iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Eva Tovarová
Nebe čaruje
 
2. 3. 2019 - 28. 4. 2019
Galerie u Plazíka
Peruc

V Galerii u Plazíka na Peruci se představí fotografka Eva Tovarová z Panošího Újezdu (Kladna), které "učarovalo nebe".
Vernisáž výstavy je připravena na sobotu 2. března 2019 v 15 hodin.
Výstavu si budete moci prohlédnout o víkendy a svátky až do 28. dubna 2019.

PLAKÁTEK  

Václav Švankmajer
Jdu s kosou na lov žirafy
7.4. 2019 - do odvolání

Galerie Emila Juliše
Černčice
Výstava obrazů a kreseb.
PLAKÁTEK 
  

LINIE - BARVA - TVAR
výstava ZUŠ Postoloprty
 
14. 4. 2019 - 17. 5. 2019
Galerie U kozorožce
Peruc

Galerie U kozoržce Peruc a Základní umělecká škola Postoloprty vás zvou na výstav LINIE - BARVA - TVAR (kresba, malba, textil, keramika). Vernisáž výstavy v Galerii U kozorožce proběhla v neděli 14. dubna 2019.
Výstava bude přístupná o soboty, neděle a svátky od 10 do 18 hodin až do 17. května 2019.
PLAKÁTEK 

Velikonoční setkání
s jarmarkem
20.4. 2019 14 hod.
 
Radonice kostel a škola
Zvelebovací spolek Boleslava Jablonského Vás srdečně zve na hudební setkání společně s jarmarkem. Program v plakátku
PLAKÁTEK 
 

Léto s gentlemanem
20. 4. 2019 17:30 h.
Kino Peruc
Komedie / Romantický. Anna tráví se svým manželem každé léto v chatové oblasti pár desítek kilometrů za Prahou. Jsou svoji už celou věčnost, takže jejich manželství sklouzlo, jak to tak bývá, do rutiny a stereotypu. Film Česko. Délka filmu 98 min.
Přístupný film.

Vstupné 70 Kč
  
  

5. SETINOVÁ RALLYE
27.4. 2019 10 hod.
 
Náměstí Peruc
Průjezd s kontrolou klasických automobilů a youngtimerů na náměstí od 10 hod. Přijďte si prohlédnout krásná vozidla a povzbudit závodníky.
PLAKÁTEK 

Leo da Vinci: Mise Mona Lisa
27. 4. 2019 15:30 h.
Kino Peruc
Animovaný / Dobrodružný. Leonardo je kreativní odvážný chlapec, který svými vynálezy neustále překonává zákony fyziky. Když však požár zničí všechen majetek Lisina otce, vydává se Leo s přáteli na tajemný ostrov hledat ztracený poklad, jímž by uhradil vzniklé dluhy. Film Itálie . Délka filmu 85 min.
Přístupný film.
Vstupné 50 Kč
 

Pavla Sirůčková
(moje) BAREVNÉ SVĚTY

1. 5. 2019 - 30. 6. 2019
Galerie u Plazíka
Peruc

Další jedinečná fotografka, která se představí v perucké galerii, je kladenská Pavla Sirůčková. Vernisáž výstavy je připravena na středu 1. května 2019 ve 14 hodin.
Výstavu si budete moci prohlédnout o víkendy a svátky až do 30. června 2019.

PLAKÁTEK      

3. KLADENSKÁ VETERÁN RALLYE
15.6. 2019 14 hod.
 
Náměstí Peruc
Vystavení automobilů na náměstí do 16 hod. Přijďte si prohlédnout krásná historická vozidla a povzbudit závodníky.
PLAKÁTEK 
  
 

Třetí Stradonický
country minifestival
pod Stradonkou
22.6. 2019 13 hod.
 
Stradonice
Hrají a učinkují: Roman Skamene a Petr Vojnar, Zdická country, Hluchavky bend, Dobrý Struny, Stařenky, Dřeváci, Grošáci, Dudas Band, Country Ladies, A.Band, Strakoši.
Vstupné dobrovolné
PLAKÁTEK 
    

Muzeum české vesnice
Peruc

Informační středisko
Zahájení sezony 2019 proběhne 13.4.2019 v 10 hod. Program ZŠ Peruc, nová výstava Antonín Kučaba - obrazy.

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Zahájení 16. výstavní sezony se uskuteční v pátek 28. června 2019 koncertem Žesťového kvintetu Jaromíra Laksy.

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Plazíkovo digifoto arrow Ohlédnutí za červnem 2018
Ohlédnutí za červnem 2018
Napsal Plazík st.   
Středa, 25 červenec 2018
Tak to zase vidíte, poslední týden července a já vzpomínám na červen. Ty moje měsíce jsou stále plné, ale já jsem asi rád. Tak ten červen...

Prvého června večer jsme se vrátili z náročného, ale moc pěkného výletu do Vídně s koncertem Vídeňské filharmonie s Annou Nebresko. Byl jsem tam poprvé. Nádherný Belvedere, Active Image ze Schönbrunnu lehké zklamání (park trochu zanedbaný, interiér skvělý). Večerní koncert filharmonie úžasný, jen poslech z 200m mezi 80 000 diváky nebyl to pravé, ořechové. O focení nemluvě. Ale i tak stál prvý den za to. Druhý den ve Vídni. Ráno odjezd z Ibisu k pestrému "Hundertwasserovi", okružní jízda po Vídni, výstup u Marie Terezie a pěší procházka s výkladem po centru až ke sv. Štěpánovi. Po obědě kousek od Albertina jsme se procházeli s Pepou sami, historické centrum se nám moc líbilo. Skončili jsme u starého Sv. Ruprechta. Posezení v hospůdce, procházka po náplavce a už odjezd přes Dunaj domů. K fotkám jsem se ještě nedostal (snad časem), tak jen malé album.
FOTO z Vídně den prvý a FOTO den druhý.

Active Image V týdnu jsme zajeli s panem Tošnerem (ex Svobodný hlas) do Vojenského historického archivu. Oba jsme hledali materiály pro své pátrání. Jiří o letcích RAF z Lounska, já o legionářích z Peruce. Něco málo v archivu měli a tak jsme si potřebné ofotili. Pro chystanou výstavu jsem potřeboval hlavně údaje o Otakaru Löblovi, padlém před 100 lety na Uralu.
Zde  je pár řádek a fotografie.

Active Image Další den chvíle uklidnění při autorském čtení veršů Vladislava Peka u Husitů v Lounech. Trochu křesťanské, dost civilní a občas i humorné. (foto Vl.Hons) A hned pokračování do Postoloprt. Divadelní klub Jirásek Česká Lípa přijel s komedií TANGA PRO JEŽÍŠKA. Renomovaný autor, režisér a herec Václav Klapka i herečka Vladimíra Zborníková, "primabalerína" čtyř souborů, zde uvedli úžasnou v první repríze. Opravdu silný zážitek. Když jsme u divadla, koncem června jsem si ještě zajel do Libochovic. V zámeckém parku zahrál soubor Tyjátr Praha s kamarádem Johanem klasiku, Shakespearův SEN NOCI SVATOJÁNSKÉ. Opět moc pěkný zážitek z divadla v přírodě.

V Active Image sobotu 9. června jsem dopoledne fotil na radnici vítání nových občánků Peruce a na odpoledne, pro ty malinko starší, připravilo již podruhé mnoho složek na Peruci hravý dětský den na místním fotbalovém hřišti. Fotbalisté, sokolové, hasiči, zdravotníci, myslivci a další zorganizovali mnoho soutěžních a zábavných disciplin. Děti se ohromně bavily a všem pořadatelům za to patří velký dík. Já "hasil" s mojí vnučkou a pravnoučkem, který si odpoledne na hřišti moc užil. Tak jen pár, nejvíce našich fotek.
FOTO z dětského dne

Active Image Kamarád Honza z Červeňáku slavil 40 a sešla se velká parta kamarádů, převážně v pruhovaném. Mezi námi byla i Petra, která nemohla přijít a samozřejmě kapely. První vyslal do Středohoří svoje tóny Anton s Tvorem. Na Antikotli se šetřili, ale na kopci zahráli naplno Flower Cover. Honzovi i většině přítomných neméně milí - Humus Debilitae s průzračně naivistickými kytarovými vyhrávkami zakončili hudební večer. Na rožni bylo maso, pod ním brambory. Na čepu dobrý Žatec a extra na chuť Ale, ležák z pivovaru Máša. A gratulantů byl plný kopec. Díky za fajnový večer. Múžete se také mrknout.
FOTO z Červeňáku

Active Image V neděli jsem vyjel do Černčic, ale stavil jsem se ještě u Oldřicha. Na Dolejšáku se v poslední době maká. Věřme, že firma dodrží prodloužený termín 31.7.18 (původní 31.5.18 nestihla) a rybník opraví a napustí dle projektu a k naší spokojenosti. V Černčicích u Juliše bylo černobílo. Vernisáží byla otevřena další výstava v galerii kamaráda Pavela R. Vejrážky. Vystavuje zde Pavel Turnovský a svojí výstavu nazval Rezonance. Je to trochu jiná výstava než obvykle, skutečně téměř vše bílá maba na černém podkladu. K vernisáži zahrál na svůj saxofon Mikoláš Chadima. U "Vejrů" je vždy příjemně. Opět se můžete podívat.
FOTO z galerie

V týdnu moji galerii navštívily děti z MŠ Louny, jak se říká u mašinky. A já jim udělal i průvodce po Peruci, Active Image myslím, že se jim u nás líbilo. Ale mne díky letošnímu šílenému počasí čekala práce se zpracováním toho trocha rybízu a angreštu. Prvé červené kuličky jsem prolisoval a udělal pár skleniček rybízové marmelády a další jsem zmrazil pro použití na zimní pečení. Angrešt šel všechen do skleniček a je z něho osvěžující kompot.

Active Image Víkend uprostřed června byl zase šílený (no, který ne?). "Upsal" jsem se kamarádce v Košticích a stal se součástí jejich módní přehlídky modelů za 100 let republiky. V pátek zkouška a v neděli v koštickém mlýně grandiozní přehlídka Šatník paní mlynářky. Všechny dámy byly skvělé a já jsem se jim tam trochu pletl jako fotograf z 20. a 40. let a nakonec i jako hipísák z let šedesátých. Věřím, že se přehlídka všem divákům líbila.
FOTO z přípravy 
FOTO z přehlídky od Ládiky Báby

Active Image V čase mezi jsem se stavil v nedalekém Křesíně, kde se sešly máničky z daleka i blízka ke svému setkání Máničky 2018 Křesín - Levousy . V sobotu sehráli tradični fotbalový trunaj pod věžemi Hazmburku. K Takové sešlosti samozřejmě patří hudba. Někdo hrál, někdo pil, někdo jen tak seděl, ale všichni byli ve výborné pohodě. Fotbal nedopadl dobře (0:6, 0:2), ale od kamarádů z Podbaby Louňáci za svůj výkon dostali nádhernou sošku fotbalisty. V Levousích bavili dlouho do sobotní noci.
FOTO z mániček

Active Image Od mániček rychle na Dobrodění na Bahno do Loun, kde již probíhalo pestré dětské odpoledne. Akce kamarádů, která zaslouží velký obdiv. Já již stihl jen kouzelníka a vystoupení tanečnic z TS Luna a DDM Postoloprty. Večer začalo divadlo z Loun a pak se již střídaly kapely od Haifish, přes pořádající Paralet, Urban Turban až po Rohotoče. Den se vydařil, dětí i dospělých se přišlo bavit snad 500. Výtěžek přes 80 tisíc opět pomůže potřebným dětem.
FOTO z Dobrodění 

Zpívám zpíváš, zpíváme. Celý rok chodíme na zkoušky našeho sboru trochu starších Active Image pěvců. Dva koncerty našeho Senior melody jsme měli za sebou. Vydařený v knihovně na závěr školního roku (tam jsem nesehnal žádného fotografa), a takový koncert - nekoncert na krásném lounském výstavišti. Další koncert, stejně jako vloni, nás čekal v sobotu ve 14 hodin ve Vernerově mlýnu v Brlohu. Ten se moc vydařil i díky tomu, že jsme zpívali celý repertoár. Příjemný zážitek mne jen trochu zkazil náš sebestředný sólista, který vstoupil do mého zpěvu. Inu, lidé jsou různé.
FOTO z vystoupení

V červnu končil Okresní přebor fotbalistů a ti z Peruce měli výborný závěr. Série výher jim zajistila 6. místo a to je v silné konkurenci skvělé. O jejich utkáních si můžete přečíst ve článcích
ZDE.   Přeborem ale červen pro FK Peruc neskončila. Active Image V sobotu 23. června 2018 výstřelem z děla začaly oslavy 90 let fotbalu na Peruci. Následoval turnaj přípravek (Peruc, Budyně, Černčice) a v poledne nastoupili proti sobě žáci Peruce a Pátku. Bohatý program byl připraven i na odpoledne. Oceněni byli osobnosti klubu, nejstarší účastník - fotbalista na oslavách (Antonín Kučaba - 1932) a další aktivní členové. Pak nastoupilo mužstvo FK Peruc do utkání proti staré gardě FK Teplice (nejznámější byl asi bývalý reprezentant P. Bičovský). Na závěrečné focení přišli i hráči (dorost 1962) a hráčky (1985) FK Peruc. Vydařený program pokračoval do večerních hodin. Všichni, kteří se na přípravě oslav podíleli zaslouží obdiv a dík.
FOTO ze hřiště

V té době jsem jezdil do Loun na rehabilitaci a v pátek jsem cestou nad Slavětínem namířil Nikona na Středohoří.


Active Image O stejném víkendu se v peruckém kempu v pátek večer rozejel již XXIII. motorkářský sraz Mba Stochov. Active Image Přijeli mnozí kamarádi, hrála hudba, soutěžilo se a u Maffyho  se popíjela horká medovina. Opět jedna parta prima lidí, mezi nimiž se cítím fajn. Závěr dvou náročných dnů jsem prožil opět mezi kamarády motorkáři. Vyhrávaly kapely, soutěžilo se a všichni se bezva bavili. Já před půlnocí dojel domů a v neděli mne čekal úklid a pak i trochu odpočinku.
FOTO ze srazu

V úterý odpoledne jsem se zúčastnil důstojného a potřebného rozloučení s kamarádkou a sousedkou Evou Křížovou - Gajdošovou - Píchovou, které připravila její dcera Míša. Byli jsme spolu s Míšinými blízkými a spolupracovníky Evy z úřadů na peruckém hřbitově, položili kytičku a zavzpomínali na dobrého člověka...

Active Image Poslední červnovou sobotu kolem poledního vyběhli na tratě různých délek závodníci v 10 dětských a 10 dospělých kategoriích do 23. ročníku Běhu Oldřicha a Boženy. Krásné počasí a úžasné výkony všech účastníků. Fotky a výsledky běhu jsou
v tomto článku. Zatím, co se kolem běhalo, bělásci a čmeláci vysávaly moji letos bohatě kvetoucí levanduli.

Ve chvílích mezi během jsme s Ludvíkem připravili odpolední vernisáž jeho výstavy v mé Galerii u Plazíka. Malý článek a fotografie jsou zde  .
Červen skončil a já se připravoval na cestu na "konec světa".

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

WebArchiv


WebArchiv - archiv českého webu