iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

SPOLUŽÁCI

Kulturní akce

Ludvík Erdmann
50 roků s fotoaparátem
30. 6. 2018 - 25. 8. 2018
Galerie u Plazíka
Peruc

Další Karlovarák a perucký chalupář, pravidelně v Galerii u Plazíka vystavuje své fotografie. Zkušený autor fotografuje vše, co ho zaujme, ale převážně krajinu.
Co vybral pro svoji další výstavu se můžete na Peruci podívat v červenci a srpnu o víkendech a svátcích od 10 do 17 hodin.
PLAKÁTEK   

Osobnosti Peruce
100 let republiky
15. 7. 2018 - 28. 10. 2018
Galerie U kozorožce
Peruc

V Galerii U kozorožce byla zahájena výstava ke 100 letům republiky, která vám představuje 11 osobností Peruce. Jsou mezi nimi rodáci i lidé, kteří se Peruce významně "dotkli"  v uplynulém století. Výstava bude přístupná až do 28.10.2018 o víkendy a svátky od 10 do 17 hodin..
PLAKÁTEK 

Tátova volha
11. 8. 2018
17:30 hod
Kino Peruc
 
Komedie / Drama. Kostýmní výtvarnice Eva nečekaně ovdověla. Ludvík se jí ani nestačil svěřit s tím, že kromě jejich dcery Terezy, má ještě stejně starého nemanželského syna. To alespoň naznačuje pečlivě ukrytá a náhodně objevená dětská kresba. Film Česko. Délka filmu 90 min.
Přístupný film.
Vstupné  70.- Kč
  

Trocha historie nikoho nezabije
Mirek P. Blažek
12. 8. 2018
18:00 hod.
Za Dubem
Peruc

Povídání o historii i současnosti Peruce s promítáním obrázků ve Stodolním divadle usedlosti Za Dubem na Peruci. Zavzpomínat se pokusí Mirek Plazik Blažek.
PLAKÁTEK  

2. radonická neckyáda
25. 8. 2018
13:00 hod
Radonice
Zkuste také splavit Ohře v "neckách".

PLAKÁTEK  

Králíček Petr
25. 8. 2018
15:30 hod
Kino Peruc
 
Rodinný / Animovaný / Komedie / Dobrodružný / Fantasy. Rebelský králíček Petr žije veselý bezstarostný život spolu s ostatními zvířátky na farmě. Nový majitel statku se však o svůj životní prostor dělit nemíní – a už vůbec ne se zvířaty. Film USA . Délka filmu 95 min.
Přístupný film.
Vstupné  50.- Kč
     

Pavel Turnovský
Rezonance
od 10. 6. 2018 
do konce prázdnin

Galerie E. Juliše
Černčice

Galerie Emila Juliše vás zve na výstavu Pavla Turnovského „Rezonance“. Autor astrolog, astrosymbolog, publicista a výtvarník surrealistické orientace, v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století byl členem alternativních skupin.
Úvodní slovo pronese v neděli 10.6. v 16:30 hod. a ságo do ruky uchopí Mikoláš Chadima.
PLAKÁTEK

XI. krajské dožínky
8. 9. 2018
Peruc
Tradiční přeplnění Peruce na 3 scénách.
PLAKÁTEK

Císařův pekař...
1. 6. - 2.9. 2018
Zámek Nový Hrad
Jimlín

Výstava originálních kostýmů se známých filmů.
Vstupné  60 a 40 Kč 

PLAKÁTEK    

Přednáškový cyklus 2018
7. 6. - 19.10. 2018
Zámek Nový Hrad
Jimlín

Soubor zajímavých přednášek (více na letáčku).
Vstupné zdarma 

PLAKÁTEK   

Zámecké kulturní léto
25. 6. - 26.8. 2018
Zámek Nový Hrad
Jimlín

Koncerty, divadla, přednášky a další akce pro děti i dospělé (více na letáčku).
PLAKÁTEK 

Muzeum české vesnice
Peruc

Informační středisko
Otevřeno:
duben - říjen
úterý - neděle
10.00 - 12.00
12.30 - 16.30 h.
Vstupné:
Plné 40 Kč
Snížené 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

29.6.2018
- 2.9.2018.
Otevřeno v sobotu a neděli od 10 do 16 hodin..
Program celé sezony v plakátku.
PLAKÁTEK

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena. 

 
You are here: Hlavní strana
Ohlédnutí za červnem
Napsal Plazík st.   
Středa, 25 červenec 2018
Tak to zase vidíte, poslední týden července a já vzpomínám na červen. Ty moje měsíce jsou stále plné, ale já jsem asi rád. Tak ten červen...

Prvého června večer jsme se vrátili z náročného, ale moc pěkného výletu do Vídně s koncertem Vídeňské filharmonie s Annou Nebresko. Byl jsem tam poprvé. Nádherný Belvedere, Active Image ze Schönbrunnu lehké zklamání (park trochu zanedbaný, interiér skvělý). Večerní koncert filharmonie úžasný, jen poslech z 200m mezi 80 000 diváky nebyl to pravé, ořechové. O focení nemluvě. Ale i tak stál prvý den za to. Druhý den ve Vídni. Ráno odjezd z Ibisu k pestrému "Hundertwasserovi", okružní jízda po Vídni, výstup u Marie Terezie a pěší procházka s výkladem po centru až ke sv. Štěpánovi. Po obědě kousek od Albertina jsme se procházeli s Pepou sami, historické centrum se nám moc líbilo. Skončili jsme u starého Sv. Ruprechta. Posezení v hospůdce, procházka po náplavce a už odjezd přes Dunaj domů. K fotkám jsem se ještě nedostal (snad časem), tak jen malé album.
FOTO z Vídně

Active Image V týdnu jsme zajeli s panem Tošnerem (ex Svobodný hlas) do Vojenského historického archivu. Oba jsme hledali materiály pro své pátrání. Jiří o letcích RAF z Lounska, já o legionářích z Peruce. Něco málo v archivu měli a tak jsme si potřebné ofotili. Pro chystanou výstavu jsem potřeboval hlavně údaje o Otakaru Löblovi, padlém před 100 lety na Uralu.
Zde  je pár řádek a fotografie.

Active Image Další den chvíle uklidnění při autorském čtení veršů Vladislava Peka u Husitů v Lounech. Trochu křesťanské, dost civilní a občas i humorné. (foto Vl.Hons) A hned pokračování do Postoloprt. Divadelní klub Jirásek Česká Lípa přijel s komedií TANGA PRO JEŽÍŠKA. Renomovaný autor, režisér a herec Václav Klapka i herečka Vladimíra Zborníková, "primabalerína" čtyř souborů, zde uvedli úžasnou v první repríze. Opravdu silný zážitek. Když jsme u divadla, koncem června jsem si ještě zajel do Libochovic. V zámeckém parku zahrál soubor Tyjátr Praha s kamarádem Johanem klasiku, Shakespearův SEN NOCI SVATOJÁNSKÉ. Opět moc pěkný zážitek z divadla v přírodě.

V Active Image sobotu 9. června jsem dopoledne fotil na radnici vítání nových občánků Peruce a na odpoledne, pro ty malinko starší, připravilo již podruhé mnoho složek na Peruci hravý dětský den na místním fotbalovém hřišti. Fotbalisté, sokolové, hasiči, zdravotníci, myslivci a další zorganizovali mnoho soutěžních a zábavných disciplin. Děti se ohromně bavily a všem pořadatelům za to patří velký dík. Já "hasil" s mojí vnučkou a pravnoučkem, který si odpoledne na hřišti moc užil. Tak jen pár, nejvíce našich fotek.
FOTO z dětského dne

Active Image Kamarád Honza z Červeňáku slavil 40 a sešla se velká parta kamarádů, převážně v pruhovaném. Mezi námi byla i Petra, která nemohla přijít a samozřejmě kapely. První vyslal do Středohoří svoje tóny Anton s Tvorem. Na Antikotli se šetřili, ale na kopci zahráli naplno Flower Cover. Honzovi i většině přítomných neméně milí - Humus Debilitae s průzračně naivistickými kytarovými vyhrávkami zakončili hudební večer. Na rožni bylo maso, pod ním brambory. Na čepu dobrý Žatec a extra na chuť Ale, ležák z pivovaru Máša. A gratulantů byl plný kopec. Díky za fajnový večer. Múžete se také mrknout.
FOTO z Červeňáku

Active Image V neděli jsem vyjel do Černčic, ale stavil jsem se ještě u Oldřicha. Na Dolejšáku se v poslední době maká. Věřme, že firma dodrží prodloužený termín 31.7.18 (původní 31.5.18 nestihla) a rybník opraví a napustí dle projektu a k naší spokojenosti. V Černčicích u Juliše bylo černobílo. Vernisáží byla otevřena další výstava v galerii kamaráda Pavela R. Vejrážky. Vystavuje zde Pavel Turnovský a svojí výstavu nazval Rezonance. Je to trochu jiná výstava než obvykle, skutečně téměř vše bílá maba na černém podkladu. K vernisáži zahrál na svůj saxofon Mikoláš Chadima. U "Vejrů" je vždy příjemně. Opět se můžete podívat.
FOTO z galerie

V týdnu moji galerii navštívily děti z MŠ Louny, jak se říká u mašinky. A já jim udělal i průvodce po Peruci, Active Image myslím, že se jim u nás líbilo. Ale mne díky letošnímu šílenému počasí čekala práce se zpracováním toho trocha rybízu a angreštu. Prvé červené kuličky jsem prolisoval a udělal pár skleniček rybízové marmelády a další jsem zmrazil pro použití na zimní pečení. Angrešt šel všechen do skleniček a je z něho osvěžující kompot.

Active Image Víkend uprostřed června byl zase šílený (no, který ne?). "Upsal" jsem se kamarádce v Košticích a stal se součástí jejich módní přehlídky modelů za 100 let republiky. V pátek zkouška a v neděli v koštickém mlýně grandiozní přehlídka Šatník paní mlynářky. Všechny dámy byly skvělé a já jsem se jim tam trochu pletl jako fotograf z 20. a 40. let a nakonec i jako hipísák z let šedesátých. Věřím, že se přehlídka všem divákům líbila.
FOTO z přípravy 
FOTO z přehlídky od Ládiky Báby

Active Image V čase mezi jsem se stavil v nedalekém Křesíně, kde se sešly máničky z daleka i blízka ke svému setkání Máničky 2018 Křesín - Levousy . V sobotu sehráli tradični fotbalový trunaj pod věžemi Hazmburku. K Takové sešlosti samozřejmě patří hudba. Někdo hrál, někdo pil, někdo jen tak seděl, ale všichni byli ve výborné pohodě. Fotbal nedopadl dobře (0:6, 0:2), ale od kamarádů z Podbaby Louňáci za svůj výkon dostali nádhernou sošku fotbalisty. V Levousích bavili dlouho do sobotní noci.
FOTO z mániček

Active Image Od mániček rychle na Dobrodění na Bahno do Loun, kde již probíhalo pestré dětské odpoledne. Akce kamarádů, která zaslouží velký obdiv. Já již stihl jen kouzelníka a vystoupení tanečnic z TS Luna a DDM Postoloprty. Večer začalo divadlo z Loun a pak se již střídaly kapely od Haifish, přes pořádající Paralet, Urban Turban až po Rohotoče. Den se vydařil, dětí i dospělých se přišlo bavit snad 500. Výtěžek přes 80 tisíc opět pomůže potřebným dětem.
FOTO z Dobrodění 

Zpívám zpíváš, zpíváme. Celý rok chodíme na zkoušky našeho sboru trochu starších Active Image pěvců. Dva koncerty našeho Senior melody jsme měli za sebou. Vydařený v knihovně na závěr školního roku (tam jsem nesehnal žádného fotografa), a takový koncert - nekoncert na krásném lounském výstavišti. Další koncert, stejně jako vloni, nás čekal v sobotu ve 14 hodin ve Vernerově mlýnu v Brlohu. Ten se moc vydařil i díky tomu, že jsme zpívali celý repertoár. Příjemný zážitek mne jen trochu zkazil náš sebestředný sólista, který vstoupil do mého zpěvu. Inu, lidé jsou různé.
FOTO z vystoupení

V červnu končil Okresní přebor fotbalistů a ti z Peruce měli výborný závěr. Série výher jim zajistila 6. místo a to je v silné konkurenci skvělé. O jejich utkáních si můžete přečíst ve článcích
ZDE.   Přeborem ale červen pro FK Peruc neskončila. Active Image V sobotu 23. června 2018 výstřelem z děla začaly oslavy 90 let fotbalu na Peruci. Následoval turnaj přípravek (Peruc, Budyně, Černčice) a v poledne nastoupili proti sobě žáci Peruce a Pátku. Bohatý program byl připraven i na odpoledne. Oceněni byli osobnosti klubu, nejstarší účastník - fotbalista na oslavách (Antonín Kučaba - 1932) a další aktivní členové. Pak nastoupilo mužstvo FK Peruc do utkání proti staré gardě FK Teplice (nejznámější byl asi bývalý reprezentant P. Bičovský). Na závěrečné focení přišli i hráči (dorost 1962) a hráčky (1985) FK Peruc. Vydařený program pokračoval do večerních hodin. Všichni, kteří se na přípravě oslav podíleli zaslouží obdiv a dík.
FOTO ze hřiště

V té době jsem jezdil do Loun na rehabilitaci a v pátek jsem cestou nad Slavětínem namířil Nikona na Středohoří.


Active Image O stejném víkendu se v peruckém kempu v pátek večer rozejel již XXIII. motorkářský sraz Mba Stochov. Active Image Přijeli mnozí kamarádi, hrála hudba, soutěžilo se a u Maffyho  se popíjela horká medovina. Opět jedna parta prima lidí, mezi nimiž se cítím fajn. Závěr dvou náročných dnů jsem prožil opět mezi kamarády motorkáři. Vyhrávaly kapely, soutěžilo se a všichni se bezva bavili. Já před půlnocí dojel domů a v neděli mne čekal úklid a pak i trochu odpočinku.
FOTO ze srazu

V úterý odpoledne jsem se zúčastnil důstojného a potřebného rozloučení s kamarádkou a sousedkou Evou Křížovou - Gajdošovou - Píchovou, které připravila její dcera Míša. Byli jsme spolu s Míšinými blízkými a spolupracovníky Evy z úřadů na peruckém hřbitově, položili kytičku a zavzpomínali na dobrého člověka...

Active Image Poslední červnovou sobotu kolem poledního vyběhli na tratě různých délek závodníci v 10 dětských a 10 dospělých kategoriích do 23. ročníku Běhu Oldřicha a Boženy. Krásné počasí a úžasné výkony všech účastníků. Fotky a výsledky běhu jsou
v tomto článku. Zatím, co se kolem běhalo, bělásci a čmeláci vysávaly moji letos bohatě kvetoucí levanduli.

Ve chvílích mezi během jsme s Ludvíkem připravili odpolední vernisáž jeho výstavy v mé Galerii u Plazíka. Malý článek a fotografie jsou zde  .
Červen skončil a já se připravoval na cestu na "konec světa".

 
Další >

Kalendář

Kalendář

Partners+

paralet
-----
dobroděj
-----
denik
-----
Hnutí Jsme PRO!

Doporučujeme

Kultura a sport -
Kalendář kulturních a sportovních akcí městyse Peruc naleznete
na 2.pol. 2018
ZDE    

Za Dubem - Usedlost Za Dubem poskytuje ubytování v celkové kapacitě 11 lůžek. Romantické prostředí, veškeré vybavení, zajímavé okolí. Více najdete zde

Cyklotrasa Peruc, Agropenzion Hájenka, Louny
-
Projížďka po cyklotrase z Peruce až do Loun na pěkném videu je zde

Černochov- Zajímavé stránky obce Černochov, které provozuje Kulturní sdružení Václava Krejného, si můžete prohlédnout ZDE

 

KVÍTEK - lounský pěvecký sbor najdete zde

 

Železniční muzeum Zlonice - Zážitek pro děti i dospělé, kteří mají radi vláčky. zde

Pivovar Antoš Slaný - Pro vás, kteří mají rádi skutečné pivo a dobré jídlo.
Zavítejte  sem

Polabské noviny zde

GALERIE

Active Image

V Galerii u Plazíka
na Peruci se připravuje sezona 2018.
3.3. - 29.4.: Ladislav Bába
Ohlédnutí
5.5. - 24.6.: Petr Kurimský
Paměť kamenů v české krajině
30.6.. - 26.8.: Ludvík Erdmann
50 roků s fotoaparátem
1.9. - 28.10.: Mirek P. Blažek
70 - stále se učím

Počasí

BlueBoard.cz

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Anketa

Perucký zámek je prodán a já věřím, že i zachráněn. Jaký je váš názor.
 

Rodokmen

Výborný program,
používám od roku 2003.
 

Ancestry - tvorba rodokmenu

WebArchiv


WebArchiv - archiv českého webu

Top List

TOPlist

Statistiky

Přístupů: 13227475

Kdo je zde?

5 hosté