iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Pavla Sirůčková
(moje) BAREVNÉ SVĚTY
1. 5. 2019 - 30. 6. 2019
Galerie u Plazíka
Peruc

Další jedinečná fotografka, která se představí v perucké galerii, je kladenská Pavla Sirůčková. Vernisáž výstavy je připravena na středu 1. května 2019 ve 14 hodin.
Výstavu si budete moci prohlédnout o víkendy a svátky až do 30. června 2019.

PLAKÁTEK  

Výstava obrazů 
19. 5. 2019 - 28. 6. 2019
Galerie U kozorožce
Peruc

Skupina amatérských umělců pod vedením Dany Stříbrské se již 6 let pravidelně schází v Čajovně U sv. Mikuláše v Lounech při výtvarných podvečerech. Tvoří v rozličných výtvarných technikách a stylech.
Vernisáž proběhne 19.5.2019 od 16:00hod.
Výstavu můžete navštívit o víkendy a svátky od 10 do 17 hod až do 28.6.2019.
PLAKÁTEK 

Václav Švankmajer 
Jdu s kosou na lov žirafy
7.4. 2019 - do odvolání
Galerie Emila Juliše
Černčice
Výstava obrazů a kreseb. 
PLAKÁTEK     

Dobroděj na kole
17.5. 2019 14 hod.
 
Galerie u Plazíka Peruc
Charitativní jízda z Kyjova do Loun se staví a pobeseduje i na Peruci. Stavte se, bude to zajímavé.
PLAKÁTEK 
  

Asterix a tajemství kouzelného lektvaru
18. 5. 2019 15:30 h.
Kino Peruc
Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný. S pomocí Asterixe a Obelixe, se druid Panoramix vydává hledat vhodného talentovaného následovníka, kterému by své řemeslo a tajemství lektvaru mohl předat. To ovšem vyvolá zájem těch nejmazanějších a nejhanebněji smýšlejících druidů. Film Francie. Délka filmu 82 min.
Přístupný film.

Vstupné 50 Kč
 
 

Smrtelné stroje
25. 5. 2019 17:30 h.
Kino Peruc
Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi / Thriller. Za pár set let bude svět jen umírající nehostinnou pustinou, křižovanou obřími stroji na kolech, jejichž primární snahou je nacházet zbývající zdroje obživy a surovin. V tato monstra se proměnila původní města. Film USA / Nový Zéland. Délka filmu 128 min.
Přístupný od 12 let.

Vstupné 70 Kč
 
 

Trocha historie nikoho nezabije
26. 5. 2019 17 hod.
Za Dubem
Peruc

Perucká usedlost Za dubem vás zve na reprízu povídání Mirka Plazíka Blažka o historii Peruce s promítáním obrázků v programu Trocha historie nikoho nezabije. Je to jen takové povídání člověka, který na Peruci vyrůstal a žije, nejedná se o odbornou přednášku. Jste srdečně zváni.
PLAKÁTEK 
  

3. KLADENSKÁ VETERÁN RALLYE
15.6. 2019 14 hod.
 
Náměstí Peruc
Vystavení automobilů na náměstí do 16 hod. Přijďte si prohlédnout krásná historická vozidla a povzbudit závodníky.
PLAKÁTEK
 
 

Třetí Stradonický
country minifestival
pod Stradonkou
22.6. 2019 13 hod.
 
Stradonice
Hrají a učinkují: Roman Skamene a Petr Vojnar, Zdická country, Hluchavky bend, Dobrý Struny, Stařenky, Dřeváci, Grošáci, Dudas Band, Country Ladies, A.Band, Strakoši.
Vstupné dobrovolné
PLAKÁTEK
 

Běh Oldřicha a Boženy
29.6. 2019 9 hod. 
Peruc
Městys Peruc Vás zve na 24. ročník tradičního běhu. Podrobnosti v přiloženém plakátku.
PLAKÁTEK
 

Muzeum české vesnice
Peruc

Informační středisko
Sezony 2019 zahájena, pondělí zavřeno,
úterý - neděle 10.00 - 12.00 a 12.30 - 16.30 hodin.
Nová prodejní výstava obrazů Antonína Kučaby.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Za Dubem
Peruc

6. - 9. 2019
Za Dubem
Peruc

Otevírací doba v letní sezoně v perucké usedlosti v přiloženém letáku.
PLAKÁTEK 
    

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Zahájení 16. výstavní sezony se uskuteční v pátek 28. června 2019 koncertem Žesťového kvintetu Jaromíra Laksy.

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Plazíkovo digifoto arrow Konec září 1
Konec září 1
Napsal Plazík st.   
Úterý, 06 říjen 2015

   Poslední zářijový prodloužený víkend byl plný mnoha zajímavých akcí. Člověk zase nevěděl kam dříve. No nakonec jsem stihl čtyři návštěvy zajímavých akcí a jeden výlet.

Na páteční podvečer pozvala Hanka Dvořáková do jejich Stodolního divadla v usedlosti Za Dubem na Peruci kamaráda, historika a ochotníka, páteckého patriota Jaromíra Tlustého, aby nám letos, v roce 70. výročí ukončení 2. světové války, ještě jednou připomněl poslední dny této strašné doby v našem regionu. Na schody v pírni usedlo asi 20 posluchačů, z Peruce jsme byli bohužel pouze dva. Nejdramatičtější událostí květnových dnů byla střelba a oběti u Pátku 7. května 1945 a o tom, co vše se stalo nám právě Jaromír vyprávěl. Čerpal jak z dobových materiálů, tak z vyprávění pamětníků. Já o těchto dnech něco vím (připravil jsem v květnu výstavu ve své galerii), přesto jsem se dozvěděl mnoho zajímavých podrobností. Určitě to byl zajímavý program, letos "na sezení" v nevytápěném divadla pravděpodobně poslední.

Active Image

 

popis Ve čtvrtek jsem se dozvěděl o trojnásobném křtu, který měl proběhnou v pátek večer na lounském Bahně a protože jsem tam již pár týdnů nebyl, vyjel jsem k Bohoušovi. Bahno bylo nečekaně přeplněné máničkami a undergrounďáky. Tito lidé ještě nežijí "konzumně a seriálově" a mají zájem se setkávat v přátelské společnosti. Večer zahájila teplická legenda AKU AKU. Jo, správný dřevní undreground s houslemi rozjel hudební večer. Již delší dobu jsem neviděl známého písničkáře a evangelického faráře Sváťu Karáska a tak jsem se těšil na něho i jeho SVATOPLUKa. Kapela vše připravila a poté přišel také Sváťa. I po zdravotních problémech měl velký zájem o vystoupení a spolu s Rosťou Tvrdíkem většinu písniček odzpíval. Asi v polovině jejich vystoupení přistoupil majitel vydavatelství GR ke křtu 3 + 1 CD. Členové kapel je přidrželi a  Sváťa je všechny pokřtil z velké lahve sektu. Ještě vlhké se rozletěly všechny čtyři disky mezi posluchače, již řádně rozehřáté výbornou muzikou Svatopluka. Ještě pár písniček, Sváťa vstal ze své židle a proletěl se jako orel a výborný koncert druhé kapely skončil. Plný sál ještě čekalo třetí uskupení muzikantů, dříve známé jako Beatové družstvo Sokolov (BDS), nyní vystupující pod názvem BLAHOBEAT. I tito vyzrálí "angroši" se šikovnou bubenicí a saxofonem výborně zapadli do vydařeného večera. Páteční Bahno se křty se povedlo!

FOTO AKU AKU
FOTO SVATOPLUK
FOTO Tři křty a BLAHOBEAT

popis Sobota patřila divadlu, lépe řečeno již 15. přehlídce ochotnických souborů Rádobyfest v Kulturním domě Klapý. Pod zkušenou rukou principála Ládi Valeše je to vždy zajímavé setkání výborných amatérských (?) herců. Vždy je rád vidím, vyslechnu, shlédnu jejich představení a chvíli s přáteli posedím. Pohádku J. Krause jsem neviděl, takže prvým představením byly pro mne Etudy z deníku v podání domácího divadelního potěru. A potěr mají Klapáci hodně vydařený, navíc se postaral i o předehry dalších vystoupení. Následující představení přivezli výborní kamarádi Zmatkaři z Dobronína, hru Shelagha Stephensona Vzpomínky na vodě, kterou s nimi nastudoval místní Láďa Valeš. Bylo to jeho typické "psycho", které mám moc rád. Obzvláště, když jej zahráli tak vynikající aktéři. Zejména ženy v rolích tří sester (neplést s Čechoven), byly skvělé.  Na závěr citlivě a úžasně zahrané Hrabalovy Ostře sledované vlaky v podání zkušených Kláštereckých ochotníků. Až po prvých vteřinách jsem si uvědomil, že jsem představení již vloni viděl v Libochovicích. Ale druhé shlédnutí nebylo vůbec na škodu, potvrdil jsem si spolu s ostatními diváky, že je to velmi citlivě a perfektně připravené a zahrané představení. Divadelní sobota se moc vydařila, nádherné výkony, skvělá parta ochotníků, takže do dalších her "Zlomte vaz!".

FOTO Etudy
FOTO Vzpomínky na vodě
FOTO Ostře sledované vlaky

Pokračování

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

WebArchiv


WebArchiv - archiv českého webu