iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Jaroslav Maťák
VIDÍM
Prodlouženo
11.5. - 28.6.2020

Galerie u Plazíka
Peruc
Jaroslav Maťák, fotograf celý život spojený s Litoměřicemi. Výstava představuje jeho tvorbu od jeho počátků koncem 50. let až po závěrečné práce těsně před smrtí.  Výstava je přístupná při dodržení předepsaných hygienických opatření o víkendy a svátky od 10 do 17 hodin až do 28. června 2020.
PLAKÁTEK

Jana Mézlová
JE LIBO VEJCE?
28.5. - 21.6.2020
Oblastní muzeum Louny
Výstava kalíšků na vajíčka ze sbírky perucké Akademické malířky Jany Mézlové.
PLAKÁTEK

10 květin pro šlechtické rody Thun a Suys
od 9.6.2020 10 hod. do konce sezony
Muzeum české vesnice 
Peruc
Výstava koláží, fotografií a obrazů spoutaného uměleckého uskupení Mythicghoul.
PLAKÁTEK 
   

Charlotta Garrigue Masaryková
Američanka, která se stala Češkou

12.6.2020 18 hod.
Za Dubem Peruc
Stodolní divadlo
Komponovaný pořad z dopisů a vzpomínek Charlotty a Alice, provázený lidovými písněmi a hudbou.
PLAKÁTEK 
 

Pejskiáda
14.6.2020 ve 10 hod.
Telce
Sport. areál J. Zelenky
SKO Farma zve na Pejskiádu do Telec. Počet účastníků omezen, přihlášení předem nutné!.  
PLAKÁTEK  

Výroční koncert
100 let CČSH
14.6.2020 14 hod.
Kaple M.J.H. Peruc
Husité zvou na odložený koncert Chrámového pěveckého sboru NO CČSH v Lounech.
PLAKÁTEK
     

Marrákeshem krok za krokem
19.6.2020 18 hod.
Za Dubem Peruc
Stodolní divadlo
Přednáška PhDr. Marie Imbrové.
PLAKÁTEK
   

Zámecký piknik & noční karneval
20.6.2020 13 hod.
Zámek Pátek n.O.
Kostýmovaný zámecký piknik & noční karneval v maskách, soutěž o nejlepší fotografii v zámeckých nikách, odpolední hry a soutěže o drobné ceny
Zámek Pátek 

Tajemný poklad na Pátku
27.6.2020 14 hod.
Zámek Pátek n.O.
Šerm a různé kratochvíle pro všechny hravé lidičky.
Vstupné dobrovolné

Zámek Pátek  

Peruc kino
UZAVŘENO 
Obecní kino v Peruci zůstává uzavřeno až do 31. srpna 2020. Pokud to podmínky umožní, bude znovu otevřeno od září 2020.

Muzikál Tarzan
18.12.2020
Městys Peruc
Zájezd do divadla Hybernia v Praze. 
PLAKÁTEK  

Za Dubem
Peruc
Za Dubem
Peruc

Otevírací doba a program v plakátku.
PLAKÁTEK
 

Ukliďme Perucko
2020 
ODLOŽENO !
PLAKÁTEK   

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Muzeum uzavřeno.
Muzeum české vesnice bude pro veřejnost otevřeno od úterý 9. června 2020, a to bez konání slavnostní vernisáže. Provoz bude probíhat za specifických hygienických podmínek.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Zámek Pátek bude pro veřejnost otevřen od úterý 9. června 2020, v průběhu června bez konání kulturních a doprovodných akcí. Provoz bude probíhat za specifických hygienických podmínek. Program na stránkách - odkaz níže.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Peruc, Obecní knihovna
Obecní a místní knihovny budou pro veřejnost otevřeny od pondělí 8. června 2020, v průběhu června bez konání kulturních a doprovodných akcí. Provoz bude probíhat za specifických hygienických podmínek
 

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Kultura arrow Za Dubem to žije
Za Dubem to žije
Napsal Plazík st.   
Úterý, 21 říjen 2014
    V letos otevřené usedlosti Za Dubem na Peruci bylo v říjnu živo. Během 11 dní zde proběhly tři kulturní akce a jedno setkání. Dělají to Dvořákovi dobře.

popis    Ve středu 8. října přijely opět na Peruc dámy z divadelního spolku Třetí věk z lounské knihovny, tentokráte se svou úspěšnou autorskou hru Stáří není pro zbabělce. Soubor, který dokáže vítězit na různých přehlídkách, u nás poprvé vystoupil již v květnu 2010 se svou prvotinou Včera se mi zdálo. A je nádherné, že přes svůj pokročolý věk jdou dál a Stáří... je tuším již jejich třetí hra. V komorním prostředí Stodolního divadla si sedm žen usedlo ke stolu své hostitelky a povídaly si o životě, láskách i manželstvích a to vše s nadhledem a vtipem. V závěru ohromily své diváky odchodem do bazénu... . Všichni jsme se moc bavili, jděte se také podívat na zralý Třetí věk.
popis Následující úterý sestoupil do pírně stodoly známý písničkář a básník Jiří Dědeček. Na Peruci byl naposledy v kině před devíti roky a tak se mohli místní těšit na další setkání s jeho tvorbou. (Škoda, že nás přišlo jen asi 25.)  Prostor Stodolního divadlo vytváří blízké, až intimní spojení vystupujících a publika a toho využil Jiří Dědeček k přímé komunikaci s námi diváky. Mezi písničkami ze svého širokého repertoáru, kde nechyběly Francouzské, ruské, ale i jeho vlastní z ranné tvorby, si s námi povídal a odpovídal na naše dotazy. Byl to moc přijemný večer.
Ve čtvrtek na Peruc přijel opět lounský Třetí věk. Studentky předmětu Vlastivěda, vedené paní Langrovou, si  chtěly prohlédnou náš historický městys. Začaly v Galerii u Plazíka a její staré kuchyni, poté se v Galerii U kozorožce podívaly na Nepraktu a Švandrlíka. Paní Viera Kopicová je následně provedla peruckým kostelem sv. Petra a Pavla, odkud se vydaly do Muzea české vesnice. Byly nadšené vystavenými exponáty i výkladem pané Hauptvogelové. Parkem a kolem Radnice sestoupily do kavárny usedlosti Za Dubem, kde jsme všichni přijali pohoštění Hanky Dvořákové a ještě si chvíli o Peruci povídali. Některé studentky zde byly poprvé a všechny se chtějí na Peruc na jaře vrátit.
popis Bohatý program letošního roku ve Stodolním divadle byl uzavřen v neděli vyprávěním o cestě lounského pěveckého sboru Kvítek do Francie. Přijání pozvalo kvarteto Kvítku vedené sbormistryní Lenkou Petržilkovou, které doprovodilo promítání fotografií z navštívených míst svým zpěvem. Samozřejmě zazněly i písně francouzské. Na plátně se téměř padesát návštěvníků pořadu mohlo podívat do družebního městečka Loun Veneux-les-Sablons, sousedního historického Moret-sur-Loing, nedalekého královského zámku Fontainebleau s rozlehlým parkem a jen tak letem i do Paříže. Zde Kvítek navštívil českou ambasádu v blízkosti Eifellovy věže a zazpíval před pařížskou radnicí v rámci tamních Dnů Evropské kultury. V závěru programu se ke kvartetu přidali i další přítomní členové Kvítku a vytvořili krásnou tečku za setkáním.
Nesmím však zapomenou vstřícnost majitelů usedlosti a výborné pohoštění, které pro návštěvníky všech programů připravili. V zimě se ve Stodolním divadle asi hrát nebude, ale už se těším na jarní program.

FOTO z divadla Třetího věku.

FOTO z programů Za Dubem.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

WebArchiv


WebArchiv - archiv českého webu