iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Letem naším světem
Roman Hanzlik
3. 9. - 30. 10. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.
popř. na zazvonění

Výstava leteckých fotografií zajímavých míst naší vlasti pořizovaných při společných letech s bratrem pilotem Vojtěchem Hanzlikem letadlem Navigator.
PLAKÁTEK 

Velká premiéra 
Kino Peruc
30. září 2022
pátek 19:00 hod. 

Komedie / Drama/ Pro herce Šnajdra je život jedna velká hra. Málokdo pozná, kdy věci myslí vážně. Jeho žena Markéta je už na něj alergická a manželskou krizi se snaží řešit u psychologa. Film Česko. Délka filmu 90 min.
  
Nevhodný do 12 let.
Vstupné 100 Kč 

Putování papírového
draka
 
Kino Peruc
2. října 2022
neděle 15:30 hod. 

Pohádka pro nejmenší děti.  Animovaný. Program krátkých tematicky i stylisticky rozmanitých animova-ných filmů pro diváky od čtyř do cca deseti let. Pásmo představuje současné snímky ze střední a východní Evropy. Délka filmu  70 min.
Přístupný film.
Vstupné 50 Kč 

Jan Žižka 
Kino Peruc
7. října 2022
pátek 19:00 hod. 

Historický/Akční/Drama. Na konci 14. století jsou Země Koruny české zmítány tyranií a násilím. Jan prokáže skvělé strategické a bojové schopnosti. Následně je pověřen službou pro samotného krále, Václava IV. Film Česko. Délka filmu  125 min.
Nevhodný do 15 let
.
Vstupné 100 Kč 

Song Ladies
Za Dubem
Peruc

sobota 15.10.2022
18 hod.
Koncert kladenského ženského vokálního souboru Song Ladies.
PLAKÁTEK   

Ježek Sonic 2
Kino Peruc
16. října 2022
neděle 15:30 hod. 

Akční/Dobrodružný/Komedie/Rodinný/Sci-Fi. Ve chvíli, kdy Doktor Robotnik uvízl na Houbové planetě, ztratil ježek Sonic jediného schopného nepřítele. A začal se nudit. Občas pomůže policii dopadnout pár „nepolapitelných“ gaunerů. Film  USA / Japonsko. Délka filmu  122. 
Přístupný film
Vstupné 50 Kč 

Pánský klub 
Kino Peruc
21. října 2022
pátek 19:00 hod. 

Komedie. Terapie pro „eroticky závislé“ svede dohromady naprosto nesourodou pětici. Setkání nabírají nečekaný spád a rozjíždí se svižná mozaika neuvěřitelných příběhů. Film Česko. Délka filmu 91 min. 
Nevhodný do 12 let

Vstupné 100 Kč 

Princezna Rebelka 
Kino Peruc
30. října 2022
neděle 15:30 hod. 

Animovaný. Mia je dvanáctiletý sirotek. Žije v ulicích středověkého města, kde zná každý kout a které ji svým způsobem patří. S vrabčím hnízdem na hlavě a trochu umouněná je ale Mia samostatné, velmi vynalézavé a protřelé děvče. Film Francie. Délka filmu 89 min.
Přístupný film
Vstupné 50 Kč   

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
V podkroví výstava obrazů V. H. Kopicové.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek
Hudba na zámku

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici 
Smolnice 
2022 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. 
PLAKÁTEK
8. října 2022
sobota 16:00 hod.

Koncert v kostele sv. Bartoloměje Michaely Káčerkové (varhany) a Tomáše Strašila (violoncello).

PLAKÁTEK

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Zprávy arrow Konec září 1
Konec září 1
Napsal Plazík st.   
Úterý, 06 říjen 2015

   Poslední zářijový prodloužený víkend byl plný mnoha zajímavých akcí. Člověk zase nevěděl kam dříve. No nakonec jsem stihl čtyři návštěvy zajímavých akcí a jeden výlet.

Na páteční podvečer pozvala Hanka Dvořáková do jejich Stodolního divadla v usedlosti Za Dubem na Peruci kamaráda, historika a ochotníka, páteckého patriota Jaromíra Tlustého, aby nám letos, v roce 70. výročí ukončení 2. světové války, ještě jednou připomněl poslední dny této strašné doby v našem regionu. Na schody v pírni usedlo asi 20 posluchačů, z Peruce jsme byli bohužel pouze dva. Nejdramatičtější událostí květnových dnů byla střelba a oběti u Pátku 7. května 1945 a o tom, co vše se stalo nám právě Jaromír vyprávěl. Čerpal jak z dobových materiálů, tak z vyprávění pamětníků. Já o těchto dnech něco vím (připravil jsem v květnu výstavu ve své galerii), přesto jsem se dozvěděl mnoho zajímavých podrobností. Určitě to byl zajímavý program, letos "na sezení" v nevytápěném divadla pravděpodobně poslední.

Active Image

 

popis Ve čtvrtek jsem se dozvěděl o trojnásobném křtu, který měl proběhnou v pátek večer na lounském Bahně a protože jsem tam již pár týdnů nebyl, vyjel jsem k Bohoušovi. Bahno bylo nečekaně přeplněné máničkami a undergrounďáky. Tito lidé ještě nežijí "konzumně a seriálově" a mají zájem se setkávat v přátelské společnosti. Večer zahájila teplická legenda AKU AKU. Jo, správný dřevní undreground s houslemi rozjel hudební večer. Již delší dobu jsem neviděl známého písničkáře a evangelického faráře Sváťu Karáska a tak jsem se těšil na něho i jeho SVATOPLUKa. Kapela vše připravila a poté přišel také Sváťa. I po zdravotních problémech měl velký zájem o vystoupení a spolu s Rosťou Tvrdíkem většinu písniček odzpíval. Asi v polovině jejich vystoupení přistoupil majitel vydavatelství GR ke křtu 3 + 1 CD. Členové kapel je přidrželi a  Sváťa je všechny pokřtil z velké lahve sektu. Ještě vlhké se rozletěly všechny čtyři disky mezi posluchače, již řádně rozehřáté výbornou muzikou Svatopluka. Ještě pár písniček, Sváťa vstal ze své židle a proletěl se jako orel a výborný koncert druhé kapely skončil. Plný sál ještě čekalo třetí uskupení muzikantů, dříve známé jako Beatové družstvo Sokolov (BDS), nyní vystupující pod názvem BLAHOBEAT. I tito vyzrálí "angroši" se šikovnou bubenicí a saxofonem výborně zapadli do vydařeného večera. Páteční Bahno se křty se povedlo!

FOTO AKU AKU
FOTO SVATOPLUK
FOTO Tři křty a BLAHOBEAT

popis Sobota patřila divadlu, lépe řečeno již 15. přehlídce ochotnických souborů Rádobyfest v Kulturním domě Klapý. Pod zkušenou rukou principála Ládi Valeše je to vždy zajímavé setkání výborných amatérských (?) herců. Vždy je rád vidím, vyslechnu, shlédnu jejich představení a chvíli s přáteli posedím. Pohádku J. Krause jsem neviděl, takže prvým představením byly pro mne Etudy z deníku v podání domácího divadelního potěru. A potěr mají Klapáci hodně vydařený, navíc se postaral i o předehry dalších vystoupení. Následující představení přivezli výborní kamarádi Zmatkaři z Dobronína, hru Shelagha Stephensona Vzpomínky na vodě, kterou s nimi nastudoval místní Láďa Valeš. Bylo to jeho typické "psycho", které mám moc rád. Obzvláště, když jej zahráli tak vynikající aktéři. Zejména ženy v rolích tří sester (neplést s Čechoven), byly skvělé.  Na závěr citlivě a úžasně zahrané Hrabalovy Ostře sledované vlaky v podání zkušených Kláštereckých ochotníků. Až po prvých vteřinách jsem si uvědomil, že jsem představení již vloni viděl v Libochovicích. Ale druhé shlédnutí nebylo vůbec na škodu, potvrdil jsem si spolu s ostatními diváky, že je to velmi citlivě a perfektně připravené a zahrané představení. Divadelní sobota se moc vydařila, nádherné výkony, skvělá parta ochotníků, takže do dalších her "Zlomte vaz!".

FOTO Etudy
FOTO Vzpomínky na vodě
FOTO Ostře sledované vlaky

Pokračování

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde