iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Jiří Soukup
Krása krajiny a přírody v okolí Peruce
Galerie u Plazíka Peruc
4. 9. - 31. 10. 2021
Autor pro výstavu vybral krajinky a zákoutí přírody v okolí Martiněvse, Vrbky, Roudníčku, Brníkova, Ječovic  a Černochova.
Vstup o víkendy a svátky od 10 do 17 hodin.

PLAKÁTEK   

Poznávání a prožívání
ZUŠ Postoloprty
Galerie U kozorožce Peruc
26. 6. - 30. 9. 2021 
Tradiční prázdninová výstava žáků ZUŠ Postoloprty. Výstava bude přístupná o víkendy a svátky od 10 do 18 hodin.

PLAKÁTEK 

Gump - pes, který naučil lidi žít
pátek 17.9.2021
20 hod.

Letní kino Peruc
V parku u muzea ČV
Při špatném počasí v kině

Rodinný / Dobrodružný. Příběh psí pravdy, lásky a naděje. „Jsem Gump a byl jsem toulavej pes...“ On vlastně každý pes je v sobě tak trochu toulavý do té doby, než najde své štěstí, a to štěstí pes najde jenom s člověkem. Můj příběh je o hledání psího štěstí a také o překážkách a pastech na cestě k tomu správnému člověku. Film Česko. Délka filmu 92 min.
Přístupný film

Vstupné 100.- Kč 
PLAKÁTEK    

Chyby
pátek 24.9.2021
20 hod.

Kino Peruc
Romantický / Drama. Jedna noc, od které ani jeden z nich nic zásadního nečekal, rychle přeroste ve vztah, lásku a společné bydlení. Ema se rozhodne Tomášovi svěřit se vším, co v životě prožila. Toho to ale nezajímá, protože oba podle něj mají žít jen teď a tady. Film Česko. Délka filmu 99 min.
Nepřístupný do 15 let.
Vstupné 70 Kč
PLAKÁTEK 

Koncert
sobota 25.9.2021
16 hod.

Smolnice
kostel sv. Bartoloměje
SPOHR VIOLIN DUO a HARFA
Jana a Ondrej. Lébrovi - housle, Katerina Englichová - harfa
Vstupné dobrovolné
PLAKÁTEK    

Koncert Aidy Mujačič
sobota 9.10.2021
14 hod.

Radonice nad Ohří
kostel Povýšení sv. Kříže
Aida Mujačič představí bosenské písně (milostné sevdalinky, židovské v jazyce ladino a další folklor bývalé Jugoslávie).
Vstupné dobrovolné 

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
V podkroví výstava obrazů Jiřího Menouška.
PLAKÁTEK
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
19. 6. - 26. 9. 2021
So, Ne 12 - 17 hod.
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Další informace a akce v plakátku.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Pátecké kulturní léto
Zámek Pátek

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Hudba ve Smolnici
Smolnice
kostel sv. Bartolomeje

2021
Série tradičních koncertů ve smolnickém kostele.
Vstupné dobrovolné
PLAKÁTEK
 

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana
Ohlédnutí za říjnem 2020
Napsal Plazík st.   
Pondělí, 02 listopad 2020
Říjen byl z pochopitelných důvodů všemožných zmatečných zákazů, příkazů a nařízení "klidnější". Život se smrskl na vysedávání doma a procházky v okolí. Tak se ohlédnu...

Active Image Prvé dva říjnové víkendy byly ve znamení voleb. U nás volilo zastupitelstvo Ústeckého kraje a nový senátor za okresy Louny a Rakovník a já byl poprvé v životě ve volební komisi za "mé" Piráty. O Volbách 2020 píši ZDE.

Ve středu odpoledne koukám, Středohoří pěkně nasvícené, tak vydám se na Stradonku. Doje Active Image l jsem ke stradonickému hřbitovu, udejchán vystoupil na keltská vala a ejhle temná mračna. Zkusím počkat a občas něco vyfotit. Po necelé hodině se na západě začalo objevovat nízké slunce, ale jen občas posvítilo na kousek krajiny přede mnou. Když jsem chtěl skončit, začalo pršet a já byl rád schován pod přístřeškem rozhledny. Tak jsem 1,5 hodiny fotil šero před sebou, Hodně fotek, jedna skoro jako druhá. Domů jsem dojel za šera.
Podvečer na Stradonice

Active Image Na neděli 11. října připravila MS ČČK Peruc, VII. ročník tradičního hůlkování. Počasí přálo společné vycházce, ke které se u školy sešlo 10 účastníků. Sešli jsme ke koupališti, stavili se u Thunovské mohyly z roku 1911, také u historické (snad lázeňské) železité studánky a došli až ke Kamenné podkově, kterou od obnovení s kamarády v roce 2007 každý rok čistím. Společné foto a zamířili jsme zpět. V kavárně Za Dubem nás pohostili manželé Dvořákovi. Díky pořadatelům a hostitelům za krásné odpoledne.
Říjnové rozhledy 2020

Active Image Jak jsem psal v úvodu, kultura zakázána, venku nevlídno, tak jsem sáhnul do zásob svých CD. Všude čtu a slyším, že máme udělat lockdown, ale co to je, to nám Čechům nikdo neřekne. Dal jsem si to do překladače a z angličtiny zní překlad izolování. Jako bývalý elektrikář mám v polici ještě několik svitků izolačky, tak to snad zvládnu.
Další zákaz, ale nevím kde. Prymula řekl, že ve Active Image nku v obcích, ale v nějakých intra... . Nemůže ministr české vlády mluvit k Čechům česky? Nebo to dělá schválně, aby z národa dělal blbce?
V pondělí 12. října jsem, jako na mnohých místech české kultury, i v mé galerii rozsvítil malý maják české kultury. (Uvidíme, co další ministr, který nastoupil v konci měsíce.)
Již bylo jasné, že se na výstavu Honzy Polanského nikdo nepodívá, tak jsem vytvořil virtuální prohlídku. Můžete se na pěkné mobilní fotky podívat
ZDE na Facebooku.

V sobotu 17. se objevilo pár paprsků, tak rychle ven a najednou černo. Vyrazil jsem tedy jen na chvíli do parku, ale nad kopečky se zamodralo, pokračuji. Active Image Na kraji Ořechovky jsem potkal kamarádku a tak jsme společně došli až na Krásnou vyhlídku. Cestou zpět Viera sebrala pár hub, snad žampionů a mezi poli bylo krásné teplé světlo. Ještě park, zámek a podzimní sv. Petr a Pavel. Věřím, že to není dle nepochopitelného konání jeho správce, podzim jeho existence na peruckém náměstí. Příjemné protažení a pár fotek z vycházky.
Podzimní Vyhlídka

Active Image 18. 10. malá nedělní vycházka vranskou a teleckou. Kolem bývalé zámecké zdi, k družstvu, mezi zoraná pole vpravo a s řepkou vlevo. Za řepkou v dáli Říp. Z propojky mezi výpadovkami na jihu Kladno a na severu naše Peruc. Zpět po telecké, vlevo nádraží a mezi nové domy. Active Image Stihl jsem bohoslužbu v kapli M. J. Husa, asi na dlouhou dobu poslední. (Fotky v albu Říjnové rozhledy 2020 .)
Blížily se Dušičky a já si jako v minulých letech vyrobil věnečky. Prvý jsem zavezl další pondělí na lenešický hrob mých pra a pra-rodičů, v úterý vyčistil náš perucký hrobeček, který jsme v neděli nazdobili. Jo, a taky si udělal, jako každý rok, 9 skleniček kysaného zelí z Krouhárny Plechatý.

Ve čtvrtek 22. se mi zdál být pěkný výhled na kopečky, vyjel jsem na malou vycházku na vršek Rohatec mezi Křesínem a Dubany. Active Image Chtěl jsem fotit zasluněné kopečky, ale když jsem se vydrápal na strmý vrcholek, bylo opět mlhavo. Udělal jsem si pár pohledů na Hazmburk a blízké okolí. Dle mého okraj Českého středohoří, dle "odborníků" z jedné facebookové stránky se prý mýlím. I známý hrad prý není přímo v tomto pohoří. Já tedy beru do Českého středohoří všechny kopečky na levém břehu Oharky mezi Louny a Litoměřicemi.
Active Image Cestou nahoru jsem viděl zajímavý patník a přemýšlel jsem, kde se pod vrcholem vzal. S největší pravděpodobností to vystihl kamarád Jaromír Tlustý: "Dobrý postřeh! Zajímavý nález! Mohlo by se jednat o hraničník (hraničí kámen) , označující hranice libochovického (herbersteinského) panství. Obrácené písmeno „V“ může být znakem rodu Herbersteinů – krokev."
Rohatec

V sobotu 24. po delší době příjemných 8 km v krásném počasí. Macovým dolem - Lázněmi, kolem nového lesa na místě bývalého rybníku pod Chraštín, Active Image celý jsem prošel mezi chaloupkami tohoto romantického místa a Čechovým lesem až na horu, k poli. Po modré jsem pokračoval kolem Krásné vyhlídky a zámeckým parkem domů na kafíčko. Od Chraštína, ale hlavně od Vyhlídky byl les plný výletníků a já, ač nejstarší, jsem je musel (až asi na 3 výjimky) zdravit jako prvý. Někteří slušně odpověděli, jiní cosi zabručeli.
Ke Chraštínu

V posledních měsících v televizi nic moc (již ani na ČT, kterou jedinou sleduji) a až na konci října po dlouhé době příjemné večery u ČTart. Jeden den Balada z hadrů Voskovce a Wericha - záznam z roku 1960 s pány Werichem a Horníčkem a další večer Staré pověsti české pana Jiřího Trnky a 2x "můj" Jan Werich - Přiložte životopis. Jo... k tomu není co dodat.

Také již mám pohromadě vystavující v Galerii u Plazíka na Peruci v roce 2021. Zajímavá sestava a sezonu může ohrozit, stejně jako letos, zákaz kultury i v tak malých galeriích jako je má. Věřme a těšme se na výstavy: 3. - 4. 2021 Blanka Beckertová, Fotografové prominou, aneb ze Středohoří pod Everest a zpět, Active Image 5. - 6. 2021 Vladimír Rešeter, fotky z koncertů, 7. - 8. 2021 Eva Vokatá a 9. - 10. 2021 Jiří Soukup (tatínek Lucky Drobné).
Potěšili mne také administrátoři Mapy.cz, které jsou perfektní. 25. října jsem je požádal o doplnění cest - Šlepka ke kempu a okolí, které na mapě nebyly. 30. října je již vše doplněno Díky!

Active Image Poslední říjnový pátek jsme se synem opravovali střechu na porážce a já jen od vrat udělal pár snímků zamlžených kopečků, podzimního sv. Petra a Pavla a Oroseného října. (Fotky opět v albu Říjnové rozhledy 2020 .)

Active Image V sobotu jsme se synem, Hankou a Kaštánkem krátce prošli lesem hned za posledními baráky, od bývalého zahradnictví rodiny Páchů směrem k Dýbři, ale odbočili jsme na Makala a po pěšině zpět na Korzo a náměstí.  Viděli jsme tanečnici, pár nejedlých hub i mechový palouček. Ne nebojte se. Houby nesbírám, ani nejím. To jen, co jsem zahlédl podél cesty. (Stejně poznám jen mochomůrku.)
Na Makala    

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Partners+

paralet
-----
dobroděj
-----
denik
-----
Hnutí Jsme PRO!
-----
Rozhlas Peruc
Městys Peruc

Doporučujeme

Kultura a sport -
Kalendář kulturních a sportovních akcí městyse Peruc naleznete 
na rok 2021
ZDE  

Zámek Peruc
Navštivte zámek Peruc, který "vstal z popela".
Vše na stránkách památky
ZDE

Za Dubem - Usedlost Za Dubem poskytuje ubytování v celkové kapacitě 11 lůžek. Romantické prostředí, veškeré vybavení, zajímavé okolí. Více najdete zde

Cyklotrasa Peruc, Agropenzion Hájenka, Louny
-
Projížďka po cyklotrase z Peruce až do Loun na pěkném videu je zde

Černochov- Zajímavé stránky obce Černochov, které provozuje Kulturní sdružení Václava Krejného, si můžete prohlédnout ZDE

 

KVÍTEK - lounský pěvecký sbor najdete zde

 

Železniční muzeum Zlonice - Zážitek pro děti i dospělé, kteří mají radi vláčky. zde

Pivovar Antoš Slaný - Pro vás, kteří mají rádi skutečné pivo a dobré jídlo.
Zavítejte  sem

Polabské noviny zde

GALERIE

Active Image

Active Image

V Galerii u Plazíka
-----------------------------------
Otevřeno v týdnu na zazvonění, o víkendy
a svátky 10 - 17 hod.
----------------------------------

10. 5. - 4. 7. 2021
Blanka Beckertová
Cestou za sny. Ze Středohoří pod Everest.
--------------------------------- 
5. 7. - 29. 8. 2021
Eva Vokatá
Starými skly
------------------------------

4. 9. - 31. 10. 2021
Jiří Soukup
Krása krajiny a přírody Perucka

Počasí

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


Rodokmen

Výborný program,
používám od roku 2003.
 

Ancestry - tvorba rodokmenu

WebArchiv

 


 

Top List

TOPlist

Statistiky

Přístupů: 28119954

Kdo je zde?

18 hosté