iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Mé postřehy mobilem
Jitka Pazderová

4. 3. - 30. 4. 2023
Vernisáž v sobotu
4. 3. 2023 ve 14 hod.

Vánoční příběh 
Kino Peruc
3.2.2023
pátek 19:00 hod.
Komedie. Originální snímek plný nečekaných situací, emocí, dojemných chvil, ale i zábavy odkrývá rodinné vztahy u Skálů, kde „vládne“ známá herečka Skálová. Její syn řeší svoji prostořekost a přítelkyni. U Pazderků se zase probírají nezvaní hosté a vztahy. Film Česko. Délka filmu 123 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč 

Přání k narozeninám
Kino Peruc
10.2.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie. Líba má každý rok jediné narozeninové přání. Trvá na tom, aby se na její oslavě sešla celá rodina, což všichni vždy splnili. Tedy až do letošních narozenin. Její syn Petr má jiné plány a předstírá nemoc. Letos chce totiž strávit narozeniny se svým přítelem Karlem, který má narozeniny ve stejný den. Film Česko. Délka filmu 93 min.
Přístupný film
Vstupné 100 Kč  

Největší dar
Kino Peruc
19.2.2023
neděle 15:30 hod.

Pohádka. V dávných dobách ovládali naši zemi pohanští bohové a bohyně. Nejen na Valašsku dobře známý bůh Radegast, ale plno jiných – dobrých... i zlých, laskavých i hašteřivých, veselých i vážných. A kromě nich tu žijí i obyvatelé valašské vísky. Jak to dopadne, když se bohové začnou plést do života lidem a lidé bohům? Film Česko. Délka filmu 95 min.
Přístupný film
Vstupné 50 Kč  

Vstupné 100 Kč 

Julie, co by bylo kdyby
Kino Peruc
24.2.2023
pátek 19:00 hod.

Romantický/Drama. V Paříži se píše rok 2052 a Julie má dnes 80. narozeniny. Je spokojená a šťastná, jak krásný život zatím prožila a trochu si zavzpomíná. Najednou jí přepadne myšlenka, co by stalo, kdyby ji tenkrát osud zavál jiným směrem. Od jejích sedmnáctých narozenin byl její život plný malých, ale zásadních náhod. Film Francie. Délka filmu 120 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč   

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Sezona 2022 skončila
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. bude uveřejněn.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Kultura arrow Dva koncerty
Dva koncerty
Napsal Plazík st.   
Pondělí, 23 listopad 2015
  Během jednoho týdne jsem navštívil dva koncerty. Dva koncerty dost odlišné, nejdřív klidný Paralet v Beřkovicích a poté divoký Brutus v Lounech.

Již podruhé zahrál lounský Paralet v multicentru Psychiatrické nemocnice Horní Beřkovice. Kluci tam hráli před dvěmpopisa roky, i já hrál v tomto úžasném centru, bývalé kapli, jednou divadlo a hrálo se nám moc dobře. Hlediště bývá vždy téměř plné, každý program je jistě pro pacienty vytržením z běžného denního režimu. I v pondělí byly téměř všechny židle obsazeny a tak mohl Paralet v půl osmé začít. Kluci hráli to nejlepší ze svého repertoáru, přidali i pár úplně nových skladeb a po každé sklidili nadšený potlesk. V devět zahráli poslední, tentokráte převzatou od Queenů a mysleli na přídavek. Posluchači jsou však zvyklí na řád a po potlesku se zvedli a odešli. Pro všechny to byl moc příjemný večer.
FOTO  z Beřkovic

Přesně za týden, v předsváteční večer, se snad po 20 letech vrátil populární Brutus na lounskou Zastávku. Já tam tenkrát byl a se mnou tisícovka dalších Brutusáků. Tentokráte do zrekonstruovaného sálu přišlo snad 300 návštěvníků, na současné Louny skutečně hodně. Já na Brutus chodil několikrát za rok, všechny party se však rozpadly a sám vyrážím tak jedenkrát za rok. Proto jsem uvítal koncert v Lounech a vyrazil. Ke stolu mně pozvaly Eliška (naše známá cestovatelka) se sestrou Kristýnou, mé rakovnické dlouholeté známé z brutusáckých pařeb. Jak jsme zvyklí, nastoupili jsme na parket hned při prvých tónech rokenrolu a vydrželi tam s přestávkou celé čtpopisyři hodiny. Za chvíli se objevili i lounští žluťásci s Kájou, parta trochu zkušenějších místních Brutusaček a pár dalších známých tváří. Za dveřmi jsem zahlédl Petru, moc prima kamarádku, která vyrazila se svojí kámoškou. Takže bylo celý večer s kým tancovat. Ve chvíli, kdy kapela zvala na čaje, jsem vzpomněl, že i já jsem na Zastávku před 50 lety chodil na lounské čaje s Matějkovým bigbendem, tenkrát za 3 Kčs. Po půlnoci začal sváteční den, ale jak jsem již psal na Facebooku, nebyl to ten státní. To jen já byl zase o rok starší a dokonce mně jménem Brutusu do mikrofonu popřál i Saša. Těch gratulací bylo posléze více a příjemná propocená pařba skončila moc mile. Musím ještě i nyní poděkovat všem... 
FOTO ze Zastávky

 

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde