Kozorožce.

PLAKÁTEK

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Zahájení sezony 1.4.2023.
Otevřeno v sobotu a neděli od 13.00 do 18.00 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavu obrazů Kateřiny Novákové.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4.
PLAKÁTEK
Noc kostelů
2.6.2023 v 18 - 22 hod.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana
Ohlédnutí za březnem 2022
Napsal Plazík st.   
Čtvrtek, 07 duben 2022

Březen, prvý jarní měsíc s výkyvy počasí - od nezvyklého tepla s pálícím sluncem, až po mrazy. Ale co nejhůře, s katastrofálním suchem. Já měl jen pár vycházek kolem domečku, ale těch kulturních akcí bylo hodně. A moc jsem si jich užíval.

Již prvý týden to byly dvě vernisáže a dva koncerty (klasika i rock). Popsal jsem to ve článku Týden plný kultury.
Vrcholem pro mne bylo samozřejmě zahájení nové sezony v mé galerii výstavou Africký sen autorky Ilony Resenkrancové. Také jsem i s fotkami o tom psal. Africký sen u Plazíka.
Active Image O svátku MDŽ jsem se vydal za bledulemi, ale cestou přes koupaliště to není moc bezpečné. Pod Šlepkou u kamene s křížem mohutný vyvrácený strom, další přes pěšinu u potoka. A kousek dál jeden nad vámi ještě trochu visí (než spadne). Přes potok po již řádně rozložených pražcích a rozviklané paletě. Takový můstek, jako U Obrázku by se sem hodil - hlavně pro nás starší a maminky s kočárky. Bledule jarní rozkvetly již i v našem lese, u potoka bylo trochu bílo, ale určitě méně než v letech předešlých. Vystrkovaly se také prvé jaterníky podléšky a kvetl lýkovec obecný. Čemeřice černá je letos také nějak slabá a ještě se v ten čas nerozvinula. Jo, fotil jsem, i když jsem padal k potoku...
V pátek 11. jsem vyšel jen kousek za domy na Makala a v sobotu jsem zajel naproti kamarádce Veru do Stradonic a spolu jsme vyšli na rozhlednu Stradonku.
(FOTO)
Active Image V sobotu jsme si s Honzou a kamarády moc užili, až jsme se téměř zpotili v lovosické sauně, koncert volného, převážně akustického uskupení okolo pražského písničkáře a multiinstrumentalisty Holy Fanda, s nímž zahráli Paula Nozzari - virbl a valcha, Martin Rejmíš - trumpeta, Nick Jennings - banjo/basa. Staří přátelé připravili příjemný koncert.
Holy Fanda & friends
Active Image V polovině měsíce začalo pršet, byla to radost, ale jen chvilková. Sucho trvá. Alespoň jsem vylepšil tály na svých kachlových kamnech.
Ve středu jsme zajeli s kamarádkou na Podlesí. Do hřivické sokolovny přijel citolibský Lukáš Hejlík s Věrou Hollou, aby nám přečteli a zahráli novelu Fotbalové deníky známého českého spisovatele Jiřího Hájíčka. Příjemný zážitek. (Pořádala Místní knihovna Hřivice a Městská knihovna Louny.)
Třetí březnová sobota byla plná událostí, vše jsem ani nestíhal. Dopoledne jsem byl na zabijačce u sestry Věry. V dětství běžné, dnes je to málo obvyklá česká tradice.
Active Image Odpoledne to nejmilejší setkání s rodinou na oslavě velkých kulatin mé dcery. Nějak to letí. Mám ale ze svých dětí velkou radost.
A večer mimo rodinu. I když divadelníci jsou také tak trochu dost má rodina. Letos jsem přehlídku ve Vrchlického divadle nestíhal a něco bylo i zrušeno, tak alespoň poslední představení Lounského divadlení DS Klouzák - N. V. Gogol: REVIZOR. Klouzáci umí! Vždyť je známe již dlouhá léta.
Revizor
Active Image V neděli, v čase rovnodennosti (20.3. - 16:32 hodin) poslaly pryč zimu - Moranu děti z peruckého Kořínku. Já si zašel k rybníkům, nastříhal proutky na pamihod, nikde nikdo a tak zase zpět do Karhance, na zahradu Lesní školky. Děti zazpívaly jarní písničku, vzali slámovou Moranu a šlo se dolů Z mostku pod Majlanty byla vhozena do Débeřekého potoku a zmizela v dáli...
Morana
V pondělí mi napsal Šimon Pánek. Dva dny po začátku války jsem Člověku v tísní poslal příspěvek a budu stejný zasílat každý měsíc. Ničená Ukrajina a hlavně děti a ženy potřebují naší pomoc. Co vy, stejní důchodci jako já? Myslíte si, že jsme na tom tak špatně (někdo tvrdí hůř), jako oběti války? Společně jim s vírou v mír ve spřátelené zemí všichni pomůžeme!
Active Image Další den výlet do Velvar do Květiny Velvary a nákup jara u mé neteře (její dcery). Macešky za okno a na hřbitov, muškáty připravené do květináčů a truhlíků. Jo, dnes poprvé vykvetly tulipány, zítra bude před domečkem na slunci červeno.
V podvečer dvě vernisáže v Lounech. Od 17:00 v GAML vernisáž výstavy Jiřího Kubového Za obrazem, kterou uvedl kurátor výstavy Vladimír Drápal a básník Ivo Hucl. Obrazy "bez rámů" jsou nádherné.
Za obrazem GAML
Active Image O hodinu později v GBR vernisáž 1. části výstavního projektu VODA, kterou uvedla ředitelka galerie Kateřina Melenová a kurátorka Lucie Šiklová. Vltavou B. Smetany doprovodila harfistka Ivana Pokorná. Následovala skvělá performance spojení živlů voda a oheň Svatopluka Klimeše Ohře - Louny. Moc zajímavý projekt, GBR žije!
VODA GBR
Active Image Ve středu malá procházka na Dýbeř (4,2 km). U potoka u lávky U Obrázku podléšky, pár podbělů a o kousek dál žluté křivatce a pár plicníků lékařských. V letošním suchu kytičku abys pohledal. O dva dny později dopoledne kolem domečku a odpoledne rychlo vycházka na Krásnou vyhlídku. Na sluníčku nesměle vykukují chudičké fialky. (FOTO))
Večer odložené představení LD Ťuk ťuk na jevišti v Lounech. Druhá parta postoloprtského Klouzáku zahrála ve středu veselou hru a my se zasmáli.
Active Image O víkendu moc milá návštěva. Pravnuci a další děti z rodiny, hned bylo veseleji. Kluci kutili v dílně, hráli fotbal a poté si i zastříleli ze vzduchovky. Večer prvé rodinné opékání buřtů u ohníčku u neteře.
Březen u domečku
Active Image V neděli po obědě tradiční jarní výlet do Lázní (Macova dolu). Každoroční vyčištění a oprava kamenné podkovy, letos s mnoha pomocníky. Ať je zase rok krásná. Chtěli jsme se osvěžit u železité studánky, ale hladina byla vysoko nad vtokovou trubku. Klukům se podařilo pročistit odtokový kanál a voda klesla o více než 20 cm - trubka je asi 15 cm nad hladinu. Ještě je potřeba vybrat listí a bahno ze dna studánky. Třeba příště...
Podkova a studánka
Mezi tím byl sobotní večer a v Dobroměřicích po covidové pauze oblíbené Lábusovky. Píši o nich zde.
58. Lábusovky 2022
Pár klidných líných dnů a ve čtvrtek, poslední březnový den, úžasný a vydařený výlet do Liberce. I o něm samostatný článek.
Libereckem architektury a galerií
Březen skončil, počasí problémové, ale těch zážitků...

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Partners+

paralet
-----
dobroděj
-----
denik
-----
Hnutí Jsme PRO!
-----
Rozhlas Peruc
Městys Peruc

Doporučujeme

Kultura a sport -
Kalendář kulturních a sportovních akcí městyse Peruc naleznete 
na rok 2023
ZDE  

Za Dubem - Usedlost Za Dubem poskytuje ubytování v celkové kapacitě 11 lůžek. Romantické prostředí, veškeré vybavení, zajímavé okolí. Více najdete zde

Cyklotrasa Peruc, Agropenzion Hájenka, Louny
-
Projížďka po cyklotrase z Peruce až do Loun na pěkném videu je zde

Černochov- Zajímavé stránky obce Černochov, které provozuje Kulturní sdružení Václava Krejného, si můžete prohlédnout ZDE

 

KVÍTEK - lounský pěvecký sbor najdete zde

 

Železniční muzeum Zlonice - Zážitek pro děti i dospělé, kteří mají radi vláčky. zde

Pivovar Antoš Slaný - Pro vás, kteří mají rádi skutečné pivo a dobré jídlo.
Zavítejte  sem

Libochovické listy zde

GALERIE

Active Image

Active Image

V Galerii u Plazíka
-----------------------------------
Připravujeme
sezonu 2023:

4. březen - 30. duben  
Jitka Pazderová, Mé postřehy mobilem
6. květen - 2. červenec
Dan Fiker - Panorama Českého středohoří
červenec - srpen Ludvík Erdman - Vzpomínka
září - říjen Mirek P. Blažek - 75 

Počasí

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde

Top List

TOPlist

Statistiky

Přístupů: 34086175

Kdo je zde?

104 hosté