iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
ROK V PRAZE
a na cestách

Veronika Králik
30. 6. - 25. 8. 2024
Výstava fotografií autorky pocházející z Mikulova, ale již mnoho let žijící v Praze. Praha, společně s Českým středohořím, je jejím oblíbeným tématem.
Vernisáž výstavy 30. 6. 2024 v 15 hod.
Otevřeno so, ne, sv od 10 do 17 hod.
PLAKÁTEK

Ohlédnutí 2008 - 2023
M. P. Blažek

Peruc
Muzeum české vesnice

13.4. - 28.10.2024

Výstava fotografií  M. P. Blažka - výběr z posledních třech výstav v Galerii u Plazíka a dalších fotoprací
.
PLAKÁTEK

Jako zrcadlo
Kateřina Nováková
Peruc
Galerie U kozorožce

20.4. - 28.10.2024

Galerie U kozorožce a autorka si vás dovolují pozvat na výstavu obrazů.

PLAKÁTEK

OD ZEMĚ K NEBESŮM
příroda a architektura

Radek Kučea
Peruc
Galerie u Plazíka

31. 8. - 3. 11. 2024
Výstava fotografií lounského autora, který si zamiloval pohled na svět skrz hledáček fotoaparátu.
Vernisáž výstavy 31. 8. 2024 v 15 hod.
Otevřeno so, ne, sv od 10 do 17 hod.
PLAKÁTEK

VÝROČÍ 10 LET
od otevření penzionu
a kavárny
Za Dubem Peruc
20. 7. 2024 
13 - 19:00 hod.

Šatník paní mlynářky, fotografie, hudba.
15:00 koncert Song Ladies Kvintet

PLAKÁTEK

Kino Peruc
Letní kino - V případě deště se promítání přesouvá do kina, čas zůstává stejný.

Tlapková patrola ve velkofilmu
Promítá se kině!
Pátek 19.7.2024
18:00 hod.

Animovaná komedie. Když se přímo na Adventure City zřítí magický meteorit, získají pejsci z Tlapkové patroly superschopnosti, které je promění v mocné tlapky! USA / Kanada, 93 min.
Mládeži přístupno

Vstupné 50 Kč
_:_:_:_:_

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
Otevřena od 27.4. do 29.9.2024 v sobotu a neděli od 13 do 18 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
13.4. - 28.10.2024
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavu v podkroví.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice
PLAKÁTEK 2024

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Sport arrow Nabitý týden
Nabitý týden
Napsal Plazík st.   
Neděle, 18 říjen 2015

   Třetí říjnový týden byl plný práce i akcí. Dva dny jsem pomáhal při renovaci bytů svých blízkých a ty další samé pěkné události.

popis Když jsem v pondělí odjížděl "za prací", musel jsem oškrabat námrazu z auta. Letos poprvé. V úterý jsem samozřejmě zjistil, že rajčata na dvorku namrzly a již nedozrají. Škoda..., tak zase až příští rok. To úterý byl jediný volný den, využitý na domácí práce.
Na středu jsem se těšil. Díky Honzovi jsme získali kontakt na pana režiséra Josefa Císařovského a připravili jsme do krásného peruckého kina besedu s ním a synovcem malíře Emila Filly Františkem Krejčím s promítáním dokumentu Emil Filla & Josef Sudek - V srdci Českého středohoří. Do lavic usedlo více než padesát návštěvnílů, včetně manželů Tošnerových ze Svobodného Hlasu. Bohužel pro zdravotní problémy nemohl přijet pan Krejčí. Všichni popisnejdříve shlédli film, je to trochu upravený dokument ČT s původním názvem Bydlo Emila Filly. České středohoří je v něm zachyceno současnou kamerou a porovnáno s obrazy světově známého a také peruckého malíře Emila Filly a s fotografiemi vynikajícího autora a malířova přítele Josefa Sudka. Zejména pro Peručáky a pamětníky také otřesné záběry z poničených interiérů místního zámku. Bylo nám smutno. Poté se již slova ujali Honza Vnouček, perucký místostarosta a patriot a pan režisér Josef Císařovský a povídali si o vzniku filmu, o panu Fillovi a o smutném konci jeho pamětní síně po zpackané nové instalaci. Honza přidal vzpomínky své babičky, paní Kořínkové a další zajímavosti přidali i přítomní pamětníci. Všichnim se však shodli na tom, že současná podoba Pamětní síně v jižním křídle zámku vůbec na pana malíře neupomíná. I když byl večer díky tomu trochu smutný, byl moc poučný. Pan režisér si poté ještě prohlédl Galerii u Plazíka společně s autorkou právě probíhající výstavy krásných fotografií Květou Tošnerovou.
FOTO

popis Čtvrtek byl plně pracovní od rána do pozdního večera a tak jsem se musel v pátek dopoledne dát dohromady, abych mohl k večeru přivítat Za Dubem u Dvořáků své kamarády Elišku a Tomáše. Poté, co zde nedávno povídli o svých cestách po Indii, přivezli tentokráte fotografie, videa a hlavně zajímavé vyprávění o návštěvě Filipín. Protože byla zima, tak Hanka s Milanem přenesli místo konání ze Stodolního divadla do velké komnaty usedlosti. K našemu překvapení přišlo více než třicet zvídavých posluchačů a světnice se zaplnila do více než posledního místečka. Eliška a Tomáš všem vyprávěli svá dobrodružství z cesty po ostrovní zemi, o tamní přírodě, moři i lidech. Moc zajímavý večer, který byl jako minule doplněn ochutnávkou jídla dle filipínských receptů. Všichni si pochutnali a hlavně odcházeli po více než dvou hodinách nadšení z vydařeného večera.
FOTO

popis Na sobotu jsem společně s Honzou K. a Danou N. připravili setkání, na které jsme pozvali naše spolužáky z 9. A a B třídy, kterou jsme ukončili v roce 1963. Sešli jsme se ve 14 hodin před peruckou školou, kterou nás moc příjemně provedla paní ředitelka Jarka Traxlová. Škola je vzorně udržovaná a vybavená, bývalým žákům se tam moc líbilo. Po prohlídce jsme ve dvou skupinkách navštívili naše paní učitelky, letos jubilující Marii Havlíkovou (95 let) a paní učitelkou Hessovou - Babuškovou. Jejich zdravotní stav nedovolil účast na setkání, ale obě byly potěšeny naší návštěvou a kytičkou od všech bývalých žáků. Všichni jsme se přesunuli do hotelu, kam s námi přijela i další paní učitelka Vendulka Kopecká z Plzně. V hotelu si mysleli, že je to naše spolužačka. Slavnostní přípitek a po něm následovalo vzájemné sdělování navinek v našich životech, ale hlavně vzpomínání na školní léta. Sešlo se nás pouze 18, ale možná i proto bylo setkání tak příjemné a milé. K večeru přišel ještě Ruda Rytina a se svojí harmonikou atmosféru naší společnosti podpořil. Rozcházeli jsme se po desáté večerní a za dva roky opět nashledanou. (Druhý den jsme se bohužel dozvěděli, že ve chvílích, kdy jsme na něho vzpomínali, odešel náš další spolužák Jirka Louda.)
FOTO
V neděli pravidelné, ale tentokráte posunuté a prodloužené bohoslužby v Husově sboru a na odpolední vystoupení o sv. Františku v peruckém kině jsem již neměl sílu. Věřím ale, že i tam se sešli lidé se zájmem o tuto tématiku. Končí nabitý týden a když se koukám do kalendáře, ten příští nebude o moc klidnější.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde