iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Mé postřehy mobilem
Jitka Pazderová

4. 3. - 30. 4. 2023
Vernisáž v sobotu
4. 3. 2023 ve 14 hod.

Vánoční příběh 
Kino Peruc
3.2.2023
pátek 19:00 hod.
Komedie. Originální snímek plný nečekaných situací, emocí, dojemných chvil, ale i zábavy odkrývá rodinné vztahy u Skálů, kde „vládne“ známá herečka Skálová. Její syn řeší svoji prostořekost a přítelkyni. U Pazderků se zase probírají nezvaní hosté a vztahy. Film Česko. Délka filmu 123 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč 

Přání k narozeninám
Kino Peruc
10.2.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie. Líba má každý rok jediné narozeninové přání. Trvá na tom, aby se na její oslavě sešla celá rodina, což všichni vždy splnili. Tedy až do letošních narozenin. Její syn Petr má jiné plány a předstírá nemoc. Letos chce totiž strávit narozeniny se svým přítelem Karlem, který má narozeniny ve stejný den. Film Česko. Délka filmu 93 min.
Přístupný film
Vstupné 100 Kč  

Největší dar
Kino Peruc
19.2.2023
neděle 15:30 hod.

Pohádka. V dávných dobách ovládali naši zemi pohanští bohové a bohyně. Nejen na Valašsku dobře známý bůh Radegast, ale plno jiných – dobrých... i zlých, laskavých i hašteřivých, veselých i vážných. A kromě nich tu žijí i obyvatelé valašské vísky. Jak to dopadne, když se bohové začnou plést do života lidem a lidé bohům? Film Česko. Délka filmu 95 min.
Přístupný film
Vstupné 50 Kč  

Vstupné 100 Kč 

Julie, co by bylo kdyby
Kino Peruc
24.2.2023
pátek 19:00 hod.

Romantický/Drama. V Paříži se píše rok 2052 a Julie má dnes 80. narozeniny. Je spokojená a šťastná, jak krásný život zatím prožila a trochu si zavzpomíná. Najednou jí přepadne myšlenka, co by stalo, kdyby ji tenkrát osud zavál jiným směrem. Od jejích sedmnáctých narozenin byl její život plný malých, ale zásadních náhod. Film Francie. Délka filmu 120 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč   

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Sezona 2022 skončila
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. bude uveřejněn.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana
Ohlédnutí za říjnem 2020
Napsal Plazík st.   
Pondělí, 02 listopad 2020
Říjen byl z pochopitelných důvodů všemožných zmatečných zákazů, příkazů a nařízení "klidnější". Život se smrskl na vysedávání doma a procházky v okolí. Tak se ohlédnu...

Active Image Prvé dva říjnové víkendy byly ve znamení voleb. U nás volilo zastupitelstvo Ústeckého kraje a nový senátor za okresy Louny a Rakovník a já byl poprvé v životě ve volební komisi za "mé" Piráty. O Volbách 2020 píši ZDE.

Ve středu odpoledne koukám, Středohoří pěkně nasvícené, tak vydám se na Stradonku. Doje Active Image l jsem ke stradonickému hřbitovu, udejchán vystoupil na keltská vala a ejhle temná mračna. Zkusím počkat a občas něco vyfotit. Po necelé hodině se na západě začalo objevovat nízké slunce, ale jen občas posvítilo na kousek krajiny přede mnou. Když jsem chtěl skončit, začalo pršet a já byl rád schován pod přístřeškem rozhledny. Tak jsem 1,5 hodiny fotil šero před sebou, Hodně fotek, jedna skoro jako druhá. Domů jsem dojel za šera.
Podvečer na Stradonice

Active Image Na neděli 11. října připravila MS ČČK Peruc, VII. ročník tradičního hůlkování. Počasí přálo společné vycházce, ke které se u školy sešlo 10 účastníků. Sešli jsme ke koupališti, stavili se u Thunovské mohyly z roku 1911, také u historické (snad lázeňské) železité studánky a došli až ke Kamenné podkově, kterou od obnovení s kamarády v roce 2007 každý rok čistím. Společné foto a zamířili jsme zpět. V kavárně Za Dubem nás pohostili manželé Dvořákovi. Díky pořadatelům a hostitelům za krásné odpoledne.
Říjnové rozhledy 2020

Active Image Jak jsem psal v úvodu, kultura zakázána, venku nevlídno, tak jsem sáhnul do zásob svých CD. Všude čtu a slyším, že máme udělat lockdown, ale co to je, to nám Čechům nikdo neřekne. Dal jsem si to do překladače a z angličtiny zní překlad izolování. Jako bývalý elektrikář mám v polici ještě několik svitků izolačky, tak to snad zvládnu.
Další zákaz, ale nevím kde. Prymula řekl, že ve Active Image nku v obcích, ale v nějakých intra... . Nemůže ministr české vlády mluvit k Čechům česky? Nebo to dělá schválně, aby z národa dělal blbce?
V pondělí 12. října jsem, jako na mnohých místech české kultury, i v mé galerii rozsvítil malý maják české kultury. (Uvidíme, co další ministr, který nastoupil v konci měsíce.)
Již bylo jasné, že se na výstavu Honzy Polanského nikdo nepodívá, tak jsem vytvořil virtuální prohlídku. Můžete se na pěkné mobilní fotky podívat
ZDE na Facebooku.

V sobotu 17. se objevilo pár paprsků, tak rychle ven a najednou černo. Vyrazil jsem tedy jen na chvíli do parku, ale nad kopečky se zamodralo, pokračuji. Active Image Na kraji Ořechovky jsem potkal kamarádku a tak jsme společně došli až na Krásnou vyhlídku. Cestou zpět Viera sebrala pár hub, snad žampionů a mezi poli bylo krásné teplé světlo. Ještě park, zámek a podzimní sv. Petr a Pavel. Věřím, že to není dle nepochopitelného konání jeho správce, podzim jeho existence na peruckém náměstí. Příjemné protažení a pár fotek z vycházky.
Podzimní Vyhlídka

Active Image 18. 10. malá nedělní vycházka vranskou a teleckou. Kolem bývalé zámecké zdi, k družstvu, mezi zoraná pole vpravo a s řepkou vlevo. Za řepkou v dáli Říp. Z propojky mezi výpadovkami na jihu Kladno a na severu naše Peruc. Zpět po telecké, vlevo nádraží a mezi nové domy. Active Image Stihl jsem bohoslužbu v kapli M. J. Husa, asi na dlouhou dobu poslední. (Fotky v albu Říjnové rozhledy 2020 .)
Blížily se Dušičky a já si jako v minulých letech vyrobil věnečky. Prvý jsem zavezl další pondělí na lenešický hrob mých pra a pra-rodičů, v úterý vyčistil náš perucký hrobeček, který jsme v neděli nazdobili. Jo, a taky si udělal, jako každý rok, 9 skleniček kysaného zelí z Krouhárny Plechatý.

Ve čtvrtek 22. se mi zdál být pěkný výhled na kopečky, vyjel jsem na malou vycházku na vršek Rohatec mezi Křesínem a Dubany. Active Image Chtěl jsem fotit zasluněné kopečky, ale když jsem se vydrápal na strmý vrcholek, bylo opět mlhavo. Udělal jsem si pár pohledů na Hazmburk a blízké okolí. Dle mého okraj Českého středohoří, dle "odborníků" z jedné facebookové stránky se prý mýlím. I známý hrad prý není přímo v tomto pohoří. Já tedy beru do Českého středohoří všechny kopečky na levém břehu Oharky mezi Louny a Litoměřicemi.
Active Image Cestou nahoru jsem viděl zajímavý patník a přemýšlel jsem, kde se pod vrcholem vzal. S největší pravděpodobností to vystihl kamarád Jaromír Tlustý: "Dobrý postřeh! Zajímavý nález! Mohlo by se jednat o hraničník (hraničí kámen) , označující hranice libochovického (herbersteinského) panství. Obrácené písmeno „V“ může být znakem rodu Herbersteinů – krokev."
Rohatec

V sobotu 24. po delší době příjemných 8 km v krásném počasí. Macovým dolem - Lázněmi, kolem nového lesa na místě bývalého rybníku pod Chraštín, Active Image celý jsem prošel mezi chaloupkami tohoto romantického místa a Čechovým lesem až na horu, k poli. Po modré jsem pokračoval kolem Krásné vyhlídky a zámeckým parkem domů na kafíčko. Od Chraštína, ale hlavně od Vyhlídky byl les plný výletníků a já, ač nejstarší, jsem je musel (až asi na 3 výjimky) zdravit jako prvý. Někteří slušně odpověděli, jiní cosi zabručeli.
Ke Chraštínu

V posledních měsících v televizi nic moc (již ani na ČT, kterou jedinou sleduji) a až na konci října po dlouhé době příjemné večery u ČTart. Jeden den Balada z hadrů Voskovce a Wericha - záznam z roku 1960 s pány Werichem a Horníčkem a další večer Staré pověsti české pana Jiřího Trnky a 2x "můj" Jan Werich - Přiložte životopis. Jo... k tomu není co dodat.

Také již mám pohromadě vystavující v Galerii u Plazíka na Peruci v roce 2021. Zajímavá sestava a sezonu může ohrozit, stejně jako letos, zákaz kultury i v tak malých galeriích jako je má. Věřme a těšme se na výstavy: 3. - 4. 2021 Blanka Beckertová, Fotografové prominou, aneb ze Středohoří pod Everest a zpět, Active Image 5. - 6. 2021 Vladimír Rešeter, fotky z koncertů, 7. - 8. 2021 Eva Vokatá a 9. - 10. 2021 Jiří Soukup (tatínek Lucky Drobné).
Potěšili mne také administrátoři Mapy.cz, které jsou perfektní. 25. října jsem je požádal o doplnění cest - Šlepka ke kempu a okolí, které na mapě nebyly. 30. října je již vše doplněno Díky!

Active Image Poslední říjnový pátek jsme se synem opravovali střechu na porážce a já jen od vrat udělal pár snímků zamlžených kopečků, podzimního sv. Petra a Pavla a Oroseného října. (Fotky opět v albu Říjnové rozhledy 2020 .)

Active Image V sobotu jsme se synem, Hankou a Kaštánkem krátce prošli lesem hned za posledními baráky, od bývalého zahradnictví rodiny Páchů směrem k Dýbři, ale odbočili jsme na Makala a po pěšině zpět na Korzo a náměstí.  Viděli jsme tanečnici, pár nejedlých hub i mechový palouček. Ne nebojte se. Houby nesbírám, ani nejím. To jen, co jsem zahlédl podél cesty. (Stejně poznám jen mochomůrku.)
Na Makala    

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Partners+

paralet
-----
dobroděj
-----
denik
-----
Hnutí Jsme PRO!
-----
Rozhlas Peruc
Městys Peruc

Doporučujeme

Kultura a sport -
Kalendář kulturních a sportovních akcí městyse Peruc naleznete 
na rok 2023
ZDE  

Za Dubem - Usedlost Za Dubem poskytuje ubytování v celkové kapacitě 11 lůžek. Romantické prostředí, veškeré vybavení, zajímavé okolí. Více najdete zde

Cyklotrasa Peruc, Agropenzion Hájenka, Louny
-
Projížďka po cyklotrase z Peruce až do Loun na pěkném videu je zde

Černochov- Zajímavé stránky obce Černochov, které provozuje Kulturní sdružení Václava Krejného, si můžete prohlédnout ZDE

 

KVÍTEK - lounský pěvecký sbor najdete zde

 

Železniční muzeum Zlonice - Zážitek pro děti i dospělé, kteří mají radi vláčky. zde

Pivovar Antoš Slaný - Pro vás, kteří mají rádi skutečné pivo a dobré jídlo.
Zavítejte  sem

Libochovické listy zde

GALERIE

Active Image

Active Image

V Galerii u Plazíka
-----------------------------------
Připravujeme
sezonu 2023:

4. březen - 30. duben  
Jitka Pazderová, Mé postřehy mobilem
květen - červen Dan Fiker - České středohoří
červenec - srpen Ludvík Erdman - Vzpomínka
září - říjen Mirek P. Blažek - 75 

Počasí

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde

Top List

TOPlist

Statistiky

Přístupů: 33451179

Kdo je zde?

5 hosté