iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Panorama Českého středohoří
Dan Fiker

6. 5. - 2. 7. 2023
Galerie u Plazíka na Peruci, společně s autorem Danielem Fikerem, vás zvou na vernisáž výstavy. Spatříte velkoformátové fotografie, známé i neznámé panoramatické pohledy na krajinu Českého středohoří, které ústeckého fotografa očarovalo.
Výstava bude přístupná do 2. července 2023 o víkendy a svátky od 10 do 17 hodin, popřípadě na zazvonění v galerii.
PLAKÁTEK

Život pro samouky
Kino Peruc
26.5.2023
pátek 19:00 hod.
Komedie. Hlavní postava Klára umí být ve čtyřiceti pořád stejně nejistá a zmatená jako v osmnácti, jenom už to nevypadá tak roztomile. Její manželství ze dne na den skončí a ona se znovu ocitne ve světě randění a seznamovacích trapasů. Do toho vychovává dvě dcery, snaží se přežít životní styl své excentrické mámy, navíc jí začne radit úžasná vztahová koučka a influencerka.  Film Česko . Délka filmu 95 min.
Nevhodný do 12 let
Vstupné 100 Kč 

Zámek Pátek
Program na červen.
PLAKÁTEK 

Ročovský pěvecký sbor
Za Dubem Peruc

4.6.2023 15 hod.
Stodolní divadlo zve na koncert Evergreeny 20. století.
Vstupné dobrovolné
PLAKÁTEK 

Stradonice - 750 let
Stradonice - náves

10.6.2023 13 hod.
Klub žena a SDH Stradonice vás zvou na oslavu 750. výročí Stradonic - 1273 - 2023. Bohatý kulturní program. Občerstvení zajištěno.
PLAKÁTEK 
 
Pochod života
Domoušice - Louny

24.6.2023 10 hod.
Tradiční pochod Strany přátel piva Louny.
Startovné 100.-Kč
PLAKÁTEK

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Zahájení sezony 1.4.2023.
Otevřeno v sobotu a neděli od 13.00 do 18.00 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavu obrazů Kateřiny Novákové.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4.
PLAKÁTEK
Koncert laureátů
28.5.2023 v 16 hod.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Kultura arrow Sv. Václav mezi ochotníky
Sv. Václav mezi ochotníky
Napsal Plazík st.   
Úterý, 08 říjen 2019

Vyjímečně se poslední zářijovou sobotu nezajedu podívat pod dominantu naší krajiny zříceninu Hazmburk mezi ochotníky. Letos to vyšlo na svátek sv. Václava.

Dopoledne trochu pršelo, ale cestou do Klapýho obloha zmodrala a podzimní krajinu Poohří a Českého středohoří osvítilo slunce. Přijel jsem již před polednem, byl jsem zvědav na Active Image další představení libochovického dětského divadelního souboru Malis. Pro letošek jeho duše paní Psotová společně s Láďou Valešem upravili legendární Tři mušketýry. Děj byl samozřejmě přispůsoben mladým hercům i očekávanému dětskému publiku, navíc neočekávaně obohacen o známé postavy Angeliky, Quasimoda a další. Na jevišti zazněly i známé současné písničky, které pomohly přiblížit napínavý děj všemu publiku. Představení se určitě moc povedlo, již se těšíme, až jej zahrají v peruckém kině.
Active Image O delší přestávku jsem se prošel tradičně po Klapým a okolí, krásný den k tomu přímo lákal. Prvým odpoledním představením byl Kozina v provedení souboru PSČ - 34401, samozřejmě z Domažlic. Autorké čtení nerealizované nevydané divadelní hra Zdeňka Šmída nám nezvyklou a humornou formou přiblížila chodskou historickou událost. Čtení bylo doplněné hudbou s písněmi a v jednom momentě i loutkami Koziny a Hančí. Příjmné a vtipné čtené představení posluchače určitě nadchlo.
Active Image Další delší pouza přispěla k návštěvě vyhlášené Levandulové zahrady. S přáteli jsme si užili její podzimní tvář a já si koupil i jednu květinu. Rychle ale zpět do Kulturního domu, obdivuhodně udržovanému a provozovanému v tak malé obci, jako Klapý je. Na podiu se tyčila silueta Písku, odkud přijelo Divadlo Pod čarou se hrou kamaráda Františka Zborníka O 14 dní dříve aneb svoboda nadvakrát. Ten ji předtím, než odešel do divadelního nebe, stačil s kamarády nastudovat a oni ji nyní hrají jako vzpomínku na jedinečného člověka. Hra vychází ze skutečné události z roku 1918, kdy v Písku předčasně 14. října vyhlásili nový Československý stát. Představení není samozřejmě historickým dramatem, ale hudební komedií, která v kontexu dalších událostí nahlíží na část našich dějin s humorem. Vše "řídí" místní řezník František Lešek, kolem kterého se motá široká plejáda postav, od českých vlastenců až po rakouské hejtmany. Dle mého nejlepší představení letošního Rádobyfestu, určitě i díky umu autora.
Active Image Každý rok v Klapým vystupuje DS Zmatkaři Dobronín a festival by bez nich neměl tu pravou šťávu. Takže bylo skvělé, když mimo program přijeli František a Altán. Ten přečetl úžasnoupovídku, dnes možná ještě aktuálnější než v době jejího vzniku, autora Jeana Giona Muž, který sázel stromy. Vláďa Mátl ji přednesl s profesionalitou, jemu vlastní a všichni ho odměnili velkým potleskem.
Active Image Závěr letošní přehlídky tradičně obstarali místní ochotníci, vlastně v tomto případě ochotnice. Kdo jiný by ve hře P. Vogela Nejstarší řemeslo měl vystupovat, než ženy. Dvě lavičky a pět stárnoucích aktérek, které prožívají smutné chvilky svého života, ve kterém bylo jejich jedinou profesí nejstarší řemeslo. Samozřejmě se občas objevila i světlejší, humorná chvilka. Svých rolí, náročných na dialogy, se všechny ujaly lépe, než v premiéře v Libochovicích.
19. ročník skončil a samozřejmě nechybělo posezení v restaurace kuturáku s pohoštěním a muzikou. Jubilejnímu 20. ročníku Rádobyfestu musíme popřát "Zlomte vaz".

FOTO domácí soubory
FOTO hostující soubory
FOTO Klapý
FOTO závěr (znalí vědí)

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde