iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Mé postřehy mobilem
Jitka Pazderová

4. 3. - 30. 4. 2023
Vernisáž v sobotu
4. 3. 2023 ve 14 hod.

Vánoční příběh 
Kino Peruc
3.2.2023
pátek 19:00 hod.
Komedie. Originální snímek plný nečekaných situací, emocí, dojemných chvil, ale i zábavy odkrývá rodinné vztahy u Skálů, kde „vládne“ známá herečka Skálová. Její syn řeší svoji prostořekost a přítelkyni. U Pazderků se zase probírají nezvaní hosté a vztahy. Film Česko. Délka filmu 123 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč 

Přání k narozeninám
Kino Peruc
10.2.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie. Líba má každý rok jediné narozeninové přání. Trvá na tom, aby se na její oslavě sešla celá rodina, což všichni vždy splnili. Tedy až do letošních narozenin. Její syn Petr má jiné plány a předstírá nemoc. Letos chce totiž strávit narozeniny se svým přítelem Karlem, který má narozeniny ve stejný den. Film Česko. Délka filmu 93 min.
Přístupný film
Vstupné 100 Kč  

Největší dar
Kino Peruc
19.2.2023
neděle 15:30 hod.

Pohádka. V dávných dobách ovládali naši zemi pohanští bohové a bohyně. Nejen na Valašsku dobře známý bůh Radegast, ale plno jiných – dobrých... i zlých, laskavých i hašteřivých, veselých i vážných. A kromě nich tu žijí i obyvatelé valašské vísky. Jak to dopadne, když se bohové začnou plést do života lidem a lidé bohům? Film Česko. Délka filmu 95 min.
Přístupný film
Vstupné 50 Kč  

Vstupné 100 Kč 

Julie, co by bylo kdyby
Kino Peruc
24.2.2023
pátek 19:00 hod.

Romantický/Drama. V Paříži se píše rok 2052 a Julie má dnes 80. narozeniny. Je spokojená a šťastná, jak krásný život zatím prožila a trochu si zavzpomíná. Najednou jí přepadne myšlenka, co by stalo, kdyby ji tenkrát osud zavál jiným směrem. Od jejích sedmnáctých narozenin byl její život plný malých, ale zásadních náhod. Film Francie. Délka filmu 120 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč   

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Sezona 2022 skončila
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. bude uveřejněn.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Kultura arrow Z Podpalubí do Sklípku
Z Podpalubí do Sklípku
Napsal Plazík st.   
Pondělí, 02 listopad 2015

    Víkendy, víkendy... Jeden náročnější než druhý. Ten čtvrtý říjnový v duchu undergroundu v Lovosicích a v Lounech. A kolem hodně kamarádů, tak jsem většinu vydržel.

popis Občas si zajedu do Lovosic, jsou tam úžasní kamarádi. Jsem mezi nimi rád a oni mne vždy pěkně vítají (alespoň si myslím). Tentokráte mne nalákali na premiéru nového filmu Odborný dohled nad východem Slunce, jak je psáno v upoutávce easternu. Do klubu žabiček pod Palubou ho přivezli kamarádi ze známé kapely, která má v Lovosicích téměř druhý domov, šramlbandu Byl pes. Ti před podiem roztáhli plátno a na nás dýchlo kouzlo černobílých filmů klasického formátu s kamerou, připomínající 60. léta. Film vypráví příběh tří kamarádů, bývalých spoluvězňů (v čele s Vráťou Brabencem), kteří se sešli v opuštěném domě v pohraničí (Varnsdorf), aby se pomstili "svému" bývalému STBáku. Kujou pikle, zaplete se jim do žití jedna štětka a nakonec ... . Ale jděte na film sami, mně se moc líbil. Na plátně se objeví i kluci z kapely Byl pes a hlavně k němu složili a nahráli hudbu. Je jasné, že po promítání nemohl večer pokračovat něčím jiným, než jejich koncertem. I když se nás moc nesešlo, společně jsme si pohodu v Podpalubí moc užili. Domu jsem se doslal po jedné noční.

FOTO z Podpalubí

Druhý den pro změnu do Loun, ale také do podzemí. Tradiční Sklípek, pár let zvaný nepěkně GeTiTon, je doupětem pro lounský undrgroung. Bývají tam zajímavé akce, ale já do Sklípku moc nechodím. Je tam hodně husté ovzduší a člověk nevysmrádne ani po několika koupelích. Ale když mě Tomáš pozve na Underground birthday party, popisnarozky jeho a kamarádů, přemůžu se a jedu. Bývá to vždy vydařený večírek, Tomáš dokáže pozvat dobré kapely a sejde se velká parta mániček a svobodomyslných lidiček. Přijel jsem včas, ale Sklípek již téměř praskal ve švech. Myslel jsem si, že se tam už nikdo nevejde, ale během večera přišli ještě desítky dalších, zejména místních návštěvníků. Pozdravení, pokecání a v podzemním sálku se připravila prvá kapela, Old Minka Band - underground z České Lípy. Klasická sestava, basa, bicí, saxofon a Olda s kytarou a zpěvem to rozjela a před nimi bylo ihned plno. Žádné upejpání, všichni se bavili a i tancovali. Pro mě dost dobrá muzika (v neděli jsem usoudil, nejlepší kapela večera). Mnohým při tom vyhládlo a tak využili bohaté a pestré nabídky připravené oslavenci na kulečníku (samozřejmě zakrytém). Z Prahy přijeli HernaBar a na malé pódium se postavili jako druzí, k mikrofonu Milan Erben. I ti byli hodně dobří a přítomní pokračovali v pařbě. Bylo mezi nimi mnoho známých tváří z celých, minimálně okolních míst Čech. Po dobrý hudbě chvilka poezie. Tu přivezl až z olomoucké Ponorky Miky Marusjak a přečetl za ruchu svých přátel své verše. Ty právě vyšly ve sbírce Ponorka blues, kterou opatrně pivečkem spolu s Tomášem pokřtili.
Dostalo se také na domácí kapely, Nevýpar kovatjezd a po malé obměně pokračovali La´díra. Tyto kapely si užívali zejména lounští příznivci (škoda, možná trochu delší a někteří z dalších odjeli domů). Já ještě vydržel, chtěl jsem slyšet chomutovské Primitiv Akustik (pokračovatele jirkovských Plus naši). Doba však pokročila a tak jsem si poslechl jen asi pět písniček a vydal se domů. Přeci jen dvě akce za sebou dlouho přes půlnoc je na důchodce až moc. Ale nelitoval jsem, obou večerů jsem si mezi přáteli hodně užil.

FOTO ze Sklípku

 

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde