Bylinky kolem nás

Stradonice
středa 20.3.2024
17:00 h.
Klub žen Stradonice zve do volební místnosti (čp.61) na besedu s bylinkářkou Vierou Hermínou Kopicovou
.
PLAKÁTEK

Nerozlučná dvojka
Kino Peruc
neděle 24.3.2024
15:30 h.
Nerozlučná dvojka vypráví příběh Dona, dřevěné loutky na útěku a opuštěné plyšové hračky DJ Doggy Doga, který hledá opravdového kamaráda. Jejich cesty se zkříží v Central Parku a navzdory všem předpokladům i odlišnostem se spolu vydávají na dobrodružnou cestu New Yorkem. Animovaný / Dobrodružný, Francie / Španělsko / Belgie, 2023, 88 min.
Mládeži přístupný
Vstupné 50 Kč

A máme, co jsme chtěli
Kino Peruc
Pátek 29.3.2024
19:00 h.
Poslední den společného Československa se na silvestrovský večírek schází jedna velká federální rodina. Setkají se ještě jako bratři, rozejdou se už jako cizinci. S každou další borovičkou se zvyšuje šance, že někdo něco někomu řekne a že se něco stane... Budete nám scházet, Slováci. Hrají: Eva Holubová, Bolek Polívka... Rodinný / Drama / Komedie, Slovensko / Kanada, 2023, 100 min.

Městys Peruc vás zve na zahájení sezony v MČV
. Program zajístíí žáci ZŠ a zároveň bude zahájena výstava fotografií M. P. Blažka v podkroví.
PLAKÁTEK

Ohlédnutí 2008 - 2023
M. P. Blažek

Peruc

13.4. - 28.10.2024

Výstava fotografií  M. P. Blažka - výběr z posledních třech výstav v Galerii u Plazíka a dalších fotoprací
.
PLAKÁTEK

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
Otevřena od 27.4. do 29.9.2024 v sobotu a neděli od 13 do 18 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavu v podkroví.

Neděle, 11 listopad 2018
V posledním utkáním podzimní části OP se minulý víkend peruckým fotbalistů, nepodařilo vstřelit gól a tak odjeli ze Žíželic s prázdnou. FK Peruc přezimuje na 5. příčce se 17 body.

TJ Žíželice - FK Peruc  1 : 0 (1:0)
Pro informaci o tomto utkání využívám reportáž od soupeře.
V posledním soutěžním utkání roku 2018 hostily na podzim na vlastním trávníku dosud neporažené Žiželice čtvrtý tým pořadí okresního přeboru Peruc. Zápas nabídl větší kvalitu předvedené hry v prvním poločase. Po změně stran toho k vidění již tolik nebylo. Větší vůli po výhře projevili hráči Žiželic. První větší šanci si sice dokázali vytvořit Peručtí, když po nenápadné akci z levé strany lehce centrovaný míč zastavilo břevno branky, střežené domácím gólmanem Večeřou. A byla to asi jediná větší možnost ke skórování, kterou si hosté za celý průběh zápasu dokázali vytvořit. Domácí byli v tomto ohledu mnohem aktivnější, ve dvou vyložených brankových příležitostech však selhal mladičký, věkem vlastně stále dorostenec, Michal Makuka. Při další gólové šanci po přímém volném kopu Josefa Švejdy zachránilo břevno i hosty z Peruce. Tentýž hráč se však přesto nakonec dočkal. Ve 34.min., po na prní pohled nevinně vypadajícím ataku, se ujal míče a jeho střelecký pokus ke vzdálenější tyči skončil k údivu všech přítomných za brankovou čarou. Druhá půle příliš kvalitní podívané, jak již bylo uvedeno, nenabídla. Za zmínku stojí snad jen šance Jana Blachy zhruba čtvrhodinu před koncem zápasu, kdy se ocitl zcela osamocen, byť trochu z úhlu z levé strany hrací plochy, před brankářem soupeře Košínem. Jeho střelecký pokus síť brankové konstrukce sice rozvlnil, bohužel však z její vnější strany. Tři body si přesto žiželičtí do tabulky nakonec připsali a udrželi tak i v pátém podzimním zápase, odehraném v domácím prostředí, stoprocentní bodovou bilanci.

JAROSLAV FEČISKANIN

A připojuji již tradiční reportáž od Honzy L., kterému děkuji za celoroční podávání zpráv ze zápasů FK Peruc.

Poslední zápas podzimu se Peruckým vůbec nepovedl. Získávat body v  Žíželicích je pro Peruc těžký úkol. Jako celý podzim se venku nedaří, tak i zde byli domácí lepším týmem. V prvním poločasu po našem břevně z centru se už lepší šance neurodily. To domácí měli několik dobrých šancí, hlavně po rohových kopech, vše se povedlo ubránit. Ale ve 34. minutě, po ztrátě míče se ocitl sám proti Jožkovi Josef Švejda, se štěstím ho přehodil, a míč se dokoulel do naší branky těsně stíhaný Lukášem Linhartem. Druhý poločas už moc fotbalu nenabídnul, snaha Peruce o nějaký tlak končila na stoperech domácích. Páté místo po podzimu je vzhledem k počtu bodů (17) celkem dobré, ztráta dvou bodů na druhý Libčeves je nadějná. Chce to pokračovat ve skvělých výkonech na domácím hřišti a přidat více bodů z venkovních zápasů. Jediný bod z venku byl uloupen ve Vrbně za remízu 2:2, škoda prohry 1:0 v Panenském Týnci a v Dobroměřicích obdržená branka v posledních vteřinách zápasu.
Po zápasu bylo připraveno občerstvení, které připravil Jarda Dlouhý.

Branky: 34. J. Švejda
ŽK: 69. L. Dormišev- 9. J. Suchopár