iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Jan Polanský 
Šaháš do tmy
5.9. - 1.11.2020
Galerie u Plazíka
Peruc
Výstava černobílých fotografií fotografa, muzikanta, básníka a designéra Jana Polanského.
Výstava bude zahájena vernisáží v sobotu 5. září 2020 ve 14 hodin.
Výstava je přístupná o víkendy a svátky od 10 do 17 hodin.
PLAKÁTEK
 
  

10 květin pro šlechtické rody Thun a Suys
od 9.6.2020 10 hod. do konce sezony
Muzeum české vesnice 
Peruc
Výstava koláží, fotografií a obrazů spoutaného uměleckého uskupení Mythicghoul.
PLAKÁTEK 
   

Emil Holub
Tam za řekou Zambezi
3. 9. – 15. 11. 2020
Žatec - Křížova vila
Výstava ze sběrů a materiálů PhDr. Marie Imbrové.
Vernisáž 3. září 2020 od 17 hodin.
 
PLAKÁTEK  

Šarlatán
25.9.2020
pátek 19 hod.

Peruc kino
Životopisný / Drama. Strhující životopisné drama výjimečného muže obdařeného léčitelskými schopnostmi na pozadí dobových událostí. Příběh je inspirován skutečnými osudy léčitele Jana Mikoláška, na kterého se v průběhu několika desetiletí obracely s prosbou o pomoc tisíce lidí ze všech společenských vrstev včetně nejvýznamnějších osobností politického i kulturního života. Film Česko / Irsko / Polsko / Slovensko. Délka filmu 118 min.
Nevhodný do 12 let.
Vstupné 70 .- Kč
 

Sraz tříd 9. A a B/1963
ZDŠ Peruc
1.10. 2020 14 hod.
Peruc 
Za Dubem
Zvu na setkání po 57 letech od ukončení školy. Sejdeme se před školou a posedíme v usedlosti Za Dubem u Dvořáků pod peruckou radnicí. 
POZVÁNKA   

Princ Krasoň
3.10.2020 
sobota 15:30 hod.

Peruc kino
Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie / Muzikál. Co mají společné Sněhurka, Šípková Růženka či Popelka? Všechny jsou zamilované do Prince Krasoně. Ještě když byl malý chlapec, zlomyslně ho zaklela zlá královna. Od té doby se do něj každé děvče v království beznadějně zamiluje. Film Kanada. Délka filmu 85 min.
Přístupný film.
Vstupné 50 .-  Kč
   

Nehraje se
10.10.2020 
Peruc kino

Štěstí je krásná věc
16.10.2020
pátek 19 hod.

Peruc kino
Komedie. Čenda s Janou nemají v životě na růžích ustláno. Oba jsou nezaměstnaní, Čenda má dluhy všude, kam se podívá, a nejčastější návštěvou u nich je exekutor. Výhra 176 milionů korun otevírá dvojici dveře do velkého světa neomezených možností. Film Česko. Délka filmu 99 min.
Přístupný film.
Vstupné 70 .- Kč
   

Princezna zakletá v čase
24.10.2020 
sobota 15:30 hod.

Peruc kino
Pohádka / Fantasy / Komedie. Princeznu Ellenu od narození provází příslib mocné kletby, kterou na ni uvrhla čarodějnice Murien. Kletba se má naplnit v den Elleniných dvacátých narozenin, jakmile zapadne slunce. Film Česko. Délka filmu 115 min.
Přístupný film.
Vstupné 50 .-  Kč
  

Příliš osobní známost
30.10.2020
pátek 19 hod.

Peruc kino
Komedie / Drama. Natálie je šťastná třicátnice se skvělou kariérou a kamarádkou Simonou, které se právě obrátil život vzhůru nohama. Simona se po rozvodu snaží vyrovnat s tím, že její jedenáctiletý syn odchází žít k otci. Tuhle pachuť zažene seznámením s výstředním umělcem Viktorem. Film Česko / Slovensko. Délka filmu 107 min.
Nevhodný do 15 let.
Vstupné 70 .- Kč
 

Muzikál Tarzan
18.12.2020
Městys Peruc
Zájezd do divadla Hybernia v Praze. 
PLAKÁTEK  

Za Dubem
Peruc
Otevírací doba a program v plakátku.
PLAKÁTEK
 

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Muzeum české vesnice je otevřeno od úterý 9. června 2020, včetně nové výstavy
10 květin pro šlechtické rody Thun a Suys.
Provoz probíhá za specifických hygienických podmínek.
Otevřeno:
od půlky dubna - září, pondělí zavřeno, úterý - neděle 10.00 - 12.00 a 12.30 - 16.30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Zámek Pátek bude pro veřejnost otevřen od úterý 9. června 2020. Provoz bude probíhat za specifických hygienických podmínek. Program na stránkách - odkaz níže.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
Zámek Peruc je pro veřejnost otevřen, komentované prohlídky zámku o víkendech a svátcích v září a říjnu v časech 10:00 - 18:00 hod.. Pro návštěvníky jsme pro vás připravili Zahradní bistro.
tel. 602 728 422

Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Fejetony arrow Hus byl vzpomenut v Panenském Týnci
Hus byl vzpomenut v Panenském Týnci
Napsal Plazík st.   
Pondělí, 08 červenec 2002
8.7.2002

V místech, která již před více než 600 lety Žerotínové předurčili k setkávání křesťanů a jehož základní kámen byl položen v době narození M.J.Husa se v nedělní odpoledne 7.7. uskutečnilo 2. letní setkání křesťanů. Společně je pořádaly křesťanské sdružení...

 

...Cesta naděje, Husitské centrum, Církve bez hranic Louny a Chomutova a farnosti Církve československé husitské Kladno, Slaný a Peruc.
   Setkání, věnované vzpomínce a zejména odkazu velkého českého myslitele Mistra Jana Husa, upáleného před 587 lety v Kostnici, zde svedlo ke společnému rozjímání věřící z různých církví a sdružení. Všechny přivítal Petr Lébrt z Černčického sdružení Cesty naděj a pozval na trávník v místech, kde měl stát oltář nedostavěného kostela, romskou skupinu Tehila – Chvála. Ta působí v Chomutově a na repertoáru má romské a slovenské křesťanské písně. Svým romským temperamentem podchytili pozornost téměř stovky účastníků setkání.
    Poté před ně předstoupil bratr farář CČH z Kladna a Slaného Stanislav Jurek. Vzpomenul odkaz M.J.Husa, jehož bylo i toto setkání pokračováním. Čtení z písma zajišťovali farnice z jeho farností. Pěvecký sbor složený z farníků z kladenského a slánského sboru a vedený docentkou Zuzanou Jurekovou, přenesl přítomné do doby husitské originálními písněmi z kaple Betlémské a ostatních shromaždišť Husových stoupenců. Stejně, jako rómské písně, byly i některé z těchto, zpívané dobovým jazykem těžko pochopitelné. Ale vyzařující duchovní hodnota, vložená do obsahu obou druhů hudby,je ztotožnila a vnesla smíření do duší přítomných.
     Dalším, kdo vzpomenul Husův odkaz byl Julius Rác z Apoštolské církve Chomutov, a jeho Lounského centra Církve bez hranic. Rómský kazatel jej ztotožnil s Ježíšem Kristem, jehož byl pravým pokračovatelem . Oba potkal podobný osud, když pro své myšlenky a pro budoucnost všech blízkých položili život, jeden na kříži a druhý na hranici. Ještě s několika skladbami vystoupila chomutovská Chvála a přiblížil se konec setkání.
    Za pořadatele poděkoval Ivo Kraus ze Severočeského husitského centra Peruc . Před přítomné opět předstoupili oba duchovní a zástupci pořadatelů, aby společným rozjímáním a motlitbou slavnostní chvíli uzavřeli. V těch okamžicích se i slunce naplno rozzářilo mezi nedostavěnými sloupy starého chrámu.
     Součástí setkání byla i ukázka práce keramického kroužku při Severočeském Husitském centrum na Peruci a seznámení s činností Církve bez hranic. Ta s Nadačním fondem NEHEMIA pomáhá opuštěným a hladovým dětem ve světě. V současnosti je jejich činnost zaměřena na děti na Ukrajině, takzvané kanálové děti. Malé bezdomovce, kteří skutečně žijí v kanálech a  teplovodech ukrajinských měst. Přítomní podpořili jejich činnost finanční sbírkou.
     Setkání ani nyní neskončilo, pokračovalo volnou diskuzí přítomných, nejmladší účastníci si opekli buřta a zahráli i vybíjenou. Nejen duše, ale i tělo bylo ten krásný podvečer aktivní.
Chcete-li se podívat do nádherných prostor Týneckého chrámu, můžete 
zde  .

Miroslav Blažek

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

WebArchiv


WebArchiv - archiv českého webu