iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

V zimních měsících uzavřena
Galerie u Plazíka Peruc
Výstava fotografií Blanky Beckertové bude zahájena v příznivé situaci v březnu 2021.

Kultura je dočasně z rozhodnutí vlády zakázána.  

Kino z důvodů vládního zákazu nepromítá
do odvolání
Peruc kino

Za Dubem
Peruc
Z důvodu vládního zákazu dočasně uzavřeno.

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona ukončena.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Sezona ukončena.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
Sezona ukončena.
tel. 602 728 422

Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Kultura arrow Sollemne Aquarii 2015
Sollemne Aquarii 2015
Napsal Plazík st.   
Pondělí, 16 únor 2015
     Již od roku 1995 se koná tradiční oslava narozenin kamaráda Štěpána a všech Vodnářů pod názvem Sollemne Aquarii. Tradičně undregroundová akce se pro letošek přestěhovala z hospodského prostředí na Senkově do Klubovny Louny.

    Prostředí Indiánovy Klubovny dokonce více ladí s chatakterem akce. Bývalé výrobní prostory hřebenárny a poté Drutepu, kde tělesně postižení vyráběli koupelovou sůl, se zbytky starých rozvodů, betonovými překlady a místy opadanou omítkou je i módním industriálním prostředím. A sem se ze schodů od kostela Sv. Mikuláše k lounskému mlýnu scházeli pozvaní návštěvníci všech generací a délek vlasů. Štěpán všechny vítal u vchodu, zatím co hlavní organizátor Anton dirigoval pozvané kapely. K pípě se postavil sám Indián, kterému pomáhal Klerus. O další občerstvení se postaral Woita se svojí partnerkou. Zkrátka, vše bylo připraveno a mohlo se začít.
popis Krátce po 18. hodině nastoupil sám Anton s obživlým Tvorem. Se svým kytaristou, sám tradičně s basou a za bubny jako náhradník Kája. Ale nebyla to Kája z Defenestrace (ta přijela později :-) ), ale Kája Ploranský, lounský vše-instrumentalista. Hodně dobrý počin na rozjezd. Aby byl večer pestrý, přijeli zahrát i zase ti Irové - A Bag of potatoes. Louňáci vědí, že je to Iggy, Voytus a spol. Irskou hudbu můžu a tentokráte jsem kamarády slyšel pořádně. Líbili se. Klubovna se plnila, přijížděli hosté i ze vzdálených míst a přicházeli další místní. Guláš mizel a pivečko se pěkně pěnilo. Nic se neděje? Ale děje! Jen začíná kapela "až z Prahy" s názvem Nic se neděje. A k mikrofonu přistupuje Marcela s klarinetem v ruce. Že by na něj zahrála? Zahrála a hodně dobře. Tuto kapelu jsem vůbec neznal a v  tento sobotní večer mne dostala. Volná tvorba je hodně stavěná na jazzu a improvizaci, to mi sedí. Skutečně jsem si je užil, pro mne největší zážitek večera. Od Antona jsem se dokonce dozvěděl, že Marcela mimo tuto muziku zpívá i ve sboru ND.
Lounští Flower Cover nechybějí na žádné místní akci a o této výborné Voytusově partě, přinášející rock 60. až 80. let, píši často. Takže opět prima pohodička.  Následovala také tradiční tombola věcí donesených a třeba i doma přebývajících, ale já ji prokecal ve "výčepu". Jen po návratu do "koncertního sálu" zde zbyl nový koberec ze stovek různobarevných číslíček. Na undergroundové akci nesmí chybět skutečně žánrová kapela a tou byl pokračovatel předchozích místních kapel Nevýpar kovatjezd. Výraznou postavou tohoto stylu v Lounech je Aulik, nechybějící ani v Nevýparu a s kytarou samozřejmě i oslavenec Štěpán. Jó, to sem patří! Podíval jsem se na chvilku i do temné jeskyně za výčepem, kde se po celý večer promítaly filmy a skladby s fotkami z undegroundového středověku. Za bubny a kytary se připravila další pražská kapela Traffic Jam. Po delším ladění jsem si ještě chvilku poslechl jejich dobrou muziku, která ale přešla do úplné tmy. Fotit se již nedalo a já, jak se blíží ta sedmdesátka, nějak po půlnoci toužím po "teplu domova". Snad ještě zahrála La´díra a poté vystoupil Plíšek, ale to jsem již neslyšel. Ale určitě jsem si oslavný večer mezi prima známými i neznámými kamarády moc užil a těším se na další akce s nimi a určitě na  Sollemne Aquarii 2016.
Díky Štěpáne, Antone, Indiáne, ...

FOTO z Klubovny

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv