iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Jiří Soukup
Krása krajiny a přírody v okolí Peruce
Galerie u Plazíka Peruc
4. 9. - 31. 10. 2021
Autor pro výstavu vybral krajinky a zákoutí přírody v okolí Martiněvse, Vrbky, Roudníčku, Brníkova, Ječovic  a Černochova.
Vstup o víkendy a svátky od 10 do 17 hodin.

PLAKÁTEK   

Poznávání a prožívání
ZUŠ Postoloprty
Galerie U kozorožce Peruc
26. 6. - 30. 9. 2021 
Tradiční prázdninová výstava žáků ZUŠ Postoloprty. Výstava bude přístupná o víkendy a svátky od 10 do 18 hodin.

PLAKÁTEK 

Gump - pes, který naučil lidi žít
pátek 17.9.2021
20 hod.

Letní kino Peruc
V parku u muzea ČV
Při špatném počasí v kině

Rodinný / Dobrodružný. Příběh psí pravdy, lásky a naděje. „Jsem Gump a byl jsem toulavej pes...“ On vlastně každý pes je v sobě tak trochu toulavý do té doby, než najde své štěstí, a to štěstí pes najde jenom s člověkem. Můj příběh je o hledání psího štěstí a také o překážkách a pastech na cestě k tomu správnému člověku. Film Česko. Délka filmu 92 min.
Přístupný film

Vstupné 100.- Kč 
PLAKÁTEK    

Chyby
pátek 24.9.2021
20 hod.

Kino Peruc
Romantický / Drama. Jedna noc, od které ani jeden z nich nic zásadního nečekal, rychle přeroste ve vztah, lásku a společné bydlení. Ema se rozhodne Tomášovi svěřit se vším, co v životě prožila. Toho to ale nezajímá, protože oba podle něj mají žít jen teď a tady. Film Česko. Délka filmu 99 min.
Nepřístupný do 15 let.
Vstupné 70 Kč
PLAKÁTEK 

Koncert
sobota 25.9.2021
16 hod.

Smolnice
kostel sv. Bartoloměje
SPOHR VIOLIN DUO a HARFA
Jana a Ondrej. Lébrovi - housle, Katerina Englichová - harfa
Vstupné dobrovolné
PLAKÁTEK    

Koncert Aidy Mujačič
sobota 9.10.2021
14 hod.

Radonice nad Ohří
kostel Povýšení sv. Kříže
Aida Mujačič představí bosenské písně (milostné sevdalinky, židovské v jazyce ladino a další folklor bývalé Jugoslávie).
Vstupné dobrovolné 

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
V podkroví výstava obrazů Jiřího Menouška.
PLAKÁTEK
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
19. 6. - 26. 9. 2021
So, Ne 12 - 17 hod.
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Další informace a akce v plakátku.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Pátecké kulturní léto
Zámek Pátek

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Hudba ve Smolnici
Smolnice
kostel sv. Bartolomeje

2021
Série tradičních koncertů ve smolnickém kostele.
Vstupné dobrovolné
PLAKÁTEK
 

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana
Ohlédnutí za květnem 2021
Napsal Plazík st.   
Pondělí, 21 červen 2021

S uvolněním pro mne nastalo "málo volna". Začaly prvé akce, setkání a já více fotím a nestíhám ani napsat článek o květnu 2021. Tak šup, pustím se do toho.

Jsem rád, že se i letos ve většině obcí Perucka konala akce Ukliďme Česko, kterou jsem před lety inicioval. Letos z důvodů karantény méně organizovaně (a to je možná dobře). Úklid proběhl v dubnu a já se za jeho skvělým průběhem (i když jsem se letos ničeho nezúčastnil) ohlédl začátkem května.
Na Perucku uklidili

Active Image Pokračovali jsme v pondělních vycházkách s kamarády a posunuli se z Perucka k Černčicím. Po výborné Helenčině svíčkové jsme vyšli podél tajemných tůní k Oboře. Krásná jarní zeleň a jarní kvítí nás cestou doprovázely. Došli jsme na tvrz kamaráda Luďka v Oboře, který nás pohostil, a my zůstali v příjemné pohodě déle, než jsme počítali. Zpět tudíž opět podle tůní a ne kolem řeky, jak jsme původně chtěli.
Podél staré řeky

Připomněl jsem si i 76 let od války a mrkl na  odkaz na 9 článků   dokumentu, který sepsal bývalý ředitel měšťanské školy na Peruci Miloslav Přítel, i na fotky z vernisáže výstavy Válka na Perucku   z 2. 5. 2015 v mé galerii.

Pátek a hlavně sobota byla u mne velká rodinná makačka na garáži. Výměna nosných trámů, zbourání staré zdi, úklid suti, beton podlahy a oprava Active Image zdí. Nové sloupky a nosník střechy. Kluci byli šikovní, velký dík. I za stravování od žen. Pokračovali jsme i v dalších týdnech, mezi deštěm a sluníčkem jsme odpoledne se synem pokryli rozestavěnou část garáže střechou. Úprava starého laťování, nové laťování, pokládka tašek, oplechování a přimazání. Za 4 dny jsem trochu pomohl Mirkovi, který pěkně natáhl na novou zeď v garáži perlinku a lepidlo. O pár dní poté za mé malé pomoci oštukoval nové stěny a zaklopil nový strop v garáži. Já ho již jen natřel a začal uklízet. Čeká nás ještě výměna posunutého rámu vrat.
Active Image V neděli (f01) jsem se jen krátce prošel parkem, kolem rybníků k dubu a v pondělí opět s kamarádkami. (f02) Chtěly na Stradonku, ale vzali jsme to autem do Stradonic a pod Havírnou kolem mlýna, nahoru Chraštínem ke staré sýpce. Kolem hospody pana Černého (bývalé) na keltské valy a u Stradonky si dali obvyklou svačinku - kafíčko a buchtu. Pak již jen dolů k autu. Byl krásný, slunný den.
Květnové střípky 

Active Image Začátkem května jsme nainstalovali prvou letošní výstavu Blanky Beckertové - Cestou za sny, ze Středohoří pod Everest, kterou jsme zpřístupnili 10. května 2015. V sobotu jsme malou rodinnou vernisáží oficiálně výstavu zahájili. O přípravě a zahájení články tady.
Tak UŽ... Galerie ožívá
U Plazíka nová výstava

Active Image Ve středu 12. jsem odpoledne čtyřem skupinám družiny ZŠ Přemyslovců Louny povídal o tom, jak se dříve fotilo. Ukázal jsem jim mé staré foťáky, fotografické desky, filmy, papíry, tank a pověděl, jak se se vším pracovalo. Děti měly poprvé v životě v ruce fotopřístroje na film. Byly zvídavé, čas mezi nimi byl příjemný.
Active Image Na záhoncích (f03) jsem začal vytrhávat ředkvičky, řezat salát a zasadil jsem rajčata. Vše letos se zpožděním. I šeřík letos osvobození nestihl. (f05) Rozkvetl s 15-20 denním zpožděním, ale opět krásný a asi i voněl. V úterý začalo příjemně pršet a ještě v pátek poprchává. Příroda určitě moc děkuje po dlouhých suchých letech.
Mezi kapkami

Active Image I třetí květnovou neděli jsem si sám zašel na rychlou vycházku na naši, ale hlavně Čechovu Krásnou vyhlídku. Výhled opět rychle zarůstá, již se blíží chvíle, když to bude Nevyhlídla. Ale vím, nesmím o tom mluvit... Cestou domů jsem se při návštěvě na jedinečném dvorku kamarádky trochu rozhlédl. Staré hrnce, kbelík, umyvadlo, zrcadlo, trouchnivějící kořeny z lesa a mnoho květů a zeleně vytvářejí kouzelnou atmosféru.
Opět na Vyhlídku
Na tom českym dvorku

Ve středu 19.5. byla v Bílině vernisáží zahájena výstava Slovácko očima Radka Severy. Na pozvání kamarádky fotografky a kurátorky výstavy jsme se tam s Vierou zajeli podívat. Active Image Fotografie magického koutu naší vlasti jsou doplněny ukázkami lidové tvorby z muzea v Kobylí. Určitě se zajděte podívat. Cestou z vernisáže k autu (asi 200m) jsem párkrát rychle cvaknul po "Bílině". Úplně jinou cestou jsme jeli kouzelným Středohořím zpět z Bíliny (poprvé) a stavili jsme se v Milešově. Při krátké návštěvě místa pod "Hromovou horou" jsme od rybníčku vyšli nahoru na výhled k Lovoši a přes park s letohrádkem se vrátili k autu. Moc příjemná cesta a zastavení.
Moravské Slovácko v Bílině
Bílina a Milešov

V tomto týdnu bylo také s omezením otevřeno Muzeum české vesnice Peruc v zámeckém parku. V podkroví je letos výstava obrazů Jiřího Menouška. Byl jsem se podívat. Tvorbu peruckého malíře znám a je dobře, že se "doma" představuje sousedům i návštěvníkům Peruce. (f05,06)  Active Image V úterý se ukázalo, že se situace vrací alespoň omezeně do normálu. Po 8 měsících jsem provázel po Peruci poznávací zájezd více než 30 malých školáků. Tentokráte Montessori škola Slaný - 1. trojročí (1. - 3. ročník). Active Image Z náměstí jsme kolem kostela sešli k dubu a vylezli rybníkům, kde si děti daly svačinku. Cílem bylo naše muzeum, s mnoha starými, ale pro malé návštěvníky novými věcmi. V podkroví jim malíř Menoušek povídal, jak tvoří své obrazy. V pátek jsem vyjel do Vojnic, (f04) kde kapela Paralet zkoušela a nahrávala demáčky svých nových skladeb. Kapela, která hraje a skládá své vlastní skladby přes 20 (30) let je stále aktivní a vždy přijde s něčím novým. Ze dvorku jsem se přes strašáka podíval na zapadající slunce.

Active Image Ve středu 26. jsem jel do Horních Počernic na kontrolu na oční klinice. Po 9 měsících malé cournutí podmračenou Prahou, po roce v Leica gallery na Šeptuchách, výstavě o polských léčitelkách na fotografiích Kuby Kamińského. Oči rozkapaný z kliniky, ale trefil jsem a viděl jsem. Další mé kroky vedly kolem Národního divadla, po mostě Legií na Střelecký ostrov a dále na oblíbenou Kampu. Z Malostranské k autobusu a domů.
Prahou pod olověnou oblohou

Poslední květnové dny byly opět naplněné, ve čtvrtek příjemný večer s příjemnými kamarády (f07) při Večerním klubu Lounsko na zajímavé téma Kulturní minimalismus. V sobotu přijela kamarádka Míša a přivítali jsme Dobroděje na kole. (f08)  Active Image Tradiční jízda po Česku již druhý rok nemůže být, ale kamarádi nezapomněli na obvyklou zastávku v mé galerii. Odpoledne se po roční pauze na perucké náměstí vrátila 7 CASTLES TRIAL, již 6. ročník rallye automobilů - veteránů. Samozřejmě jsme si prohlédli pěkné stroje, které jezdily před 20 až 50 kety. V deštivém odpoledni projelo časovou kontrolou asi 60 soutěžících posádek.
Veteráni na náměstí

Květen končil a my ještě poseděli u vnučky na zámečku v Blšanech. (f09) Je z mých vnuček nejmladší, ale už jí je také 26. Tak hodně zdraví a štěstí...

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Partners+

paralet
-----
dobroděj
-----
denik
-----
Hnutí Jsme PRO!
-----
Rozhlas Peruc
Městys Peruc

Doporučujeme

Kultura a sport -
Kalendář kulturních a sportovních akcí městyse Peruc naleznete 
na rok 2021
ZDE  

Zámek Peruc
Navštivte zámek Peruc, který "vstal z popela".
Vše na stránkách památky
ZDE

Za Dubem - Usedlost Za Dubem poskytuje ubytování v celkové kapacitě 11 lůžek. Romantické prostředí, veškeré vybavení, zajímavé okolí. Více najdete zde

Cyklotrasa Peruc, Agropenzion Hájenka, Louny
-
Projížďka po cyklotrase z Peruce až do Loun na pěkném videu je zde

Černochov- Zajímavé stránky obce Černochov, které provozuje Kulturní sdružení Václava Krejného, si můžete prohlédnout ZDE

 

KVÍTEK - lounský pěvecký sbor najdete zde

 

Železniční muzeum Zlonice - Zážitek pro děti i dospělé, kteří mají radi vláčky. zde

Pivovar Antoš Slaný - Pro vás, kteří mají rádi skutečné pivo a dobré jídlo.
Zavítejte  sem

Polabské noviny zde

GALERIE

Active Image

Active Image

V Galerii u Plazíka
-----------------------------------
Otevřeno v týdnu na zazvonění, o víkendy
a svátky 10 - 17 hod.
----------------------------------

10. 5. - 4. 7. 2021
Blanka Beckertová
Cestou za sny. Ze Středohoří pod Everest.
--------------------------------- 
5. 7. - 29. 8. 2021
Eva Vokatá
Starými skly
------------------------------

4. 9. - 31. 10. 2021
Jiří Soukup
Krása krajiny a přírody Perucka

Počasí

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


Rodokmen

Výborný program,
používám od roku 2003.
 

Ancestry - tvorba rodokmenu

WebArchiv

 


 

Top List

TOPlist

Statistiky

Přístupů: 28119924

Kdo je zde?

13 hosté