iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

V zimních měsících uzavřena
Galerie u Plazíka Peruc
Výstava fotografií Blanky Beckertové bude zahájena v příznivé situaci v březnu 2021.

Kultura je dočasně z rozhodnutí vlády zakázána.  

Kino z důvodů vládního zákazu nepromítá
do odvolání
Peruc kino

Za Dubem
Peruc
Z důvodu vládního zákazu dočasně uzavřeno.

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona ukončena.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Sezona ukončena.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
Sezona ukončena.
tel. 602 728 422

Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Kultura arrow Za Dubem to žije
Za Dubem to žije
Napsal Plazík st.   
Úterý, 21 říjen 2014
    V letos otevřené usedlosti Za Dubem na Peruci bylo v říjnu živo. Během 11 dní zde proběhly tři kulturní akce a jedno setkání. Dělají to Dvořákovi dobře.

popis    Ve středu 8. října přijely opět na Peruc dámy z divadelního spolku Třetí věk z lounské knihovny, tentokráte se svou úspěšnou autorskou hru Stáří není pro zbabělce. Soubor, který dokáže vítězit na různých přehlídkách, u nás poprvé vystoupil již v květnu 2010 se svou prvotinou Včera se mi zdálo. A je nádherné, že přes svůj pokročolý věk jdou dál a Stáří... je tuším již jejich třetí hra. V komorním prostředí Stodolního divadla si sedm žen usedlo ke stolu své hostitelky a povídaly si o životě, láskách i manželstvích a to vše s nadhledem a vtipem. V závěru ohromily své diváky odchodem do bazénu... . Všichni jsme se moc bavili, jděte se také podívat na zralý Třetí věk.
popis Následující úterý sestoupil do pírně stodoly známý písničkář a básník Jiří Dědeček. Na Peruci byl naposledy v kině před devíti roky a tak se mohli místní těšit na další setkání s jeho tvorbou. (Škoda, že nás přišlo jen asi 25.)  Prostor Stodolního divadlo vytváří blízké, až intimní spojení vystupujících a publika a toho využil Jiří Dědeček k přímé komunikaci s námi diváky. Mezi písničkami ze svého širokého repertoáru, kde nechyběly Francouzské, ruské, ale i jeho vlastní z ranné tvorby, si s námi povídal a odpovídal na naše dotazy. Byl to moc přijemný večer.
Ve čtvrtek na Peruc přijel opět lounský Třetí věk. Studentky předmětu Vlastivěda, vedené paní Langrovou, si  chtěly prohlédnou náš historický městys. Začaly v Galerii u Plazíka a její staré kuchyni, poté se v Galerii U kozorožce podívaly na Nepraktu a Švandrlíka. Paní Viera Kopicová je následně provedla peruckým kostelem sv. Petra a Pavla, odkud se vydaly do Muzea české vesnice. Byly nadšené vystavenými exponáty i výkladem pané Hauptvogelové. Parkem a kolem Radnice sestoupily do kavárny usedlosti Za Dubem, kde jsme všichni přijali pohoštění Hanky Dvořákové a ještě si chvíli o Peruci povídali. Některé studentky zde byly poprvé a všechny se chtějí na Peruc na jaře vrátit.
popis Bohatý program letošního roku ve Stodolním divadle byl uzavřen v neděli vyprávěním o cestě lounského pěveckého sboru Kvítek do Francie. Přijání pozvalo kvarteto Kvítku vedené sbormistryní Lenkou Petržilkovou, které doprovodilo promítání fotografií z navštívených míst svým zpěvem. Samozřejmě zazněly i písně francouzské. Na plátně se téměř padesát návštěvníků pořadu mohlo podívat do družebního městečka Loun Veneux-les-Sablons, sousedního historického Moret-sur-Loing, nedalekého královského zámku Fontainebleau s rozlehlým parkem a jen tak letem i do Paříže. Zde Kvítek navštívil českou ambasádu v blízkosti Eifellovy věže a zazpíval před pařížskou radnicí v rámci tamních Dnů Evropské kultury. V závěru programu se ke kvartetu přidali i další přítomní členové Kvítku a vytvořili krásnou tečku za setkáním.
Nesmím však zapomenou vstřícnost majitelů usedlosti a výborné pohoštění, které pro návštěvníky všech programů připravili. V zimě se ve Stodolním divadle asi hrát nebude, ale už se těším na jarní program.

FOTO z divadla Třetího věku.

FOTO z programů Za Dubem.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv