iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
..SPOLU...
Sonia Šulek Carraro a Ivan Šulek
30. 4. - 26. 6. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.

Výstava kladenských fotografů Sonii Šulek Carraro a Ivana Šulka z cest tam a zase zpátky.
Vernisáž 30. 4. 2022 v 15 hodin.

PLAKÁTEK 

Libochovické divadelní léto
Libochovice, U Tří lip
13. 5. - 11. 6. 2022
Již 63. přehlídka ochotnických divadelních souborů vám nabízí 4 představení pro dospělé a 2 pro dětské diváky. Vše v plakátku. Určitě se zajeďte na některé podívat, ochotníci umí.
 
PLAKÁTEK     

Po stopách
Emila Holuba
Za Dubem Peruc
19. 5. 2022 - 17 hod.
Přednáška afrikanistky Marie Imbrové.
 
PLAKÁTEK 

Mimi a Líza
kino Peruc
neděle 22. 5. 2022
15.30 hod.

Animovaný. Nevidomá Mimi a Líza jsou nejlepší kamarádky. Vzájemně se učí velkorysosti, toleranci a otevřenosti k celému světu a jeho pestrosti. V novém příběhu nazvaném Zahrada přijíždí na dvůr jejich domu žlutý kontejner, který sousedé začnou brzy zaplňovat starými a rozbitými věcmi. Líza je zvědavá, co vyhodí Mimi. Film Slovensko / Česko. Délka filmu 68 min.
Přístupný film.
Vstupné 50 Kč 

Ženy a život
kino Peruc
pátek 27. 5. 2022
19.00 hod.

Komedie / Romantický. Eliška je hodná holka. Možná až moc. Chybí jí ostré lokty a přebývá slepá víra. O to akčnější je ovšem její všeho schopná sestra Ilona. Obě slečny se společně vrhnou do budování rodinného podniku, fungujícího tak trochu “ode zdi ke zdi”, stejně jako Eliščin vztah se samolibým populárním sportovcem. Film Česko. Délka filmu 87 min.
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč  

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
V podkroví výstava obrazů V. H. Kopicové.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici 
Smolnice 
2022 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. 
PLAKÁTEK     

 

 
You are here: Hlavní strana
Ohlédnutí za srpnem 2021
Napsal Plazík st.   
Pátek, 17 září 2021

Už zase nestíhám. Lenost, cesta na Oravu a sem tam nějaká práce, zkrátka musím se nějak vymluvit. Tak vracím se do srpna (ne toho 68., na který často myslím).

Active Image Srpen potvrdil charakter letošního léta - pane Vančura musím říci, že to letošní léto je více než rozmarné... Žádný stálý týden, vedra se střídají s deštěm. Ani můj domeček se nevyhřál, večer si musím natáhnout teplé ponožky (nebo jsem už skutečně takový stařec?). Jen ta rajčata se zbláznila, tolik jich nebylo snad 20 let.

Active Image Plný zážitků z Pokořenu jsem až ve středu (4. 8.) vyrazil do Loun. V posledních 2 letech se nemohl konat vynikající Jeden svět (Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech). V rámci akce "Promítej i ty!" se za synagogou měl promítat film ČHADAR, CESTA PO ŘECE, pojednávající o nebezpečných Active Image cestách studentky Cchangjang do školy stezkou po zamrzlé řece v himalájském Ladáku.
Pršelo, promítání se přesunulo do pořádajícího archivu, a tak se stala součástí večera i prohlídka jedněch z nejstarších historických prostor v Lounech. Houba nás provedl celou Daliborkou a ukázal nejednu historickou zvláštnost. Film i prohlídka byli skvělé.

Active Image Louny kulturou žijí a hned ve čtvrtek ožily výtvarnem. K 100. výročí narození Vladislava Mirvalda se ve čtvrtek obě lounské galerie zaplnily díly tohoto člena Lounské malířské trojky - Mirvald - Sýkora - Linhart. Active Image V Galerii města Loun výstavou Krajina a v Galerie Benedikta Rejta obrazy z vlastních sbírek výstavou MIRVALD 100. Obě výstav jsou nádherné a já si užil Mirvaldových obrazů krajiny i jeho geometrická zátiší a kompozice. Samozřejmě jsem byl potěšen i se setkáními s kamarády a prima lidičkami.
Louny žijí Mirvaldem

Active Image Na sobotu jsem měl v kalendáři několik akcí, nakonec jsem se rozhodl pro pivo a punk. Až v půl třetí jsem se rozhodl jet do Loun na Letní lounské pivobraní s hudebním večerem na Mírovém náměstí. Když se na náměstí ještě nehrálo, mrknul jsem se k osiřelému mlýnu na dračí lodě. Počítal jsem, že budu na náměstí jen chvilku (po Tarabance, Blues6 a Bramborech domů), ale nakonec, déšť - ne déšť, jsem zůstal do konce Znouzecnosti a byla to úžasná punková pařba s blízkými kamarády.
Pivo a punk

Active Image O slunečnou neděli s krásnými mraky (8. 8.) jsem po delší době vyšel do lesa. Mezi obilím u Ořechovky a Modřínovou jsem prošel ke Krásné (Čechově) vyhlídce, cestou, necestou dolů na Konvalinskou a od Oldřicha vzhůru na kafíčko Za Dubem. Člověk občas potřebuje i lesní klid.
Kolem Vyhlídky

Active Image Je třeba se zajímat i o společenské dění a já Pirátům fandím již několik let (komu jinému?). V úterý odpoledne navštívili Louny lídři kandidátek do říjnových voleb - Ivan Bartoš a Vít Rakušan. Po půl hodině na náměstí, kde diskutovali s přítomnými a Ivan zpestřil letní čas se svou harmonikou, se všichni přesunuli na Mini Golf. Active Image Zde již čekala kapela Free Birds, Ivan i Vítek se představili u mikrofonu a nadále veškerý čas věnovali diskuzím s přítomnými. Ti je zastavovali a zvali ke svým stolům, kde se s podporou i kritikou vyjadřovali k současné české politice i k životu a problémům obyčejných lidí. Příjemné odpoledne, plné naděje, zakončil opět Ivan Bartoš, který si zahrál na harmoniku společně s kapelou.
Piráti a STAN v Lounech

Active Image Ve středu oddych v novém lounském prostoru. Další příjemný večer Ve Dvoře při poslechu A Bag of Potatoes na jejich velkém turné. Jejich irská hudba vždy rozproudí (snad zelenou) krev v žilách. Sourozenci Romana a Petr Novotných to se skvělými kamarády muzikanty umí. (Vzal jsem si foťák bez baterky a tak musím poděkovat vnučce Míše, která fotila na svůj mobil).

Active Image Je potřeba se podívat i kousek dál. Po 3 měsících krátká návštěva Prahy - 5 kiláčků ze Staroměstské na Staroměstskou. Hlavním cílem byly galerie. Dům fotografie v Revoluční a Mlčení, torzo, přítomnost Jiřího Thýna (zajímavé), tradiční Czech Press Photo 2020 v Active Image netradičním Národním muzeu (nádherný prostor atria a skvělý výběr nejlepšího od českých fotografů) a moje oblíbená Leica Gallery s dosti neobvyklou výstavou Trampové Libora Fojtíka (pro mne bývalého čundráka pohled na novodobé trampy). Procházka slunnou Prahou moc příjemná, nasycení v malém řeznictví ve Štěpánské chutné.
Praha srpnová
Active Image Jako bych toho neměl dost, po návratu z Prahy jsem byl navečer pozván do Kořínku, zařízení pro předškolní děti, který se letos přestěhoval na Peruc ke Karhanci. Podíval jsem se i do nádherné jurty. Každoměsíční setkání a obdivuhodné sepjetí pedagogů, dětí, rodičů a přírody. Opět příjemný lidský zážitek

Active Image V tomto týdnu jsem si neoddechl ani na chvilku. Bahno praskalo v pátek ve švech. Aby ne, přijeli Beatles! Další příjemný večer s kamarády z Kladna (Kamenmných Žehrovic) s hostem, nestárnoucím Karlem Kahovcem. Maulisáky znám již čtvrt století, jsou skvělí a dokáží lidem dodat svojí muzikou plný pytle nové energie a pohody. I v Lounech, kde začínali snad již v Mandarinu, jsou oblíbení, což potvrdily i stovky pařičů.
Beatles na Bahně

Active Image Sobota týden završila přeplněným odpolednem a večerem. Byla to sobota dvou tváří. Nejdříve krátce na Jáma fest do Libochovic za milými kamarádkami Terkou a Karolínou - "Mladé Perspektivní Ryby". Poznal jsem je na Žafestu 2018, nádherně mi zahrály a zazpívaly na mé 70. a i pak jsem je rád párkrát viděl. Milé setkání s kamarádkami a příjemná a nádherná pohodička.
Ryby v Jámě
Active Image A to nebylo vše. Vnučka Míša mne dala lístek na muziku, na kterou moc nechodím, ale občas si ji rád poslechnu. Večer jsem odvezl plné auto do Litvínova - Louček na rockový koncert. Předkapela NANDAY byla skvělá a hvězda večera ŠkWor divoká. Hodně dobrý rokenrol, doplněný světelnou a pyrotechnickou technikou (na mne až moc). ŠkWora jsem fotil z dálky, fyzicky bych kotel nezvládl. Plný dunivých tónů jsem před půlnocí dorazil domů.
NANDAY a ŠkWor na Loučkách

Active Image Následující týden jsem odpočíval, čekal nás plný pátek a sobota. Po dvou letech se Antikotel vrátil pod nezvyklým názvem Antivirus na lounské Bahno. Viděl jsem kapely od začátku až před půlnoc, pak mé nohy a hlava odmítly sloužit a mizel jsem domů. Pozdravil mne Měsíc a Saturn nad sv. Mikulášem. Živá hudba žije!
Antikotel pátek
Active Image Sobotní Antikotel po Dětském programu pokračoval koncerty kapel a děním pod Oblouky. Po všech výborných kapelách a vystupujících se vyplatilo počkat na lounské oblíbence - Z-Band a Furt Rovně. Antikotel - Antivir 2021 se moc vydařil. (Omluva kapelám, na které to již moje fyzička neustála - jistě byly také skvělé... )
K Antikotli se snad ještě vrátím v samostatném článku.
Antikotel sobota

Ve středu jen krátká vycházka na kraj lesa na Makala. Ten srpen jsem toho moc nenachodil.
Na Makala

Poslední srpnový pátek proběhl ve Stodolním divadle Za Dubem souboj. Ale nebojte se, krev netekla, ale prostorem se vznášely verše Miroslava Krhounka a Filipa Zusky. Více ve článku ZDE.

Active Image A ještě sobota, ta byla jiná, než naplánovaná, ale skvělá. V plánu oslava 5 let pravnoučka Adama - přeložena na poledne, déšť nás ale stejně trápil. Přesto oslava vydařená, milé posezení s rodinou, malým oslavencem a dalšími pravnoučaty.

Active Image Na zablácené Lužerady mezi pankáče jsem se neodvážil (asi bych tam s Renaultíkem zapadl), jel jsem do Postoloprt na rock. Kamarád Pavel P. tam dělá každý týden kvalitní kulturu. Lidiček ale moc nepřišlo na koncert zdarma na skvělé lounské kapely. Zahráli tradiční Čili Pepa, legenda Paralet a výborná nová kapela Pan Demos. Odpočinkový podvečer. Připravovalo se ACE, ale já byl nečekaně pozván na Červeňák... Active Image
...velká kamarádka Péťa J. slavila kulatiny, přijel ji zahrát Paralet a s rodinou popřát i mnoho kamarádů. Dárky od nich moc potěšily. Déšť se Červeňáku vyhnul a sobota ve skvělé společnosti se vydařila.

Skončily prázdniny, srpen a co v září. Možná až za hranice... 

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Partners+

paralet
-----
dobroděj
-----
denik
-----
Hnutí Jsme PRO!
-----
Rozhlas Peruc
Městys Peruc

Doporučujeme

Kultura a sport -
Kalendář kulturních a sportovních akcí městyse Peruc naleznete 
na rok 2022
ZDE  

Zámek Peruc
Navštivte zámek Peruc, který "vstal z popela".
Vše na stránkách památky
ZDE

Za Dubem - Usedlost Za Dubem poskytuje ubytování v celkové kapacitě 11 lůžek. Romantické prostředí, veškeré vybavení, zajímavé okolí. Více najdete zde

Cyklotrasa Peruc, Agropenzion Hájenka, Louny
-
Projížďka po cyklotrase z Peruce až do Loun na pěkném videu je zde

Černochov- Zajímavé stránky obce Černochov, které provozuje Kulturní sdružení Václava Krejného, si můžete prohlédnout ZDE

 

KVÍTEK - lounský pěvecký sbor najdete zde

 

Železniční muzeum Zlonice - Zážitek pro děti i dospělé, kteří mají radi vláčky. zde

Pivovar Antoš Slaný - Pro vás, kteří mají rádi skutečné pivo a dobré jídlo.
Zavítejte  sem

Polabské noviny zde

GALERIE

Active Image

Active Image

V Galerii u Plazíka
-----------------------------------
Výstavy 2022:

5. 3. - 24. 4. 2022
Africký sen
Ilona Rosenkrancová 
-----------------------------
30. 4. -  26. 6. 2022
..SPOLU...
Sonia Šulek Carraro a Ivan Šulek
___________________
2. 7. - 28. 8. 2022
MOJE OKA-mžiky
Vladimír Rešetár
--------------------------------------
3. 9. -  30. 10. 2022
Petr Kurimský

Počasí

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde

Top List

TOPlist

Statistiky

Přístupů: 31885279

Kdo je zde?

5 hosté