iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

V zimních měsících uzavřena
Galerie u Plazíka Peruc
Výstava fotografií Blanky Beckertové bude zahájena v příznivé situaci v březnu 2021.

Kultura je dočasně z rozhodnutí vlády zakázána.  

Kino z důvodů vládního zákazu nepromítá
do odvolání
Peruc kino

Za Dubem
Peruc
Z důvodu vládního zákazu dočasně uzavřeno.

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona ukončena.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Sezona ukončena.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
Sezona ukončena.
tel. 602 728 422

Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Kultura arrow Slunovrat muzikantský
Slunovrat muzikantský
Napsal Plazík st.   
Pátek, 24 červenec 2015
    Když mám čas zajet do Loun, tak občas zajdu na dvorek lounské hospody Černý Kůň, zvláště když tam hraje dobrá muzika. A koncem června hrála...

    Ve čtvrtek 25. 6. se zde slavil Slunovrat a rovnou mezinárodní. Vystoupila zde tři hudební tělesa výborné kavality. No to prvé bylo těleso objemově malé, pouze jeden muzikant s kytarou a šlapátky u nohou, ale zároveň jich tady bylo mnoho. Kytara - smyčka, kytara - smyčka, kytara... a k tomu zpěv, ano to je teplický (a taky trochu americký) mág Koonda Holaa. My, co ho známe jsme se těšili a vychutnávali jeho perfektní tvoření, ti co jej neznali ze začátku jen zírali. Úžasný rozjezd oslavy, kterou lidstvo ctí již tisíciletí.
popis Večer u Koně nechyběla ani naše úžasná bubenice a zpěvačka a ještě úžasnější kamarádka Pája Táboříkova se svojí Paya Noiou. Občas se na jejich koncert dostanu, tentokráte to Páje, a jejím kamarádům moc sedlo a koncert byl úžasnej. Užili si ho náhodní hosté i mnoho jejích kamarádů, včetně poprvé i malého Fandy. Dave i Jakub zkrátka již k Lounům také patří.
No a na třetí kapelu byli téměř všichni v očekávání, co nám mladí Francouzi s levným vínem nalejí. Cheap Wine nalili super kvalitu muziky, která se hrála již v 60. letech, jak sami píší Heavy Epic Blues. Kytara, basa, bubny a zpěvák s tereminem dokázali pod přístřeškěm nedaleko sv. Mikuláše rozeznít duši a srdce každého, jen trochu vnímavého posluchače. To se v Lounech a snad ani v Česku neslýchá. Dle kamaráda z bílinské Moskvy, který kapelu přivezl, je mezi mladými ve Francii mnoho podobných seskupení. Škoda, že v Lounech se stále hraje jen angroš a punk. (Samozřejmě jsou i vyjímly, viď Voytusi.) Zkrátka jsme si všichni ten Mezinárodní Slunovrat řádně oslavili a já si po delší době koupil vinyl do sbírky.

FOTO ze Slunovratu

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv