iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Josef Skip Holota
Zajímavosti kolem nás

30. 3. - 23. 6. 2024
Vernisáž v sobotu 30.3.
v 15h.

Výstava fotografií z okolí Plzeňského a Ústeckého kraje.
PLAKÁTEK

Bylinky kolem nás
Knihovna Telce
úterý 5.3.2024
17 h.
Místní lidová knihovna Peruc vás zve na přednášku Viery Hermíny Kopicové o prospěšných bylinkách z naší přírody.
PLAKÁTEK

Pochod předjarním Poohřím
Za Dubem, Peruc
sobota 9.3.2024
8:30 - 14:00 h.
Tradiční jarní pochod bude mít letos perucký kontrolní bod v usedlosti Za Dubem.
Kavárna nabídně pro veřejnost kávu, čaj, polévku, pivo, víno, zákusky...
PLAKÁTEK

Zajíčkova velikonoční dílna
Knihovna Peruc
úterý 10.3.2024
14 h.
Obecní knihovna Peruc a R&DF barvy s.r.o. vás zvou na velikonoční tvoření dekorací s fotokoutkem.
PLAKÁTEK

Trollové 3
Kino Peruc
neděle 10.3.2024
15:30 h.
Trollí princezna Poppy má slabost pro kámoše Větvíka. Jak se sbližují, Poppy odhalí jeho tajemství - byl členem kapely BroZone, kterou ovládali grázlové. Teď se spolu vydají na záchrannou misi. Diváci si to užijí, Trollové 3 jsou jízda od tvůrců Tučňáků z Madagaskaru, SpongeBoba, nebo Dexterovi Laboratoře . Animovaný / Dobrodružný / Komedie / USA, 2023, 92 min.
Mládeži přístupný
Vstupné 50 Kč

Bod obnovy
Kino Peruc
Pátek 15.3.2024
19:00 h.
V roce 2041 máte právo na oživení po smrti díky digitální záloze osobnosti - BODU OBNOVY. Agentka Em řeší případ, kdy bylo toto pravidlo porušeno, a musí vyšetřit zločin. Poutavý příběh v blízké budoucnosti, kde technologie nabízejí nový život a lidé si ho mohou prodloužit. Hrají: Andrea Mohylová, Matěj Hádek, Milan Ondrík... Sci-Fi / Krimi / Drama / Thriller, Česko / Slovensko / Polsko / Srbsko, 2023, 116 min
Mládeži přístupný
Vstupné 100 Kč

Nerozlučná dvojka
Kino Peruc
neděle 24.3.2024
15:30 h.
Nerozlučná dvojka vypráví příběh Dona, dřevěné loutky na útěku a opuštěné plyšové hračky DJ Doggy Doga, který hledá opravdového kamaráda. Jejich cesty se zkříží v Central Parku a navzdory všem předpokladům i odlišnostem se spolu vydávají na dobrodružnou cestu New Yorkem. Animovaný / Dobrodružný, Francie / Španělsko / Belgie, 2023, 88 min.
Mládeži přístupný
Vstupné 50 Kč

A máme, co jsme chtěli
Kino Peruc
Pátek 29.3.2024
19:00 h.
Poslední den společného Československa se na silvestrovský večírek schází jedna velká federální rodina. Setkají se ještě jako bratři, rozejdou se už jako cizinci. S každou další borovičkou se zvyšuje šance, že někdo něco někomu řekne a že se něco stane... Budete nám scházet, Slováci. Hrají: Eva Holubová, Bolek Polívka... Rodinný / Drama / Komedie, Slovensko / Kanada, 2023, 100 min.
Nevhodný do 12 let
Vstupné 100 Kč

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
Otevřena od 27.4. do 29.9.2024 v sobotu a neděli od 13 do 18 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Mimo sezonu zavřeno.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavy v podkroví.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2024

 
You are here: Hlavní strana arrow Kultura arrow Ohlédnutí za červencem 2021
Ohlédnutí za červencem 2021
Napsal Plazík st.   
Pondělí, 09 srpen 2021
Prvý prázdninový měsíc s létem dešťů a veder. Asi to tak má být. Letos příroda neschne, ale zelená se. A "zelenají" se i setkání a kulturní akce. Sem - tam jsem něco stihl.

Active Image Rasken na zámku Pátek rozjel Pátecké kulturní léto, které zahájil koncertem bluegrassové skupiny VEGET. Příjemná a pohodová muzika s mnoha známými melodiemi, které si zazpívala i většina ze šedesáti přítomných. Je úžasné, jak malý zámeček otevírá svá dávná tajemství a žije mnoha zajímavými programy.

Active Image Takové chvíle scházely. V době dávné - nedávné jsme chodili na večery s Brutusem často, teď už jen tak 2x do roka. Na Bahně jsem si páteční koncert (bohužel již hodně drahý, takže asi poslední) nemohl nechat ujít. Více než 4 hodiny skákání pod pódiem, z kterého zněl rokenrol kapely s  Michalem Cermanem vlil do mne a snad i do stovek pařících na bahenním betonu.
Brutus na Bahně

V mé galerii končila úspěšná výstava z hor nízkých i nejvyšších a na poslední chvíli ji navštívila školní asistentka Květa Active Image Tošnerová s dětmi ze ZŠ Louny Školní. Ty napsaly: Moc děkujeme za poutavý výklad a spoustu nových informací. Děti jsou hrdé, že na jejich škole učí tak velká cestovatelka a skvělá fotografka jako je Blanka Beckertová!
V neděli jsme jednu výstavu sundali a hned v pondělí zahájili další. S autorkou Evou Vokatou jsme ji stačili nainstalovat a tak jsme mohli odpoledne přivítat prvé návštěvníky na vernisáži doplněné vystoupením Jiřího Menouška s jeho vlastními překlady písní. I vy můžete výstavu zhlédnout až do konce srpna..
Více ve článku
Květy ve starém

Někdo z vás mne říkal o panorama Středohoří. Sehnal jsem tiskaře a pár kousků jsem přivezl. Tak pokud ještě máte zájem... Podzimní Středohoří po 15 letech a zimní po 11 je k dispozici.
Active Image V pátek 9. se Filla se vrátil na Peruc. Po dobu rekonstrukce zámku získal azyl na usedlosti Za Dubem manželů Dvořákových. Společná mozaika Hedviky Servusové a Milana Jaroše, jako připomínka Pamětní síně Emila Filly v zámku Peruc. Velikost 105x78,5cm. Čistě náhodou jsem vyfotil hodinu po instalaci a pak jsem upadl pod zámeckou zdí, dodnes mám jizvy. :-) Tak to dopadne, když jde stařec po rovné cestě.

Active Image Po delší době jsem v sobotu sám vyrazil na procházku lesem. Měla být krátká, ale šel jsem přes Makala na Dýbeř, nahoru k hájovně a dál na slavětínskou silnici. Kolem kempu a Šlepkou domů. Příjemných 5 kiláčlů...
Přes Dýbeř

Active Image Večer jsme jeli s Honzou na Nový hrad, Činoherní studio Ústí tam hrálo Bratrstvo kočičí pracky. Trochu jiný pohled na mé oblíbené Rychlé šípy. Pobavili jsme se, a protože noc byla ještě mladá, stavěli jsme se v lounském Zichovci, kde hráli Red Hot Čili Pepa. Sobotní večer se vydařil.
Active Image Do lesa, jen na druhou stranu do Lázní, jsem vyrazil hned v úterý s Honzou L., Anička Č. nám udělala šipky "K Podkově", Roman K. vyjednal osazení a my 4 kousky přidělali tak, aby návštěvníci peruckého lesa tuto pamětihodnost našli.

Do galerie skoro nikdo nechodí, tak dva návštěvníci za 14 dní. Proto mne potěšila návštěva dětí z nového peruckého zařízení Lesního klubu Kořínek, ve kterém vyrůstají mrňousové ve spojení s přírodou. A když prší, tak se podívali za kytičkami na fotografiích ze starých objektivů.
Jako každý rok jsem zajel za kamarády ze spolku VOSA do Kocourova. Píši o tom
ZDE
.

Druhou červencovou sobotu odpoledne proběhl v usedlosti Za Dubem "Dvoreček a otevřené stodoly". Příjemné odpoledne se vzpomínkou Active Image na10 let rekonstrukce chalupy, vystoupením koštického Šatníku... a také oslava kulatin "paní domácí".  Ještě jednou velké blahopřání. Přijela i kamarádka Míša a tak jsme spolu mohli večer vyrazit na Nový hrad, kde bratři Čadíci promítali film 3Bobule. Trochu jsem se bál, ale nakonec to byl příjemný film i se závěrem v dešti. S Míšou jsme prožili i neděli. Odpoledne jsme jeli do Postoloprt na představení divadla ARTUR "Můžu k tobě". To jsme se nachechtali! Večer opět na Nový hrad na film Havel. Ten ke smíchu nebyl. Ale byl to moc pěkný společný víkend.
Active Image V neděli a v pondělí byl u mne Mirek s pravnuky. Společně jsem dotvořili nová vrata u garáže s původním kováním. Chybí již jen středová lišta a nátěr. Necháme je přírodní - světlé, vypadají pěkně. Odpoledne jsme jeli na pískovnu za Roudnicí a kluci s Mirkem so zajezdili na novém nafukovacím prkně (padl bort).
Active Image Ve čtvrtek jsem si zajel na příjemnou komentovanou prohlídku pozůstatků hradu Žerotín (Žirotín.) Jel jsem párkrát okolo, ale nikdy jsem si ho neprohlédl. Akce byla v rámci archeologického léta pod záštitou Archeologického ústavu Praha a Oblastní muzeum v Lounech. Viděli jsme malé zbytky paláce, valy a sestoupili i do sklepení.
Na Žirotíně hradě

Active Image Červenec je také měsíc zpracovávání ovoce a zeleniny. Já si pravidelně něco zavařuji. Nejdřív 9 skleniček angreštu a 6 rybízových marmelád, poté 28 skleniček okurek a koncem měsíce meruňky z Libochovic. Kompoty, marmeláda, ale i knedlíky a koláč.

V pátek jsme opět s Míšou navštívili letní kino, tentokráte u nás v parku na Peruci. Bábovky nebyla ztřeštěná komedie, ale zajímavý pohled s humorem na dnešní vztahy lidí v rodinách. Mně se Bábovky líbily.

V sobotu jsem po desítkách let vyrazil do Veltrus. V Galerii Na Konci světa v Holandském Active Image selském domě na konci zámeckého parku Veltrusy probíhala Degustace barev. Vernisáž nádherné výstavy úžasných obrazů a keramiky kamarádky Vlaďky Zborníkové  Moc příjemné odpoledne v pro mne novém úžasném lidském prostoru. Pokračoval odpolední a večerní program, ale já si šel ještě prohlédnou kousek parku - most se Sfingou a zříceniny Egyptského pavilonu. Musím sem někdy vyrazit na celý den a projít park i zámek.
Degustace barev
Na kraji parku

Active Image V pondělí jsem udělal půlnoční rychlý cvak malým Canonem na Měsíc s Jupiterem. Ve středu mne navštívili Petra s Jardou a s nimi pravnoučata Adam s Karolínkou. Poprvé jsme jim ukázali naše muzeum a oba byli nadšeni. Mám rád chvíle s nimi.

V pátek jsem si vyšel k Podkově, zkontrolovat naše šipky. Z návštěvy kdysi krásného lesa jsem vždy smutný - Thunovská mohyla mizí, turistické stezky jsou zasypány odříznutými větvemi z těžby.
Do Lázní

Active Image Nikdy mi nevyšlo podívat se na litoměřický Kořen, ani současný Po/kořen, až letos jsem zajel v sobotu na ostrov. Festival začal již v pátek, v sobotu byl bohatý program s divadlem a kapelami a spoustou příjemných lidiček. Kdo tam hrál, uvidíte v přiloženém albu.
Kapely Po/kořenu
Pokořeňáci se baví

V neděli začal srpen a já ji měl "meruňkovou"...

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde