iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Květoslava Foitová
Moje pohledy
31. 8. 2019 - 28. 10. 2019
Galerie u Plazíka
Peruc
Závěrečná výstava "Roku žen" patří další fotografce, která si fotoaparátem splnika své sny o malování.  Díky své nové zálibě vytváří snové fotky květin, jako malované, plné pocitů a emocí. 
Výstavu si můžete prohlédnout o víkendy a svátky až do 28. října 2019.
PLAKÁTEK
 

Cesty
Daniely Jandové
30. 6. 2019 - 25. 10. 2019
Galerie U kozorožce
Peruc

Výsatava obrazů brněnské výtvarnice Daniely Jandové, která získala výtvarné vzdělání ve Španělsku, kde v mládí žila. Na svých obrazech znázorňuje svéráznou technikou zamyšlené až snivé tváře dívek a žen, do nichž přenáší své vnitřní pocity a duševní rozpoložení..
Vernisáž je připravena na 16. hodinu v neděli 30.6.2019.
Výstavu můžete navštívit od 10 do 18 hod. v úterý až neděle do 30.8.2019 a o víkendy a svátky až do 25.10.2019.
PLAKÁTEK 
 

Beseda o církvích
v Rakousku a Německu
18.10.2019 v 18 hod.
Peruc
knihovna

Zve Husův sbor a knihovna.
PLAKÁTEK 

Dýňový den
plný zábavy
19.10.2019 v 10 hod.
Hřivčice
- Vraňany

Zájezd MS ČČK Hřivčice do Vraňan na farmu rodiny Hančových.
PLAKÁTEK 

Captain Marvel
19. 10. 2019 17:30 hod.
Peruc kino
Akční / Dobrodružný / Sci-Fi. Děj se odehrává v devadesátých letech dvacátého století. Film sleduje příběh Carol Danversové, ze které stala jedna z nejmocnějších superhrdinek světa. Když Zemi zasáhne mezihvězdná válka mezi dvěma mimozemskými rasami, Danversová se ocitá s malou skupinou spojenců přímo v srdci konfliktu. Film. USA Délka filmu 124 min.
Nevhodný do 12 let.
Vstupné 70 .- Kč
 

Dumbo
26. 10. 2019 15:30 hod.
Peruc kino
Rodinný / Fantasy. Majitel cirkusu Max Medici pověřuje bývalou hvězdu a jeho děti Milly a Joe, aby se starali o novorozeného slona, jehož nadměrné uši jsou k smíchu publiku ve slávě upadajícím cirkuse. Ale poté, co se zjistí, že Dumbo umí létat, zažívá cirkus neuvěřitelný návrat. Film USA. Délka filmu 112 min.
Přístupný film.
Vstupné 50 .- Kč
  

Dezertér z Volšan
26.10.2019 v 18 hod.
Radonice n. O.
sokolovna

Divadelní družina ZSBJ zve na divadelní hru E. A. Longena.

PLAKÁTEK

Hacafígr, křest knihy
27.10.2019 v 14 hod.
Radonice n. O.
bývalá škola

Zveme vás na křest knihy M. Antroipiuse Hacafígr, spojený s jejím prodejem a autogramiádou..
PLAKÁTEK  

Dušičkové setkání
2.11.2019 v 16 hod.
Radonice n. O.
chrám Povýšení
svatého kříže

ZSBJ zve na dušičkové setkání a zapálení svíček na opuštěných hrobech.
PLAKÁTEK 

10 let
9.11.2019 v 20 hod.
Hřivčice sál
Kapela 
NOTOSNADNENÍMOŽNÝ
slaví 10 let. 
PLAKÁTEK  

Rozsvícení vánočního stromku
1.12.2019 v 17 hod.
Radonice n. O.
ZSBJ a Klub žen zvou na tradiční Rozsvícení vánočního stromku.
PLAKÁTEK 

Adventní setkání
14.12.2019 ve 14 hod.
Radonice n. O.
chrám Povýšení
svatého kříže

ZSBJ zve na Adventní setkání. Vystoupí sbor Senior Melody TV MKL. V bývalé škole následuje jarmark.
PLAKÁTEK   

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona 2019, pondělí zavřeno,
úterý - neděle 10.00 - 12.00 a 12.30 - 16.30 hodin.
Nová prodejní výstava obrazů Antonína Kučaby.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Za Dubem
Peruc

6. - 9. 2019
Za Dubem
Peruc

Otevírací doba v letní sezoně v perucké usedlosti v přiloženém letáku.
PLAKÁTEK 
 

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Návštěvní sezona skončila.

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Kultura arrow Za Dubem to žije
Za Dubem to žije
Napsal Plazík st.   
Úterý, 21 říjen 2014
    V letos otevřené usedlosti Za Dubem na Peruci bylo v říjnu živo. Během 11 dní zde proběhly tři kulturní akce a jedno setkání. Dělají to Dvořákovi dobře.

popis    Ve středu 8. října přijely opět na Peruc dámy z divadelního spolku Třetí věk z lounské knihovny, tentokráte se svou úspěšnou autorskou hru Stáří není pro zbabělce. Soubor, který dokáže vítězit na různých přehlídkách, u nás poprvé vystoupil již v květnu 2010 se svou prvotinou Včera se mi zdálo. A je nádherné, že přes svůj pokročolý věk jdou dál a Stáří... je tuším již jejich třetí hra. V komorním prostředí Stodolního divadla si sedm žen usedlo ke stolu své hostitelky a povídaly si o životě, láskách i manželstvích a to vše s nadhledem a vtipem. V závěru ohromily své diváky odchodem do bazénu... . Všichni jsme se moc bavili, jděte se také podívat na zralý Třetí věk.
popis Následující úterý sestoupil do pírně stodoly známý písničkář a básník Jiří Dědeček. Na Peruci byl naposledy v kině před devíti roky a tak se mohli místní těšit na další setkání s jeho tvorbou. (Škoda, že nás přišlo jen asi 25.)  Prostor Stodolního divadlo vytváří blízké, až intimní spojení vystupujících a publika a toho využil Jiří Dědeček k přímé komunikaci s námi diváky. Mezi písničkami ze svého širokého repertoáru, kde nechyběly Francouzské, ruské, ale i jeho vlastní z ranné tvorby, si s námi povídal a odpovídal na naše dotazy. Byl to moc přijemný večer.
Ve čtvrtek na Peruc přijel opět lounský Třetí věk. Studentky předmětu Vlastivěda, vedené paní Langrovou, si  chtěly prohlédnou náš historický městys. Začaly v Galerii u Plazíka a její staré kuchyni, poté se v Galerii U kozorožce podívaly na Nepraktu a Švandrlíka. Paní Viera Kopicová je následně provedla peruckým kostelem sv. Petra a Pavla, odkud se vydaly do Muzea české vesnice. Byly nadšené vystavenými exponáty i výkladem pané Hauptvogelové. Parkem a kolem Radnice sestoupily do kavárny usedlosti Za Dubem, kde jsme všichni přijali pohoštění Hanky Dvořákové a ještě si chvíli o Peruci povídali. Některé studentky zde byly poprvé a všechny se chtějí na Peruc na jaře vrátit.
popis Bohatý program letošního roku ve Stodolním divadle byl uzavřen v neděli vyprávěním o cestě lounského pěveckého sboru Kvítek do Francie. Přijání pozvalo kvarteto Kvítku vedené sbormistryní Lenkou Petržilkovou, které doprovodilo promítání fotografií z navštívených míst svým zpěvem. Samozřejmě zazněly i písně francouzské. Na plátně se téměř padesát návštěvníků pořadu mohlo podívat do družebního městečka Loun Veneux-les-Sablons, sousedního historického Moret-sur-Loing, nedalekého královského zámku Fontainebleau s rozlehlým parkem a jen tak letem i do Paříže. Zde Kvítek navštívil českou ambasádu v blízkosti Eifellovy věže a zazpíval před pařížskou radnicí v rámci tamních Dnů Evropské kultury. V závěru programu se ke kvartetu přidali i další přítomní členové Kvítku a vytvořili krásnou tečku za setkáním.
Nesmím však zapomenou vstřícnost majitelů usedlosti a výborné pohoštění, které pro návštěvníky všech programů připravili. V zimě se ve Stodolním divadle asi hrát nebude, ale už se těším na jarní program.

FOTO z divadla Třetího věku.

FOTO z programů Za Dubem.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

WebArchiv


WebArchiv - archiv českého webu