iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Josef Skip Holota
Zajímavosti kolem nás

30. 3. - 23. 6. 2024
Vernisáž v sobotu 30.3.
v 15h.

Výstava fotografií z okolí Plzeňského a Ústeckého kraje.
PLAKÁTEK

Bylinky kolem nás
Knihovna Telce
úterý 5.3.2024
17 h.
Místní lidová knihovna Peruc vás zve na přednášku Viery Hermíny Kopicové o prospěšných bylinkách z naší přírody.
PLAKÁTEK

Pochod předjarním Poohřím
Za Dubem, Peruc
sobota 9.3.2024
8:30 - 14:00 h.
Tradiční jarní pochod bude mít letos perucký kontrolní bod v usedlosti Za Dubem.
Kavárna nabídně pro veřejnost kávu, čaj, polévku, pivo, víno, zákusky...
PLAKÁTEK

Zajíčkova velikonoční dílna
Knihovna Peruc
úterý 10.3.2024
14 h.
Obecní knihovna Peruc a R&DF barvy s.r.o. vás zvou na velikonoční tvoření dekorací s fotokoutkem.
PLAKÁTEK

Trollové 3
Kino Peruc
neděle 10.3.2024
15:30 h.
Trollí princezna Poppy má slabost pro kámoše Větvíka. Jak se sbližují, Poppy odhalí jeho tajemství - byl členem kapely BroZone, kterou ovládali grázlové. Teď se spolu vydají na záchrannou misi. Diváci si to užijí, Trollové 3 jsou jízda od tvůrců Tučňáků z Madagaskaru, SpongeBoba, nebo Dexterovi Laboratoře . Animovaný / Dobrodružný / Komedie / USA, 2023, 92 min.
Mládeži přístupný
Vstupné 50 Kč

Bod obnovy
Kino Peruc
Pátek 15.3.2024
19:00 h.
V roce 2041 máte právo na oživení po smrti díky digitální záloze osobnosti - BODU OBNOVY. Agentka Em řeší případ, kdy bylo toto pravidlo porušeno, a musí vyšetřit zločin. Poutavý příběh v blízké budoucnosti, kde technologie nabízejí nový život a lidé si ho mohou prodloužit. Hrají: Andrea Mohylová, Matěj Hádek, Milan Ondrík... Sci-Fi / Krimi / Drama / Thriller, Česko / Slovensko / Polsko / Srbsko, 2023, 116 min
Mládeži přístupný
Vstupné 100 Kč

Nerozlučná dvojka
Kino Peruc
neděle 24.3.2024
15:30 h.
Nerozlučná dvojka vypráví příběh Dona, dřevěné loutky na útěku a opuštěné plyšové hračky DJ Doggy Doga, který hledá opravdového kamaráda. Jejich cesty se zkříží v Central Parku a navzdory všem předpokladům i odlišnostem se spolu vydávají na dobrodružnou cestu New Yorkem. Animovaný / Dobrodružný, Francie / Španělsko / Belgie, 2023, 88 min.
Mládeži přístupný
Vstupné 50 Kč

A máme, co jsme chtěli
Kino Peruc
Pátek 29.3.2024
19:00 h.
Poslední den společného Československa se na silvestrovský večírek schází jedna velká federální rodina. Setkají se ještě jako bratři, rozejdou se už jako cizinci. S každou další borovičkou se zvyšuje šance, že někdo něco někomu řekne a že se něco stane... Budete nám scházet, Slováci. Hrají: Eva Holubová, Bolek Polívka... Rodinný / Drama / Komedie, Slovensko / Kanada, 2023, 100 min.
Nevhodný do 12 let
Vstupné 100 Kč

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
Otevřena od 27.4. do 29.9.2024 v sobotu a neděli od 13 do 18 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Mimo sezonu zavřeno.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavy v podkroví.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2024

 
You are here: Hlavní strana arrow Fotbal na Peruci arrow Ohlédnutí za listopadem 2021
Ohlédnutí za listopadem 2021
Napsal Plazík st.   
Neděle, 05 prosinec 2021

Pocení covidového viru již pomalu končilo, ale dobře mně nebylo. Prvá dekáda listopadu byla tudíž v domácí uzávěrce. Přišel jsem i o výlet do Varů s Českopisem MKL.

Začátkem měsíce jsem již celý den neležel v posteli a přebíral Active Image fotky z říjnových akcí (Bahno, Praha,...). Nadešel ten den, středa 10. a já po 20 dnech venku na ulici. V dušičkovém počasí jsem navštívil náš hrobeček a dal věneček, který jsem udělal. Šel jsem ztěžka, ale udýchal to. Skončila karanténa a já vzhledem k dočasnému uzavření v době karantény prodloužil výstavu Jiřího Soukupa do 28. listopadu 2021.
Active Image Sláma v botách - velmi příjemný večer proběhl ve čtvrtek 11. 11. v perucké knihovně a já poprvé opět ve společnosti. Moje kamarádka Veronika Kyčera Kučerová vyprávěla a četla o svém zalíbení k zahradě, půdě, ekologickém pěstování, ale i o své rodině a budování vysněné zahrady a bydlení. Se zájmem poslouchalo nás všech 10 účastníků.
V pátek jsem si zajel do Loun nakoupit a do Lenešic na hrob Langerů. Koupil jsem si mimo Active Image jiné kus hovězího na polévku a v neděli si sám poprvé v životě uvařil hovězí vývar - ještě jsem nemohl slané a mastné polévky z kuchyně. Připraveno 8 porcí. U počítače vzpomněl na Karla Havlíčka Borovského při 200. výročí narození a jeho vztah k Peruci. Píši o tom ZDE .
Byl nejvyšší čas začít připravovat příští sezonu v mé galerii, jednoho autora jsem měl, dva z oslovených přislíbili účast a paní Imbrová mne doporučila svoji kamarádku z cest po Africe. Ta se představí prvé výstavě roku 2022 se snímky ze srdce Afriky. V květnu až červnu to budou novomanželé Sonia Šulek Carraro a Ivan Šulek, o prázdninové měsíce ukáže své fotografie z pódií Vladimír Rešeter a závěr sezony připraví Petr Kurimský. Shodou náhod mně právě poslal kamarád Filip video z návštěvy v galerii v loňském roce - je ZDE .
V neděli jsem si udělal prvou procházku po Peruci, ale jen k rybníkům a do parku. Víc jsem zatím nezvládal - únava a hlavně dýchání. Počasí nic moc, tak jen malé album
Pošmourná vycházka
Vycházky jen střídmě, televize a mluvené slovo (můj bohatý archiv), malý úklid - tak to mne již moc nebavilo. Vrhnul jsem se na Magora. Mám ho v knihovně již pár měsíců (samozřejmě knihu), tloušťka 6 cm - 600 stránek, ale když má Martin to výročí... Psáno čtivě, ale bude to čtení na pár týdnů. (Vloni jsem takto zvládnul 600 stránek Horníčka.)
Active Image Sváteční den, 17.11, byl sváteční i pro naši rodinu. V Horní Kamenici u kapličky, kterou svému tatínkovy vystavěla rodina, jsme vzpomněli na švagra sedláka Petra Nováka, rok od jeho odchodu. Společně se sestrou, Active Image devíti dětmi a celou širokou rodinou nezapomeneme. V podvečer jsem zajel do Dobroměřic, kde jsme u dcery při posezení  s vnučkami oslavili naše narozeniny (73 + 2x28). Moc příjemné setkání s rodinou i pravnoučaty. Jen ten pátý mrňous to nějak nestihl. Ale za 4 dny již byl na světě Jaroslav, mé 5. pravnouče.
V pondělí malá zátěžová zkouška - ráno zajištěn skvělý odvoz (přívoz?) na kontrolu na Oční Active Image klinice Horní Počernice. Blána na sítnici ještě drží, další kontrola za půl roku. Výborný oběd v Pivovaru Počerňák naproti nádraží a přes Masaryčku (rychlý přestup) do Kralup. Hodinku čekání jsem vyplnil malou procházkou ke kostelu (jediný přežil bombardování ve 45. roce). Oči se trochu rozkoukaly, tak jsem cestou na Peruc téměř přečetl Vráťův Život v Ječné (jistě znáte Vratislava Brabence z PPU).
Active Image V týdnu mezi 16. a 24. listopadem zažila Galerie u Plazíka milé návštěvy. Paní učitelka Markvartová přivedla svojí 3. třídu. Děti byly z výstavy Jiřího Soukupa nadšené, některé sem chtějí zajít o víkendu s rodinou. (Dodrželi jsme maximální opatření - základní informace jsem řekl venku, všichni jsme měli respirátory - roušky a já uvnitř byl vždy v jiné místnosti, než děti.) Další úterý Active Image jsem se díky družině ze školy Mšené Lázně po 3,5 měsících dostal na Krásnou vyhlídku. Byl den stvořený na vycházku, dětem se Peruc, les i moje galerie moc líbily. (Ušel jsem v pohodě, doma usedl a byl zničen. Ale moc děkuji.) Hned ve středu navštívily moji galerii děti z Kořínku. Byl jsem překvapen, co tito mrňousové (3-5 let) vědí a poznají.
Po dlouhé době na Vyhlídce
Po odchodu dětí jsem zašel na dvůr a pohlédl na zamlžené středohoří.
Na dvoře
V pátek večer jsem jel do lounské čajovny Salma na další setkání Večerního klubu Lounsko s tématem Do akce!. Tereza sepisovala co se má v Lounech a okolí dít v roce 2023. Před setkáním jsem se prošel kolem sv. Mikuláše a trochu Canonkem fotil.
Večerní Louny  
Blížila se prvá adventní neděle a s rostoucím výskytem covidu vydala vláda omezující Active Image nařízení (zákaz vánočních trhů). Díky rychlé reakci stihly na poslední chvíli v pátek odpoledne děti z peruckých škol a Kořínku nabídnout místním lidem své vánoční výrobky, které sami vyrobily svým umem i srdcem. Nedělní poledne prvého adventního dne, venku letos poprvé poletoval sníh, který hned tál a já zapálil prvou svíčku ve své adventní misce (věnec má téměř každý. Takže všem přeji pohodový adventní čas bez zbytečného shonu a běsnění, ale se sekáváním s kamarády, známými a dalšími lidmi dobré vůle. Odpoledne jsem se prošel na konec Peruce mezi novou výstavbu a po dlouhé době zašel na bohoslužbu do kaple M. J. Husa CČSH.
Večer na peruckém náměstí proběhlo tradiční rozsvícení vánočního stromu (letos bez občerstvení). V programu vystoupily děti z perucké školy a po nich  muzikálový zpěvák Tomáš Löbl. Obě vystoupení byla moc pěkná.
Ještě v pátek jsem si vyšel na další krátkou vycházku do lesa na Makala. Pozdně podzimní les je hnědý, smutný a opuštěný. (Na podobná místa jsem zašel i začátkem prosince a obojí dal do jednoho alba.)
Předzimní les
A ještě fotky z dalších událostí mého listopadu.
Listopad okolo mne
Čeká nás měsíc velkých svátků a setkání, která asi nebudou tak častá a veselá jako dříve. Hlavně musíme být všichni zdraví.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde