iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
..SPOLU...
Sonia Šulek Carraro a Ivan Šulek
30. 4. - 26. 6. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.

Výstava kladenských fotografů Sonii Šulek Carraro a Ivana Šulka z cest tam a zase zpátky.
Vernisáž 30. 4. 2022 v 15 hodin.

PLAKÁTEK 

Libochovické divadelní léto
Libochovice, U Tří lip
13. 5. - 11. 6. 2022
Již 63. přehlídka ochotnických divadelních souborů vám nabízí 4 představení pro dospělé a 2 pro dětské diváky. Vše v plakátku. Určitě se zajeďte na některé podívat, ochotníci umí.
 
PLAKÁTEK     

Po stopách
Emila Holuba
Za Dubem Peruc
19. 5. 2022 - 17 hod.
Přednáška afrikanistky Marie Imbrové.
 
PLAKÁTEK 

Mimi a Líza
kino Peruc
neděle 22. 5. 2022
15.30 hod.

Animovaný. Nevidomá Mimi a Líza jsou nejlepší kamarádky. Vzájemně se učí velkorysosti, toleranci a otevřenosti k celému světu a jeho pestrosti. V novém příběhu nazvaném Zahrada přijíždí na dvůr jejich domu žlutý kontejner, který sousedé začnou brzy zaplňovat starými a rozbitými věcmi. Líza je zvědavá, co vyhodí Mimi. Film Slovensko / Česko. Délka filmu 68 min.
Přístupný film.
Vstupné 50 Kč 

Ženy a život
kino Peruc
pátek 27. 5. 2022
19.00 hod.

Komedie / Romantický. Eliška je hodná holka. Možná až moc. Chybí jí ostré lokty a přebývá slepá víra. O to akčnější je ovšem její všeho schopná sestra Ilona. Obě slečny se společně vrhnou do budování rodinného podniku, fungujícího tak trochu “ode zdi ke zdi”, stejně jako Eliščin vztah se samolibým populárním sportovcem. Film Česko. Délka filmu 87 min.
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč  

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
V podkroví výstava obrazů V. H. Kopicové.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici 
Smolnice 
2022 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. 
PLAKÁTEK     

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Z Galerie u Plazíka arrow Nabitý týden
Nabitý týden
Napsal Plazík st.   
Neděle, 18 říjen 2015

   Třetí říjnový týden byl plný práce i akcí. Dva dny jsem pomáhal při renovaci bytů svých blízkých a ty další samé pěkné události.

popis Když jsem v pondělí odjížděl "za prací", musel jsem oškrabat námrazu z auta. Letos poprvé. V úterý jsem samozřejmě zjistil, že rajčata na dvorku namrzly a již nedozrají. Škoda..., tak zase až příští rok. To úterý byl jediný volný den, využitý na domácí práce.
Na středu jsem se těšil. Díky Honzovi jsme získali kontakt na pana režiséra Josefa Císařovského a připravili jsme do krásného peruckého kina besedu s ním a synovcem malíře Emila Filly Františkem Krejčím s promítáním dokumentu Emil Filla & Josef Sudek - V srdci Českého středohoří. Do lavic usedlo více než padesát návštěvnílů, včetně manželů Tošnerových ze Svobodného Hlasu. Bohužel pro zdravotní problémy nemohl přijet pan Krejčí. Všichni popisnejdříve shlédli film, je to trochu upravený dokument ČT s původním názvem Bydlo Emila Filly. České středohoří je v něm zachyceno současnou kamerou a porovnáno s obrazy světově známého a také peruckého malíře Emila Filly a s fotografiemi vynikajícího autora a malířova přítele Josefa Sudka. Zejména pro Peručáky a pamětníky také otřesné záběry z poničených interiérů místního zámku. Bylo nám smutno. Poté se již slova ujali Honza Vnouček, perucký místostarosta a patriot a pan režisér Josef Císařovský a povídali si o vzniku filmu, o panu Fillovi a o smutném konci jeho pamětní síně po zpackané nové instalaci. Honza přidal vzpomínky své babičky, paní Kořínkové a další zajímavosti přidali i přítomní pamětníci. Všichnim se však shodli na tom, že současná podoba Pamětní síně v jižním křídle zámku vůbec na pana malíře neupomíná. I když byl večer díky tomu trochu smutný, byl moc poučný. Pan režisér si poté ještě prohlédl Galerii u Plazíka společně s autorkou právě probíhající výstavy krásných fotografií Květou Tošnerovou.
FOTO

popis Čtvrtek byl plně pracovní od rána do pozdního večera a tak jsem se musel v pátek dopoledne dát dohromady, abych mohl k večeru přivítat Za Dubem u Dvořáků své kamarády Elišku a Tomáše. Poté, co zde nedávno povídli o svých cestách po Indii, přivezli tentokráte fotografie, videa a hlavně zajímavé vyprávění o návštěvě Filipín. Protože byla zima, tak Hanka s Milanem přenesli místo konání ze Stodolního divadla do velké komnaty usedlosti. K našemu překvapení přišlo více než třicet zvídavých posluchačů a světnice se zaplnila do více než posledního místečka. Eliška a Tomáš všem vyprávěli svá dobrodružství z cesty po ostrovní zemi, o tamní přírodě, moři i lidech. Moc zajímavý večer, který byl jako minule doplněn ochutnávkou jídla dle filipínských receptů. Všichni si pochutnali a hlavně odcházeli po více než dvou hodinách nadšení z vydařeného večera.
FOTO

popis Na sobotu jsem společně s Honzou K. a Danou N. připravili setkání, na které jsme pozvali naše spolužáky z 9. A a B třídy, kterou jsme ukončili v roce 1963. Sešli jsme se ve 14 hodin před peruckou školou, kterou nás moc příjemně provedla paní ředitelka Jarka Traxlová. Škola je vzorně udržovaná a vybavená, bývalým žákům se tam moc líbilo. Po prohlídce jsme ve dvou skupinkách navštívili naše paní učitelky, letos jubilující Marii Havlíkovou (95 let) a paní učitelkou Hessovou - Babuškovou. Jejich zdravotní stav nedovolil účast na setkání, ale obě byly potěšeny naší návštěvou a kytičkou od všech bývalých žáků. Všichni jsme se přesunuli do hotelu, kam s námi přijela i další paní učitelka Vendulka Kopecká z Plzně. V hotelu si mysleli, že je to naše spolužačka. Slavnostní přípitek a po něm následovalo vzájemné sdělování navinek v našich životech, ale hlavně vzpomínání na školní léta. Sešlo se nás pouze 18, ale možná i proto bylo setkání tak příjemné a milé. K večeru přišel ještě Ruda Rytina a se svojí harmonikou atmosféru naší společnosti podpořil. Rozcházeli jsme se po desáté večerní a za dva roky opět nashledanou. (Druhý den jsme se bohužel dozvěděli, že ve chvílích, kdy jsme na něho vzpomínali, odešel náš další spolužák Jirka Louda.)
FOTO
V neděli pravidelné, ale tentokráte posunuté a prodloužené bohoslužby v Husově sboru a na odpolední vystoupení o sv. Františku v peruckém kině jsem již neměl sílu. Věřím ale, že i tam se sešli lidé se zájmem o tuto tématiku. Končí nabitý týden a když se koukám do kalendáře, ten příští nebude o moc klidnější.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde