iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Zajímavosti kolem nás
Josef Skip Holota
30. 3. - 23. 6. 2024
Výstava fotografií z okolí Plzeňského a Ústeckého kraje.
Otevřeno so, ne, sv od 10 do 17 hod.
PLAKÁTEK

Ohlédnutí 2008 - 2023
M. P. Blažek

Peruc
Muzeum české vesnice

13.4. - 28.10.2024

Výstava fotografií  M. P. Blažka - výběr z posledních třech výstav v Galerii u Plazíka a dalších fotoprací
.
PLAKÁTEK

Jako zrcadlo
Kateřina Nováková
Peruc
Galerie U kozorožce

20.4. - 28.10.2024

Galerie U kozorožce a autorka si vás dovolují pozvat na výstavu obrazů.

PLAKÁTEK

S Praotcem Čechem pod Říp
Zlonice
Železniční muzeum

25.5..2024 v 8 - 19 hod.
Projeďte se motoráčkem po trati, kde již vlaky nejezdí...
PLAKÁTEK

ROPS
Peruc
Za Dubem

2.6.2024 v 17 hod.
Koncert Ročovského pěveckého sboru ve Stodolním divadle.

PLAKÁTEK

Nedělní jógování
Peruc
Za Dubem

9.6.2024 
9:30 - 11:00 hod.

Kavárna Za Dubem zve na Nedělní jógování ve stodůlce.

PLAKÁTEK

Meghalaya
Cesta do Indie

Peruc
Za Dubem

16.6.2024 v 17 hod.
Promítání a vyprávění Toma Ulricha o cestě do severovýchodní  Indie.

PLAKÁTEK

Kino Peruc

Fantastická parta

Neděle 26. 5.
15.30 hod.

Jedenáctiletý Alfonso, potomek Dona Quijota a jeho tři králíci se spojí s tajnou láskou Victorií a nejlepším přítelem Pančem, aby zachránili své milované město před katastrofou. Pokusí se zastavit zákeřného obchodníka, který pod záminkou blížícího se tornáda přesvědčuje všechny obyvatele města, aby mu prodali svůj dům. Povede se fantastické partě zachránit město a stát se jeho superhrdiny?
Animovaný / Rodinný / Argentina|Belgie|Německo / 2023 / 87 min.
Mládeži přístupný
Vstupné 50 Kč

Franta mimozemšťan
Pátek 31. 5.
19.00 hod.

Jsme ve vesmíru sami? Co když se mezi námi náhodou ocitnou mimozemšťani? Rudolf Havlík, režisér divácky úspěšných komedií, v nové komedii Franta mimozemšťan vysílá hrdiny z malé moravské obce do pátrání po jedné záhadě! Hrají: Jakub Prachař, Tereza Ramba, Petra Hřebíčková, Jiří Langmajer.
Komedie / Česko / 2024 / 101 min.
Nevhodný do 12 let
Vstupné 100 Kč

_:_:_:_:_

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
Otevřena od 27.4. do 29.9.2024 v sobotu a neděli od 13 do 18 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
13.4. - 28.10.2024
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavu v podkroví.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice
PLAKÁTEK 2024

 
You are here: Hlavní strana arrow ARCHIV arrow Ze starého do nového
Ze starého do nového
Napsal Plazík st.   
Úterý, 06 leden 2015
   Takový byl minulý týden. Společně jsme definitivně opustili rok 2014 a s opatrností i nadějí vykročili do toho 2015. I v našem regionu jsme tento čas prožili při mších a koncertech v kostelích, vyšli si na Novoroční pochody a také nám nepatrně napadl prvý sníh.

popis Začátkem týdne začalo mrznout a na pondělek napadl i prvý letošní sníh. No napadl, ty 2 až 4 cm nejsou žádná nadílka, ale pro oko to bylo lahodné. V pondělí se popisna můj dvůr sletělo velké množství ptáčků. Již ráno, jako téměř vždy, to byli špačkové. Po poledni se ta na mých šeřících a zlatém dešti jen hemžilo. Polétávalo zde snad deset sýkorek, nějaká červenka a také dva strakapoudové. Tak pestrou podívanou jsem již dlouho neměl a z půlky kuchyně přes okno (k němu jsem se nemohl přiblížit, ptáčci hned splašeně odlétli) jsem je párkrát nafotil. A sníh a mráz vydrželi až do Silvestra.
FOTO ptáčků
popis O silvestra se do kostela sv. Petra a Pavla na Peruci sešli křesťané různých církví, aby společně poděkovali za vše dobré, co jim ten končící rok přinesl. Bohoslužbu sloužil husitský brat farář Ivo Šimůnek, spolu s farní asistentkou Pavlou Čandrlovou a sestrou Ivanou Doubravovou. Z Kostela domů, připravit pár jednohubek a vrhnout se do práce. Na Peruci si již nemám o silvestrovské půlnoci s kým potřást rukou, natož přiťuknou skleničkou, tak jsem umazával dluhy ve svém počítači. Kolem půlnoci jsem si otevřel jedno dobré nepasterizované pivečko a kolem druhé hodiny Nového roku zalehl. popis Do Česka se letos v tomto čase sjeli mladí křesťané z celé Evropy v rámci hnotí Taize (pojmenované po vesničce ve střední Francii, kam se sjíždějí celý rok - tam jsem také byl). Na Peruci byli ubytováni čtyři Poláci, včetně mladého faráře ‎Jarosława Oszuścika. Na Nový rok ještě přijelo pět dívek se Slovinska a všichni jsme společně přivítali v peruckém kostele příchod roku 2015. Byla to zajímavá mše, sloužená polsky, česky slovinsky i latinou.
FOTO od sv.Petra a Pavla
popis Odpoledne nás čekal tradiční Novoroční pochod na Krásnou vyhlídku - Krasovid v peruckých lesích. Již 10. ročník odstartoval od Tyršova cvičiště a po známé trase zámeckým parkem, kolem fořtovny do ořechové aleje a dále lesem zbytky modřínové aleje až na Vyhlídku. Počásí bylo příjemní, i když mráz polevil a pos nohama místy klouzalo jemné bahýnko. Bylo i slušně vidět na kopečky našeho Českého středohoří, i na jeho nejvyšší vrchol, větrnou Milešovku s bílým kloboučkem. Na cestě již byli připraveni přátelé ze Sokola a městysu s teplými nápoji. Každý si mohl vybrat dle chuti čaj, svařák, grok, kávu i něco ostřejšího. Všechny pozdravil starosta Radek Bláha (já to prošvihl, čekal jsem projev dole u altánku) a setkání asi 168 účastníků vrcholilo. Jako každoročně jsme s kamarádkami vydrželi až do dojezdu občerstvení a vydali se zpět na Peruc. Za rok již zahájíme druhou desítku.
FOTO z Vyhlídky
popis O letošním čase Vánočním jsem stihl několik koncertů, včetně Pavlicovy Missy Brevis v Postoloprtech a Rybovy Mše vánoční v Libochovicích. Na sobotu 3. ledna jsme byli pozváni do malého, ale krásně opraveného kostela Sv. Bartoloměje na Smolnici na Pavlicovu mši v podání lounské Harmonie a staroboleslavskoho Václava s komorním orchestrem. I když jsem již tuto novou moravskou mši slyšel, jel jsem si ji ze zvědavosti vyslechnout ještě jednou. Provedení bylo hodně rozdílné (právě komornější), sólisté jistě ze sebe vydali své maximum, ale hlavně chyběl orchestr se zvony a trubkou. Ale stejně to bylo milé a příjemné odpoledne na Smolnici. Je dobré, že se tyto velké skladby dostávají i do malých vesnických kostelíků.
FOTO ze Smolnice

popis Hlavní vánoční čas zakončují Tři králové (na Peruci budou chodit až v sobotu 10.ledna) a koem 6. ledna i již tradiční Živý Betlém v podání Království hudby a veselých písniček z perucké fary. Letos jej Království a Spolek pro záchranu kostela připravili na neděli 4. ledna, podruhé již přímo do kostela. Slušně zaplněný kostel shléd známý Příběh příběhů o putování Josefa a Marie do Betléma, zrození Ježíše Krista a příchodu mudrců. Krásně zahráno a zazpíváno, oproti loňsku i lépe viditelné představení. Ale stejně jsme mnozí litovali, že se neodehrává na tradičním místě, venku naproti zámku. Třeba se tam ještě někdy vrátí.
FOTO Živého Betléma
Adventní, Vánoční a Novoroční čas končí a mne nezbývá nic jiného, než popřát Vám všem mým čtenářům vše krásné a vydařené, hodně zdraví i kousek toho štěstíčka v roce 2015. Děkuji vám také za návštěvy na těchto mých Peruckých stránkách a věřím, že se zde budeme setkávat i v tomto roce.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde