iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Zajímavosti kolem nás
Josef Skip Holota
30. 3. - 23. 6. 2024
Výstava fotografií z okolí Plzeňského a Ústeckého kraje.
Otevřeno so, ne, sv od 10 do 17 hod.
PLAKÁTEK

Ohlédnutí 2008 - 2023
M. P. Blažek

Peruc
Muzeum české vesnice

13.4. - 28.10.2024

Výstava fotografií  M. P. Blažka - výběr z posledních třech výstav v Galerii u Plazíka a dalších fotoprací
.
PLAKÁTEK

Jako zrcadlo
Kateřina Nováková
Peruc
Galerie U kozorožce

20.4. - 28.10.2024

Galerie U kozorožce a autorka si vás dovolují pozvat na výstavu obrazů.

PLAKÁTEK

S Praotcem Čechem pod Říp
Zlonice
Železniční muzeum

25.5..2024 v 8 - 19 hod.
Projeďte se motoráčkem po trati, kde již vlaky nejezdí...
PLAKÁTEK

ROPS
Peruc
Za Dubem

2.6.2024 v 17 hod.
Koncert Ročovského pěveckého sboru ve Stodolním divadle.

PLAKÁTEK

Nedělní jógování
Peruc
Za Dubem

9.6.2024 
9:30 - 11:00 hod.

Kavárna Za Dubem zve na Nedělní jógování ve stodůlce.

PLAKÁTEK

Meghalaya
Cesta do Indie

Peruc
Za Dubem

16.6.2024 v 17 hod.
Promítání a vyprávění Toma Ulricha o cestě do severovýchodní  Indie.

PLAKÁTEK

Kino Peruc

Manželé Stodolovi
Pátek 17. 5.
19.00 hod.

Temný milostný příběh inspirovaný životy skutečného manželského páru sériových vrahů. Ve venkovské oblasti, kde plynou životy bez jakýchkoliv vyhlídek, manželé Jaroslav a Dana Stodolovi společně vraždí osamělé seniory, o které společnost už dávno ztratila zájem.
Drama / Česko|Slovensko / 2023 / 107 min.
Nepřístupné do 15 let
Vstupné 100 Kč

NEVĚRA PRO DVA
Kino Peruc
Úterý 21.5..2024
18.00 hod.

Koštičtí divadelníci vás zvou na komedii L. Albauma a D. Jacobse.
V
stupné dobrovolné
PLAKÁTEK

Fantastická parta
Neděle 26. 5.
15.30 hod.

Jedenáctiletý Alfonso, potomek Dona Quijota a jeho tři králíci se spojí s tajnou láskou Victorií a nejlepším přítelem Pančem, aby zachránili své milované město před katastrofou. Pokusí se zastavit zákeřného obchodníka, který pod záminkou blížícího se tornáda přesvědčuje všechny obyvatele města, aby mu prodali svůj dům. Povede se fantastické partě zachránit město a stát se jeho superhrdiny?
Animovaný / Rodinný / Argentina|Belgie|Německo / 2023 / 87 min.
Mládeži přístupný
Vstupné 50 Kč

Franta mimozemšťan
Pátek 31. 5.
19.00 hod.

Jsme ve vesmíru sami? Co když se mezi námi náhodou ocitnou mimozemšťani? Rudolf Havlík, režisér divácky úspěšných komedií, v nové komedii Franta mimozemšťan vysílá hrdiny z malé moravské obce do pátrání po jedné záhadě! Hrají: Jakub Prachař, Tereza Ramba, Petra Hřebíčková, Jiří Langmajer.
Komedie / Česko / 2024 / 101 min.
Nevhodný do 12 let
Vstupné 100 Kč

_:_:_:_:_

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
Otevřena od 27.4. do 29.9.2024 v sobotu a neděli od 13 do 18 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
13.4. - 28.10.2024
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavu v podkroví.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice
PLAKÁTEK 2024

Koncert MAGISTRI.
11.5.2024 16 hod.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Sport arrow Týden štědrovečerní
Týden štědrovečerní
Napsal Plazík st.   
Pondělí, 29 prosinec 2014
    Rodiny a zejména děti se na tento týden těší téměř celý rok. Vždyť přijde Ježíšek! Mnozí žijí poslední dny v nesmyslném šílenství, ti rozumní v klidu očekávají  Štědrý večer, Boží hod i Štěpána, aby se setkali s těmi nejbližšími. A křesťané i příchod Spasitele.

popis Já již ladil jen drobnosti, v úterý ozdobil stromeček v kapli i doma a o Štědrý den skutečně odpočíval s trochu postním obědem (čočka s vejcem).  V podvečer jsem jel na společnou slavnostní večeři k synovi a pak spěchal na Štědrovečerní bohoslužbu - Půlnoční. V naší kapli M. J. Husa na Peruci začíná již ve 21 hodin, brpopisatr farář slouží další v Radonicích. No letos se nás sešlo hodně málo, prakticky mimo stálé sestry a bratry nikdo další. Peručákům tento sváteční večer již vůbec nic neříká, spadli na to nejtemnější dno zhnilé konzumní společnosti. To v malých Radonicích přišlo do tamního kostela neuvěřitelných 72 lidí, kteří spolu strávili krásnou oslavu. I my jsme na Peruci, i když v malé společnosti, prožili příjemnou hodinu, kterou nám zpestřila Anička hrou na flétnu. Na Boží hod ke mně přijely děti a vnučky a pod stromečkem jsme si předali malé dárečky.

FOTO ze Štědrého času

popis Druhý svátek vánoční na Štěpána již dlouhá léta připravuje lounský pěvecký sbor Kvítek Vánoční podvečer. S mnoha dalšími jsem vstoupil do auly bývalého učiliště, abychom si společně vyslechli, co pro nás Lenka a všichni další letos připravili. A byl to opět bohatý a pestrý program, který zahájil smíšený sbor Kvítku. Poté nastoupil Otakárek, malý sbor lounské školy O. Jaroše a dále dětské sbory Kvítku, společně s mladými bratry houslisty Ondrou a Štěpánem. Přidal se k nim i další malý muzikant, trumpetista Mikuláš, který měl i své výborné sólové vystoupení. A ihned po něm další nadějná a skvělá mladičká Blanka zahrála na nástroj na podobných koncertech neobvyklý, na harfu. Vystoupení všech těchto mladých zpěváků a muzikantů bylo moc pěkné. Vláďa Petržilka uvedl na pódium svého přítele, ruského houslistu Alexandra Shonerta, který zahrál směs evropských koled. Z Ruska nás na druhý konec Evropy přenesla Zuzka, benjamínek Kvítku. Poznal jsem ji již při návštěvě Paříže jako skvělou zpěvačku a ona nám do Loun přivedla svým projevem populární Edith Piaf. Závěr koncertu patřil opět Kvítku i s dětským sborem a hosty a samozřejmě i známým koledám, které si mohli zazpívat všichni. Moc vydařený koncert skvěle vedený Lenkou, které všichni přejí v nejbližší době příchod jejího druhého syna (obdivuhodně vše v tomto požehnaném stavu zvládla).

FOTO z Kvítku

popis Na Štěpána mně kamarádi pozvali na vycházku. S partou lidiček a pejsků jsme si vyšli v mrazivém počasí na známý Oblík. Cesta byla naštěstí ztuhlá, jen vrchol lounské hory byl v mracích. Vše jsme však zvládli v rekordním (až moc rychlém) čase a na Bahně se posilnili dobrou horkou polévkou. A na Bahno jsem se večer opět vrátil. popis Lounští muzikanti připravili na večer Jazzové loučení se starým rokem. Krátce po 18. hodině začal Big-band Milana Bitnera, který další hodinu vystřídal Nostalgie Jazz Quartet. A tak se tato dvě tělesa střídala až do 23. hodiny a my slyšeli jazzové standarty, latinu i klasiku z repertoárů světových interpretů. Závěrečná hodina patřila tradičnímu jamování, při kterím na parketu Bohoušova sálu tancovali téměř všichni přítomní. Večer jsme si moc užili...

FOTO z Oblíku

FOTO z jazzu

popis Aby toho nebylo málo a při tom byly zážitky pestré, tak jsem po nedělní bohoslužbě zašel do perucké knihovny. Konalo se zde také tradiční Rozlouční se starým rokem Peručáků za doprovodu perucké dechovky Rodáci, řízené Jaromírem Laksou. Ženy připravily dobré občerstvení, pilo se víno, káva i čaj a hlavně se zpívalo. Kapela má v repertoáru většinu známých písniček, které všichni znají od svého mládí. Muzikanti hráli s chutí a jejich rytmus výborně držela mladičká bubenice. Končilo se před šestou večerní, snad jen škoda, že nás tam bylo jen o pár víc, než členů kapely. Tento vánoční týden byl opět příjemný a pestrý. 

FOTO z Rodáků

 

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde