iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Exprese
Maxim Reed, Adam Machálek, Nela Jelínková
8. 3. - 27. 4. 2025

Obrazy a fotografie studentů Gymnázia Slaný.
Otevřeno o víkendy a svátky od 10 do 17 hodin..
PLAKÁTEK

AKVARELY
České středohoří

Jana Švástová

Peruc, Galerie U kozorožce
13. 4. - 31. 8. 2025

Výstava akvarelů nejen z Českého středohoří.
Vernisáž v neděli 14. dubna ve 14:30 hodin.
PLAKÁTEK 

Svět magických bytostí
Ivan Smíšek
Peruc, Galerie u Plazíka
4. 5. - 29. 6. 2025

Výstava fotografických obrazů a autorské čtení.
Vernisáž v sobotu 4. května ve 14 hodin.
PLAKÁTEK 

Koncert ROPS
Peruc Za Dubem
Stodolní divadlo

4.5.2025 16 hod. Tradiční koncert Ročovského pěveckého sboru.
PLAKÁTEK  

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

Kino Peruc

Březen
Active Image

 

 

 

 

Duben
Active Image

 

 

 

 

 

_:_:_:_:_

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
8.3., od 3.5.2025
so, ne 13 - 18 hod.

UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
sezona skončila
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavu v podkroví.

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
sezona skončila
červen - září, úterý - neděle 10.00 - 18.00 h.,
květen a říjen, pátek - neděle 10.00 - 18.00 h.
 
PLAKÁTEK

Hudba ve Smolnici
Smolnice
PLAKÁTEK 2024

 
You are here: Hlavní strana arrow Z Galerie u Plazíka arrow Sv. Václav mezi ochotníky
Sv. Václav mezi ochotníky
Napsal Plazík st.   
Úterý, 08 říjen 2019

Vyjímečně se poslední zářijovou sobotu nezajedu podívat pod dominantu naší krajiny zříceninu Hazmburk mezi ochotníky. Letos to vyšlo na svátek sv. Václava.

Dopoledne trochu pršelo, ale cestou do Klapýho obloha zmodrala a podzimní krajinu Poohří a Českého středohoří osvítilo slunce. Přijel jsem již před polednem, byl jsem zvědav na Active Image další představení libochovického dětského divadelního souboru Malis. Pro letošek jeho duše paní Psotová společně s Láďou Valešem upravili legendární Tři mušketýry. Děj byl samozřejmě přispůsoben mladým hercům i očekávanému dětskému publiku, navíc neočekávaně obohacen o známé postavy Angeliky, Quasimoda a další. Na jevišti zazněly i známé současné písničky, které pomohly přiblížit napínavý děj všemu publiku. Představení se určitě moc povedlo, již se těšíme, až jej zahrají v peruckém kině.
Active Image O delší přestávku jsem se prošel tradičně po Klapým a okolí, krásný den k tomu přímo lákal. Prvým odpoledním představením byl Kozina v provedení souboru PSČ - 34401, samozřejmě z Domažlic. Autorké čtení nerealizované nevydané divadelní hra Zdeňka Šmída nám nezvyklou a humornou formou přiblížila chodskou historickou událost. Čtení bylo doplněné hudbou s písněmi a v jednom momentě i loutkami Koziny a Hančí. Příjmné a vtipné čtené představení posluchače určitě nadchlo.
Active Image Další delší pouza přispěla k návštěvě vyhlášené Levandulové zahrady. S přáteli jsme si užili její podzimní tvář a já si koupil i jednu květinu. Rychle ale zpět do Kulturního domu, obdivuhodně udržovanému a provozovanému v tak malé obci, jako Klapý je. Na podiu se tyčila silueta Písku, odkud přijelo Divadlo Pod čarou se hrou kamaráda Františka Zborníka O 14 dní dříve aneb svoboda nadvakrát. Ten ji předtím, než odešel do divadelního nebe, stačil s kamarády nastudovat a oni ji nyní hrají jako vzpomínku na jedinečného člověka. Hra vychází ze skutečné události z roku 1918, kdy v Písku předčasně 14. října vyhlásili nový Československý stát. Představení není samozřejmě historickým dramatem, ale hudební komedií, která v kontexu dalších událostí nahlíží na část našich dějin s humorem. Vše "řídí" místní řezník František Lešek, kolem kterého se motá široká plejáda postav, od českých vlastenců až po rakouské hejtmany. Dle mého nejlepší představení letošního Rádobyfestu, určitě i díky umu autora.
Active Image Každý rok v Klapým vystupuje DS Zmatkaři Dobronín a festival by bez nich neměl tu pravou šťávu. Takže bylo skvělé, když mimo program přijeli František a Altán. Ten přečetl úžasnoupovídku, dnes možná ještě aktuálnější než v době jejího vzniku, autora Jeana Giona Muž, který sázel stromy. Vláďa Mátl ji přednesl s profesionalitou, jemu vlastní a všichni ho odměnili velkým potleskem.
Active Image Závěr letošní přehlídky tradičně obstarali místní ochotníci, vlastně v tomto případě ochotnice. Kdo jiný by ve hře P. Vogela Nejstarší řemeslo měl vystupovat, než ženy. Dvě lavičky a pět stárnoucích aktérek, které prožívají smutné chvilky svého života, ve kterém bylo jejich jedinou profesí nejstarší řemeslo. Samozřejmě se občas objevila i světlejší, humorná chvilka. Svých rolí, náročných na dialogy, se všechny ujaly lépe, než v premiéře v Libochovicích.
19. ročník skončil a samozřejmě nechybělo posezení v restaurace kuturáku s pohoštěním a muzikou. Jubilejnímu 20. ročníku Rádobyfestu musíme popřát "Zlomte vaz".

FOTO domácí soubory
FOTO hostující soubory
FOTO Klapý
FOTO závěr (znalí vědí)

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde