Když mám čas zajet do Loun, tak občas zajdu na dvorek lounské hospody Černý Kůň, zvláště když tam hraje dobrá muzika. A koncem června hrála...
Ve čtvrtek 25. 6. se zde slavil Slunovrat a rovnou mezinárodní. Vystoupila zde tři hudební tělesa výborné kavality. No to prvé bylo těleso objemově malé, pouze jeden muzikant s kytarou a šlapátky u nohou, ale zároveň jich tady bylo mnoho. Kytara - smyčka, kytara - smyčka, kytara... a k tomu zpěv, ano to je teplický (a taky trochu americký) mág Koonda Holaa. My, co ho známe jsme se těšili a vychutnávali jeho perfektní tvoření, ti co jej neznali ze začátku jen zírali. Úžasný rozjezd oslavy, kterou lidstvo ctí již tisíciletí.
Večer u Koně nechyběla ani naše úžasná bubenice a zpěvačka a ještě úžasnější kamarádka Pája Táboříkova se svojí Paya Noiou. Občas se na jejich koncert dostanu, tentokráte to Páje, a jejím kamarádům moc sedlo a koncert byl úžasnej. Užili si ho náhodní hosté i mnoho jejích kamarádů, včetně poprvé i malého Fandy. Dave i Jakub zkrátka již k Lounům také patří.
No a na třetí kapelu byli téměř všichni v očekávání, co nám mladí Francouzi s levným vínem nalejí. Cheap Wine nalili super kvalitu muziky, která se hrála již v 60. letech, jak sami píší Heavy Epic Blues. Kytara, basa, bubny a zpěvák s tereminem dokázali pod přístřeškěm nedaleko sv. Mikuláše rozeznít duši a srdce každého, jen trochu vnímavého posluchače. To se v Lounech a snad ani v Česku neslýchá. Dle kamaráda z bílinské Moskvy, který kapelu přivezl, je mezi mladými ve Francii mnoho podobných seskupení. Škoda, že v Lounech se stále hraje jen angroš a punk. (Samozřejmě jsou i vyjímly, viď Voytusi.) Zkrátka jsme si všichni ten Mezinárodní Slunovrat řádně oslavili a já si po delší době koupil vinyl do sbírky.
FOTO ze Slunovratu
|