iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Jiří Soukup
Krása krajiny a přírody v okolí Peruce
Galerie u Plazíka Peruc
4. 9. - 31. 10. 2021
Autor pro výstavu vybral krajinky a zákoutí přírody v okolí Martiněvse, Vrbky, Roudníčku, Brníkova, Ječovic  a Černochova.
Vstup o víkendy a svátky od 10 do 17 hodin.

PLAKÁTEK   

Poznávání a prožívání
ZUŠ Postoloprty
Galerie U kozorožce Peruc
26. 6. - 30. 9. 2021 
Tradiční prázdninová výstava žáků ZUŠ Postoloprty. Výstava bude přístupná o víkendy a svátky od 10 do 18 hodin.

PLAKÁTEK 

Gump - pes, který naučil lidi žít
pátek 17.9.2021
20 hod.

Letní kino Peruc
V parku u muzea ČV
Při špatném počasí v kině

Rodinný / Dobrodružný. Příběh psí pravdy, lásky a naděje. „Jsem Gump a byl jsem toulavej pes...“ On vlastně každý pes je v sobě tak trochu toulavý do té doby, než najde své štěstí, a to štěstí pes najde jenom s člověkem. Můj příběh je o hledání psího štěstí a také o překážkách a pastech na cestě k tomu správnému člověku. Film Česko. Délka filmu 92 min.
Přístupný film

Vstupné 100.- Kč 
PLAKÁTEK    

Chyby
pátek 24.9.2021
20 hod.

Kino Peruc
Romantický / Drama. Jedna noc, od které ani jeden z nich nic zásadního nečekal, rychle přeroste ve vztah, lásku a společné bydlení. Ema se rozhodne Tomášovi svěřit se vším, co v životě prožila. Toho to ale nezajímá, protože oba podle něj mají žít jen teď a tady. Film Česko. Délka filmu 99 min.
Nepřístupný do 15 let.
Vstupné 70 Kč
PLAKÁTEK 

Koncert
sobota 25.9.2021
16 hod.

Smolnice
kostel sv. Bartoloměje
SPOHR VIOLIN DUO a HARFA
Jana a Ondrej. Lébrovi - housle, Katerina Englichová - harfa
Vstupné dobrovolné
PLAKÁTEK    

Koncert Aidy Mujačič
sobota 9.10.2021
14 hod.

Radonice nad Ohří
kostel Povýšení sv. Kříže
Aida Mujačič představí bosenské písně (milostné sevdalinky, židovské v jazyce ladino a další folklor bývalé Jugoslávie).
Vstupné dobrovolné 

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
V podkroví výstava obrazů Jiřího Menouška.
PLAKÁTEK
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
19. 6. - 26. 9. 2021
So, Ne 12 - 17 hod.
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Další informace a akce v plakátku.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Pátecké kulturní léto
Zámek Pátek

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Hudba ve Smolnici
Smolnice
kostel sv. Bartolomeje

2021
Série tradičních koncertů ve smolnickém kostele.
Vstupné dobrovolné
PLAKÁTEK
 

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana
Ohlédnutí za březnem 2020
Napsal Plazík st.   
Úterý, 31 březen 2020

Dnešní ohlédnutí nebude moc příjemné. I když březen se rozjel parádně, ale poté přišel ON. A vše se rušilo, odkládalo, zavíralo. I my jsme byli uzavřeni ve svých domovech.

Ve středu 4. jsme jeli s kamarádkou Vieou na pozvání fotografky Martiny do Bíliny. Místní Active Image "kulturníci" oslovili Václava Vydru a ve výstavní síni U Kostela připravili výstavu ke 100. výročí narození Dany Medřické, Vašíkovy maminky. Na vernisáži fotografií a dokumentů ze života této úžasné paní herečky byla velká společnost, která si se zájmem prohlížela vystavené materiály a povídala si s panem Vydrou. Všichni poté poseděli na příjemná besedě se synem paní Medřické, který na ni mile vzpomínal.
Dana Medřická 100

Active Image Hned druhý den po vernisáži jsem zamířil do Loun. Ve Vrchlického divadle odstartovalo již 16. Lounské divadlení. Zahájilo ho představení LIDOŽRANÍ Divadla Navenek Kadaň. Drsně a vtipně satirické (k současnosti) a veselé. Druhým, představením divadlení, byla hra POPCORN, kterou přivezl Hudební a divadelní spolek LASO Praha. Opět drastické, společensky kritické, již ne k úsměvu, ale s výbornými hereckými výkony.
LIDOŽRANÍ
POPCORN

Přehlídka pokračovala v pátek po dopoledních dětských představeních, inspirací na díla Haška, Toola a Orwela Active Image v podání Docela malého divadla Litvínov s názvem MÚGÉN. Nebyla to přímo hra, ale hrátky s představami těchto třech světových autorů. V době mezi představeními jsem se podíval do galerie ve sklepě divadla na výstavu VAJDY - Václava Jíry. Páteční večerní představení Lounského divadlení přivezl tradiční účastník přehlídky, Divadelní spolek Klas Klášterec - hru KNĚZOVY DĚTI. Problém porodnosti řeší chorvatský kněz, ale vše dopadne jiinak. Závažné téma, pěkně zahrané, možná mohlo být představení o něco kratší.
MÚGÉN
Vajda v GAMLu
KNĚZOVY DĚTI Active Image

Sobotní Hamlet v podání českolipského DK Jirásek na jevišti Vrchlického divadla byl něco neskutečného. Tak kvalitní představení (herecky, scénou, kostýmy, hudbou) ochotnického souboru jsem snad ještě neviděl. Zaslouženě získali Hlavní cenu Lounského divadlení.
HAMLET

Active Image Active Image Jenže sobota nebyla pouze divadelní, ale také turistická a s vernisáží. Dopoledne prošel mojí galerií 36. pochod Předjaří v Poohří. Pro razítko si přišlo snad na dvěstě turistů. A není nad to mít  výčep piva ZLoun přímo u baráku.
Active Image Již 14. rok představuje moje Galerie u Plazíka výsledky práce amatérských fotografů. V té době zde proběhlo 52. výstav, z toho 5 dokumentačních. I v tomto roce jsou připraveny čtyři výstavy. Odpoledne byla zahájena v Galerii u Plazíka již 14. sezona výstavou fotografií Jaroslava Maťáka. Příjemná atmosféra nad fotografiemi ze šuplíku o které jsem již psal.
Jaroslav Maťák VIDÍM

Kultura nyní spí i moje Galerie u Plazíka na Peruci je zavřena. Natočil jsem malým Canonem amatérské video výstavy, chcete-li, můžete se podívat.
VIDÍM Jaroslava Maťáka

Na noční obloze zářil 10. března Měsíc v úplňku a na nás padl coronavir. Začala řada Active Image zákazů a příkazů a já z kalendáře vyškrtával akce, na které jsem se těšil. Jen malý výčet - mé dvě povídání v lounské knihovně o Peruci, večer s Janem Kačerem, oslava Vodnářů, Vadasky a Romany na Bahně, perucký ples a dětský karneval, velikonoční koncerty a tržnice, Ukliďme Česko a pokračovaly další škrty v dubnu a květnu. Nastal smutný čas bez kamarádů.
A také odešlo mnohu lidiček, kteří provázeli můj život - Honza Vyčítal, Mirek Kovařík, Dana Zátopková, Eva Pilarová... NEZAPOMENEME. Active Image
Nakoupil jsem sadičky salátu, vysíl ředkvičky a hrášek. V neděli jsem ještě stihl navštívit dceru Active Image při jejích narozeninách a mrknout se na vnučku s pravnoučaty. Adam je prima rošťák a Karolínka by už chtěla chodit. Vzpomínám i na kluky v Hradišti s nejmladším Vítkem. Poté se již na návštěvy nesmělo a štěstí, že nám povolili vycházky do lesa, kde to začínalo kvést.
Březen kvetoucí

Active Image Poté, co jsme byli uzavřeni ve svých domovech, chodil jsem do lesa tak často, jak nikdy před tím. V polovině března bylo venku krásně. Při vycházce na Vyhlídku (1,5 hoďky) jsem míjel 6 procházejících a žádného víra jsem nepotkal. I další cestu na Vyhlídku jsem zvládl a přišel tam opět se mnou i Sv. Čech. Venku se ochladilo a bylo větrno, chvílemi vysvitlo sluníčko a malé hodinové procházky kolem Peruce bylo třeba. I v pondělí 23. jsem vyšel nejdřív jen kousek na Makala, pak až k silnici, pár metrů po ní (hele houby pod asfaltem), dolů ke Katiperku, ještě kousek k rybníčku (Dýbeř) a nakonec kolem Active Image U Obrázku domů. Pohled na Středohoří ze dvora, je lehce zamlžené ale krásné. Středeční vycházka bez cíle. Nad Fořtovnou jsem se až na každém křížení cest a pěšin rozhodl kudy dál. No, nebylo to špatné. Stejně jsem nakonec došel na Vyhlídku. Nemám rád to kácení v lese, ale naštěstí se občas otevřou nevídané pohledy. Start další vycházky nad Oldřichem, dolů k Mlejňáku (zde to kvetlo), pak vzhůru ke Active Image Konvalinský cestě (zde to vrčelo - kolem mne se mezi malými stromky proháněli kluci na crosskách), kolem bývalého jezírka s krmelcem až na Malý Vyšák. Pozdravil jsem peruckou Sfingu a zpět k Oldřichovi. Ta příjemná osvěžení na čerstvém vzduchu v lese, samozřejmě bez té démonizované roušky, mně hodně pomáhají. Chladno, ale slunečno mne vylákalo poslední březnové pondělí opět na Makala, ale tentokráte přes koleje k polím Na Hajkách s pohledem k vodojemu.
Na Krásnou Vyhlídku
Za Mlejňák i na Konvalinskou
Od Dýbře až Na Hajka

Active Image Samozřejmě jsem s radostí sledoval i vše, co kolem nás doma i v lese kvete. V lese po podléškách i fialky, sasanky a další různobarevné kvítí. Už létají i motýle. Červení i pestrostí září tulipánky u domečku a dvůr je plný zlata. Včelky kolem krásně bzučí, sladce sají. Na pestících je živo. Bohužel tulipánky zažívaly podvakrát mrazy -8°C, prvé přežily, ty druhé, větší, již ne.
Březen kvetoucí

Active Image Nejen vycházky, ale i sem tam pracovní dopoledne. Úklid "odpadového hospodářství", příprava k odvozu na sběrný dvůr a pak hlavně vyčištění záhonku před domečkem, Active Image plného listí ze sousedojc topolů a vyrůstajícího plevele. Ale i pokračování na rekonstrukci chlívků vybouráním staré podlahy. Myslím, že to byl také pohyb.
A relax při pečení. Třetí plech v troubě a na míse 10 rohlíků, 9 housek, vše mňamky. I takový pečený vdolek (ne smažený, plný oleje) s hruškovými povidly udělá v současné době pohodu a radost.
Při svých vycházkách jsem sledoval a fotil zdárně pokračující práce na rekonstrukci rybníku Hořejšáku. Active Image Byla dokončena nová žulová hráz, výpust vody do Dolejšáku i přepad na konci rybníka s novým můstkem na cestě. Na přítoku byl vytvořen ostrůvek a kamenná hrázička pro raky, kteří si rybník oblíbili. Rekonstrukce je téměř hotová, práce však byly přerušeny, když lomy přestaly pracovat a dodávat kámen. Vedení městysu operativně přemístilo firmu na opravu rybníka v Černochově.
Rekonstrukce Hořejšáku
Active Image
Již se to stává v letošní zimě obvyklé. Když sníh, tak pouze poslední den v měsíci. Tak ještě duben, květen a možná červen a zima - nezima skončí.
Teď si hlavně musíme přát ukončení této nepříjemné situace a nabýt zase volnosti.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Partners+

paralet
-----
dobroděj
-----
denik
-----
Hnutí Jsme PRO!
-----
Rozhlas Peruc
Městys Peruc

Doporučujeme

Kultura a sport -
Kalendář kulturních a sportovních akcí městyse Peruc naleznete 
na rok 2021
ZDE  

Zámek Peruc
Navštivte zámek Peruc, který "vstal z popela".
Vše na stránkách památky
ZDE

Za Dubem - Usedlost Za Dubem poskytuje ubytování v celkové kapacitě 11 lůžek. Romantické prostředí, veškeré vybavení, zajímavé okolí. Více najdete zde

Cyklotrasa Peruc, Agropenzion Hájenka, Louny
-
Projížďka po cyklotrase z Peruce až do Loun na pěkném videu je zde

Černochov- Zajímavé stránky obce Černochov, které provozuje Kulturní sdružení Václava Krejného, si můžete prohlédnout ZDE

 

KVÍTEK - lounský pěvecký sbor najdete zde

 

Železniční muzeum Zlonice - Zážitek pro děti i dospělé, kteří mají radi vláčky. zde

Pivovar Antoš Slaný - Pro vás, kteří mají rádi skutečné pivo a dobré jídlo.
Zavítejte  sem

Polabské noviny zde

GALERIE

Active Image

Active Image

V Galerii u Plazíka
-----------------------------------
Otevřeno v týdnu na zazvonění, o víkendy
a svátky 10 - 17 hod.
----------------------------------

10. 5. - 4. 7. 2021
Blanka Beckertová
Cestou za sny. Ze Středohoří pod Everest.
--------------------------------- 
5. 7. - 29. 8. 2021
Eva Vokatá
Starými skly
------------------------------

4. 9. - 31. 10. 2021
Jiří Soukup
Krása krajiny a přírody Perucka

Počasí

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


Rodokmen

Výborný program,
používám od roku 2003.
 

Ancestry - tvorba rodokmenu

WebArchiv

 


 

Top List

TOPlist

Statistiky

Přístupů: 28119890

Kdo je zde?

15 hosté