iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Mé postřehy mobilem
Jitka Pazderová

4. 3. - 30. 4. 2023
Vernisáž v sobotu
4. 3. 2023 ve 14 hod.

Vánoční příběh 
Kino Peruc
3.2.2023
pátek 19:00 hod.
Komedie. Originální snímek plný nečekaných situací, emocí, dojemných chvil, ale i zábavy odkrývá rodinné vztahy u Skálů, kde „vládne“ známá herečka Skálová. Její syn řeší svoji prostořekost a přítelkyni. U Pazderků se zase probírají nezvaní hosté a vztahy. Film Česko. Délka filmu 123 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč 

Přání k narozeninám
Kino Peruc
10.2.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie. Líba má každý rok jediné narozeninové přání. Trvá na tom, aby se na její oslavě sešla celá rodina, což všichni vždy splnili. Tedy až do letošních narozenin. Její syn Petr má jiné plány a předstírá nemoc. Letos chce totiž strávit narozeniny se svým přítelem Karlem, který má narozeniny ve stejný den. Film Česko. Délka filmu 93 min.
Přístupný film
Vstupné 100 Kč  

Největší dar
Kino Peruc
19.2.2023
neděle 15:30 hod.

Pohádka. V dávných dobách ovládali naši zemi pohanští bohové a bohyně. Nejen na Valašsku dobře známý bůh Radegast, ale plno jiných – dobrých... i zlých, laskavých i hašteřivých, veselých i vážných. A kromě nich tu žijí i obyvatelé valašské vísky. Jak to dopadne, když se bohové začnou plést do života lidem a lidé bohům? Film Česko. Délka filmu 95 min.
Přístupný film
Vstupné 50 Kč  

Vstupné 100 Kč 

Julie, co by bylo kdyby
Kino Peruc
24.2.2023
pátek 19:00 hod.

Romantický/Drama. V Paříži se píše rok 2052 a Julie má dnes 80. narozeniny. Je spokojená a šťastná, jak krásný život zatím prožila a trochu si zavzpomíná. Najednou jí přepadne myšlenka, co by stalo, kdyby ji tenkrát osud zavál jiným směrem. Od jejích sedmnáctých narozenin byl její život plný malých, ale zásadních náhod. Film Francie. Délka filmu 120 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč   

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Sezona 2022 skončila
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. bude uveřejněn.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Kultura arrow Sollemne Aquarii 2015
Sollemne Aquarii 2015
Napsal Plazík st.   
Pondělí, 16 únor 2015
     Již od roku 1995 se koná tradiční oslava narozenin kamaráda Štěpána a všech Vodnářů pod názvem Sollemne Aquarii. Tradičně undregroundová akce se pro letošek přestěhovala z hospodského prostředí na Senkově do Klubovny Louny.

    Prostředí Indiánovy Klubovny dokonce více ladí s chatakterem akce. Bývalé výrobní prostory hřebenárny a poté Drutepu, kde tělesně postižení vyráběli koupelovou sůl, se zbytky starých rozvodů, betonovými překlady a místy opadanou omítkou je i módním industriálním prostředím. A sem se ze schodů od kostela Sv. Mikuláše k lounskému mlýnu scházeli pozvaní návštěvníci všech generací a délek vlasů. Štěpán všechny vítal u vchodu, zatím co hlavní organizátor Anton dirigoval pozvané kapely. K pípě se postavil sám Indián, kterému pomáhal Klerus. O další občerstvení se postaral Woita se svojí partnerkou. Zkrátka, vše bylo připraveno a mohlo se začít.
popis Krátce po 18. hodině nastoupil sám Anton s obživlým Tvorem. Se svým kytaristou, sám tradičně s basou a za bubny jako náhradník Kája. Ale nebyla to Kája z Defenestrace (ta přijela později :-) ), ale Kája Ploranský, lounský vše-instrumentalista. Hodně dobrý počin na rozjezd. Aby byl večer pestrý, přijeli zahrát i zase ti Irové - A Bag of potatoes. Louňáci vědí, že je to Iggy, Voytus a spol. Irskou hudbu můžu a tentokráte jsem kamarády slyšel pořádně. Líbili se. Klubovna se plnila, přijížděli hosté i ze vzdálených míst a přicházeli další místní. Guláš mizel a pivečko se pěkně pěnilo. Nic se neděje? Ale děje! Jen začíná kapela "až z Prahy" s názvem Nic se neděje. A k mikrofonu přistupuje Marcela s klarinetem v ruce. Že by na něj zahrála? Zahrála a hodně dobře. Tuto kapelu jsem vůbec neznal a v  tento sobotní večer mne dostala. Volná tvorba je hodně stavěná na jazzu a improvizaci, to mi sedí. Skutečně jsem si je užil, pro mne největší zážitek večera. Od Antona jsem se dokonce dozvěděl, že Marcela mimo tuto muziku zpívá i ve sboru ND.
Lounští Flower Cover nechybějí na žádné místní akci a o této výborné Voytusově partě, přinášející rock 60. až 80. let, píši často. Takže opět prima pohodička.  Následovala také tradiční tombola věcí donesených a třeba i doma přebývajících, ale já ji prokecal ve "výčepu". Jen po návratu do "koncertního sálu" zde zbyl nový koberec ze stovek různobarevných číslíček. Na undergroundové akci nesmí chybět skutečně žánrová kapela a tou byl pokračovatel předchozích místních kapel Nevýpar kovatjezd. Výraznou postavou tohoto stylu v Lounech je Aulik, nechybějící ani v Nevýparu a s kytarou samozřejmě i oslavenec Štěpán. Jó, to sem patří! Podíval jsem se na chvilku i do temné jeskyně za výčepem, kde se po celý večer promítaly filmy a skladby s fotkami z undegroundového středověku. Za bubny a kytary se připravila další pražská kapela Traffic Jam. Po delším ladění jsem si ještě chvilku poslechl jejich dobrou muziku, která ale přešla do úplné tmy. Fotit se již nedalo a já, jak se blíží ta sedmdesátka, nějak po půlnoci toužím po "teplu domova". Snad ještě zahrála La´díra a poté vystoupil Plíšek, ale to jsem již neslyšel. Ale určitě jsem si oslavný večer mezi prima známými i neznámými kamarády moc užil a těším se na další akce s nimi a určitě na  Sollemne Aquarii 2016.
Díky Štěpáne, Antone, Indiáne, ...

FOTO z Klubovny

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde