Karlovarský patriot Petr Kurimský, sběratel minerálů a neúnavný badatel, nadšený fotograf a obdivovatel české krajiny, při svých toulkách po vlastech českých zachycuje fotoaparátem geologické profily, kamenné monumenty, zkrátka kameny, které v sobě obsahují nějakou „paměť“, otisk času.

Rozkrývání

od 15. 4. 2018
do odvolání

Černčice

Galerie Emila Juliše vás zve na výstavu Tomáše Kroupy „Rozkrývání“. Autor podle vlastních slov od dětství využívá výtvarný projev jako prostředek k pochopení světa. Výstavu uvede první den výstavy v 16:00 František Dryje.

Libochovice

Tradiční přehlídka ochotnických souborů. Můžete shlédnou 10 divadleních představení.
PLAKÁTEK

14. Antikotel
od 25. 5. 2018
do 26. 5. 2018

Stromovka
Louny

Tradiční přehlídka lounských hudebních skupin na Bahně.
PLAKÁTEK

Poznáváme, tvoříme...
26. 5. - 8. 7. 2018
Peruc

Výstava prací žáků výtvarného oboru ZUŠ Postoloprty.
PLAKÁTEK

Až na dno
26. 5. 2018
15:30 hod
Kino Peruc

Drama / Romantický / Thriller. Když se v Normandii během pobytu u moře britský tajný agent James náhodně na pláži setká s podmořskou bioložkou Danielle, jejich cesty se na chvíli spojí a vytvoří se mezi nimi silné pouto. Čas jejich sblížení je však limitován právě a pouze jen na těchto pár dnů na poklidném francouzském pobřeží.
Film USA / Německo / Francie / Španělsko. Délka filmu 111 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 70 .- Kč

Yvetta Simonová
1. 6. 2018
19 hod.
Kino Peruc
Vystoupení k životnímu jubileu pěvecké legendy mnoha generací.

Smolnice

Koncert laureátů 6. ročníku mezinárodní houslové soutěže.

- Louny
Tradiční oblíbený pochod od piva k pivu.

Úterý, 15 květen 2018
   Stejně jako ve Vroutku vstřelili na domácím hřišti peručtí fotbalisté 5 gólů do branky soupeře, sami udrželi čisté konto. Důležité body, v závěru přeboru je čekají vetšinou soupeři z čela tabulky.

Peruc - Slavětín 5:0 (0:0)
Slavětín přijel na Peruc bez nejsilnějších opor a bylo to znát. Prvních 20 minut se téměř nedostali přes polovinu hřiště. Ale branku to nepřineslo, pouze spoustu rohových kopů. To až po přestávce se zadařilo. Michal Majer kopal roh a centrovaný míč si našel Milan Kratina, hlavou vstřelil prvý gól - 1:0. Pak jako by přišlo uspokojení domácích a hosté dostávali více prostoru. Ale v 68. minutě zahrával přímý kop z levé strany Michal Majer, míč zakroutil přes zeď a ten skončil v brance - 2:0. Do 73. minuty čekalo 70 diváků na další branku, tentokrát střídající Petr Tůma ukázal "mladým", jak naložit se šancí. Klička, uvolnění a nechytatelná střela vedle brankáře - 3:0  (v zápisu nesprávně uveden M.Nechanický). 10 minut před koncem se  Tomáš Blažek prosadil v malém vápně hostí a vstřelil už svůj 6 gól v sezóně - 4:0. Také Radek Horn se probojoval k zakončení a stanovil tak výsledek na konečných 5:0.

JL

Branky: 47. M. Kratina , 68. M. Majer , 73. M. Nechanický , 80. T. Blažek , 83. R. Horn
Počet diváků: 70.
Rozhodčí: Dobrý Pavel - RYTINA Tomáš (N), ZELENKA Josef (N).
Sestava FK Peruc: J.Košín - J.Suchpár, T.Čermák (76. R. Horn), M.Máša, T. Šedivý (65. M.Drobný) -  M.Kyncl, L.Linhart, M. Kratina (55. P.Tůma), J. Píša (46. M.Nechanický) - T.Blažek, M.Majer

Nyní fotbalisté FK Peruc pojedou dvakrát na hřiště soupeře. Již tuto sobotu do Libčevse k přímému boji o 7. místo v tabulce a další týden do Kozel na hřiště těžkého soupeře (zatím 5.). Doma si zahrají až prvou červnovou sobotu proti lídru soutěže Lenešicícm.

1 TJ Sokol Lenešice        19 15 3 1 76:20   48
2 FK Dobroměřice B       20 12 3 5 73:44   39
3 FK Výškov                  20 10 4 6 47:31   34
4 TJ Krásný Dvůr           19 11 1 7 57:48   34
5 FK Kozly                    19 10 3 6 40:37   33
6 SK Cítoliby                 20 9 3 8 68:48    30
7 FK Peruc                 19 8 1 10 37:45   25
8 AC Libčeves              19 7 3 9 38:45     24