iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Mé postřehy mobilem
Jitka Pazderová

4. 3. - 30. 4. 2023
Vernisáž v sobotu
4. 3. 2023 ve 14 hod.

Vánoční příběh 
Kino Peruc
3.2.2023
pátek 19:00 hod.
Komedie. Originální snímek plný nečekaných situací, emocí, dojemných chvil, ale i zábavy odkrývá rodinné vztahy u Skálů, kde „vládne“ známá herečka Skálová. Její syn řeší svoji prostořekost a přítelkyni. U Pazderků se zase probírají nezvaní hosté a vztahy. Film Česko. Délka filmu 123 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč 

Přání k narozeninám
Kino Peruc
10.2.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie. Líba má každý rok jediné narozeninové přání. Trvá na tom, aby se na její oslavě sešla celá rodina, což všichni vždy splnili. Tedy až do letošních narozenin. Její syn Petr má jiné plány a předstírá nemoc. Letos chce totiž strávit narozeniny se svým přítelem Karlem, který má narozeniny ve stejný den. Film Česko. Délka filmu 93 min.
Přístupný film
Vstupné 100 Kč  

Největší dar
Kino Peruc
19.2.2023
neděle 15:30 hod.

Pohádka. V dávných dobách ovládali naši zemi pohanští bohové a bohyně. Nejen na Valašsku dobře známý bůh Radegast, ale plno jiných – dobrých... i zlých, laskavých i hašteřivých, veselých i vážných. A kromě nich tu žijí i obyvatelé valašské vísky. Jak to dopadne, když se bohové začnou plést do života lidem a lidé bohům? Film Česko. Délka filmu 95 min.
Přístupný film
Vstupné 50 Kč  

Vstupné 100 Kč 

Julie, co by bylo kdyby
Kino Peruc
24.2.2023
pátek 19:00 hod.

Romantický/Drama. V Paříži se píše rok 2052 a Julie má dnes 80. narozeniny. Je spokojená a šťastná, jak krásný život zatím prožila a trochu si zavzpomíná. Najednou jí přepadne myšlenka, co by stalo, kdyby ji tenkrát osud zavál jiným směrem. Od jejích sedmnáctých narozenin byl její život plný malých, ale zásadních náhod. Film Francie. Délka filmu 120 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč   

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Sezona 2022 skončila
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. bude uveřejněn.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Černá kronika arrow Konec září 1
Konec září 1
Napsal Plazík st.   
Úterý, 06 říjen 2015

   Poslední zářijový prodloužený víkend byl plný mnoha zajímavých akcí. Člověk zase nevěděl kam dříve. No nakonec jsem stihl čtyři návštěvy zajímavých akcí a jeden výlet.

Na páteční podvečer pozvala Hanka Dvořáková do jejich Stodolního divadla v usedlosti Za Dubem na Peruci kamaráda, historika a ochotníka, páteckého patriota Jaromíra Tlustého, aby nám letos, v roce 70. výročí ukončení 2. světové války, ještě jednou připomněl poslední dny této strašné doby v našem regionu. Na schody v pírni usedlo asi 20 posluchačů, z Peruce jsme byli bohužel pouze dva. Nejdramatičtější událostí květnových dnů byla střelba a oběti u Pátku 7. května 1945 a o tom, co vše se stalo nám právě Jaromír vyprávěl. Čerpal jak z dobových materiálů, tak z vyprávění pamětníků. Já o těchto dnech něco vím (připravil jsem v květnu výstavu ve své galerii), přesto jsem se dozvěděl mnoho zajímavých podrobností. Určitě to byl zajímavý program, letos "na sezení" v nevytápěném divadla pravděpodobně poslední.

Active Image

 

popis Ve čtvrtek jsem se dozvěděl o trojnásobném křtu, který měl proběhnou v pátek večer na lounském Bahně a protože jsem tam již pár týdnů nebyl, vyjel jsem k Bohoušovi. Bahno bylo nečekaně přeplněné máničkami a undergrounďáky. Tito lidé ještě nežijí "konzumně a seriálově" a mají zájem se setkávat v přátelské společnosti. Večer zahájila teplická legenda AKU AKU. Jo, správný dřevní undreground s houslemi rozjel hudební večer. Již delší dobu jsem neviděl známého písničkáře a evangelického faráře Sváťu Karáska a tak jsem se těšil na něho i jeho SVATOPLUKa. Kapela vše připravila a poté přišel také Sváťa. I po zdravotních problémech měl velký zájem o vystoupení a spolu s Rosťou Tvrdíkem většinu písniček odzpíval. Asi v polovině jejich vystoupení přistoupil majitel vydavatelství GR ke křtu 3 + 1 CD. Členové kapel je přidrželi a  Sváťa je všechny pokřtil z velké lahve sektu. Ještě vlhké se rozletěly všechny čtyři disky mezi posluchače, již řádně rozehřáté výbornou muzikou Svatopluka. Ještě pár písniček, Sváťa vstal ze své židle a proletěl se jako orel a výborný koncert druhé kapely skončil. Plný sál ještě čekalo třetí uskupení muzikantů, dříve známé jako Beatové družstvo Sokolov (BDS), nyní vystupující pod názvem BLAHOBEAT. I tito vyzrálí "angroši" se šikovnou bubenicí a saxofonem výborně zapadli do vydařeného večera. Páteční Bahno se křty se povedlo!

FOTO AKU AKU
FOTO SVATOPLUK
FOTO Tři křty a BLAHOBEAT

popis Sobota patřila divadlu, lépe řečeno již 15. přehlídce ochotnických souborů Rádobyfest v Kulturním domě Klapý. Pod zkušenou rukou principála Ládi Valeše je to vždy zajímavé setkání výborných amatérských (?) herců. Vždy je rád vidím, vyslechnu, shlédnu jejich představení a chvíli s přáteli posedím. Pohádku J. Krause jsem neviděl, takže prvým představením byly pro mne Etudy z deníku v podání domácího divadelního potěru. A potěr mají Klapáci hodně vydařený, navíc se postaral i o předehry dalších vystoupení. Následující představení přivezli výborní kamarádi Zmatkaři z Dobronína, hru Shelagha Stephensona Vzpomínky na vodě, kterou s nimi nastudoval místní Láďa Valeš. Bylo to jeho typické "psycho", které mám moc rád. Obzvláště, když jej zahráli tak vynikající aktéři. Zejména ženy v rolích tří sester (neplést s Čechoven), byly skvělé.  Na závěr citlivě a úžasně zahrané Hrabalovy Ostře sledované vlaky v podání zkušených Kláštereckých ochotníků. Až po prvých vteřinách jsem si uvědomil, že jsem představení již vloni viděl v Libochovicích. Ale druhé shlédnutí nebylo vůbec na škodu, potvrdil jsem si spolu s ostatními diváky, že je to velmi citlivě a perfektně připravené a zahrané představení. Divadelní sobota se moc vydařila, nádherné výkony, skvělá parta ochotníků, takže do dalších her "Zlomte vaz!".

FOTO Etudy
FOTO Vzpomínky na vodě
FOTO Ostře sledované vlaky

Pokračování

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde