iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Josef Skip Holota
Zajímavosti kolem nás

30. 3. - 23. 6. 2024
Vernisáž v sobotu 30.3.
v 15h.

Výstava fotografií z okolí Plzeňského a Ústeckého kraje.
PLAKÁTEK

Bylinky kolem nás
Knihovna Peruc
úterý 27.2.2024
17 h.
Místní lidová knihovna Peruc vás zve na přednášku Viery Hermíny Kopicové o prospěšných bylinkách z naší přírody.
PLAKÁTEK

Aristokratka ve varu
Kino Peruc
Pátek 1.3.2024
19:00 h.
Hrabě Frank, manželka Vivien a dcera Marie žijí na zámku Kostka. Pomáhají jim hospodyně, údržbář a kastelán. Zámek chátrá kvůli nedostatku peněz. Objevuje se Bendina dcera, což vše ještě více komplikuje situaci. Hrají: Hynek Čermák, Tatiana Dyková, Yvona Stolařová, Eliška Balzerová, Martin Pechlát, Pavel Liška... Komedie / Česko / Slovensko, 2024, 99 min.
Mládeži přístupný
Vstupné 100 Kč

Pchod předjarním Poohřím
Za Dubem, Peruc
sobota 9.3.2024
8:30 - 14:00 h.
Tradiční jarní pochod bude mít letos perucký kontrolní bod v usedlosti Za Dubem.
Kavárna nabídně pro veřejnost kávu, čaj, polévku, pivo, víno, zákusky...
PLAKÁTEK

Trollové 3
Kino Peruc
neděle 10.3.2024
15:30 h.
Trollí princezna Poppy má slabost pro kámoše Větvíka. Jak se sbližují, Poppy odhalí jeho tajemství - byl členem kapely BroZone, kterou ovládali grázlové. Teď se spolu vydají na záchrannou misi. Diváci si to užijí, Trollové 3 jsou jízda od tvůrců Tučňáků z Madagaskaru, SpongeBoba, nebo Dexterovi Laboratoře . Animovaný / Dobrodružný / Komedie / USA, 2023, 92 min.
Mládeži přístupný
Vstupné 50 Kč

Bod obnovy
Kino Peruc
Pátek 15.3.2024
19:00 h.
V roce 2041 máte právo na oživení po smrti díky digitální záloze osobnosti - BODU OBNOVY. Agentka Em řeší případ, kdy bylo toto pravidlo porušeno, a musí vyšetřit zločin. Poutavý příběh v blízké budoucnosti, kde technologie nabízejí nový život a lidé si ho mohou prodloužit. Hrají: Andrea Mohylová, Matěj Hádek, Milan Ondrík... Sci-Fi / Krimi / Drama / Thriller, Česko / Slovensko / Polsko / Srbsko, 2023, 116 min
Mládeži přístupný
Vstupné 100 Kč

Nerozlučná dvojka
Kino Peruc
neděle 24.3.2024
15:30 h.
Nerozlučná dvojka vypráví příběh Dona, dřevěné loutky na útěku a opuštěné plyšové hračky DJ Doggy Doga, který hledá opravdového kamaráda. Jejich cesty se zkříží v Central Parku a navzdory všem předpokladům i odlišnostem se spolu vydávají na dobrodružnou cestu New Yorkem. Animovaný / Dobrodružný, Francie / Španělsko / Belgie, 2023, 88 min.
Mládeži přístupný
Vstupné 50 Kč

A máme, co jsme chtěli
Kino Peruc
Pátek 29.3.2024
19:00 h.
Poslední den společného Československa se na silvestrovský večírek schází jedna velká federální rodina. Setkají se ještě jako bratři, rozejdou se už jako cizinci. S každou další borovičkou se zvyšuje šance, že někdo něco někomu řekne a že se něco stane... Budete nám scházet, Slováci. Hrají: Eva Holubová, Bolek Polívka... Rodinný / Drama / Komedie, Slovensko / Kanada, 2023, 100 min.
Nevhodný do 12 let
Vstupné 100 Kč

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
Otevřena od 27.4. do 29.9.2024 v sobotu a neděli od 13 do 18 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Mimo sezonu zavřeno.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavy v podkroví.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2024

 
You are here: Hlavní strana arrow Kultura arrow Prázdninové koncerty
Prázdninové koncerty
Napsal Plazík st.   
Úterý, 01 září 2015
   Prázdniny jsou časem festivalů v přírodě i koncertů na dvorcích. Na ty festivaly již moc nejezdím (není s kým), ale koncertů jsem pár vyslechl.

popis    Již tradičně se hraje na dvorku lounské knihovny. již 10. července zde zahráli nestoři lounského bigbítu, kaplea Paralet. A celý prostor se naplnil kamarády, fanynkami a všemi dalšími, kteří si rádi poslechnou dobrou muziku. Hrálo se do policejní hodiny, t.j. do 22. večerní a zájem by byl i déle. Ale okolo musí lidé i v létě spát.

PARALET

popis Nostalgie Jazz Quartet zahrál v červenci v postoloprtské Vespě. Tento prostor jsem neznal a je asi nový, víceúčelový. Přišel jsem a neměl si kam sednout. Ještě štěstí, že kamarádky z Kvítku předem zamluvili stůl. Tato pražsko - lounská kapela v čele s Miloslav Wainerem jazz umí a lidem, i kamarádkám z Kvítku, se koncert moc líbil. Úžasné byla saxofony Pavla a Petra.

Nostalgie Jazz Quartet

popis Dva týdny po Paraletu se i na dvorek lounské knihovny dostal jazz a to v něžném, dívčím provedení. Po roce sem zavítala lounská kapela Jazzies, Míša, ještě jedna Míša a Terezky, doplněné tentoktráte bubeníkem Mirusem a občas i klávesami a další kytarou. Dvorek byl opět přeplněný, bylo zde hodně členek Kvítku, kterým muzikantky i zpěvačka Míša prošly (a stále s ním zpívají). Pohodový koncert opět ukončila dvaadvacátá hodina.

Jazzies

popis Letošní druhou dovolenou jsem trávil s velkou partou na chalupě v Ostružně. V nedalekém Jičíně hrála v neděli v podvečer kapela, kterou jsem již chtěl dlouho slyšet. Jeden z projektů, tentokráte převážně autorského, Ondry Fencla, parta Hromosvod. Neváhali jsme a vydali se do zámeckého parku. Pod velkými stromy jsme si vyslechli moc příjemnou muziku. Kytary, bicí, basu a klávesy doplnily krásné muzikantky na flétnu a housle. Příjemné letní pohlazení. A dobře jsme si pokecali s Ondrou i Jakubem (bubeník a kytarista, známý v Lounech od Páji).

Hromosvod

popis Jediným fesťáčkem, který si již devěd let nenechávám ujít, je lovosický Žafest. Kamarádi Žabičky již připravili desátý ročník a opět pozvali výborné kapely i jednotlivce. Budu asi o Žafestu psát více (až zpracuji fotky), takže jen krátce. Pátek zahájil Ondra s Uragány, pak další dobrá seskupení až k závěrečným Šoulet. Sobotu zahájilo divadlo Improliga, mezi dalšími tradiční El Gaučo a večer plný energie s Terne čhave, Tichou dohodou a hlavně úžasnou šansoniérkou Szidi Tobias (pro mne to nejlepší na letošním Žafestu). Moc vydařený víkend.

Žafest

popis No a abych nezapomněl ani an Peruc (Pluotofest  jsem nestihl - dovolená), tak alespoň kytary na dvorku U Matějčků. Jirka Menoušek pozval kamarády ze Žatce a společně zahráli o horkém letním večeru známé písničky od táboráků i z rádia a snad se hrálo až do rána..

Kytary

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde