iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Květoslava Foitová
Moje pohledy
31. 8. 2019 - 28. 10. 2019
Galerie u Plazíka
Peruc
Závěrečná výstava "Roku žen" patří další fotografce, která si fotoaparátem splnika své sny o malování.  Díky své nové zálibě vytváří snové fotky květin, jako malované, plné pocitů a emocí. 
Výstavu si můžete prohlédnout o víkendy a svátky až do 28. října 2019.
PLAKÁTEK
 

Cesty
Daniely Jandové
30. 6. 2019 - 25. 10. 2019
Galerie U kozorožce
Peruc

Výsatava obrazů brněnské výtvarnice Daniely Jandové, která získala výtvarné vzdělání ve Španělsku, kde v mládí žila. Na svých obrazech znázorňuje svéráznou technikou zamyšlené až snivé tváře dívek a žen, do nichž přenáší své vnitřní pocity a duševní rozpoložení..
Vernisáž je připravena na 16. hodinu v neděli 30.6.2019.
Výstavu můžete navštívit od 10 do 18 hod. v úterý až neděle do 30.8.2019 a o víkendy a svátky až do 25.10.2019.
PLAKÁTEK 
 

Beseda o církvích
v Rakousku a Německu
18.10.2019 v 18 hod.
Peruc
knihovna

Zve Husův sbor a knihovna.
PLAKÁTEK 

Dýňový den
plný zábavy
19.10.2019 v 10 hod.
Hřivčice
- Vraňany

Zájezd MS ČČK Hřivčice do Vraňan na farmu rodiny Hančových.
PLAKÁTEK 

Captain Marvel
19. 10. 2019 17:30 hod.
Peruc kino
Akční / Dobrodružný / Sci-Fi. Děj se odehrává v devadesátých letech dvacátého století. Film sleduje příběh Carol Danversové, ze které stala jedna z nejmocnějších superhrdinek světa. Když Zemi zasáhne mezihvězdná válka mezi dvěma mimozemskými rasami, Danversová se ocitá s malou skupinou spojenců přímo v srdci konfliktu. Film. USA Délka filmu 124 min.
Nevhodný do 12 let.
Vstupné 70 .- Kč
 

Dumbo
26. 10. 2019 15:30 hod.
Peruc kino
Rodinný / Fantasy. Majitel cirkusu Max Medici pověřuje bývalou hvězdu a jeho děti Milly a Joe, aby se starali o novorozeného slona, jehož nadměrné uši jsou k smíchu publiku ve slávě upadajícím cirkuse. Ale poté, co se zjistí, že Dumbo umí létat, zažívá cirkus neuvěřitelný návrat. Film USA. Délka filmu 112 min.
Přístupný film.
Vstupné 50 .- Kč
  

Dezertér z Volšan
26.10.2019 v 18 hod.
Radonice n. O.
sokolovna

Divadelní družina ZSBJ zve na divadelní hru E. A. Longena.

PLAKÁTEK

Hacafígr, křest knihy
27.10.2019 v 14 hod.
Radonice n. O.
bývalá škola

Zveme vás na křest knihy M. Antroipiuse Hacafígr, spojený s jejím prodejem a autogramiádou..
PLAKÁTEK  

Dušičkové setkání
2.11.2019 v 16 hod.
Radonice n. O.
chrám Povýšení
svatého kříže

ZSBJ zve na dušičkové setkání a zapálení svíček na opuštěných hrobech.
PLAKÁTEK 

10 let
9.11.2019 v 20 hod.
Hřivčice sál
Kapela 
NOTOSNADNENÍMOŽNÝ
slaví 10 let. 
PLAKÁTEK  

Rozsvícení vánočního stromku
1.12.2019 v 17 hod.
Radonice n. O.
ZSBJ a Klub žen zvou na tradiční Rozsvícení vánočního stromku.
PLAKÁTEK 

Adventní setkání
14.12.2019 ve 14 hod.
Radonice n. O.
chrám Povýšení
svatého kříže

ZSBJ zve na Adventní setkání. Vystoupí sbor Senior Melody TV MKL. V bývalé škole následuje jarmark.
PLAKÁTEK   

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona 2019, pondělí zavřeno,
úterý - neděle 10.00 - 12.00 a 12.30 - 16.30 hodin.
Nová prodejní výstava obrazů Antonína Kučaby.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Za Dubem
Peruc

6. - 9. 2019
Za Dubem
Peruc

Otevírací doba v letní sezoně v perucké usedlosti v přiloženém letáku.
PLAKÁTEK 
 

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Návštěvní sezona skončila.

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Kultura arrow Říjen plný muziky
Říjen plný muziky
Napsal Plazík st.   
Pondělí, 03 listopad 2014
    Musím se ohlédnout za akcemi, které proběhly v říjnu v Lounech. Bylo jich hodně a já tam rád jezdím. Oproti Peruci jsou tam kamarádi, kteří se umí bavit.

popis     Druhou říjnovou sobotu otevírali v Lounech Na Kordech rozšířené sklady Music centra a pozvali si k tomu zpřátelené místní kapely. Počasí nebylo úplně nejlepší, ale přesto vše mohlo proběhnout venku před vjezdem do skladu. Jako prví nastoupili Bluesable, kapela, která se představila letos na Antikotli. Jsou to muzikanti hrající v Lounech již dlouhé léta, ale nespí a stále se vyvíjejí. Tento jejich projekt se mě líbí a návštěvníky akce také oslovil. Vystoupení zpestřila s flétnou dcerka zpěváka. Lidé kolem skladů se hromadili, někteří šli kolem a již tam zůstali. Navíc pořadatelé připravili bohaté občerstvení. Bylo co pít a venku se postupně na grilu ořezávalo selátko. Ale to již nastoupila druhá kapela, známí a výborní Flower Cover. Partu kolem Woytuse slýcháme často a vždy je to zážitek. Kapela znalců rocku 60. - 80. let hraje tuto muziku svých otců a hraje ji výborně. Mezi kluky se výborně zapojily i Magdička s klávesami a zpěvem a Terezka s kytarou. Joj, to jsme si zapařili. Ale to již nastoupil nestor lounských kapel Paralet, který příští rok oslaví 20 let svého trvání. Současná sestava  je již několik let stabilizovaná a stejně tak jejich repertoár s populárními Bramborami na úvod. Neznamená to však, že kapela hraje to samé, každý rok přidá několik nových skladeb z Kálku. Byla již tma, ale všichni si český bigbít užívali. Další kapelou byla opět lounská trvalka Beruška, ale to jsem již mířil na Formanku za Uragány.

FOTO Buesable
FOTO Flower Cover
FOTO Paralet

popis     Uragáni, správně Uragan andrew and reggae ortodox zná každý příznivec českého reggae a samozřejmě i každý takový Louňák. Ondra s dalšími muzikanty již šíří reggae mnoho let, já je slyšel poprvé někdy v polovině 90. let. S Verčou jsme sjeli dolů na Formanku, kde již čekala parta podobně naladěných lidí, očekávajícíh začátek koncertu. A naladěni jsme byli pořádně, jen do nás Uragáni vpustili prvé jamajské rytmy, naše srdce i těla se rozvlnila a sálek Formanky byl v jednom pohybu. My jsme reggae vsávali a kapela vycítila souznění a plně s námi splynula. Tak sladěnou pařbu jsem již dlouho nezažil. Samozřejmě se přidávalo a všichni moc litovali, že vydařený večer končí.

FOTO z Formanky
VIDEO reggae

popis Týden na to jsem se vydal do lounského podzemí, dodnes známého jako Sklípek (pod sokolovnou). Tomáš mne pozval na oslavu narozenin, které s ním slavili i Simča, Vilda a Markét. Já mám Sklípek rád, ale pro jeho nedychatelné ovzduší tam nerad chodím (už aby zakázali kouření cigaret v hospodách, marjánky snad ani ne). Tomášovo pozváni jsem však nemohl nevyslyšet. Zvláště když vím, že dokáže pozvat samé dobré kapely. A skutečně nabídka byla výborná. Začalo se s klasikou - Skrytý půvab byrokracie, po něm plzeňský Burgtheater, opět výborné lounské Flower Cover, místní angroš (jeden z mnoha Aulikových) la´ Díra a ještě i další kapely k ránu. popis To jsem již ale odešel spát. A sešla se i skvělá společnost. Samozřejmě Tomášovy dobré známé máničky, desítky kamarádů a hlavně kamarádek z Loun a okolí. Přišla i vyhlášená lounská bubenice a zpěvačka Pájinka, experimentální saxofonista Honza, někteří známí, které jsem již léta neviděl a samozřejmě přítomen byl i inventář Sklípku v čele s Perličkou. Kapely se postupně střídaly na malém podiu v "koncertním sále" a návštěvníci se přelévali tam a zpět do hospody. Na kulečníku připravili oslavenci bohaté a chutné občerstvení. Byla to skutečně vydařená oslava narozenin. Já, jak jsem již napsal, odešel asi hodinu po půlnoci, vytrvalci slavili až do rána

FOTO od kapel
FOTO mezi hosty

popis Trochu jiná akce se udála o týden později na Bahně. Bohouš, který před několika roky, stejně jako mnozí z nás, podlehl opojení motorkářství a pořádá ve své zahradní restauraci motorkářské srazy, pozval kamarády z okolí na uzavření sezony. Tentokráte většinou bez motorek, ale o to více příznivců dvou kol zaplnilo sál, před podiem zbyl jen kousek na tanec. Já tam přijel ze srazu naší třídy v Třebenicích, kde jsme se sešli po 60. letech od vstupu do 1. třídy a už jsem si neměl kam sednout. Nakonec se ale našli kamarádi, kteří mne židli zapůjčili. Na pódiu hrála kapela ze Žatce, která má snad v názvu jméno českého kosmonauta - náhradníka Pelčáka. Jo, s Oldou se hodně ostře kalilo, bezva chlap. Ale vraťme se na Bahno, kde se k družení a tančení i dobře jedlo a pilo. Na stole bylo během večera rozporcováno i pěkně vypečené selátko (během měsíce již druhé, my Češi si na kusu dobrého vepřového pochutnáme). Bylo vidět, že motorkáři se umí také bavit. Škoda jen, že těch lounských tam bylo pomálu. Ale to je tak trochu problém ve vzájemné komunikaci. Já opět odejel po půlnoci, my starci již tolik nevydržíme. Ale na Bahně se pařilo jistě až do rána.

FOTO z Bahna

popis Poslední hudební říjnovou akci v Lounech jsem navštívil opět na Formance. Její malý sálek navštívil tentokráte sám jeden muzikant, který mne uchvátil vloni na vernisáži ve Sklípku a který si od svého působení v Americe říka Koonda Holaa. Je to skutečně kytarový mág, který dokáže perfektně využít nové techniky a během svého hraní vytvořit skladbu se vším, co k ní patří. Postupně nahrává jenotlivé sekvence, ke kterým přidává druhé, třetí a na živo čtvrté (nebo další) a i český, nebo anglický text. Jeho skladby mají ohromný náboj a každého, jen trochu vnímavého člověka, ohromí. Já tam z Peruce tentokráte nevyrazil sám, Honza "měl volno" a tak jsme po delší době jeli spolu. Na Formance byla tradičně dobrá parta labužníků muziky, kteří se přesunuli vedle za prvými tóny kytary. Zde oceňuji, že se u produkce nekouří. Jak jsem psal výše, kytara Kamila Kruty aka Kamilsky všechny spolkla a všichni jsme její tóny plně proživali. Každý koncert ale končí a i struny a strojky dozněly a my se přesunuly zpět k výčepu. Dobrá nálada se přenesla i sem a my jsme si povídali, popíjeli a i trochu fotili. Příjemná společnost. Jen já musel asi po hodině vycházet ven na terasu, hustý dým nepobírám a oči pálily jak hrom. Vůbec jsem však nelitoval...

FOTO KH na Forče
FOTO Prima parta na Forče
VIDEO s kytarou

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

WebArchiv


WebArchiv - archiv českého webu