iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
MOJE OKA-mžiky
Vladimír Rešetár
2. 7. - 28. 8. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.

Výstava fotografií karlovarského fotografa, který se věnuje převážně barevné fotografii z prostředí rockových koncertů, MFF, sportu, rád fotí přátele, přírodu i život a dění kolem sebe..

PLAKÁTEK 


Koncert sefardských písní
Kaple M.J.Husa Peruc
21. srpen 2022
16 hod.

Zpívá Dana Krausová, na klavír hraje Ladislav Vrchota.
PLAKÁTEK 

Normandie a Bretaň obrazem, slovem a písní
Za Dubem Peruc - Stodolní divadlo
25. srpen 2022
18 hod.

O Normandii a Bretani bude ve Stodolním divadle na Peruci povídat a promítat své fotografie Mirek Plazík Blažek. K tomu budou zpívat francouzské písně členky pěveckého sboru Kvítek za doprovodu Dominika Zahradníčka.
Kavárna otevřena od 17 hodin.

Vstupné dobrovolné.

Řekni to psem
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
26. srpen 2022
pátek 21:30 hod. 

Romantický/Komedie. Dita místo vytouženého miminka dostane od přítele Filipa mladou kólii, přestože nikdy psa nechtěla. Navíc pro Ditu je pejskařská komunita směšná a nesnáší psí exkrementy. Film  Česko.  Délka filmu 85 min. 
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč 

Galerie u Plazíka Peruc
Letem naším světem
Roman Hanzlik
3. 9. - 30. 10. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.
popř. na zazvonění

Výstava leteckých fotografií zajímavých míst naší vlasti pořizovaných při společných letech s bratrem pilotem Vojtěchem Hanzlikem letadlem Navigator.
PLAKÁTEK 
  

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
V podkroví výstava obrazů V. H. Kopicové.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek
Hudba na zámku

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici 
Smolnice 
2022 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. 
PLAKÁTEK   

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Židovský hřbitov arrow Hus byl vzpomenut v Panenském Týnci
Hus byl vzpomenut v Panenském Týnci
Napsal Plazík st.   
Pondělí, 08 červenec 2002
8.7.2002

V místech, která již před více než 600 lety Žerotínové předurčili k setkávání křesťanů a jehož základní kámen byl položen v době narození M.J.Husa se v nedělní odpoledne 7.7. uskutečnilo 2. letní setkání křesťanů. Společně je pořádaly křesťanské sdružení...

 

...Cesta naděje, Husitské centrum, Církve bez hranic Louny a Chomutova a farnosti Církve československé husitské Kladno, Slaný a Peruc.
   Setkání, věnované vzpomínce a zejména odkazu velkého českého myslitele Mistra Jana Husa, upáleného před 587 lety v Kostnici, zde svedlo ke společnému rozjímání věřící z různých církví a sdružení. Všechny přivítal Petr Lébrt z Černčického sdružení Cesty naděj a pozval na trávník v místech, kde měl stát oltář nedostavěného kostela, romskou skupinu Tehila – Chvála. Ta působí v Chomutově a na repertoáru má romské a slovenské křesťanské písně. Svým romským temperamentem podchytili pozornost téměř stovky účastníků setkání.
    Poté před ně předstoupil bratr farář CČH z Kladna a Slaného Stanislav Jurek. Vzpomenul odkaz M.J.Husa, jehož bylo i toto setkání pokračováním. Čtení z písma zajišťovali farnice z jeho farností. Pěvecký sbor složený z farníků z kladenského a slánského sboru a vedený docentkou Zuzanou Jurekovou, přenesl přítomné do doby husitské originálními písněmi z kaple Betlémské a ostatních shromaždišť Husových stoupenců. Stejně, jako rómské písně, byly i některé z těchto, zpívané dobovým jazykem těžko pochopitelné. Ale vyzařující duchovní hodnota, vložená do obsahu obou druhů hudby,je ztotožnila a vnesla smíření do duší přítomných.
     Dalším, kdo vzpomenul Husův odkaz byl Julius Rác z Apoštolské církve Chomutov, a jeho Lounského centra Církve bez hranic. Rómský kazatel jej ztotožnil s Ježíšem Kristem, jehož byl pravým pokračovatelem . Oba potkal podobný osud, když pro své myšlenky a pro budoucnost všech blízkých položili život, jeden na kříži a druhý na hranici. Ještě s několika skladbami vystoupila chomutovská Chvála a přiblížil se konec setkání.
    Za pořadatele poděkoval Ivo Kraus ze Severočeského husitského centra Peruc . Před přítomné opět předstoupili oba duchovní a zástupci pořadatelů, aby společným rozjímáním a motlitbou slavnostní chvíli uzavřeli. V těch okamžicích se i slunce naplno rozzářilo mezi nedostavěnými sloupy starého chrámu.
     Součástí setkání byla i ukázka práce keramického kroužku při Severočeském Husitském centrum na Peruci a seznámení s činností Církve bez hranic. Ta s Nadačním fondem NEHEMIA pomáhá opuštěným a hladovým dětem ve světě. V současnosti je jejich činnost zaměřena na děti na Ukrajině, takzvané kanálové děti. Malé bezdomovce, kteří skutečně žijí v kanálech a  teplovodech ukrajinských měst. Přítomní podpořili jejich činnost finanční sbírkou.
     Setkání ani nyní neskončilo, pokračovalo volnou diskuzí přítomných, nejmladší účastníci si opekli buřta a zahráli i vybíjenou. Nejen duše, ale i tělo bylo ten krásný podvečer aktivní.
Chcete-li se podívat do nádherných prostor Týneckého chrámu, můžete 
zde  .

Miroslav Blažek

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde