iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Mé postřehy mobilem
Jitka Pazderová

4. 3. - 30. 4. 2023
Výstava fotografií snímaných mobilem, prvá výstava autorky.
PLAKÁTEK

PŘEDVELIKONOČNÍ TRŽNICE
Za Dubem Peruc

1.4.2023 13 - 16 hod.
VE STÁNCÍCH kraslice, dekorace, keramika, bylinky, perníčky    a další…
V KAVÁRNĚ káva, čokoláda, zákusky slané i sladké, zmrzlina, mošt, bylinkový čaj, pivo, víno, velikonoční nabídka, turistické upomínky,…
NA TERASE velikonoční nádivka, polévka.
PLAKÁTEK  

Ukliďme Česko - Peruc
Městys Peruc

1.4.2023 
Akce je individuální. Pytle a rukavice na Úřadu městyse Peruc. Více v plakátku.
PLAKÁTEK 
Kocour v botách: Poslední přání
Kino Peruc
2.4.2023
neděle 15:30 hod.

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy. Když máte k dispozici devět životů, tak vám na tom, že tu a tam něco odskáčete, vůbec nezáleží, zvlášť když jste legendární hrdina, který se dobrovolně vrhá do těch nejbláznivějších dobrodružství. Kocour v botách právě zachránil obyvatele jednoho městečka před řáděním zuřivého obra, jenže při tom přišel o předposlední ze svých životů. Kocour se proto rozhodne pověsit boty na hřebík a žít dál v relativním bezpečí. Film   USA. Délka filmu 101 min.
Přístupný film 
Vstupné 50 Kč 
 
Bastardi – reparát
Kino Peruc
14.4.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie / Drama. Učitel Majer je propuštěn z vězení na amnestii. K sobě do domu si ho bere jeho spolužák ze základní školy Ivan, jenž žije v romském ghettě. Majer nemá nikoho z rodiny. Nikdo mu nezbyl, a tak nabídku Ivana vítá. Ivan Majerovi sdělí, že se mu rozhodl pomoci především z důvodu, že potřebuje znovu otevřít školu, na které dříve Majer učil a chvíli ji vedl. Film Česko. Délka filmu 86 min.  
Nevhodný do 12 let

Vstupné 100 Kč 

Srdeční záležitost
Kino Peruc
28.4.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie. Červený koberec, zářící reflektory, ječící fanoušci, fotografové honící se za nejlepším snímkem, kameramanské štáby čekající na rozhovory – premiéra se blíží a největší filmová hvězda Marvin Bosch je netrpělivě očekávána. Ale ta nepřichází. Rozhovor se zákeřnou bulvární novinářkou Bettinou Bamberger vysílaný v přímém přenosu se totiž strašně nevydařil a Marvin před novináři i fanoušky prchá ulicemi města. Film Německo.  Délka filmu 100 min.
Nevhodný do 12 let

Vstupné 100 Kč 

Stradonice - 750 let
Stradonice - náves

10.6.2023 13 hod.
Klub žena a SDH Stradonice vás zvou na oslavu 750. výročí Stradonic - 1273 - 2023. Bohatý kulturní program. Občerstvení zajištěno.
PLAKÁTEK   

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Zahájení sezony 1.4.2023.
Otevřeno v sobotu a neděli od 13.00 do 18.00 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. bude uveřejněn.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Židovský hřbitov arrow Ohlédnutí za listopadem 2021
Ohlédnutí za listopadem 2021
Napsal Plazík st.   
Neděle, 05 prosinec 2021

Pocení covidového viru již pomalu končilo, ale dobře mně nebylo. Prvá dekáda listopadu byla tudíž v domácí uzávěrce. Přišel jsem i o výlet do Varů s Českopisem MKL.

Začátkem měsíce jsem již celý den neležel v posteli a přebíral Active Image fotky z říjnových akcí (Bahno, Praha,...). Nadešel ten den, středa 10. a já po 20 dnech venku na ulici. V dušičkovém počasí jsem navštívil náš hrobeček a dal věneček, který jsem udělal. Šel jsem ztěžka, ale udýchal to. Skončila karanténa a já vzhledem k dočasnému uzavření v době karantény prodloužil výstavu Jiřího Soukupa do 28. listopadu 2021.
Active Image Sláma v botách - velmi příjemný večer proběhl ve čtvrtek 11. 11. v perucké knihovně a já poprvé opět ve společnosti. Moje kamarádka Veronika Kyčera Kučerová vyprávěla a četla o svém zalíbení k zahradě, půdě, ekologickém pěstování, ale i o své rodině a budování vysněné zahrady a bydlení. Se zájmem poslouchalo nás všech 10 účastníků.
V pátek jsem si zajel do Loun nakoupit a do Lenešic na hrob Langerů. Koupil jsem si mimo Active Image jiné kus hovězího na polévku a v neděli si sám poprvé v životě uvařil hovězí vývar - ještě jsem nemohl slané a mastné polévky z kuchyně. Připraveno 8 porcí. U počítače vzpomněl na Karla Havlíčka Borovského při 200. výročí narození a jeho vztah k Peruci. Píši o tom ZDE .
Byl nejvyšší čas začít připravovat příští sezonu v mé galerii, jednoho autora jsem měl, dva z oslovených přislíbili účast a paní Imbrová mne doporučila svoji kamarádku z cest po Africe. Ta se představí prvé výstavě roku 2022 se snímky ze srdce Afriky. V květnu až červnu to budou novomanželé Sonia Šulek Carraro a Ivan Šulek, o prázdninové měsíce ukáže své fotografie z pódií Vladimír Rešeter a závěr sezony připraví Petr Kurimský. Shodou náhod mně právě poslal kamarád Filip video z návštěvy v galerii v loňském roce - je ZDE .
V neděli jsem si udělal prvou procházku po Peruci, ale jen k rybníkům a do parku. Víc jsem zatím nezvládal - únava a hlavně dýchání. Počasí nic moc, tak jen malé album
Pošmourná vycházka
Vycházky jen střídmě, televize a mluvené slovo (můj bohatý archiv), malý úklid - tak to mne již moc nebavilo. Vrhnul jsem se na Magora. Mám ho v knihovně již pár měsíců (samozřejmě knihu), tloušťka 6 cm - 600 stránek, ale když má Martin to výročí... Psáno čtivě, ale bude to čtení na pár týdnů. (Vloni jsem takto zvládnul 600 stránek Horníčka.)
Active Image Sváteční den, 17.11, byl sváteční i pro naši rodinu. V Horní Kamenici u kapličky, kterou svému tatínkovy vystavěla rodina, jsme vzpomněli na švagra sedláka Petra Nováka, rok od jeho odchodu. Společně se sestrou, Active Image devíti dětmi a celou širokou rodinou nezapomeneme. V podvečer jsem zajel do Dobroměřic, kde jsme u dcery při posezení  s vnučkami oslavili naše narozeniny (73 + 2x28). Moc příjemné setkání s rodinou i pravnoučaty. Jen ten pátý mrňous to nějak nestihl. Ale za 4 dny již byl na světě Jaroslav, mé 5. pravnouče.
V pondělí malá zátěžová zkouška - ráno zajištěn skvělý odvoz (přívoz?) na kontrolu na Oční Active Image klinice Horní Počernice. Blána na sítnici ještě drží, další kontrola za půl roku. Výborný oběd v Pivovaru Počerňák naproti nádraží a přes Masaryčku (rychlý přestup) do Kralup. Hodinku čekání jsem vyplnil malou procházkou ke kostelu (jediný přežil bombardování ve 45. roce). Oči se trochu rozkoukaly, tak jsem cestou na Peruc téměř přečetl Vráťův Život v Ječné (jistě znáte Vratislava Brabence z PPU).
Active Image V týdnu mezi 16. a 24. listopadem zažila Galerie u Plazíka milé návštěvy. Paní učitelka Markvartová přivedla svojí 3. třídu. Děti byly z výstavy Jiřího Soukupa nadšené, některé sem chtějí zajít o víkendu s rodinou. (Dodrželi jsme maximální opatření - základní informace jsem řekl venku, všichni jsme měli respirátory - roušky a já uvnitř byl vždy v jiné místnosti, než děti.) Další úterý Active Image jsem se díky družině ze školy Mšené Lázně po 3,5 měsících dostal na Krásnou vyhlídku. Byl den stvořený na vycházku, dětem se Peruc, les i moje galerie moc líbily. (Ušel jsem v pohodě, doma usedl a byl zničen. Ale moc děkuji.) Hned ve středu navštívily moji galerii děti z Kořínku. Byl jsem překvapen, co tito mrňousové (3-5 let) vědí a poznají.
Po dlouhé době na Vyhlídce
Po odchodu dětí jsem zašel na dvůr a pohlédl na zamlžené středohoří.
Na dvoře
V pátek večer jsem jel do lounské čajovny Salma na další setkání Večerního klubu Lounsko s tématem Do akce!. Tereza sepisovala co se má v Lounech a okolí dít v roce 2023. Před setkáním jsem se prošel kolem sv. Mikuláše a trochu Canonkem fotil.
Večerní Louny  
Blížila se prvá adventní neděle a s rostoucím výskytem covidu vydala vláda omezující Active Image nařízení (zákaz vánočních trhů). Díky rychlé reakci stihly na poslední chvíli v pátek odpoledne děti z peruckých škol a Kořínku nabídnout místním lidem své vánoční výrobky, které sami vyrobily svým umem i srdcem. Nedělní poledne prvého adventního dne, venku letos poprvé poletoval sníh, který hned tál a já zapálil prvou svíčku ve své adventní misce (věnec má téměř každý. Takže všem přeji pohodový adventní čas bez zbytečného shonu a běsnění, ale se sekáváním s kamarády, známými a dalšími lidmi dobré vůle. Odpoledne jsem se prošel na konec Peruce mezi novou výstavbu a po dlouhé době zašel na bohoslužbu do kaple M. J. Husa CČSH.
Večer na peruckém náměstí proběhlo tradiční rozsvícení vánočního stromu (letos bez občerstvení). V programu vystoupily děti z perucké školy a po nich  muzikálový zpěvák Tomáš Löbl. Obě vystoupení byla moc pěkná.
Ještě v pátek jsem si vyšel na další krátkou vycházku do lesa na Makala. Pozdně podzimní les je hnědý, smutný a opuštěný. (Na podobná místa jsem zašel i začátkem prosince a obojí dal do jednoho alba.)
Předzimní les
A ještě fotky z dalších událostí mého listopadu.
Listopad okolo mne
Čeká nás měsíc velkých svátků a setkání, která asi nebudou tak častá a veselá jako dříve. Hlavně musíme být všichni zdraví.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde